facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის ფინალურ ტურნირზე შაბათს ნახევარფინალებია: სამტრედია - ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, აჭარა - ფოთის ოქროს ვერძი. ოთხეულის ოთხივე გუნდი დასავლეთი საქართველოდანაა. დღის მთავარ მატჩში ბათუმის გუნდმა 25-24 დაამარცხა საქართველოს ჩემპიონი პეგასი. 

თამაში უკიდურესად დრამატული იყო და წინ 2 ბურთზე მეტით არავინ გასულა. ტაიმი ბათუმელებმა 10-9 მოიგეს. პეგასი, რომელსაც რამდენიმე წამყვანი მოთამაშე აკლია ფინალურ ოთხეულში, დასრულებამდე ხუთიოდ წუთით ადრე ერთი ბურთით წინ იყო, ოღონდ ბათუმს ფრეც აწყობდა, რადგანაც  ბურთების სხვაობა უკეთესი ჰქონდა. ბოლო წუთებში ცხადაიამ, თურმანიძემ და კახიძემ ზედიზედ გაიტანეს სამი გოლი, რაც გადამწყვეტი აღმოჩნდა - შავი ზღვის ბიჭებმა 25-24 მოიგო და ნახევარფინალში გავიდა, პეგასი კი მხოლოდ მეხუთე ადგილისთვის იბრძოლებს. ამ ჯგუფში აჭარას პირველი ადგილი განაღდებული ჰქონდა, ვერ ვიტყვით, რომ არ იბრძოლა თელავთან, მაგრამ თელაველებს მეტი მოტივაცია აღმოაჩნდათ და გოდელაშვილის უკანასკნელ წამზე გატანილი გოლით 39-38 მოიგეს.

A ჯგუფში, ნახევარფინალში გასავლელ მატჩში ფოთს ოქროს ვერძმა იოლად, 33-18 მოუგო ქარიშხალას, ხლო სამტრედიამ 24-15 დაამარცხა ყვარელი და ჯგუფური ეტაპი უდანაკარგოდ დაასრულა.

26 მაისს, პირველ ნახევარფინალში, დასავლეთის ჩემპიონი სამტრედია ხვდება ვერცხლის პრიზიორ ბათუმს. თამაში 14:40 დაიწყება. 16 საათზე საჩემპიონო ფინალში გასასვლელად ითამაშებენ დასავლეთის ბრინჯაოს პრიზიორი, აჭარის გუნდი და ფოთი, რომელიც რეგიონალურ პირველობაზე მეოთხე იყო.

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2. ჯგუფური ეტაპი 3 ტური, 25 მაისი.

A ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ------ბ------ქ

სამტრედია----3---3---0---0---89-52---6

ფოთი----------3---2---0---1---83-77---4

ყვარელი-------3---0---1---2---63-78---1

ქარიშხალა-----3---0---1---2---57-85---1

ქარიშხალა - ფოთი 18-31

ქარ: ალიევი, ძაბახიძე - ცანავა 5, ბეინაშვილი 5, გურასპაული 3, ხაჟომია 2, მუკბანიანი 1, ჩაფიძე 1, კოკოლია 1, ვარადაშვილი, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე,  მჭედლური - მწვ. მწვ. ქობელაშვილი, სამადაშვილი

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - დიდია 9, გ. ბჟალავა 8, ფანცულაია 4, ცირდავა 3, პაჭკორია 3, სიორდია 2, მელიავა 1, მიმინოშვილი 1, ხურცილავა, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

მსაჯები: გელა გველესიანი - ირაკლი გოგოლაძე

სამტრედია - ყვარელი 24-15

სამ: შველიძე  - ძნელაძე 11, ადამია 6, ხომერიკი 3, ნადირაძე 2, ხელისუფალი 1, მანაგაძე 1, თევზაძე, 1, ქავზინაძე, აფრიდონიძე, დუნდუა - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

ყვ: გარსევანიშვილი, დათუაშვილ - ღონიაშვილი 5, ბაქრაძე 4, ნაწილაშვილი 3, ბეუქლიშვილი 2, მამისაშვილი 1, ძამაშვილი, ოსიაშვილი, ჭიღლაშვილი, ყანჩელიშვილი - მწვ. ღონიაშვილი, ხარებაშვილი

მსაჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

23 მაისი: ფოთი - სამტრედია 19-32, ყვარელი - ქარიშხალა 21-21

24 მაისისამტრედია - ქარიშხალა 33-18, ყვარელი - ფოთი 27-33

B ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ------ბ------ქ

აჭარა-----------3---2---0---1--105-99---4

BSB ბათუმი---3---2---0---1---93-82---4

პეგასი----------3---1---0---2---85-79---2

თელავი--------3---1---0---2---84-107--2

აჭარა - თელავი 38-39

აჭ: ცინცაძე, თემ. ქამადაძე - შაინიძე 11, ზაქარაძე 11, გაბაიძე 6, მარკოიძე 5, დუმბაძე 4, დავითაძე 1, გეიერი,  ისმაილოვი, ტარიელიძე, თორ. ქამადაძე, აბულაძე, ფარტენაძე - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე

თელ:  მანაგაძე - გოდელაშვილი 20, მირიანაშვილი 10, მაისურაძე 7, დავითნიძე 1, იოსებაშვილი 1, ხოხობაშვილი,  ჯაშიაშვილი, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, სტეფანიშვილი, გიგიტელაშვილი - მწვ. მამალაშვილი

საჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

პეგასი - BSB ბათუმი 24-25

პეგ: გორგოძიანი - დგებუაძე 7, შუბითიძე 4, პატაშური 4, კოხრეიძე 4, ტაბატაძე 2, დ. ჟვანია 2, ჭანტურია 1,  კობახიძე, ჯერანაშვილი, რეხვიაშვილი - მწვ. კალანდაძე, სახვაძება:

ბათ: ვარშალომიძე, კაჭარავა, გოგიტიძე - კახიძე 8, თურმანიძე 6, მახაჭაძე 5, ცხადაია 3, გორდელავა 3, კაკულია, სტოლბოვი, ჭურკვეიძე, ანთიძე - მწვ. კაკულია, ბზეკალავა

მსაჯები: ზურაბ აბრამიშვილი - გელა გველესიანი

23 მაისი: BSB ბათუმი - აჭარა 30-33, თელავი - პეგასი 20-31

24 მაისი. BSB ბათუმი - თელავი 38-25, პეგასი - აჭარა 30-34

26 მაისი, ნახევარფინალი

5-8 ადგილები

12:00 ყვარელი - თელავი

13:20 პეგასი - ქარიშხალა

1-4 ადგილები

14:40 სამტრედია BSB ბათუმი

16:00 აჭარა - ფოთი

27 მაისი, ფინალი

12:00 7-8 ადგილები

13:20 5-6 ადგილები

14:40 3-4 ადგილები

16:00 1-2 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: