facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ქალთა ეროვნულ ჩემპიონატს ხელბურთში, კვლავ ორი ლიდერი ჰყავს. თბილისის ქარიშხალამ დღეს 25-15 დაამარცხა წყალტუბოს პრომეთე, ხოლო მამულმა 29-16 მოუგო სამტრედიას. ჩემპიონატის დასრულებამდე კიდევ ორი ტურია. 

ხვალ და ზეგ, სპორტკომპლექს არენაში ქარიშხალა ეთამაშება ფოთსა და სამტრედიას, ხოლო მამული - წყალტუბოსა და აჭარას. თუ ამ ორი ტურის შემდეგაც ლიდერებს თანაბარი ქულა დარჩათ, მაშინ, უკეთესი პირადი ბალანსით, ჩემპიონი გახდება ქარიშხალა (24-19, 19-22).

ბრინჯაოს მედლისთვის ბრძოლაში დღეს მნიშვნელოვანი ნაბიჯი გადადგა ფოთის ოქროს ვერძმა. ფოთელებმა 19-14 მოუგეს პეგასს და 4 ქულით გაასწრეს მეოთხე ადგილზე მყოფ წყალტუბოს. წყალტუბოელებს ბრინჯაოს მედლების მოსაპოვებლად ერთადერთი შანსი დარჩათ - ორივე დარჩენილი მატჩი უნდა მოიგონ და, ამასთან ერთად, ფოთი ორჯერ უნდა დამარცხდეს. მეორე მხრივ მხრივ, წყალტუბოს მეოთხე ადგილი აქვს დასაცავი სამტრედიის გუნდისგან. კიდევ ერთ დღევანდელ მატჩში აჭარის გუნდმა 19-7 მოუგო ყვარელს.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

მეორე წრის საერთო ტური, 11-14 მატჩები. არენა 2

10 მაისი. მამული - სამტრედია 29-16

მამ: ვარდიშვილი, გორჯოლაძე - ყველაშვილი 18, შახულოვი 5, იაშვილი 5, ველიჯანაშვილი 1, ჯავახიშვილი, დანელია, ე. ბერიკაშვილი, ჩუხატურიანი, ქობალია

სამ: კოპალეიშვილი, ზაქარეიშვილი - ბურკაძე 5, ფოცხვერია 3, ტყეშელაშვილი 3, რუსია 3, მ. ჯოჯუა 1, კარტოზია 1, ცირეკიძე

აჭარა - ყვარელი 19-7

აჭ: ქარჩავა, საფარიძე - ქამაშიძე 7, დვალიშვილი 6, კომახიძე 4, ცივნარიძე 1, აიოზბა 1, მეგი მურუსიძე, მარიამ მურუსიძე, ხოხბა, კოჩალიძე, ძნელაძე, ირემაძე, გაბეჩავა

ყვ: ამონაშვილი - სურამლიშვილი 4, მიხელიძე 1, ფუღიაშვილი 1, მ. ტეტოშვილი 1, სმოიანი, საზანიშვილი, თავღორაშვილი, იოსებაშვილი

წყალტუბო - ქარიშხალა 15-25

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 7, ფანცხავა 3, ჯიმშელეიშვილი 3, ლაღაძე 1, დარსაველიძე 1, ჯიშკარიანი, მამარდაშვილი, ხეცურიანი, ნიკოლეიშვილი, ბენდელიანი

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე - ქ. ცინცაძე 10, ა. ჩხაიძე 6, მ. ცინცაძე 4, კეკუტია 2, ხმელაძე 1, ციცქიშვილი 1, რაზმაძე 1, ი. ჩხაიძე,  ბიძინაშვილი, კერესელიძე

პეგასი - ფოთი 14-19

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე - ქებაძე 4, ე. ჩხაიძე 4, კორძაია 3, კაპანაძე 2, ქ. ჩოგოვაძე 1, ტარტარაშვილი, ბაღაშვილი, საბაშვილი, ასიტაშვილი, სვანიძე

ფოთ: ფიფია, გორგაძე - გოგია 6, ბჟალავა 5, სურგულაძე 4, გვათუა 3, რიჟამაძე 1, ბაირამიდი, თ. რურუა, გეგენავა

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი, თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-------ქ

ქარიშხალა--12--10---1---1--284-208--21

მამული------12--10---1---1--280-176--21

ფოთი--------12---7---2---3--188-181--16

წყალტუბო--12---6---0---6--159-190--12

სამტრედია--12---3---5---4--179-197--11

აჭარა---------12---3---2---7--157-178---8

ყვარელი-----12---2---0--10--177-217---4

პეგასი--------12---1---1--10--158-235---3

11 მაისი

12:00 ფოთი - ქარიშხალა

13:00 მამული - წყალტუბო

14:00 სამტრედია - ყვარელი

15:00 აჭარა პეგასი

12 მაისი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:00 ფოთი - ყვარელი

14:00 აჭარა - მამული

15:00 წყალტუბო - პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: