News Calendar

April 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ქალთა ტურნირზე გაირკვა ნახევარფინალისტთა ვინაობა: უნგრეთის დიორი, რუმინეთის ბუკურეშტი, მაკედონიის ვარდარი და რუსეთი როსტოვი. წილისყრა 17 აპრილსაა, ფინალური ოთხეულის ტურნირი კი 12-13 მაისს გაიმართება ბუდაპეშტში, ლასლო პაპის არენაზე. 

მიმოხილვა (პირველი მატჩები)https://www.ehftv.com/int/video/rewind-women-episode-13/1167656

მიმოხილვა (საპახუხო მატჩები): https://www.ehftv.com/int/video/rewind-women-episode-14/1175088

მეოთხედფინალში ოთხივე ფავორიტმა გაიმარჯვა. რუსეთის როსტოვმა ორჯერ მოუგო უნგრეთის ფერენცვაროშს - 31-29 და 32-22.  ზედიზედ მეხუთედ მოხვდა ფინალურ ოთხეულში შარშანდელი ფინალისტი, სკოპიეს ვარდარი, რომელმაც ორჯერ დაამარცხა დანიის მიდტიულანდი - 24-23 და 32-25.

სამგზის ჩემპიონს, დიორს (2013, 2014, 2017) ლიგის 2014 წლის გამარჯვებულთან, პოდგორიცას ბუდუჩნოსტთან აკლდა ორი ლიდერი, ნიკე ხროტი და სტინე ოფტედალი, მაგრამ სტუმრად 26-20 მოიგო, შინ კი - 30-28, ხოლო 35 წლის ანიტა გორბიცმა ჯამში 19 გოლი გაიტანა, სულ კი ჩემპიონთა თასზე, 14 სეზონში ყველაზე მეტი, 848 გატანილი ბურთი დაუგროვდა. 

ყველაზე მძაფრი ბრძოლა 2016 წლის ჩემპიონ CSM ბუკურეშტსა და საფრანგეთის მეცს შორის იყო. რუმინულმა კლუბმა 34-21 მოიგო პირველი მატჩი, მაგრამ სტუმრად, მე-40 წუთისთვის უკვე ცხრით აგებდა, თუმცა, ქრისტინა ნიაგუმ  და ბელა გულდენმა ფრანგებს მეტის საშუალება აღარ მისცეს - 20-27.

ამ კვირაში მეოთხედფინალური სტადია კაცებს შორის დაიწყება.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეოთხედფინალი (6-8 / 13-15 აპრილი):

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - დიორი (უნგ) 20-26 (რაიჩევიჩი 9 - ამორიმი, გორბიცი 8)

დიორი - ბუდუჩნოსტი 30-28 (გორბიცი 11 - რაიჩევიჩი 9)

მიდტიულანდი (დან) - ვარდარი (მკდ) 23-24 (ფრიისი, კრისტიანსენი 6 - ცვიიჩი 8, ლეკიჩი 5)

ვარდარი - მიდტიულანდი 32-25 (ლეკიჩი 7, პენეზიჩი 5 - კრისტიანსენი 9)

ფერენცვაროში (უნგ) - როსტოვი (რუს) 29-31 (შაცლი, სუჩანსკი, ვან დერ ჰაიდენი 4 - ვიახირევა 8)

როსტოვი - ფერენცვაროში 32-22 (ვიახირევა 7 - იოვანოვიჩი 5)

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - მეცი (საფ) 34-21 (ნიაგუ 10, გულდენი 7 - გროსი 9)

მეცი - CSM ბუკურეშტი 27-20 (უეტი 7, შმიტსი 6 - ნიაგუ 8, გულდენი 7)

ფინალური ოთხეული 12-13 მაისს ბუდაპეშტში (წილისყრა - 17 აპრილს)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

გოგონები 2004-05
5 მარ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 5   5   0   0   82-23 10  
სამტრედია 5   5   0   0   46-25 10  
მამული 6   5   0   1   78-39 10  
პეგასი 6   4   0   2   75-44 8  
ბათუმი 5   4   0   1   39-24 8  
ტყიბული 5   3   0   2   36-26 6  
ფოთი 5   2   0   3   30-27 4  
ქარიშხალა 5   2   0   3   46-55 4  
თელავი 6   2   0   4   38-78 4  
აჭარა 5   1   0   4   21-40 2  
წყალტუბო 5   0   0   5   0-30 0  
ახაშენი 3   0   0   3   5-42 0  
გორი 5   0   0   5   24-67 0  
საერთო ტური: 13-16 აპრილი. თბილისი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: