News Calendar

May 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ეროვნული ჩემპიონი ქალთა ხელბურთში ხვალ, ბოლო ტურში გაირკვევა. 23-23 ქულით ლიდერობენ ქარიშხალა და მამული. პირველივე ხვალინდელ მატჩში, თუ ქარიშხალამ დაამარცხა სამტრედია, ჩემპიონი იქნება, რადგანაც მამულთან უკეთესი პირადი ბალანსი აქვს. ბრინჯაოს მედლები დღეს გაინაღდა ფოთის ოქროს ვერძმა. 

ქარიშხალას  დღეს მძიმე მატჩი ჰქონდა ფოთთან, პირველი ტაიმი ერთი ბურთითაც წააგო, მაგრამ მეორეში მაინც გატეხა მეტოქე - 15-13. იოლი არ იქნება არც სამტრედიასთან შეხვედრა, რადგანაც თბილისელებმა პირველ წრეში, პირველი ქულა სწორედ მათთან დაკარგეს - 22-22. სამტრედიის გუნდმა დღეს 18-10 მოუგო ყვარელს და მეხუთიდან მეოთხე ადგილზე გადაინაცვლა. ფრედ, 17-17 ითამაშეს პეგასმა და აჭარამ, მამულმა 21-12 დაამარცხა წყალტუბო და ხვალ ჯერ კონკურენტის შედეგს დაელოდება და შემდეგ აჭარის გუნდს უნდა შეხვდეს.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

მეორე წრის საერთო ტური, 11-14 მატჩები. არენა 2

11 მაისი. ფოთი - ქარიშხალა 13-15

ფოთ: ფიფია, გორგაძე - ბჟალავა 6, გვათუა 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 1, გოგია, ბაირამიდი, თ. რურუა, გეგენავა

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე - ქ. ცინცაძე 6, ა. ჩხაიძე 5, ხმელაძე 4, მ. ცინცაძე, კეკუტია, ციცქიშვილი, ი. ჩხაიძე,  ბიძინაშვილი, კერესელიძე

მამული - წყალტუბო 21-12

მამ: ვარდიშვილი - შახულოვი 6, ყველაშვილი 4, იაშვილი 4, ჯავახიშვილი 4, დანელია 2, ჩუხატურიანი 1, ველიჯანაშვილი, ე. ბერიკაშვილი, ქობალია, ავსაჯანიშვილი

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 6, ჯიმშელეიშვილი 2, ლაღაძე 2, ფანცხავა 1, მამარდაშვილი 1, დარსაველიძე, ხეცურიანი, ნიკოლეიშვილი, ბენდელიანი

სამტრედია - ყვარელი 18-10

სამ: კოპალეიშვილი, ზაქარეიშვილი - ბურკაძე 4, მ. ჯოჯუა 3, ფოცხვერია 3, ტყეშელაშვილი 3, რუსია 3, კარტოზია 2, ცირეკიძე

ყვ: ამონაშვილი - ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 3, სურამლიშვილი 2, მიხელიძე 1, თავღორაშვილი 1, სმოიანი, საზანიშვილი, იოსებაშვილი

აჭარა პეგასი 17-17

აჭ: ქარჩავა - კომახიძე 6, ქამაშიძე 6, ხოხბა 3, დვალიშვილი 1, მარიამ მურუსიძე 1, ცივნარიძე, აიოზბა, მეგი მურუსიძე,  კოჩალიძე, ძნელაძე, ირემაძე, გაბეჩავა, ბოგვერაძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე, ახვლედიანი - ქებაძე 7, ჩხაიძე 6, ტარტარაშვილი 2, კორძაია 1, კაპანაძე 1, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, საბაშვილი, ასიტაშვილი, სვანიძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი, თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-------ქ

ქარიშხალა--13--11---1---1--299-221--23

მამული------13--11---1---1--301-188--23

ფოთი--------13---7---2---4--201-196--16

სამტრედია--13---4---5---4--197-207--13

წყალტუბო--13---6---0---7--171-211--12

აჭარა---------13---3---3---7--174-195---9

ყვარელი-----13---2---0--11--187-235---4

პეგასი--------13---1---2--10--175-252---4

12 მაისი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:00 ფოთი - ყვარელი

14:00 აჭარა - მამული

15:00 წყალტუბო - პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - თელავი
13:20 პეგასი - ქარიშხალა
ნფ1 14:40 სამტრედია - BSB ბათუმი
ნფ2 16:00 აჭარა - ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: