News Calendar

May 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგა მოიგო ფრანგულმა კლუბმა მონპელიემ, ვინც ნახევარფინალში 29-28 დაამარცხა შარშანდელი ჩემპიონი, მაკედონიის ვარდარი, ხოლო ფინალში 32-27 მოუგო საფრანგეთის ნანტს. 

ფინალური ოთხეული. მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-velux-ehf-final4/1222077

ნახევარფინალში სამი ფრანგული კლუბი თამაშობდა. ნანტმა მოულოდნელად დაამარცხა პარი სენ ჟერმენი 32-28, ხოლო მონპელიემ ვარდარს არგენტინელი დიეგო სიმონეტის ბოლო წამებზე გატანილი გოლით აჯობა, სიმონეტი კი მეორე დღეს ფინალური ოთხეულის საუკეთესო მოთამაშედ დაასახელეს.

ფინალში ნანტმა სირენამდე  9 წუთით ადრე აათანაბრა ანგარიში (24-24), მაგრამ შემდეგ ზედიზედ მიიღო 5 გოლი (24-29) და გამარჯვებულის ვინაობაც აქ გაირკვა.  მონპელიემ ჩემპიონთა თასი მეორედ მოიგო 2003 წლი შემდეგ და ახლა საფრანგეთის ჩემპიონის ტიტულისთვის იბრძვის. კლუბი ბოლოწინა, 25-ე ტურში დამარცხდა სტ. რაფაელთნ და მას პარი სენ ჟერმენი დაეწია. ორივე გუნდს 43-43 ქულა აქვს და პარიზელებს სულ ერთით უკეთესი ბურთების სხვაობა აქვთ. ბოლო ტური 31 მაისსაა. შეგახსენებთ, რომ მონპელიეში 2017 წლის შემოდგომაზე ჩაირიცხა 17 წლის გიორგი ცხოვრებაძე. ახალგაზრდა ქართველმა პირველი სეზონი კლუბის მეორე გუნდში ჩაატარა.

დანარჩენი ორი ევროტურნირიდან EHF თასის მოიგო ბერლინის ფუხსემ, ხოლო ჩელენჯ კაპი რუმინულმა პოტაისა ტურდამ დაისაკუთრა.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18, კაცები

ფინალური ოთხეული. 26-37 მაისი. კიოლნი

27 მაისი, ფინალი: მონპელიე (საფ) - ნანტი (საფ) 32-27

მონ: ჟერარი, პორტნერი - ფაბრეგასი 6, სიმონეტი 6, კავტიჩნიკი 5, მამდუ 5, რიშარდსონი 4, გიგუ 3, ფოსტენი 1, სუსი 1, ტრუხანოვიჩუსი 1, პორტი, ბონფონი, ბინგო, კოსი, ვილმინო - მწვ. პ. კანაიე

ნან: დიუმულენი, ზიფერტი - ლაზაროვი 6, ბალაგერი 4, გურბინდო 4, ლი-ჰანსენი 4, კლაინი 3, კლერი 2, ლაგარდი 2, ო. ნიოკა 2, ტურნა, ემონე, ფელიო, ჟულიო, მატულიჩი, პეშამბეკი

მესამე ადგილისთვის: პსჟ (საფ) - ვარდარი (მკდ) 29-28

26 მაისი, ნახევარფინალები

მონპელიე - ვარდარი 28-27

პორტი 8, გიგუ 7, რიშარდსონი 6 - ბოროზანი 6, ცინდრიჩი 6, ჩუპიჩი 5

ნანტი - პსჟ 32-28

ლაზაროვი 8, ტურნა 8 - რემილი 6, ჰანსენი 5, აბალო 4, ნ. კარაბატიჩი 4

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   5 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საერთო ტური. გლდანი
17 მაისი
წყალტუბო 10-7 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 15-3 გორი
სენაკი 5-7 რუსთავი
სამტრედია 11-12 პეგასი
BSB ბათუმი 11-13 ქარიშხალა
სენაკი 13-4 გორი
წყალტუბო 9-15 პეგასი
სამტრედია 10-7 რუსთავი
18 მაისი
11:00 სენაკი - პეგასი
11:45 წყალტუბო - რუსთავი
12:30 სამტრედია - ქარიშხალა
13:15 BSB ბათუმი - პეგასი
14:00 სენაკი - ქარიშხალა
14:45 წყალტუბო - გორი
15:30 BSB ბათუმი - რუსთავი
16:15 სამტრედია - გორი
17 მაისი         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
პეგასი 5   5   0   0   54-32   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 9   3   1   5   86-102   7  
სამტრედია 9   3   1   5   85-114   7  
ქარიშხალა 5   3   0   2   52-53   6  
რუსთავი 5   2   0   3   44-44   4  
წყალტუბო 9   2   0   7   83-104   4  
სენაკი 9   1   0   8   49-115   2  
გორი 5   0   0   5   24-61   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: