News Calendar

January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის ფინალურ ტურნირზე შაბათს ნახევარფინალებია: სამტრედია - ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, აჭარა - ფოთის ოქროს ვერძი. ოთხეულის ოთხივე გუნდი დასავლეთი საქართველოდანაა. დღის მთავარ მატჩში ბათუმის გუნდმა 25-24 დაამარცხა საქართველოს ჩემპიონი პეგასი. 

თამაში უკიდურესად დრამატული იყო და წინ 2 ბურთზე მეტით არავინ გასულა. ტაიმი ბათუმელებმა 10-9 მოიგეს. პეგასი, რომელსაც რამდენიმე წამყვანი მოთამაშე აკლია ფინალურ ოთხეულში, დასრულებამდე ხუთიოდ წუთით ადრე ერთი ბურთით წინ იყო, ოღონდ ბათუმს ფრეც აწყობდა, რადგანაც  ბურთების სხვაობა უკეთესი ჰქონდა. ბოლო წუთებში ცხადაიამ, თურმანიძემ და კახიძემ ზედიზედ გაიტანეს სამი გოლი, რაც გადამწყვეტი აღმოჩნდა - შავი ზღვის ბიჭებმა 25-24 მოიგო და ნახევარფინალში გავიდა, პეგასი კი მხოლოდ მეხუთე ადგილისთვის იბრძოლებს. ამ ჯგუფში აჭარას პირველი ადგილი განაღდებული ჰქონდა, ვერ ვიტყვით, რომ არ იბრძოლა თელავთან, მაგრამ თელაველებს მეტი მოტივაცია აღმოაჩნდათ და გოდელაშვილის უკანასკნელ წამზე გატანილი გოლით 39-38 მოიგეს.

A ჯგუფში, ნახევარფინალში გასავლელ მატჩში ფოთს ოქროს ვერძმა იოლად, 33-18 მოუგო ქარიშხალას, ხლო სამტრედიამ 24-15 დაამარცხა ყვარელი და ჯგუფური ეტაპი უდანაკარგოდ დაასრულა.

26 მაისს, პირველ ნახევარფინალში, დასავლეთის ჩემპიონი სამტრედია ხვდება ვერცხლის პრიზიორ ბათუმს. თამაში 14:40 დაიწყება. 16 საათზე საჩემპიონო ფინალში გასასვლელად ითამაშებენ დასავლეთის ბრინჯაოს პრიზიორი, აჭარის გუნდი და ფოთი, რომელიც რეგიონალურ პირველობაზე მეოთხე იყო.

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2. ჯგუფური ეტაპი 3 ტური, 25 მაისი.

A ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ------ბ------ქ

სამტრედია----3---3---0---0---89-52---6

ფოთი----------3---2---0---1---83-77---4

ყვარელი-------3---0---1---2---63-78---1

ქარიშხალა-----3---0---1---2---57-85---1

ქარიშხალა - ფოთი 18-31

ქარ: ალიევი, ძაბახიძე - ცანავა 5, ბეინაშვილი 5, გურასპაული 3, ხაჟომია 2, მუკბანიანი 1, ჩაფიძე 1, კოკოლია 1, ვარადაშვილი, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე,  მჭედლური - მწვ. მწვ. ქობელაშვილი, სამადაშვილი

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - დიდია 9, გ. ბჟალავა 8, ფანცულაია 4, ცირდავა 3, პაჭკორია 3, სიორდია 2, მელიავა 1, მიმინოშვილი 1, ხურცილავა, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

მსაჯები: გელა გველესიანი - ირაკლი გოგოლაძე

სამტრედია - ყვარელი 24-15

სამ: შველიძე  - ძნელაძე 11, ადამია 6, ხომერიკი 3, ნადირაძე 2, ხელისუფალი 1, მანაგაძე 1, თევზაძე, 1, ქავზინაძე, აფრიდონიძე, დუნდუა - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

ყვ: გარსევანიშვილი, დათუაშვილ - ღონიაშვილი 5, ბაქრაძე 4, ნაწილაშვილი 3, ბეუქლიშვილი 2, მამისაშვილი 1, ძამაშვილი, ოსიაშვილი, ჭიღლაშვილი, ყანჩელიშვილი - მწვ. ღონიაშვილი, ხარებაშვილი

მსაჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

23 მაისი: ფოთი - სამტრედია 19-32, ყვარელი - ქარიშხალა 21-21

24 მაისისამტრედია - ქარიშხალა 33-18, ყვარელი - ფოთი 27-33

B ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ------ბ------ქ

აჭარა-----------3---2---0---1--105-99---4

BSB ბათუმი---3---2---0---1---93-82---4

პეგასი----------3---1---0---2---85-79---2

თელავი--------3---1---0---2---84-107--2

აჭარა - თელავი 38-39

აჭ: ცინცაძე, თემ. ქამადაძე - შაინიძე 11, ზაქარაძე 11, გაბაიძე 6, მარკოიძე 5, დუმბაძე 4, დავითაძე 1, გეიერი,  ისმაილოვი, ტარიელიძე, თორ. ქამადაძე, აბულაძე, ფარტენაძე - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე

თელ:  მანაგაძე - გოდელაშვილი 20, მირიანაშვილი 10, მაისურაძე 7, დავითნიძე 1, იოსებაშვილი 1, ხოხობაშვილი,  ჯაშიაშვილი, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, სტეფანიშვილი, გიგიტელაშვილი - მწვ. მამალაშვილი

საჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

პეგასი - BSB ბათუმი 24-25

პეგ: გორგოძიანი - დგებუაძე 7, შუბითიძე 4, პატაშური 4, კოხრეიძე 4, ტაბატაძე 2, დ. ჟვანია 2, ჭანტურია 1,  კობახიძე, ჯერანაშვილი, რეხვიაშვილი - მწვ. კალანდაძე, სახვაძება:

ბათ: ვარშალომიძე, კაჭარავა, გოგიტიძე - კახიძე 8, თურმანიძე 6, მახაჭაძე 5, ცხადაია 3, გორდელავა 3, კაკულია, სტოლბოვი, ჭურკვეიძე, ანთიძე - მწვ. კაკულია, ბზეკალავა

მსაჯები: ზურაბ აბრამიშვილი - გელა გველესიანი

23 მაისი: BSB ბათუმი - აჭარა 30-33, თელავი - პეგასი 20-31

24 მაისი. BSB ბათუმი - თელავი 38-25, პეგასი - აჭარა 30-34

26 მაისი, ნახევარფინალი

5-8 ადგილები

12:00 ყვარელი - თელავი

13:20 პეგასი - ქარიშხალა

1-4 ადგილები

14:40 სამტრედია BSB ბათუმი

16:00 აჭარა - ფოთი

27 მაისი, ფინალი

12:00 7-8 ადგილები

13:20 5-6 ადგილები

14:40 3-4 ადგილები

16:00 1-2 ადგილები

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: