News Calendar

November 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ევროპის ჩემპიონატის წინ ბოლო სამი ამხანაგური მატჩი გამართა საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა ხელბურთში. ოლიმპიურ სასახლეში ჩვენი გუნდი ორჯერ დამარცხდა ისრაელთან 27-33, 22-29, ხოლო დღეს 43-31 მოუგო საქართველოს უმცროსი ასაკის, 18-წლამდელთა ნაკრებს. 

ჩვენი ჭაბუკები ასევე ემზადებიან ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 10-19 აგვისტოს საქართველოში იმართება.  უფროსი ასაკის გუნდს  წვრთნიან გიორგი გვაზავა, გიორგი ხელისუფალი და მერაბ მეტრეველი, ხოლო ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელები არიან ტიტე კალანდაძე და სერგო დათუკაშვილი.

ოცწლამდელთა ნაკრებს ევროპის ჩემპიონატის პირველი შეხვედრა 20 ივლისს აქვს პოდგორიცაში, მასპინძელ, მონტენეგროს გუნდთან. საბოლოო შემადგენლობა ამ დღეებში გამოცხადდება, 18 ივლისს კი ნაკრები მონტენეგროში გაემგზავრება.

ხელბურთი. ამხანაგუი მატჩები. 9-11 ივლისი, ოლიმპიური სასახლე

11 ივლისი. საქართველო (20) - საქართველო (18) 43-31

საქ (20): ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - მერკვილაძე 8, მიქავა 8, ბულბულაშვილი 7, ყორიაული 5, ჯ. იმნაძე 4,  ბაინაზიშვილი 4, იობაშვილი 3, კორსანტია 3, გოგავა 1 - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი, მეტრეველი

საქ (18): სილაგაძე, დიხამინჯია, შველიძე - კალანდაძე 8, ხელაძე 7, ლაპიაშვილი 5, ლ. იმნაძე 4, კუხალაშვილი 3, ძნელაძე 1, ასაბაშვილი 1, თურმანიძე 1, თევზაძე 1, დუმბაძე, კახიძე, შაინიძე, გოდელაშვილი, დგებუაძე, ცხოვრებაძე - მწვ. კალანდაძე, დათუკაშვილი 

მსაჯები: ი.გოგოლაძე, გ. გველესიანი

10 ივლისი. საქართველო (20) - ისრაელი (20) 22-29

საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, დიხამინჯია - ყორიაული 8, იობაშვილი 6, მიქავა 2, გოგავა 2, ჯ. იმნაძე 1, ხელაძე 1, ლ. იმნაძე 1,  ბულბულაშვილი 1, ძნელაძე, ნიაზაშვილი, ლაპიაშვილი, ბაინაზიშვილი, მერკვილაძე  - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი, მეტრეველი

ისრ: ლევისი, გ. დაჰანი - ი. დაჰანი 4, ისრაელი 4,  მედნიკი 4,  რუბინშტაინი 3, ნიზრი 3, იოსეფი 3, ზაიფერტი 2, ბილკერი  2,  ვიტკოვსკი 1, ფრანკო 1, რაიხი 1, კოენი 1, ელიასი, ფიგნბლატი, ლუხმანი, შტაინერი, შემეში - მწვ. შაპირა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

9 ივლისი. საქართველო (20) - ისრაელი (20) 27-33

საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, სილაგაძე - მიქავა 7, ყორიაული 6, მერკვილაძე 4, ბულბულაშვილი 3, ძნელაძე 2, ბაინაზიშვილი 2, გოგავა 1, ჯ. იმნაძე 1, ლ. იმნაძე 1,  იობაშვილი, კორსანტია, თევზაძე - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი

ისრ: გ. დაჰანი, ლევისი - ი. დაჰანი 8, იოსეფი 6, კოენი 5, ელიასი 4, ისრაელი 3,  ფიგნბლატი 2, ზაიფერტი 2, რუბინშტაინი 1, ლუხმანი 1, ვიტკოვსკი 1, შტაინერი, ბილკერი, რაიხი, შემეში, ფრანკო, ნიზრი, მედნიკი - მწვ. შაპირა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ჩეხეთი, ავსტრია, ჰოლანდია, მოლდოვა, კოსოვო, ბულგარეთი

B ჯგუფი: სლოვაკეთი, თურქეთი, მონტენეგრო, ლატვია, საქართველო

20 ივლისი. მონტენეგრო-საქართველო, 21 ივლისი. საქართველო-სლოვაკეთი

23 ივლისი. ლატვია-საქართველო, 24 ივლისი. თურქეთი-საქართველო

28 ივლისი, ნახევარფინალი. 29 ივლისი, ფინალი

ჩემპიონატი მაკედონიაში. 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ბელარუსი, ფარერები, ფინეთი, საბერძნეთი, ესტონეთი, ლიტვა

B ჯგუფი: შვეიცარია, იტალია, მაკედონია, უკრაინა, ბრიტანეთი

2-2 საუკეთესო გადის ნახევარფინალში

20 Euro, სლოვენიაში. 16 გუნდი, 19-29 ივლისი

A: გერმანია, ისლანდია, შვედეთი, რუმინეთი - B: სლოვენია, სერბეთი, ნორვეგია, ისრაელი

C: ხორვატია, ესპანეთი, რუსეთი, პოლონეთი -  D: საფრანგეთი, დანია, პორტუგალია, უნგრეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
13:00 სპორტუნი - იმედი სტუ თელავი
15:00 გორი - პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: