News Calendar

April 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალში ორი სენსაცია მოხდა: ევროპის ყველაზე ტიტულოვანმა კლუბმა ბარსელონამ და ბოლო წლების ერთ-ერთმა ფავორიტმა, ვესპრემმა საპასუხო მატჩებში ვერ შეძლეს საჭირო რევანშის აღება და და მეოთხედფინალში ფრანგული მონპელიე და დანიის სკიერნი გაუშვეს.

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-16/1158917

ვესპრემი დანიაში 25-32 დამარცხდა, შინ კი ტაიმი 16-13 მოიგო, მაგრამ ამის შემდეგ სკიერნის მეკარე ტიბორ ივანიშევიჩმა რამდენიმე შვიდმეტრიანი მოიგერია, 44-ე წუთზე კი, როცა ანდერს ეგერტმა ანგარიში გაათანაბრა - 24-24, ცხადი გახდა, რომ 2015 და 2016 წლების ფინალისტი გავარდებოდა. საბოლოოდ, ვესპრემმა მხოლოდ 5 ბურთით მოიგო - 34-29.      

ბარსელონას 25-28 ჰქონდა წაგებული მონპელიეში და შინ თავიდანვე 2-6 ჩამორჩა, მაგრამ მე-40 წუთისთვის სასურველ სხვაობას მაინც მიაღწია: 21-17. ამის შემდეგ ბარსა 6 გოლითაც გავიდა წინ, მაგრამ ზედიზედ 4 მიიღო საკუთარ კარში - 26-24. ბოლო წუთზე ანგარიში 30-27 იყო, ოღონდ მონპელიეს მეტი გოლი ჰქონდა სტუმრად გატანილი და მასპინძლებს კიდევ ერთი ბურთი სჭირდებოდათ, მაგრამ არგენტინელის დიეგო სიმონეტის დარტყმამ ყველაფერი თავის ადგილზე დააყენა - მონპელიემ მხოლოდ ორით წააგო და მეოთხედფინალში გავიდა.

სხვა ოთხ წყვილში კილმა, კელცემ, ნანტმა და ფლენზბურგმა პირველ მატჩში მოპოვებული კომფორტული უპირატესობა შეინარჩუნეს, ამ ექვსეულს კი მეოთხედფინალში ემატება ჯგუფური ეტაპის ორი გამარჯვებული, პსჟ და სკოპიეს ვარდარი. მეოთხედფინალის წყვილებია: კილი - ვარდარი, კელცე - პსჟ, ფლენზბურგი - მონპელიე, ნანტი - სკიერნი. პირველი მატჩები 18-22 აპრილის შუალედშია, იქამდე კი, მომდევნო ორ კვირაში მეოთხედფინალს ქალთა გუნდები გამართავენ.

ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

მერვედფინალის საპასუხო მატჩები,  28 მარტი-1 აპრილი

ფლენზბურგი (გერ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 27-24 (26-22)

მოგენსენი 5, გოტფრიდსონი, კარლსონი, ზახრიასენი 4 - ლიპოვაცი 7

ვესპრემი (უნგ) - სკიერნი (დან) 34-29 (25-32)

ნენადიჩი 9, მანასკოვი 6, ტონესენი 5 - ეგერტი 7, ზონდეგორი 5

ბარსელონა (ესპ) - მონპელიე (საფ) 30-28 (25-28)

გომესი, რივერა, ნგესანი 4 - რიშარდსონი 7, დ. სიმონეტი 6

ნანტი (საფ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 28-28 (32-24)

ტურნა 6, გურბინდო 5, კლერი 4 - შუმაკი 7

სეგედი (უნგ) - კილი (გერ) 28-27 (22-29)

კალმანი 5 - ვინჩეკი 9, ბილიკი 7, ვუინი 6

რაინ ნეკარი (გერ) - კელცე (პოლ) 30-36 (17-41)

შმიდი 8, ტოლბრინგი 5 - დუიშებაევი, იურეცი 5

ვარდარი და პსჟ პირდაპირ მეოთხედფინალში არიან

მეოთხედფინალი: 18-22/25-29 აპრილი

კილი - ვარდარი, კელცე - პსჟ, ფლენზბურგი - მონპელიე, ნანტი - სკიერნი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

გოგონები 2004-05
5 მარ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 5   5   0   0   82-23 10  
სამტრედია 5   5   0   0   46-25 10  
მამული 6   5   0   1   78-39 10  
პეგასი 6   4   0   2   75-44 8  
ბათუმი 5   4   0   1   39-24 8  
ტყიბული 5   3   0   2   36-26 6  
ფოთი 5   2   0   3   30-27 4  
ქარიშხალა 5   2   0   3   46-55 4  
თელავი 6   2   0   4   38-78 4  
აჭარა 5   1   0   4   21-40 2  
წყალტუბო 5   0   0   5   0-30 0  
ახაშენი 3   0   0   3   5-42 0  
გორი 5   0   0   5   24-67 0  
საერთო ტური: 13-16 აპრილი. თბილისი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: