News Calendar

December 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთელთა ეროვნულ ჩემპიონატზე პარასკევს მეორე წრის მთავარი მატჩი გაიმართება. ლიდერი, ბათუმის შავი ზღვის  ბიჭები ეთამაშება თელავის იმედს, რომელსაც 1 ქულით უსწრებს. შეხვედრა 16 საათზე დაიწყება სპორტკომპლექს არენის მეორე დარბაზში. 

8 მარტს ბათუმმა 49-27 მოუგო გორს, იმედმა კი 37-25 დაამარცხა წყალტუბო. მესამე ადგილზეა ქუთაისის გუნდი, რომელმაც მეორე ტაიმში გატეხა პეგასი (16-15, 35-31). დღის ბოლო მატჩში სტუ-ქარიშხალამ მოუგო სამტრედიას, 40-30.

ხვალინდელი 4 მატჩის შემდეგ ჩემპიონატი გადაინაცვლებს ტყიბულის სპორტის სასახლეში, სადაც 21-23 მარტს დასავლეთის 4 გუნდი შეიკრიბება და მესამე წრეს დაიწყებს. საბოლოოდ, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს. საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონის ვინაობა 9 მაისს გვეცოდინება.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

მეორე წრე. თბილისი, არენა 2. 13 ტური, 8 მარტი

გორი - BSB ბათუმი 27-49

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი - გაგლოშვილი 8, მჭედლიშვილი 7, ახალბედაშვილი 5, ტიელიძე 4, ანტონოვიჩი 2, ზუბიაშვილი 1, ნიაზაშვილი, გახოკიძე

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - გოგოლაძე 9, სტურუა 9, ხაჟომია 8, სურმავა 8, თევზაძე 5, ბერძენიშვილი 3, მჟავანაძე 3, წივწივაძე 2, ქარდავა 2, ყაველაშვილი

მსაჯები: პიოტრ ვოიდირ - ლუკაშ კამროვსკი (პოლონეთი)

წყალტუბო - იმედი თელავი 25-37

წყ: სილაგაძე, ხაჭაპურიძე, აფხაძე -  ჯიმშელეიშვილი 9, მ. გველესიანი 7, ხელაძე 4, მეტონიძე 2, შვანგირაძე 2, კახაია 1, კუხალაშვილი, გელა გველესიანი

თელ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - ბაინაზიშვილი 10, იობაშვილი 6, დოლმაზაშვილი 3, ალანია 3, ცისკარიშვილი 3, ერისთავი 3, მიქავა 2, გავაშელიშვილი  2, ყორიაული 2, გიორგაძე 1, აბჟანდაძე 1, ბერაძე 1, კორსანტია, გულდედავა

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი - ქუთაისი 31-35

პეგ: დიხამინჯია - კალანდაძე 12, ლაპიაშვილი 7, კუხალაშვილი 6, ქათამაძე 5, ჭანტურია 1, ტაბატაძე, გვაზავა, შუბითიძე, დ. ჟვანია

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე - რუსტამოვი 11, სიმონია 9, გრიშიკაშვილი 4, გოგალაძე 4, მერკვილაძე 3, გამზარდია 2, მათნაძე 2, ფერაძე, ჭელიძე, კობახიძე

მსაჯები: კრიშტოფ ალტმარ - მარტონ ჰორვატ (უნგრეთი)

სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა 30-40

სამ: შველიძე - ადამია 9, ძნელაძე 7, თევზაძე 5, გაგუა 5, ხომერიკი 1, ნადირაძე 1, მანაგაძე 1, ხელისუფალი 1

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - ასაბაშვილი 12, ჯინჭარაძე 9, გ. კობახიძე 7, ეძგვერაძე 6, მამულაშვილი 4, ჩიკვილაძე 2, თამაზაშვილი, გურასპაული, ბარკალაია, თიგიშვილი

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი, ლ.მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

-------------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ--------ქ

BSB ბათუმი--------13--12—1—0--504-370--25

იმედი თელავი----13--12—0—1--442-356--24

ქუთაისი------------13—9—1—3--473-375--19

პეგასი---------------13—7—0—6--480-450--14

გორი----------------13—5—0—8--435-487--10

სტუ-ქარიშხალა---13—4—0—9--394-399---8

წყალტუბო---------13—2—0--11--373-497---4

სამტრედია---------13—0—0--13--326-493--0

9 მარტი

12:00 სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი

14:00 პეგასი - სამტრედია

16:00 იმედი თელავი - BSB ბათუმი

18:00 წყალტუბო - გორი

ტყიბული, 21-23 მარტი: მესამე წრე, დასავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

თბილისი, 27-29 მარტი: მესამე წრე, აღმოსავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

17-20 აპრილი: მესამე წრე, საერთო ტური, მე-18-21 მატჩები

ფინალური ოთხეული: 8 მაისი: ნახევარფინალი 9 მაისი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 7   7   0   0   317-187   14  
პეგასი 7   5   0   2   298-201   10  
ქუთაისი 7   5   0   2   235-206   10  
იმედი სტუ 7   5   0   2   289-196   10  
გორი 7   3   0   4   248-289   6  
სპორტუნი 7   2   0   5   221-297   4  
სამტრედია 7   1   0   6   192-276   2  
წყალტუბო 7   0   0   7   156-304   0  
განახლდება 26 იანვარს

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 6   5   1   0   187-125   11  
აჭარა 6   5   1   0   172-131   11  
ბსბ ბათუმი 6   4   0   2   137-125   8  
ფოთი 6   3   0   3   115-114   6  
ქუთაისი 6   1   1   4   122-108   3  
ხელვაჩაური 6   1   1   4   132-142   3  
წყალტუბო 6   0   0   6   60-180   0  
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 7   7   0   0   179-63   14  
ყვარელი 7   6   0   1   155-72   12  
რუსთავი 7   5   0   2   175-176   10  
ქარიშხალა 7   4   0   3   151-147   8  
გორი 7   3   0   4   116-137   6  
ქარელი 7   2   0   5   126-156   4  
ლაგოდეხი 7   1   0   6   65-137   2  
თელავი 7   0   0   7   93-172   0  
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 7   2   1   4   60-86   5  
სამტრედია 7   2   1   4   64-95   5  
წყალტუბო 7   1   0   6   64-82   2  
სენაკი 7   0   0   7   31-104   0  
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 3   3   0   0   27-12   6  
ქარიშხალა 3   2   0   1   32-32   4  
რუსთავი 3   1   0   2   30-29   2  
გორი 3   0   0   3   17-33   0  
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: