facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ევროპის ახალგაზრდულ ჩემპიონატზე, მონტენეგროში, საქართველოს ოცწლამდელ ხელბურთელთა ნაკრები მე-9 ადგილისთვის ბრძოლაში გადაერთო. შაბათს ვეთამაშებით ბულგარეთს. ამ მატჩში წაგებული მე-11 ადგილზე დარჩება, ხოლო გამარჯვებული, კვირას, მე-9 ადგილისთვის ეთამაშება მოლდოვას.

ჯგუფურ ეტაპზე საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა ოთხივე მეტოქესთან იბრძოლა, მაგრამ მატჩის გარკვეულ მონაკვეთში ჩავარდნის შემდეგ სიტუაცია ვეღარ გამოასწორა და დამარცხდა. მაგალითად, ტურნირის მასპინძელ მონტენეგროსთან სრულიად თანაბარი პირველი ტაიმის ბოლოს,  დასრულებამდე 30 წამით ადრე ანგარიში 15-15 იყო და ჩვენები შეტევაში იყვნენ, მაგრამ ზედიზედ დაკარგეს ორი ბურთი (15-17) და ამის შემდეგ ძლიერ მეტოქეს წინააღმდეგობა ვეღარ გაუწიეს (24-33). თამაშის სხვადასხვა მონაკვეთებში ასევე მოხდა სლოვაკეთთან (23-33), ლატვიასთან (20-26) და თურქეთთან (25-31). საქართველოს ნაკრებში საუკეთესოა უკანახაზელი დავით ყორიაული, რომელიც 4 მატჩში გატანილი 42 გოლით ბომბარდირებში მეორე ადგილზეა.

ჩვენი ჯგუფიდან ნახევარფინალში გავიდნენ მონტენეგრო და ლატვია, რომლებიც ნახევარფინალში ჩეხეთსა და ავსტრიას ეთამაშებიან. ანალოგიურ ტურნირზე, მაკედონიაში, ნახევარფინალისტთა წყვილები ასეთია: მაკედონია - ფარერები, ბელარუსი-შვეიცარია, ხოლო ამ ასაკობრივი კატეგორიის მთავარი ტურნირი მიმდინარეობს სლოვენიაში,  სადაც სენსაცია მოახდინა პორტუგალიის ნაკრებმა: მათ მიყოლებით დაამარცხეს შარშან თბილისში გამართული ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატის სამივე პრიზიორი - საფრანგეთი, ესპანეთი, დანია და ნახევარფინალში სლოვენიელებს ეთამაშებიან. მეორე წყვილია გერმანია-საფრანგეთი. სამივე ტურნირი კვირას დასრულდება.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ავსტრია 9, ჩეხეთი 8 - ჰოლანდია 7, კოსოვო 4, მოლდოვა 2, ბულგარეთი 0

20 ივლ: ჩეხ-მლდ 35-25, ავს-ბულ 36-24, ჰოლ-კოს 34-21

22 ივლ: მლდ-ავს 24-43, კოს-ჩეხ 15-22, ბულ-ჰოლ 20-28

23 ივლ: მლდ-კოს 26-32, ჩეხ-ბულ 36-18, ავს-ჰოლ 25-25

25 ივლ: ავს-კოს 24-18, ჰოლ-ჩეხ 24-27, ბულ-მლდ 24-28

26 ივლ: ჩეხ-ავს 22-29, კოს-ბულ 43-23, ჰოლ-მლდ 33-22

B ჯგუფი: მონტენეგრო 8, ლატვია 6 - თურქეთი 4, სლოვაკეთი 2, საქართველო 0

20 ივლისი, პოდგორიცა, კომპლექს ვერდე. სლკ-ლატ 26-28

მონტენეგრო-საქართველო 34-23

მნტ: მატოვიჩი 17/39, ბრაუნოვიჩი 2/3 - კალუჯეროვიჩი 8, მანდიჩი 5, ვუიოვიჩი 5, ბაკიჩი 5, პ. აბრამოვიჩი 3, რადომანი 3, ზურიჩი 2, ბაიცეტა 1, პერიშიჩი 1, ნ. აბრამოვიჩი 1, ასანინი, ერაკოვიჩი, რადიჩევიჩი, კორსოვიჩი - მწვ. ბოზოვიჩი

საქ: ხანდოლიშვილი 5/26, ხარაიშვილი 3/15, სილაგაძე 2/3 - ყორიაული 14/7, მიქავა 8/6, ბაინაზიშვილი 7/4, ძნელაძე 2/2, ბულბულაშვილი 5/2, მერკვილაძე 2/1, იობაშვილი 6/1, გოგავა 2/0, ჯ. იმნაძე, ლაპიაშვილი, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე, კორსანტია

მსაჯები: სეკულიჩი, იოვანდიჩი (სრბ)

21 ივლისი. ლატ-თურ 32-30

საქართველო-სლოვაკეთი 23-33

საქ: ხანდოლიშვილი 12/36, სილაგაძე 3/10, ხარაიშვილი 0/2 - ყორიაული 27/15, ძნელაძე 3/3, მერკვილაძე 3/3, იობაშვილი 3/1, ლაპიაშვილი 1/1, ბულბულაშვილი 2/0, ჯ. იმნაძე 1/0, გოგავა 1/0, ბაინაზიშვილი 1/0, მიქავა, ლ. იმნაძე, კორსანტია, ნიაზაშვილი

სლკ: კრალიკი 6/24, ადამჩიკი 1/6 - პროკოპი 7, კოლესარი 6, პოტისკი 5, ბისტრიცკი 5, რეჩიჩარი 4, რეშოვსკი 2, კუჩერა 2, იანოშკა 1, მაირსკი 1, ხოვანი, დემკო, ვალახოვიჩი, შევჩიკი - მწვ. კოსტკა       

მსაჯები: კარმოსი, მურში (საფ)

23 ივლ: თურ-მნტ 28-35, 24 ივლ: მნტ-სლკ 31-21

თურქეთი-საქართველო 31-25

თურ: ქარათაი 1/6, ბერექეთი 6/25, არდიჩი - ფეჰლივანი 8 , ქესერი 6, ჯანი 5, ბაქირი 3, ქელეშოღლუ 2, ულუდაღი 2, აიდინი 2, კანბეროღლუ 2, ბიჩერი 1, საღუქპინარი, ილმაზი, სედათი, ათასოი - მწვ. ბილგე

საქ: ხანდოლიშვილი 3/15, სილაგაძე 6/25, ხარაიშვილი - ყორიაული 15/11, მიქავა 5/4, ბულბულაშვილი 4/3, ბაინაზიშვილი 4/3, იობაშვილი 6/2, მერკვილაძე 3/1, ლაპიაშვილი 1/1, გოგავა 1/0, კორსანტია 1/0, ჯ. იმნაძე 1/0, ძნელაძე, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე

მსაჯები: სეკულიჩი, იოვანდიჩი (სრბ)

25 ივლ. ლატვია-საქართველო 26-20

ლატ: იანსონსი 6/19, კუშნერსი 4/11 - კურზემნიექსი 6, პანჩენკო 4, სტრაძინსი 3, პილპუქსი 2, უსანსი 2, ოზოლსი 2, სტეპულენოკსი 2, მეილკშანსი 1, შულეიკო 1, გორბუნოვსი 1, იონუშკა 1, კრევინში 1 - მწვ. არნოლდსი

საქ: ხანდოლიშვილი 4/21, სილაგაძე 2/6, ხარაიშვილი 2/7 - ყორიაული 17/9, მერკვილაძე 4/3, ძნელაძე 3/2, ლაპიაშვილი 3/2, იობაშვილი 5/1, ბაინაზიშვილი 3/1, ბულბულაშვილი 1/1, გოგავა 2/1, მიქავა, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე, კორსანტია

მსაჯები: კორია, მეცამიაკი (ფინ)

26 ივლ: სლკ-თურ 27-38, მნტ-ლატ 29-25

ნახევარფინალი. 28 აგვისტო. ჩეხეთი - მონტენეგრო, ავსტრია - ლატვია

5-8 ადგილები. კოსოვო - თურქეთი, ჰოლანდია - სლოვაკეთი

9-11 ადგილები. 13:00 ბულგარეთი - საქართველო

--

ჩემპიონატი მაკედონიაში. სკოპიე, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ბელარუსი 8, ფარერები 6 - ლიტვა 5, ესტონეთი 4, საბერძნეთი 4,  ფინეთი 3

20 ივლ: ბლრ-საბ 34-24, ფარ-ლიტ 24-26, ფინ-ესტ 21-32;

21 ივლ: საბ-ფარ 23-27, ესტ-ბლრ 22-29, ლიტ-ფინ 21-21

23 ივლ: ბლრ-ლიტ 30-29, ფარ-ფინ 24-29, საბ-ესტ 27-28

24 ივლ: ფარ-ესტ 20-19, ფინ-ბლრ 30-39, ლიტ-საბ 34-39

26 ივლ: ესტ-ლიტ 29-30, ფინ-საბ 21-35, ბლრ-ფარ 22-29

B ჯგუფი: მაკედონია 7, შვეიცარია 6 - უკრაინა 4, იტალია 3, ბრიტანეთი 0

20 ივლ: შვც-უკრ 28-25, მკდ-ბრი 32-15; 21 ივლ: უკრ-იტა 30-25, ბრი-შვც 11-33

23 ივლ: იტა-მკდ 27-27, უკრ-ბრი 20-16; 24 ივლ: იტა-ბრი 31-16, მკდ-შვც 30-24

26 ივლ: მკდ-უკრ 28-27, შვც-იტა 34-23

ნახევარფინალი, 28 აგვისტო. მაკედონია - ფარერები, ბელარუსი-შვეიცარია

5-8 ადგილები. ესტონეთი-უკრაინა, ლიტვა - იტალია; 9-11. ფინეთი-ბრიტანეთი

--

20 Euro, სლოვენიაში. 19-29 ივლისი

პირველი ჯგუფური ეტაპი

A: გერმანია 4, ისლანდია 3 -  შვედეთი 3, რუმინეთი 2

გერ-შვც 22-22, ისლ-რუმ 19-29; რუმ-გერ 25-30, შვდ-ისლ 33-35; გერ-ისლ 25-25, შვდ-რუმ 40-31

B: სლოვენია 6, სერბეთი 4 - ისრაელი 2, ნორვეგია 0

სრბ-ისრ 35-28, სლნ-ნორ 27-19; ნორ-სრბ 27-30, ისრ-სლნ 24-28; სლნ-სრბ 27-23, ნორ-ისრ 25-30

C: ესპანეთი 6, ხორვატია 4 - პოლონეთი 2, რუსეთი 0

ხორ-რუს 26-22, ესპ-პოლ 32-23; პოლ-ხორ 27-35, რუს-ესპ 20-28; ხორ-ესპ 31-36, რუს-პოლ 28-36

D: პორტუგალია 6, საფრანგეთი 4 - დანია 2, უნგრეთი 0

საფ-პორ 28-32, დან-უნგ 23-22; უნგ-საფ 23-34, პორ-დან 31-29; საფ-დან 31-30, პორ-უნგ 31-30

მეორე ჯგუფური ეტაპი

1-8 ადგილები.  A: გერმანია 5, სლოვენია 4 - ისლანდია 2, სერბეთი 1

24 ივლ: ისლ-სრბ 25-25, გერ-სლნ 26-22; 25 ივლ: სრბ-გერ 20-32, სლნ-ისლ 25-21

B: პორტუგალია 4, საფრანგეთი 4 - ესპანეთი 2, ხორვატია 2

24 ივლ: ხორ-საფ 28-37, ესპ-პორ 27-29; 25 ივლ: საფ-ესპ 35-33, პორ-ხორ 23-30

9-16 ადგილები. A: ნორვეგია 4, შვედეთი 4 - ისრაელი 4, რუმინეთი 0

24 ივლ: რუმ-ნორ 25-29, შვდ-ისრ 29-22; 25 ივლ: ნორ-შვდ 23-16, ისრ-რუმ 30-22

B: დანია 6, უნგრეთი 4 - პოლონეთი 2, რუსეთი 0

24 ივლ: რუს-უნგ 34-37, პოლ-დან 23-31; 25 ივლ: უნგ-პოლ 31-29, დან-რუს 30-25

27 ივლისი, ნახევარფინალი: გერმანია-საფრანგეთი, პორტუგალია-სლოვენია

5-8 ადგილები. ისლანდია-ხორვატია, ესპანეთი - სერბეთი

9-13. ნორვეგია - უნგრეთი, დანია-შვედეთი. 13-16. ისრაელი - რუსეთი, პოლონეთი-რუმინეთი

--

საქართველოს ნაკრები მონტენეგროში

GK: 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (სტუ-ქარიშხალა, 2000, 185), 16. გიორგი ხარაიშვილი (იმედი თელავი, 2000, 194), 12. იური სილაგაძე (წყალტუბო, 2001, 195) - LW: 2. ნიკოლოზ ძნელაძე (სამტრედია, 2001, 180), 7. ჯემალ იმნაძე (ქუთაისი, 2001, 185) - LB: 14. ზეზვა იობაშვილი (იმედი თელავი, 1998, 196), 20. ზურაბ გოგავა (პეგასი, 1998, 196) - CB: 17. დავით ყორიაული (იმედი თელავი, 1998, 199), 9. გიგა ბაინაზიშვილი (იმედი თელავი, 1998, 180) – RB, RW: 13. ლუკა ბულბულაშვილი (BSB ბათუმი, 1998, 189), 6. გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი, 1998, 182), 7დავით ნიაზაშვილი (გორი, 2000, 184), 11ლევან იმნაძე (2001, ქუთაისი, 185) - P: 8. გიორგი მიქავა (იმედი თელავი, 1998, 194), 3. გიორგი ლაპიაშვილი (პეგასი, 2000, 196), 18. ლევან კორსანტია (იმედი თელავი, 1999, 199)

გიორგი გვაზავა (მთავარი მწვრთნელი), გიორგი ხელისუფალი (მწვრთნელი)

მერაბ მეტრეველი (დელეგაციის ხელმძღვანელი), ჯუმბერ ყარყარაშვილი (ექიმი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: