facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ხელბურთელთა ეროვნულ ჩემპიონატზე ფრედ, 29-29 დასრულდა ჩემპიონობის მაძიებელთა, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებისა და თელავის იმედის მატჩი, რის შემდეგაც ბათუმელებმა იმედთან ერთბურთიანი უპირატესობა შეინარჩუნეს. რეგულარული სეზონის მესამე წრე 21 მარტს დაიწება. 

ფრე ყველაზე  ლოგიკური და სამართლიანი შედეგი იყო მატჩისა, რომლის მარტო მეორე ტაიმში საყაიმო ანგარიში რვაჯერ დაფიქსირდა, ხოლო ერთი გუნდის მაქსიმალური უპირატესობა 3 ბურთი იყო. თავიდან თელავმა წაიყვანა 3-0, მალევე ბათუმი გავიდა წინ, 9-6, და ტაიმი 14-13 მოიგო. ასეთივე მძაფრი იყო მეორე ნახევრის სიუჟეტიც, ბოლო შეტევა იმედს დარჩა, მაგრამ 22 წამში გოლის გატანა ვეღარ მოახერხა, 29-29.

ქვეყნის ჩემპიონის, იმედის გუნდში საუკეთესო ისევ გივი გიორგაძე იყო: მან თამაშიდან ოთხჯერ გაიტანა და შვიდიდან შვიდი შვიდმეტრიანი გამოიყენა. ფლანგებიდან გიორგაძეს კარგად შეეშველნენ ცისკარიშვილი და ალანია (ჯამში - 9 გოლი). ბათუმში შვიდ-შვიდჯერ გამოიჩინეს თავი სტურუამ და გოგოლაძემ,  5-5 გოლი თევზაძის და სურმავას ანგარიშზე იყო.

ბათუმმა სეზონში მეორე მატჩი ითამაშა ფრედ და 14 შეხვედრაში სულ 2 ქულა აქვს დაკარგული. ამ გუნდების პირველი წრის თამაში შავი ზღვის ბიჭებმა დიდი უპირატესობით მოიგო (28-14), მეორის შემდეგ ერთქულიანი სხვაობა შენარჩუნდა და არაა გამორიცხული, რეგულარული ჩემპიონატის პირველადგილოსნის ვინაობა სულ ბოლო, 21-ე ტურში, ბათუმ-თელავის მესამე მატჩის შემდეგ გაირკვეს.

სხვა მატჩებში: ქუთაისმა მოუგო სტუ-ქარიშხალას (41-33), პეგასმა დაამარცხა სამტრედია (42-31), გორმა - წყალტუბო, 40-37. ჩემპიონატი გაგრძელდება ტყიბულის სპორტის სასახლეში, სადაც 21-23 მარტს დასავლეთის 4 გუნდი შეიკრიბება და მესამე წრეს დაიწყებს. აღმოსავლეთის ოთხეული ერთმანეთში 27-29 მარტს ითამაშებს თბილისში, საერთო ტური 17-20 აპრილსაა, რის შემდეგაც 4 უძლიერესი გუნდი უკვე საჩემპიონო პლეიოფს გამართავს 8-9 მაისს. 

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

მეორე წრე. თბილისი, არენა 2. 14 ტური, 9 მარტი

სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი 33-41

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - გ. კობახიძე 8, ასაბაშვილი 8, მამულაშვილი 7, ეძგვერაძე 5, თიგიშვილი 4, ჩიკვილაძე 1, გურასპაული

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე - სიმონია 11, გოგალაძე 7, რუსტამოვი 7, კბილაშვილი 5, გამზარდია 5, გრიშიკაშვილი 4, კობახიძე 1, ლომიძე 1, ჭელიძე, მერკვილაძე, მათნაძე, ფერაძე

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი - სამტრედია 42-31

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, ცირეკიძე  - ლაპიაშვილი 13, კალანდაძე 11, კუხალაშვილი 9, გვაზავა 5, დ. ჟვანია 3, ჭანტურია 1, ტაბატაძე, შუბითიძე

სამ: შველიძე - გაგუა 18, მანაგაძე 4, ძნელაძე 4, ადამია 2, ხელისუფალი 2, თევზაძე 1, ნადირაძე,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი - ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

იმედი თელავი - BSB ბათუმი 29-29

თელ: ცინცაძე - გიორგაძე 11, ცისკარიშვილი 5, ალანია 4, ყორიაული 3, მიქავა 2, აბჟანდაძე 2, ბაინაზიშვილი 1, იობაშვილი 1, დოლმაზაშვილი, ბერაძე

ბათ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე - გოგოლაძე 7, სტურუა 7, სურმავა 5, თევზაძე 5, ხაჟომია 2, წივწივაძე 2, აბრამიშვილი 1, ბერძენიშვილი, ყაველაშვილი

მსაჯები: პიოტრ ვოიდირ - ლუკაშ კამროვსკი (პოლონეთი)

წყალტუბო - გორი 37-40

წყ: სილაგაძე, აფხაძე -  ხელაძე 9, მ. გველესიანი 7, გელა გველესიანი 7, მეტონიძე 4, ჯიმშელეიშვილი 3, გიორგაძე 3, შვანგირაძე 2, გიორგი გველესიანი 2, კუხალაშვილი, ჩაკვეტაძე

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი - გაგლოშვილი 10, ტიელიძე 10, მჭედლიშვილი 9, ზუბიაშვილი 6, დალაქიშვილი 3, ანტონოვიჩი 2, ახალბედაშვილი, ტერუნაშვილი

მსაჯები: კრიშტოფ ალტმარ - მარტონ ჰორვატ (უნგრეთი)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი, ლ.მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

-------------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ--------ქ

BSB ბათუმი--------14--12—2—0--533-399--26

იმედი თელავი----14--12—1—1--471-385--25

ქუთაისი------------14--10—1—3--514-408--21

პეგასი---------------14—8—0—6--522-481--16

გორი----------------14—6—0—8--475-524--12

სტუ-ქარიშხალა---14—4—0--10--427-540---8

წყალტუბო---------14—2—0--12--410-537---4

სამტრედია---------14—0—0--14--357-535--0

ტყიბული, 21-23 მარტი: მესამე წრე, დასავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

თბილისი, 27-29 მარტი: მესამე წრე, აღმოსავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

17-20 აპრილი: მესამე წრე, საერთო ტური, მე-18-21 მატჩები

ფინალური ოთხეული: 8 მაისი: ნახევარფინალი 9 მაისი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: