News Calendar

November 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4


ორთვიანი შესვენების შემდეგ განახლებულ ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში პირველი დამარცხება იგემა 2017 წლის ჩემპიონმა სკოპიეს ვარდარმა, ვინც ბარსელონაში 28-29 წააგო, თუმცა ჯგუფში პირველი ადგილი შეინარჩუნა. 

კაცები. 11 ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-11-rewind-episode-11

ქალები. 7 ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-11-rewind-women-episode-09

წაგების მიუხედავად, ვარდარი მთელი 4 ქულით უსწრებს ბარსელონას, თუმცა, უახლოეს მდევარ ნანტთან სხვაობა ქულამდე დავიდა, ჯგუფში პირველი ადგილის დაკავება კი მნიშვნელოვანია, რადგანაც პირდაპირ მეოთხედფინალში თმაშის უფლებას იძლევა. B ჯგუფში დამაჯერებლად ლიდერობს პარი სენ ჟერმენი, რომელიც უახლოეს მდევარ ფლენზბურგს 5 ქულით უსწრებს და დარჩენილ 2 ტურში ერთი მოგება ყოფნის პირველი ადგილის გასანაღდებლად.

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 3 ტური დარჩა ქალთა ტურნირზეც. აქ ორივე ჯგუფში, ფაქტობრივად მეოთხედფინალის მეოთხე საგზურისთვის მიდის ბრძოლა, თორემ 4 გუნდს თეორიულადაც ხოლო კიდევ ორს პრაქტიკულად განაღდებული აქვს პლეიოფის საგზური.

ოფიციალურად დადასტურდა, რომ უნგრეთის დიორის ნორვეგიელი ლიდერი, ნორა მორკი, წინა ტურში მიღებული მუხლის ტრავმის გამო სეზონის ბოლომდე ვერ ითამაშებს. კლუბმა უკვე გამოაცხადა, რომ მორკის პოზიციაზე დაიმატებს ესპანეთის ნაკრების მარჯვენა შუამარბს, მირეა გონსალესს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

11 ტური, 7-11 თებერვალი

A ჯგუფი: ვარდარი 18 - ნანტი 17ბარსელონა 14რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 11, ვისლა 6 - კრისტიანსტადი 6, ზაგრები 4

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ზაგრები (ხორ) 27-24

ივიჩი 5, დუარტე, გაბალა 4 - ბიჩანიჩი 8, რავნიჩი, ვორი 4

კრისტიანსტადი (შვდ) - ნანტი (საფ) 26-31

გუდმუნდსონი 9 - ბალაგერი 11, გურბინდო 5, ტურნა 4

ბარსელონა (ესპ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 29-28

ჟალუზი 6, ენტრერიოსი, მოროსი, ნგესანი 4 - კრიშტოპანსი 7, ცინდრიჩი 5

რაინ ნეკარი (გერ) - სეგედი (უნგ) 35-37

მენსა 8, პეკელერი, შმიდი 5 - შრშენი 8 კალმანი 5

B ჯგუფი: პსჟ 20 - ფლენზბურგი 15ვესპრემი 13, კილი 13, კელცე 9, მეშკოვ ბრესტი 8 - ოლბორგი 5, ცელიე 5

კილი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 22-20

ეკბერგი 7, ნილსონი 7, ზარაბეცი 4 - ილიჩი 5, მანასკოვი, მარგუცი 4

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - ოლბორგი (დან) 23-23

ცელიე (სლნ) - პსჟ (საფ) 26-31

მაცკოვშეკი 7 - გენჰაიმერი 7, ნ. კარაბატიჩი 6, ლ. კარაბატიჩი, ნარსისი 4

ფლენზბურგი (გერ) - კელცე  (პოლ) 32-32

ლაუგე 9, ზახრიასენი 6, სვანი, ვანე 5 - იურეცკი  8, შტრლეკი 5

A, B: პირველი ადგილები - მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

12 ტური: 17-18 თებერვალი

და ჯგუფები, პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 

ლეონი (ესპ) - მონპელიე (საფ), მოტორი (უკრ) - სკიერნი (დან): 24 თებერვალი - 04 მარტი

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

7 ტური, 10-11 თებერვალი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 11 ქულა, დიორი 10, როსტოვი 9, ნიუკობინგი 5 - კრიმი 4, მიდტიულანდი 3

კრიმ მერკატორი (სლნ) - დიორი (უნგ) 21-32

სტანკო 5 - ტომორი 6, გორბიცი, ოფტედალი 5

ნიუკობინგი (დან) - მიდტიულანდი (დან) 21-21

ივერსენი 5 - ბურგორი 5

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - როსტოვ-დონი (რუს) 22-22

კურტოვიჩი, ნიაგუ 5 - ვიახირევა 4

2 ჯგუფი: ვარდარი 14, მეცი 10, ფერენცვაროში 8, ბუდუჩნოსტი 6 - ტიურინგერი 2, ბიტიგჰაიმი 2

ვარდარი (მკდ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)  31-24

პენეზიჩი 4, ცვიიჩი, კუზნეცოვა 4 - ბრნოვიჩ 6, იაუკოვიჩი 5

ფერენცვაროში (უნგ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 31-22

ვან დერ ჰაიდენი 5, კოვაჩიჩი, პენია, შაცლი 4 - ლაუენროთი 8

ტიურინგერი (გერ) - მეცი (საფ)  29-31

ლუზუოვა 12 - შმიტსი 10, ზაადი 5, უეტი 4

8 ტური: 24-26 თებერვალს

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
სპორტუნი 26-33 იმედი სტუ თელავი
გორი 26-53 პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: