News Calendar

January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

თბილისის ქარიშხალამ  ბოლო ტურის უმძიმეს მატჩში 14-12 დაამარცხა სამტრედია და საქართველოს ჩემპიონი გახდა ხელბურთში, ქალთა შორის. მეორე ადგილზე გავიდა მამული. ორივე გუნდმა 25-25 ქულა დააგროვა,  ჩემპიონობა კი ურთიერთშეხვედრების ბალანსმა გამოავლინა. მესამე ადგილზეა ფოთის ოქროს ვერძი. 

ქარიშხალამ  მამული პირველ წრეში 24-19 დაამარცხა, მეორეში კი 19-22 წააგო. გარდა ამისა, ჩემპიონმა კიდევ ერთი ქულა სამტრედიასთნ დაკარგა, ვერცხლის პრიზიორმა - ფოთთან.

სამტრედია-ქარიშხალას მატჩი მეორე ტაიმში თბილისელებს სამბურთიანი უპირატესობა ჰქონდათ, მაგრამ დასრულებამდე 5 წუთით ადრე ანგარიში უკვე 12-12 იყო - ანგარიში გაათანაბრა ამ სეზონის აღმოჩენამ. 14 წლის სამტრედიელმა თამარ ბურკაძემ. კრიტიკულ მომენტში ქარიშხალას კაპიტანმა და მეკარემ, მარიამ არაბაჯევმა მოიგერია 3 შვიდმეტრიანი, ხოლო მოთამაშე მწვრთნელმა ირმა ციცქიშვილმა და ანა ჩხაიძემ საჩემპიონო გოლები გაიტანეს - 14-12 - ქარიშხალა ეროვნულ ჩემპიონატში პირველად წლეულს გამოჩნდა და პირდაპირ ჩემპიონი გახდა.

მამულმა 29-13 დაამარცხა აჭარა, წყალტუბომ 17-11 მოუგო პეგასს და მეოთხე ადგილზე გადაინაცვლა, ხოლო ფოთმა 19-6 დააარცხა ყვარელი. ათწლიანი პაუზის შემდეგ ქალთა ეროვნული ჩემპიონატი მესამედ გაიმართა და სამივე ტურნირი სხვადასხვა გუნდმა მოიგო: 2016 წელს - პეგასმა, 2017 წელს - ყვარელმა, წლეულს კი ქარიშხალამ.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

12 მაისი, ბოლო ტური. არენა 2

სამტრედია - ქარიშხალა 12-14

სამ: კოპალეიშვილი - ტყეშელაშვილი 4, ბურკაძე 3, მ. ჯოჯუა 2, ფოცხვერია 2, ცირეკიძე 1, რუსია, კარტოზია, - მწვ. ხონელიძე

ქარ: არაბაჯევი - ა. ჩხაიძე 5, ხმელაძე 2, მ. ცინცაძე 2, ციცქიშვილი 2, ი. ჩხაიძე 2,  ქ. ცინცაძე 1 - მწვ. ციცქიშვილი

ფოთი - ყვარელი 19-6

ფოთ: ფიფია, გორგაძე - გვათუა 6, გოგია 4, ბჟალავა 3, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 1, ბაირამიდი 1, თ. რურუა 1, გეგენავა 1 - მწვ. გეფერიძე, ჟვანია

ყვ: ამონაშვილი - მ. ტეტოშვილი 2, სურამლიშვილი 1, მიხელიძე 1, საზანიშვილი 1, თავღორაშვილი 1, ფუღიაშვილი, სმოიანი, იოსებაშვილი - მწვ. ღონიაშვილი, ხარებაშვილი

აჭარა - მამული 13-29

აჭ: ქარჩავა - დვალიშვილი 5, მარიამ მურუსიძე 2, მეგი მურუსიძე 2, კომახიძე 2, ცივნარიძე 1, კოჩალიძე 1, ქამაშიძე,  აიოზბა, ირემაძე, ბოგვერაძე, საფარიძე, ხოხბა - მწვ. შალამბერიძე

მამ: ვარდიშვილი 1 - ყველაშვილი 8, ჯავახიშვილი 6, შახულოვი 5, იაშვილი 5, ველიჯანაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 1, ბერიკაშვილი 1, დანელია, ჩუხატურიანი, ქობალია, გორჯოლაძე - მწვ. კასიანი

წყალტუბო - პეგასი 17-11

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 6, ჯიმშელეიშვილი 4, ფანცხავა 4, ხეცურიანი 2, ლაღაძე 1, მამარდაშვილი, დარსაველიძე, ჯიშკარიანი, ასათიანი ნიკოლეიშვილი, ბენდელიანი - მწვ. გოგიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე, ახვლედიანი - ჩხაიძე 6, კაპანაძე 3, ტარტარაშვილი 1, ასიტაშვილი 1, ქებაძე,  საბაშვილი, კორძაია, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, სვანიძე - მწვ. წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი, თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი

საბოლოო-----თ---მ---ფ---წ--------ბ-------ქ

ქარიშხალა--14--12---1---1--313-233--25

მამული------14--12---1---1--330-201--25

ფოთი--------14---7---2---4--220-202--18

წყალტუბო--14---7---0---7--188-222--14

სამტრედია--14---4---5---5--209-221--13

აჭარა---------14---3---3---8--187-224---9

ყვარელი-----14---2---0--12--193-254---4

პეგასი--------14---1---2--11--186-269---4

ქარიშხალა - მარინა არაბაჯევი, ხატია ლობჟანიძე, ანა ტალახაძე, ნანი ბიძინაშვილი, ქეთევან ცინცაძე, მარიამ ცინცაძე, ანა ჩხაიძე, ია ჩხაიძე, ანა მუმლაძე, ჟუჟუნა ხმელაძე, ანა თათარაშვილი, ვიქტორია რაზმაძე, ანა კეკუტია, ირმა ციცქიშვილი, ქეთევან კერესელიძე - მწვ. ირმა ციცქიშვილი, გიორგი ქობელაშვილი

მამული - ანა ვარდიშვილი, მარიამ ნაკაშიძე, ლიზი გორჯოლაძე, ელენე ბერიკაშვილი, ნინო შახულოვი, ნატალი ავსაჯანიშვილი, ნანა ველიჯანაშვილი, სალომე გორგიძე, ნინო ლომიძე, ქეთი იაშვილი, ანა ყველაშვილი, მარიამ დანელია, ელენე ჯავახიშვილი, ანა ქადარია, ლანა ჩუხატურიანი,  მარიამ ქობალია - მწვ. ჯულია კასიანი

ოქროს ვერძი, ფოთი - მედეა ფიფია, ანა გორგაძე, ციცინო ბჟალავა, მარიამ გვათუა, მირანდა ბაირამიდი, სოფიო რიჟამაძე, ნინო სურგულაძე, ანა კობახია, მარიამ თოდუა, თათია დუდუჩავა, ლანა გოგია, თამარ რურუა, ნინო რურუა, ქეთევან გეგენავა, ნენო ჯგერენაია - მწვ. დარეჯან გეფერიძე, გელა ჟვანია

ყველა თამაში

24-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

8 თებერვალი, არენა 2.  სამტრედია-პეგასი 15-15, ფოთი-ყვარელი 21-16, წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24,

აჭარა-მამული 9-21, პეგასი-ფოთი 10-13,  აჭარა-ყვარელი 13-11

9 თებერვალი, არენა 2აჭარა-პეგასი 15-9, სამტრედია-ყვარელი 16-15,

მამული-წყალტუბო 26-11, ფოთი-ქარიშხალა 15-25

11 აპრილიარენა 2. პეგასი - ქარიშხალა 20-22ყვარელი - მამული 18-23

12 აპრილი, არენა 2. პეგასი - ყვარელი 18-15ქარიშხალა - მამული 19-22

13 აპრილი, არენა 2. ქარიშხალა - ყვარელი 26-21მამული - პეგასი 29-15

25 აპრილი, სენაკი. აჭარა- ფოთი 7-10სამტრედია-წყალტუბო 18-11

26 აპრილი, სენაკი. აჭარა - სამტრედია 13-13, ფოთი-წყალტუბო 9-16

27 აპრილი, სენაკი. წყალტუბო - აჭარა 10-9, სამტრედია - ფოთი 11-11

მაისი, არენა 2.  ქარიშხალა - აჭარა 23-17, სამტრედია - პეგასი 17-12

ყვარელი - წყალტუბო 15-11, ფოთი - მამული 13-25

10 მაისიარენა 2. მამული - სამტრედია 29-16, აჭარა - ყვარელი 19-7

წყალტუბო - ქარიშხალა 15-25,  პეგასი - ფოთი 14-19

11 მაისი, არენა 2. ფოთი - ქარიშხალა 13-15, მამული - წყალტუბო 21-12

სამტრედია - ყვარელი 18-10, აჭარა - პეგასი 17-17

12 მაისი, არენა 2. სამტრედია - ქარიშხალა 14-12, ფოთი - ყვარელი 19-6

აჭარა - მამული 13-29, წყალტუბო - პეგასი 17-11

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: