facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ორ-ორი ქულით წაიწიეს წინ ლიდერებმა - თბილისის მამულმა 25-13 დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, ხოლო ქარიშხალამ მოუგო აჭარას, 23-17. ჩემპიონატის დასრულებამდე კიდევ 3 ტურია. 

ლიდერები ერთმანეთში აღარ თამაშობენ და დარჩენილ მატჩებში ქულების დაკარგვის უფლება არა აქვთ. თუ ორივემ თანაბარი ქულებით დაასრულა შეჯიბრება, ჩემპიონად გამოცხადდება ქარიშხალა, ვისაც მამულთან უკეთესი პირადი ბალანსი აქვს (24-19, 19-22).

დღესვე სამტრედიამ დაამარცხა ქვეყნის 2016 წლის ჩემპიონი პეგასი, 17-12, ხოლო ჩემპიონატის შარშანდელმა გამარჯვებულმა ყვარელმა, მოუგოს წყალტუბოს - 15-11.

ხვალ სპორტკომპლექს არენაში თამაშობენ: მამული - სამტრედია, აჭარა - ყვარელი, წყალტუბო - ქარიშხალა, პეგასი - ფოთი. ჩემპიონატი 12 მაისს დასრულდება.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

მეორე წრის საერთო ტური, 11-14 მატჩები. არენა 2

9 მაისი. ქარიშხალა - აჭარა 23-17

ქარ: არაბაჯევი - ქ. ცინცაძე 11, ა. ჩხაიძე 5, ი. ჩხაიძე 2, ხმელაძე 2, ციცქიშვილი 2, მ. ცინცაძე 1, ბიძინაშვილი, თათარაშვილი, კეკუტია, კერესელიძე, ლობჟანიძე

აჭ: ქარჩავა, საფარიძე - ქამაშიძე 9, კომახიძე 3, დვალიშვილი 3, ცივნარიძე 1, მეგი მურუსიძე 1, მარიამ მურუსიძე, ხოხბა, კოჩალიძე, ძნელაძე, აიოზბა, ირემაძე, გაბეჩავა

სამტრედია - პეგასი 17-12

სამ: კოპალეიშვილი, ზაქარეიშვილი - ბურკაძე 9, რუსია 3, ფოცხვერია 2, მ. ჯოჯუა 2, კარტოზია 1, ტყეშელაშვილი, ცირეკიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე - ე. ჩხაიძე 8, ქებაძე 2, კორძაია 1, ტარტარაშვილი 1, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, კაპანაძე, საბაშვილი, ასიტაშვილი, პაპუაშვილი, სვანიძე

ყვარელი - წყალტუბო 15-11

ყვ: ამონაშვილი - ფუღიაშვილი 5, სურამლიშვილი 4, მიხელიძე 3, მ. ტეტოშვილი 2, სმოიანი 1, საზანიშვილი, თავღორაშვილი, იოსებაშვილი

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 4, ჯიმშელეიშვილი 3, დარსაველიძე 2, ჯიშკარიანი 1, მამარდაშვილი 1, ხეცურიანი, ნიკოლეიშვილი, ფანცხავა, ლაღაძე, ბენდელიანი

ფოთი - მამული 13-25

ფოთ: ფიფია - გოგია 4, გვათუა 3, სურგულაძე 3, ბჟალავა 2, რიჟამაძე 1, ბაირამიდი, გორგაძე, თ. რურუა, გეგენავა

მამ: ვარდიშვილი, გორჯოლაძე - ყველაშვილი 10, იაშვილი 6, შახულოვი 5, ჯავახიშვილი 3, დანელია 1, ე. ბერიკაშვილი, ველიჯანაშვილი, ჩუხატურიანი, ქობალია

მსაჯები: თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-------ქ

ქარიშხალა--11---9---1---1--259-193--19

მამული------11---9---1---1--251-160--19

ფოთი--------11---6---2---3--169-167--14

წყალტუბო--11---6---0---5--144-165--12

სამტრედია--11---3---5---3--163-168--11

აჭარა---------11---2---2---7--138-171---6

ყვარელი-----11---2---0---9--170-198---4

პეგასი--------11---1---1---9--144-216---3

10 მაისი
12:00 მამული - სამტრედია
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 წყალტუბო - ქარიშხალა
15:00 პეგასი - ფოთი

11 მაისი
12:00 ფოთი - ქარიშხალა
13:00 მამული - წყალტუბო
14:00 სამტრედია - ყვარელი
15:00 აჭარა პეგასი

12 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:00 ფოთი - ყვარელი
14:00 აჭარა - მამული
15:00 წყალტუბო - პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: