facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მესამე ტურში მესამე მარცხი იწვნია ფრანგულმა მონპელიემ. ბოლო სეზონის ჩემპიონი ამჯერად შინ დამარცხდა პოლონეთის კელცესთან, 26-29.  

მონპელიეს აკლდდნენ გიგუ, სიმონეტი და ტრუხანოვიჩუსი. მასპინძელმა გუნდმა მხოლოდ შესვენების წინ შეამცირა სხვაობა 1 გოლამდე, თუმცა, პოლონელებმა მალე აღდგინეს 3-4 ბურთიანი სხვაობა და თამაში დამაჯერებლად მიიყვანეს მოგებამდე, ხოლო ალექს დუიშებაევმა 9 გოლი გაიტანა.

ზდიზედ მეორედ დამარცხდა გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი - შინ ზაგრებთან წაგების შემდეგ ამჯერად სლოვენიაში, ცელიესთან, 20-23. ბარსამ შვედეთში გაანადგურა კრისტიანსტადი, 44-25, ხოლო 2017 წლის ჩემპიონმა, ვარდარმა სტუმრად მოუგო ვესპრემს, 27-25. ვარდართან ერთად ქულათა მაქსიმუმი  კიდევ 4 გუნდს აქვს: პარი სენ ჟერმენს, სეგედს, ვისლას და ტატრან-პრეშოვს. მესამე ტური ამ კვირაშია.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 3 ტური, 26-30 სექტემბერი

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-3/1335640

A: ვარდარი 6, ბარსა 4, რაინ-ნეკარი 4, კელცე 4, მეშკოვი 4, ვესპრემი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

რაინ-ნეკარი (გერ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 33-27

სიგურდსონი 6, ფეტი, ლიპოვინა, მენსა 5 - ივიჩი, შკურინსკი 7

ვესპრემი (უნგ) - ვარდარი (მკდ) 25-27

გაიჩი 5, მაცკოვშეკი, ნადი 4 - ბოროზანი, ჩუპიჩი, დიბიროვი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - ბარსა (ესპ) 25-44

ნილსენი 6 - დოლენეცი 7, არინო, მემი 6, ენტრერიოსი 5

მონპელიე (საფ) - კელცე (პოლ) 26-29

რიშარდსონი 6, სუსი 5, პორტი, ვილმინო 4 - ა. დუიშებაევი 9, იანცი 5

--

B: პსჟ 6, სეგედი 6, სკიერნი 4, ნანტი 2, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ცელიე 2, ზაპოროჟიე 0

ზაგრები (ხორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 21-32

ჰორვატი 4 - ლ. კარაბატიჩი 8, რემილი 6, ჰანსენი 4

ნანტი (საფ) - სკიერნი (დან) 35-27

ბალაგერი 7, კლერი, რივერა, ტურნა 5 - ეგერტი, ტანგენი 7

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23-20

მალუსი, რაზგორი 5 - გლანდორფი, ლაუგე 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - სეგედი (უნგ) 31-32

კოზაკევიჩი 8 - შოშტარიჩი 8, ბანჰიდი 7, ბომბაცი 4

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: პრეშოვი 6, სილკებორგი 4, სპორტინგი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 0, ჩეხოვი 0

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) – ბეშიქთაში (თურ) 22-24

სპორტინგი (პორ) - სილკებორგი (დან) 32-35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ტატრან-პრეოვი (სლკ) 24-29

D: ვისლა 6, დინამო 4, ლეონი 3, ელვერუმი 2, კოქსი 2, თიუნი 1

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - თიუნი (შვც) 35-34

ვისლა პლოცკი (პოლ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 34-18

ელვერუმი (ნორ) - ლეონი (ესპ) 30-25

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

4 ტური 3-7 ოქტომბერს

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: