News Calendar

May 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ორ-ორი ქულით წაიწიეს წინ ლიდერებმა - თბილისის მამულმა 25-13 დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, ხოლო ქარიშხალამ მოუგო აჭარას, 23-17. ჩემპიონატის დასრულებამდე კიდევ 3 ტურია. 

ლიდერები ერთმანეთში აღარ თამაშობენ და დარჩენილ მატჩებში ქულების დაკარგვის უფლება არა აქვთ. თუ ორივემ თანაბარი ქულებით დაასრულა შეჯიბრება, ჩემპიონად გამოცხადდება ქარიშხალა, ვისაც მამულთან უკეთესი პირადი ბალანსი აქვს (24-19, 19-22).

დღესვე სამტრედიამ დაამარცხა ქვეყნის 2016 წლის ჩემპიონი პეგასი, 17-12, ხოლო ჩემპიონატის შარშანდელმა გამარჯვებულმა ყვარელმა, მოუგოს წყალტუბოს - 15-11.

ხვალ სპორტკომპლექს არენაში თამაშობენ: მამული - სამტრედია, აჭარა - ყვარელი, წყალტუბო - ქარიშხალა, პეგასი - ფოთი. ჩემპიონატი 12 მაისს დასრულდება.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

მეორე წრის საერთო ტური, 11-14 მატჩები. არენა 2

9 მაისი. ქარიშხალა - აჭარა 23-17

ქარ: არაბაჯევი - ქ. ცინცაძე 11, ა. ჩხაიძე 5, ი. ჩხაიძე 2, ხმელაძე 2, ციცქიშვილი 2, მ. ცინცაძე 1, ბიძინაშვილი, თათარაშვილი, კეკუტია, კერესელიძე, ლობჟანიძე

აჭ: ქარჩავა, საფარიძე - ქამაშიძე 9, კომახიძე 3, დვალიშვილი 3, ცივნარიძე 1, მეგი მურუსიძე 1, მარიამ მურუსიძე, ხოხბა, კოჩალიძე, ძნელაძე, აიოზბა, ირემაძე, გაბეჩავა

სამტრედია - პეგასი 17-12

სამ: კოპალეიშვილი, ზაქარეიშვილი - ბურკაძე 9, რუსია 3, ფოცხვერია 2, მ. ჯოჯუა 2, კარტოზია 1, ტყეშელაშვილი, ცირეკიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე - ე. ჩხაიძე 8, ქებაძე 2, კორძაია 1, ტარტარაშვილი 1, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, კაპანაძე, საბაშვილი, ასიტაშვილი, პაპუაშვილი, სვანიძე

ყვარელი - წყალტუბო 15-11

ყვ: ამონაშვილი - ფუღიაშვილი 5, სურამლიშვილი 4, მიხელიძე 3, მ. ტეტოშვილი 2, სმოიანი 1, საზანიშვილი, თავღორაშვილი, იოსებაშვილი

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 4, ჯიმშელეიშვილი 3, დარსაველიძე 2, ჯიშკარიანი 1, მამარდაშვილი 1, ხეცურიანი, ნიკოლეიშვილი, ფანცხავა, ლაღაძე, ბენდელიანი

ფოთი - მამული 13-25

ფოთ: ფიფია - გოგია 4, გვათუა 3, სურგულაძე 3, ბჟალავა 2, რიჟამაძე 1, ბაირამიდი, გორგაძე, თ. რურუა, გეგენავა

მამ: ვარდიშვილი, გორჯოლაძე - ყველაშვილი 10, იაშვილი 6, შახულოვი 5, ჯავახიშვილი 3, დანელია 1, ე. ბერიკაშვილი, ველიჯანაშვილი, ჩუხატურიანი, ქობალია

მსაჯები: თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-------ქ

ქარიშხალა--11---9---1---1--259-193--19

მამული------11---9---1---1--251-160--19

ფოთი--------11---6---2---3--169-167--14

წყალტუბო--11---6---0---5--144-165--12

სამტრედია--11---3---5---3--163-168--11

აჭარა---------11---2---2---7--138-171---6

ყვარელი-----11---2---0---9--170-198---4

პეგასი--------11---1---1---9--144-216---3

10 მაისი
12:00 მამული - სამტრედია
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 წყალტუბო - ქარიშხალა
15:00 პეგასი - ფოთი

11 მაისი
12:00 ფოთი - ქარიშხალა
13:00 მამული - წყალტუბო
14:00 სამტრედია - ყვარელი
15:00 აჭარა პეგასი

12 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:00 ფოთი - ყვარელი
14:00 აჭარა - მამული
15:00 წყალტუბო - პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - თელავი
13:20 პეგასი - ქარიშხალა
ნფ1 14:40 სამტრედია - BSB ბათუმი
ნფ2 16:00 აჭარა - ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: