News Calendar

January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონი ხელბურთში გახდა სამტრედია, რომელმაც ფინალში 29-23 დაამარცხა აჭარა. ბრინჯაოს მედლებისთვის ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა 33-26 მოუგეს ფოთის ოქროს ვერძს. ამით 2017-18 წლების საშინაო სეზონი დასრულდა.

სამტრედიის კლუბი (მწვრთნელები: გიორგი ხელისუფალი და ავთანდილ ქავზინაძე) ჩემპიონი დამსახურებულად გახდა - გუნდმა ჯერ დასავლეთის პირველობა მოიგო, შემდეგ კი ფინალური ტურნირი გაიარა 5 მოგებით, სულ კი სეზონის 20 მატჩში სამჯერ ითამაშა ფრედ და ერთდერთხელ, აჭარის გუნდთნ დამარცხდა პირველ ეტაპზე. ქალაქი ქართული ხელბურთის ერთ-ერთი მძლავრი კერაა - სამტრედიის უმაღლესი ლიგის გუნდმა 2014 წელს საქართველოს თასი მოიპოვა, ხოლო 2015 და 2016 წლებში ორჯერ გახდა ქვეყნის ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორი. ის რაც უფროსებმა ვერ შეძლეს, მოახერხეს სამტრედიელმა ჭაბუკებმა და ჩემპიონები გახდნენ თან ისე, რომ ქალაქში ხელბურთის სტანდარტული დარბაზიც არა აქვთ.

სამტრედიამ პირველი ტაიმის ბოლო წუთებზე მოიპოვა ორბურთიანი უპირატესობა (13-11), შესვენების შემდეგ კი სხვაობა გაზარდა - 18-13.  აჭარის გუნდმა გაიბრძოლა, რამდენჯერმე მიუახლოვდა მეტოქეს ერთ ბურთამდე, მაგრამ მეტოქის ლიდერებმა, ძნელაძემ და ხომერიკმა მაინც გარდატეხეს მატჩი და როდესაც გოლი მეკარე შველიძემაც გაიტანა ცარიელ კარში - ყველაფერი გაირკვა 28-22 და საბოლოოდ, 29-23.  აჭარის გუნდს, რომელიც ძალიან კარგად გამოიყურებოდა წინა მატჩებში და ორი უპრინციპულესი მატჩი მოუგო თბილისის პეგასსა და ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებს, ფინალისთვის ძალები არ ეყო.

წლეულს ჭაბუკთა ჩემპიონატი განსხვავებული ფორმატით გაიმართა - პირველ ეტაპზე გუნდები თითქმის ყოველკვირა თამაშობდნენ, სეზონი კი ფინალურმა ტურნირმა დაგვირგვინა.  შედეგად, გუნდებს სეზონში 20-23 მატჩი დაუგროვდათ, რაც ცოტაა არაა და ოსტატობაზეც აისახა. შემოდგომაზე უკვე შეიკრიბება ამ ასაკის, 2002-03 წლებში დაბადებულთა ნაკრები, რომელსაც 2019 წელს უკვე პირველი ოფიციალური ტურნირი უწევს - ევროპის ღია ჩემპიონატი შვედეთში. ნაკრების კანდიდატები ჩემპიონატის მონაწილე თითქმის ყველა კლუბში არიან.

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2. 27 მაისი. ფინალი

სამტრედია - აჭარა 29-23

სამ: შველიძე 1 - ძნელაძე 15, ხომერიკი 4, ხელისუფალი 4, ადამია 3, თევზაძე 1, აფრიდონიძე 1, ნადირაძე, დუნდუა, მანაგაძე, ქავზინაძე

აჭ: ცინცაძე, თემ. ქამადაძე - შაინიძე 11, გაბაიძე 5, დუმბაძე 4, ზაქარაძე 3, მარკოიძე, თორ. ქამადაძე, დავითაძე, ფარტენაძე, გეიერი, ისმაილოვი, ტარიელიძე, აბულაძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

3 ადგილისთვის. BSB ბათუმი - ფოთი 33-26

ბათ: ვარშალომიძე 1, გოგიტიძე, კაჭარავა - მახაჭაძე 11, ცხადაია 6, კაკულია 5, თურმანიძე 5, კახიძე 4, ჭურკვეიძე 1, სტოლბოვი, ანთიძე, გორდელაძე

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - გ. ბჟალავა 9, თ. ბჟალავა 6, ფანცულაია 3, პაჭკორია 3, დიდია 2, ცირდავა 2, მიმინოშვილი 1, მელიავა, ხურცილავა, სიორდია, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - ი. გოგოლაძე

5 ადგილისთვის. პეგასი - ყვარელი 40-23

პეგ: გორგოძიანი  - კოხრეიძე 11, ჟვანია 7, ტაბატაძე 5, დგებუაძე 4, შუბითიძე 4, პატაშური 4, კობახიძე 3, ჭანტურია 1, ჯერანაშვილი 1, რეხვიაშვილი

ყვ: გარსევანიშვილი, დათუაშვილი - ნაწილაშვილი 9, ბაქრაძე 5, ღონიაშვილი 5, მამისაშვილი 3, ბეუქლიშვილი, ოსიაშვილი 1, ჭიღლაშვილი, ბეგაშვილი, ყანჩელიშვილი

მსაჯები: ი. გოგოლაძე - გ. გველესიანი

7 ადგილისთვის. ქარიშხალა - თელავი 38-33

ქარ: ალიევი - ბეინაშვილი 9, მუკბანიანი 8,  ხაჟომია 7, გურასპაული 6, ცანავა 5, ვარადაშვილი 1, ჩაფიძე 1, მჭედლური, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე, კოკოლია

თელ: მანაგაძე - გოდელაშვილი 13, მირიანაშვილი 11, მაისურაძე 8,  იოსებაშვილი 1, ერგემლიძე, დავითნიძე, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, სტეფანიშვილი, გიგიტელაშვილი, ხოხობაშვილი, ქევხიშვილი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

1. სამტრედია (ლუკა შველიძე, ვახტანგ ხელისუფალი, გიორგი აფრიდონიძე, დემურ თევზაძე, ილია ახობაძე, გიორგი გაგუა, დავით ქავზინაძე, გიორგი ნადირაძე, ნიკა კოპალეიშვილი, გიორგი ხომერიკი, ნიკოლოზ ძნელაძე, დემეტრე მანაგაძე, მალხაზ ადამია, საბა დუნდუა - მწვ. გიორგი ხელისუფალი, ავთანდილ ქავზინაძე, დავით დუნდუა)

2. აჭარა (თორნიკე ცინცაძე, თემურ ქამადაძე, გიორგი დუმბაძე, შმაგი შაინიძე, ალექსანდრე გეიერი, თემურ ისმაილოვი, დავით გაბაიძე, დავით მარკოიძე, თორნიკე ქამადაძე, გივი ზაქარაძე, საბა დავითაძე, ანრი აბულაძე, დავით ფარტენაძე, ნუგზარ ტარიელიძე - მწვ. ირაკლი სიხარულიძე, ზურაბ ურუშაძე)

3. BSB ბათუმი (დაჩი ვარშალომიძე, დავით კაჭარავა, საბა გოგიტიძე, გოჩა თურმანიძე, გიორგი კახიძე, დავით კაკულია, ნოდარ ანთიძე, ოთარ ჭურკვეიძე, გიორგი ჯიჯავაძე, ალექსანდრე გორდელაძე, ლუკა მახაჭაძე, გარი სტოლბოვი, ნოდარ შენგელია, ალექსანდრე ცხადაია, დავით კაჭარავა - მწვ. ვალერი კაკულია, გია ბზეკალავა)

4. ოქროს ვერძი ფოთი (ბექა კეკუა, ნიკოლოზ გოგოხია, თეზიკო ბჟალავა, რევაზ დიდია, გიორგი ბჟალავა, ლუკა ცირდავა, გიგა მელიავა, თომა პაჭკორია, ლუკა ხურცილავა, მიხეილ მიმინოშვილი, საბა სიორდია, დავით გოგია, დავით ფანცულაია, ლუკა თუნთია - მწვ. თემურ ჭანტურია, გელა ჟვანია)

პირველი ეტაპი. დასავლეთი  

------------------თ---მ---ფ---წ---------ბ--------ქ

სამტრედია--15--11---3---1---348-252---25

BSB ბათუმი-15--11---2---2---367-296---24

აჭარა---------15--10---0---5---403-327--20

ფოთი---------15--5---1---9---319-336---11

ქუთაისი-----15---4---2---9---317-425---10

ხელვაჩაური-15---0---0--15--328-446----0

აღმოსავლეთი

---------------თ---მ----ფ----წ--------ბ--------ქ

პეგასი--------18--18---0---0---568-223---36

ყვარელი-----18--13---1---4---367-317---27

ქარიშხალა---18--13---0---5---428-389---26

თელავი------18---7---1--10---378-424---15

რუსთავი-----18---5---0--13---334-458---10

გორი---------18---4---0--14---293-405----8

ქარელი------18---2---0--16---375-527----4

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: