News Calendar

February 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის პირველი წრე ხელბურთში გოგონათა შორის. აჭარის გუნდმა 18-13 მოუგო ქარიშხალას და ქულათა მაქსიმუმით დაწინაურდა.

თექვსმეტწლამდელ გოგონათა შორის ქვეყნის ჩემპიონს ორწრიანი ტურნირი გამოავლენს. აჭარელებმა (მწვ. მაია შალამბერიძე) პირველი წრის საერთო ტურზე აღმოსავლეთი საქართველოს ოთხივე გუნდი დაამარცხეს ექვსი მატჩიდან ექვსი მოგებით ლიდერობენ. მათ 2 ქულით ჩამორჩება თბილისის ქარიშხალა, ხოლო 7-7 ქულით მესამე-მეოთხე ადგილებს იყოფენ ამ ასაკში ბოლო ორი ჩემპიონატის გამარჯვებული, ფოთის ოქროს ვერძი და ყვარლის გუნდი.

შინაური სეზონი ხვალ გაგრძელდება ზესტაფონის სპორტის სასახლეში, სადაც დაიწყება კაცების ეროვნული ჩემპიონატის მეორე წრე.   

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. გოგონები, 2002-03

პირველი წრე, საერთო ტური. არენა 2

13 თებერვალი. სამტრედია-პეგასი 10-17აჭარა-ყვარელი 16-9პეგასი-ფოთი 10-11

სამტრედია-ყვარელი 8-17, ფოთი-ქარიშხალა 14-20, აჭარა-მამული 9-4

12 თებერვალიმამული-სამტრედია 11-16, აჭარა-პეგასი 13-7ფოთი-მამული 23-7სამტრედია-ქარიშხალა 14-24ფოთი-ყვარელი 9-9ქარიშხალა-აჭარა 13-18

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-ნ. კევლიშვილი, ლ. მამულაშვილი-ა. ხანდოლიშვილი

აჭარა-----------6--6--0--0---75-43--12

ქარიშხალა-----6--5--0--1--103-77--10

ფოთი----------6--3--1--2---84-59---7

ყვარელი-------6--3--1--2---66-65---7

პეგასი----------6--2--0--4---62-64---4

სამტრედია----6--1--0--5--56-100—-2

მამული--------6--0--0--6---36-74---0

19-21 ნოემბერი, არენა 2. მამული - პეგასი 2-7, ქარიშხალა - ყვარელი 18-12, ყვარელი - მამული 9-7, პეგასი - ქარიშხალა 14-18, პეგასი - ყვარელი 7-10, ქარიშხალა - მამული 10-5

22-23 ნოემბერი, სენაკი. აჭარა - სამტრედია 11-3, სამტრედია - ფოთი 5-20, ფოთი - აჭარა 7-8

National Championship
2017-18
Top League. Men
5-7 Rounds
East. Arena 2
12 December
Imedi Telavi 34-32 Pegasus
GTU Kariskhala 27- 31 Gori
13 December
Gori 33-39 Imedi Telavi
Pegasus 37-30 GTU Kariskhala
14 December
Pegasus 42-31 Gori
Imedi Telavi 29-28 GTU Kariskhala
West
December 20-22 in Kutaisi
    Dec. 14  2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Imedi Telavi
7   6   0   1   224-199 12  
   BSB Batumi 4   4   0   0   149-108 8  
   Pegasus
7   4   0   3   262-228 8  
   Kutaisi
4   3   0   1   146-119 6  
   Gori
7   3   0   4   233-255 6  
   GTU Kariskhala
7   2   0   5   206-217 4  
   Tskaltubo 4   0   0   4   121-164 0  
   Samtredia 4   0   0   4   90-140 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: