facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ხვალ თბილისის სპორტის სასახლეში იწყება ხელბურთელთა საერთაშორისო ტურნირი, რომელშც მონაწილეობენ საქართველოს, იტალიისა და ფინეთის ეროვნული ნაკრებები და საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები. 15 საათზე ფინეთი ქართველ ახალგაზრდებს ეთამაშება, 17 საათზე - საქართველო იტალიის მატჩია.  

დღეს ოთხივე ნაკრებმა სპორტის სასახლეში ივარჯიშა. ჩვენს ორივე ნაკრებში სულ 33 ხელბურთელი გამოვიდა არენაზე. ეროვნულ გუნდს ერთადერთი პრობლემა მარცხენა ინსაიდის პოზიციაზე აქვს, სადაც ტრავმის გამო ვერ ითამაშებენ ორჯონიკიძე და წითელიშვილი, თუმცა, 16-კაციანი შემადგენლობა ვარიაციების საშუალებას იძლევა. ორივე გუნდში მრავლადაა ახალგაზრდა მოთამაშეები და უახლოესი სამი დღის განმავლობაში სპორტის სასახლეში მოსულ გულშემატკივარს საშუალება ექნება თითქმის ყველა საუკეთესო ქართველი ხელბურთელი იხილოს ორი საკმაოდ ძლიერი მეტოქის წინააღმდეგ, თუმცა, ყველა თამაშის ნახვა სილკ უნივერსალზე და სილკ სპორტზეც იქნება შესაძლებელი ისევე, როგორც ხელბურთის ფედერაციის იუთუბის გვერდზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ხელბურთისაერთაშორისო ტურნირი. 4-6 აპრილითბილისის სპორტის სასახლეკაცები

საქართველო, იტალია, ფინეთი (ეროვნული ნაკრებები), საქართველო (ახალგაზრდული)

აპრილი. 15:00 ფინეთი - საქართველო (ახალ.)

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

17:00 საქართველო - იტალია

მსაჯები: ინა ჭკუასელი - გელა გველესიანი

აპრილი

15:00 იტალია - ფინეთი

17:00 საქართველო - საქართველო (ახალ.)

აპრილი

15:00 იტალია - საქართველო (ახალ.)

17:00 საქართველო - ფინეთი

საქართველო

GK 22. შოთა თევზაძე (1981, 200, ფოჩანი, რუმ), 16. გიორგი ხარაიშვილი (1998, 194, იმედი თელავი), 1. ირაკლი დიხამინჯია (2000, 190, პეგასი) – LW 7. ხაზეინ რუსტამოვი (1998, 178, ქუთაისი), 15. გიორგი ქათამაძე (2000, 185, პეგასი) – LB 9. სერგო დათუკაშვილი (1978, 198), 20. ზურაბ გოგავა (1998, 195, პეგასი), 21. ზეზვა იობაშვილი (1998, 196, იმედი თელავი) – CB 8. ირაკლი ჩიქოვანი (კელერაში, რუმ; 1989, 198), 26. შალვა სტურუა (1994, 191, ბათუმი), 14. ნიკოლოზ კალანდაძე (2002, 194, პეგასი) – RB 24. რატი მსხვილიძე (1986, 208, რაბოტნიკი, მკდ), 11. გიორგი ცხოვრებაძე (2001, 193, მონპელიე, საფ) – RW 23. რევაზ ჭანტურია (1982, 178, პელისტერი, მკდ), 71. გიორგი დიხამინჯია (1997, 190, მიდტიულანდი, დან) – P 3. გიორგი ლაპიაშვილი (2000, 195, პეგასი)

მთავარი მწვრთნელი: დონე ბოშკოვსკი, მკდ; მწვრთნელი: ტიტე კალანდაძე ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი

საქართველო (ახალგაზრდული)

GK 12. ზურაბ ცინცაძე (1996, 185, იმედი თელავი), 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, 185, სტუ-ქარიშხალა), 16. იური სილაგაძე (2000, 194, წყალტუბო) – LW 77. ზურაბ აბრამიშვილი (1994, 193, ბათუმი), 10. გიორგი დოლმაზაშვილი (1998, 180, იმედი თელავი) – LB 44. გივი გიორგაძე (1996, 194, იმედი თელავი), 17. დავით ყორიაული (1998, 1999, იმედი თელავი) – CB 9. გიგა ბაინაზიშვილი (1998, 178, იმედი თელავი), 21. გიგა ზარნაძე (1999, 193, პეგასი) – RB 13. ლუკა ბულბულაშვილი (1998, 190, ბათუმი), 24. გიორგი კუხალაშვილი (2000, 193, პეგასი) – RW 23. ირაკლი გოგოლაძე (1996, 178, ბათუმი), 18. ნიკოლოზ ცისკარიშვილი (1997, 180, იმედი თელავი), 55. დავით ნიაზაშვილი (2000, 180, გორი) – P 8. გიორგი მიქავა (1998, 194, იმედი თელავი), 11. რატი გვაზავა (1998, 202, პეგასი), 7ჯაბა ხაჟომია (1996, 183, ბათუმი)

მწვრთნელები: გიორგი გვაზავამერაბ მეტრეველი, მეკარეთა მწვრთნელი ამირან კომახიძე

იტალია

GK 1. თომას პოსტონია (1993, 185, კოპერი, სლნ), 12. დარიო ფერანტე (1993, 188, არაუ, შვც), 16. ვიტო ფოვიო (1979, 184, ფაზანო) – LW 13. დემის რადოვჩიჩ (1988, 180, ფაზანო), 14. სტეფანო არჩიერი (1998, 186, ჩინგოლი) - LB 2. ალესიო მორეტი (1994, 190, ბოლცანო), 6. დავიდე ბულძამინი (1995, 197, ვერნონი, საფ) 10. ფრანჩესკო ვოლპი (1986, 205, ვიზე, ბელ) - CB 4. რატკო სტარჩევიჩ (1994, 185, მერანო), 23. დეიან ტურკოვიჩ (1987, 183, ბოლცანო, შვც), 25. პაბლო მაროკი (1986, 188, ვერნონი, საფ) RB 8. ჯულიო ვენტური 1989, 202, ფაზანო), 33. მიკელე სკატარ (1985, 195, სტრასბური, საფ) - RW 9. მარტინ ზონერერ (1992, 182, ბოლცანო), 20. კარლო სპერტი (1995, 179, კონვერსანო) - P 5. პასკუალე მაიონე (1982, 197, ფაზანო), 32. ანდრეა პარიზინი (194, 193, ანჟერი, საფ), მარტინ დოლდან (1987, 193, კუენკა, ესპ)

მთავარიმწვრთნელი: რიკარდო ტრილინი; მწვრთნელები: სერჯო პალაციიურგენ პრანტნერ; 
ექიმები: ვალერიო ანდრეოცივინჩენცო სილვესტრი; მენეჯერი: სილვანო სეკა

ფინეთი

GK 25. ტუომას ლაიტინენ (1988, 180, ვანტაა), 30. კარი მაკელა (1993, 190, დიკენი) - LW 4. იოაკიმ ბრომან (1990, 180, დიკენი) - LB 10. იან-ნიკო რონბერგ (1992, 190, რიიჰიმიაენ კოქსი), 18. ანდრე უდდ (1996, 196, რიიჰიმიაენ კოქსი), 20. რობინ გრანლუნდ (199, 205, დიკენი), 45. ვინსენტ ვოუტილაინენ (1997, 198, SIF) – RB 6. ოსკარ კილშტედტ (1991, 185, ბკ-46), 8. იოჰან გრიპენბერგ (1996, 184, დიკენი), 15. რიკარდ სუნდბერგ (1992, 190, გრიფკ), 17. იან მარტინ (1997, 188, კარლსკრუნა, შვდ) - RW 3. მირო კოლიონენ (1992, 176, გრიფკ), 19. რონი სიურიალა (1995, 180, რიიჰიმიაენ კოქსი), 27. ტოპიას ლაინე (1996, 180, ბკ-46), 36. ნიკლას ალგრენ (1989, 191, ჰიფკ) - P 7. ფრედრიკ ფორს (1994, 190, გრიგკ), 13. იან-რობინ შომან (1992, 195, რიიჰიმიაენ კოქსი)

მთავარი მწვრთნელი: კაი კეკი, მწვრთნელები: იონ ჰოლფასტტონი კალიო, ექიმი: კრისტიან ანდერსონ

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: