News Calendar

January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

თბილისის საერთაშორისო ტურნირის მეორე დღეს საქართველოს ხელბურთელთა ეროვნული ნაკრები მოულოდნელად დამარცხდა ჩვენივე ახალგაზრდულ გუნდთან, 24-26, იტალიამ მოუგო ფინეთს, 35-28, რის შემდეგაც ოთხივე გუნდს 2-2 ქულა დაუგროვდა. ყველაფერი გადაწყდება ხვალ, როცა, საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები იტალიას შეხვდება, ხოლო ეროვნული - ფინეთს.

დღის პირველ მატჩში იტალიამ მეორე ტაიმში გატეხა ფინეთი და დიდი სხვაობით, 35-28 დაამარცხა, მეორეში კი ეროვნული ნაკრების მწვრთნელმა ბოშკოვსკიმ გადაწყვიტა ექსპერიმენტი მოეწყო და ლიდერები დაესვენებინა. გუნდის სასტარტო შემადგენლობა ასეთი იყო - ი. დიხამინჯია, რუსტამოვი, იობაშვილი, სტურუა, ცხოვრებაძე, გ. დიხამინჯია, ლაპიაშვილი. მოედნის მეორე მხარეს კი იდგა დაახლოებით ამავე ასაკის მოთამაშეებისგან შემდგარი გუნდი, რომელსაც მეორე ნაკრები ერქვა და, როგორც ასეთ შემთხვევაში ხდება ხოლმე, გაცილებით მეტი მოტივაცია ჰქონდა.

ტაიმი მეორე ნაკრებმა მოიგო 10-8, თუმცა, ანგარიში მეტი უნდა ყოფილიყო: ტაიმის ბოლოს მოხდა უიშვიათესი შემთხვევა - დროის ერთ-ერთ მონაკვეთში მოედნიდან გაძევებული იყო ეროვნული გუნდს ერთბაშად 4 მოთამაშე! კიდევ უფრო უცნაური იყო შედეგი: - დიდი და ხანგრძლივი რიცხვობრივი უპირატესობის მიუხედავად, ახალგაზრდულმა ნაკრებმა გოლი ვერ გაიტანა და ეს მონაკვეთი 0-1 წააგო!

მაგრამ დაიწყო მეორე ნახევარი და ახალგაზრდულმა გუნდმა სხვაობა გაზარდა - 13-8. აქ მოედანზე შემოვიდნენ ირაკლი ჩიქოვანი და რატი მსხვილიძე. დევნა დაიწყო და მალე ყველაფერი თითქოს თავის ადგილზე დადგა - ჩიქოვანმა გაათანაბრა და რუსტამოვმა წინ გაიყვანა ეროვნული გუნდი 14-13.

მაგრამ, მეორე ნაკრებს, რომელსაც გიორგი გვაზავა და მერაბ მეტრეველი ხელმძღვანელობენ, მოტივაცია უკვე გაორმაგებული ჰქონდა და დანებებას არ აპირებდა. შესანიშნავად ითამაშა სამივე მეკარემ, ხოლო შეტევაში გუნდს წინამძღოლობდა ორმეტრიანი დავით  ყორიაული (9 გოლი). დასრულებამდე 10 წუთით ადრე  მეორე გუნდი 21-17 იგებდა. აქ ჩიქოვანმა ზედიზედ გაიტანა 5 გოლი და სხვაობა ორჯერ დავიდა ერთ გოლამდე - 20-21, მერე ისევ 20-24, 23-24, ბოლოს კი წერილი შვიდმეტრიანიდან დასვა გივი გიორგაძემ - 26-24. ხოლო ვეტერანები - თევზაძე, ჭანტურია და დათუკაშვილი მოედანზე არ გასულან.

პრინციპში, ეროვნული ნაკრების წაგებით, ბევრი არაფერი შეცვლილა - ბოლო ტურში მაინც დასამარცხებელი გვყავს ფინეთი (ერთადერთი, დღევანდელი მოგების შემთხვევაში, ხვალ ფრეც გვეყოფოდა) და ტურნირს საქართველოს ეროვნული ნაკრები მოიგებს, რადგანაც ძნელი წარმოსადგენია, ჩვენმა ახალგაზრდულმა გუნდმა იტალიას აჯობოს და თავად გავიდეს პირველ ადგილზე. ოღონდ, ფინეთთან წაგების შემთხვევაში ჩვენი ეროვნული ნაკრები უკვე ბოლო ადგილზე დარჩება.

ერთი სიტყვით, პირველობის შანსი ოთხივე გუნდს აქვს და ყველაფერი ხვალ გაირკვევა.

საქართველო-საქართველო (ახ.): https://www.youtube.com/watch?v=UQR6nTMVDNw

ყველა თამაშის ნახვა შესაძლებელია სილკ უნივერსალზე და სილკ სპორტზე, ასევე - ხელბურთის ფედერაციის იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ხელბურთისაერთაშორისო ტურნირი. 4-6 აპრილითბილისის სპორტის სასახლეკაცები

იტალია 2 ქულა (+5), საქართველო 2 (0), ფინეთი 2 (-2), საქართველო (ახ.) 2 (-3)

აპრილი. იტალია - ფინეთი 35-28

იტა: ფოვიო,  ფერანტე - მორეტი 7, ვენტური 5, არჩიერი 4, მაროკი 3, სკატარი 3, ბულძამინი 3, სტარჩევიჩი 2,  მაიონე 2, სპერტი 2, ტურკოვიჩი 2, დოლდანი 1, ზონერერი 1, რადოვჩიჩი, პარიზინი

ფინ: მაკელა, ლაიტინენი - რონბერგი 12, კილშტედტი 5, სიურიალა 3, სუნდბერგი 2, ფორსი 2, ბრომანი 2, შომანი 1, ალგრენი 1, უდი, გრიპენბერგი, მარტინი, გრანლუნდი, ლაინე, ვოუტილაინენი

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

საქართველო - საქართველო (ახალ.)  24-26

საქ: ი. დიხამინჯია, ხარაიშვილი - ჩიქოვანი 8, გ. დიხამინჯია 6, რუსტამოვი 3, ცხოვრებაძე 3, სტურუა 2, იობაშვილი 1, მსხვილიძე 1, ლაპიაშვილი, გოგავა, კალანდაძე (თევზაძე, დათუკაშვილი, ჭანტურია, ქათამაძე)

ახ: ხანდოლიშვილი, სილაგაძე, ცინცაძე - ყორიაული 9, გიორგაძე 5, მიქავა 3, ბაინაზიშვილი 2, ბულბულაშვილი 2,  ზარნაძე 2, ხაჟომია 1, დოლმაზაშვილი 1, ცისკარიშვილი 1, ნიაზაშვილი, აბრამიშვილი, კუხალაშვილი, გვაზავა

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი) - გელა გველესიანი (წყალტუბო)

აპრილი. ფინეთი - საქართველო (ახალ.)  31-26, საქართველო - იტალია 30-28

აპრილი

15:00 იტალია - საქართველო (ახალ.)

17:00 საქართველო - ფინეთი

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: