News Calendar

February 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4


ორთვიანი შესვენების შემდეგ განახლებულ ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში პირველი დამარცხება იგემა 2017 წლის ჩემპიონმა სკოპიეს ვარდარმა, ვინც ბარსელონაში 28-29 წააგო, თუმცა ჯგუფში პირველი ადგილი შეინარჩუნა. 

კაცები. 11 ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-11-rewind-episode-11

ქალები. 7 ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-11-rewind-women-episode-09

წაგების მიუხედავად, ვარდარი მთელი 4 ქულით უსწრებს ბარსელონას, თუმცა, უახლოეს მდევარ ნანტთან სხვაობა ქულამდე დავიდა, ჯგუფში პირველი ადგილის დაკავება კი მნიშვნელოვანია, რადგანაც პირდაპირ მეოთხედფინალში თმაშის უფლებას იძლევა. B ჯგუფში დამაჯერებლად ლიდერობს პარი სენ ჟერმენი, რომელიც უახლოეს მდევარ ფლენზბურგს 5 ქულით უსწრებს და დარჩენილ 2 ტურში ერთი მოგება ყოფნის პირველი ადგილის გასანაღდებლად.

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 3 ტური დარჩა ქალთა ტურნირზეც. აქ ორივე ჯგუფში, ფაქტობრივად მეოთხედფინალის მეოთხე საგზურისთვის მიდის ბრძოლა, თორემ 4 გუნდს თეორიულადაც ხოლო კიდევ ორს პრაქტიკულად განაღდებული აქვს პლეიოფის საგზური.

ოფიციალურად დადასტურდა, რომ უნგრეთის დიორის ნორვეგიელი ლიდერი, ნორა მორკი, წინა ტურში მიღებული მუხლის ტრავმის გამო სეზონის ბოლომდე ვერ ითამაშებს. კლუბმა უკვე გამოაცხადა, რომ მორკის პოზიციაზე დაიმატებს ესპანეთის ნაკრების მარჯვენა შუამარბს, მირეა გონსალესს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

11 ტური, 7-11 თებერვალი

A ჯგუფი: ვარდარი 18 - ნანტი 17ბარსელონა 14რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 11, ვისლა 6 - კრისტიანსტადი 6, ზაგრები 4

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ზაგრები (ხორ) 27-24

ივიჩი 5, დუარტე, გაბალა 4 - ბიჩანიჩი 8, რავნიჩი, ვორი 4

კრისტიანსტადი (შვდ) - ნანტი (საფ) 26-31

გუდმუნდსონი 9 - ბალაგერი 11, გურბინდო 5, ტურნა 4

ბარსელონა (ესპ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 29-28

ჟალუზი 6, ენტრერიოსი, მოროსი, ნგესანი 4 - კრიშტოპანსი 7, ცინდრიჩი 5

რაინ ნეკარი (გერ) - სეგედი (უნგ) 35-37

მენსა 8, პეკელერი, შმიდი 5 - შრშენი 8 კალმანი 5

B ჯგუფი: პსჟ 20 - ფლენზბურგი 15ვესპრემი 13, კილი 13, კელცე 9, მეშკოვ ბრესტი 8 - ოლბორგი 5, ცელიე 5

კილი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 22-20

ეკბერგი 7, ნილსონი 7, ზარაბეცი 4 - ილიჩი 5, მანასკოვი, მარგუცი 4

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - ოლბორგი (დან) 23-23

ცელიე (სლნ) - პსჟ (საფ) 26-31

მაცკოვშეკი 7 - გენჰაიმერი 7, ნ. კარაბატიჩი 6, ლ. კარაბატიჩი, ნარსისი 4

ფლენზბურგი (გერ) - კელცე  (პოლ) 32-32

ლაუგე 9, ზახრიასენი 6, სვანი, ვანე 5 - იურეცკი  8, შტრლეკი 5

A, B: პირველი ადგილები - მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

12 ტური: 17-18 თებერვალი

და ჯგუფები, პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 

ლეონი (ესპ) - მონპელიე (საფ), მოტორი (უკრ) - სკიერნი (დან): 24 თებერვალი - 04 მარტი

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

7 ტური, 10-11 თებერვალი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 11 ქულა, დიორი 10, როსტოვი 9, ნიუკობინგი 5 - კრიმი 4, მიდტიულანდი 3

კრიმ მერკატორი (სლნ) - დიორი (უნგ) 21-32

სტანკო 5 - ტომორი 6, გორბიცი, ოფტედალი 5

ნიუკობინგი (დან) - მიდტიულანდი (დან) 21-21

ივერსენი 5 - ბურგორი 5

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - როსტოვ-დონი (რუს) 22-22

კურტოვიჩი, ნიაგუ 5 - ვიახირევა 4

2 ჯგუფი: ვარდარი 14, მეცი 10, ფერენცვაროში 8, ბუდუჩნოსტი 6 - ტიურინგერი 2, ბიტიგჰაიმი 2

ვარდარი (მკდ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)  31-24

პენეზიჩი 4, ცვიიჩი, კუზნეცოვა 4 - ბრნოვიჩ 6, იაუკოვიჩი 5

ფერენცვაროში (უნგ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 31-22

ვან დერ ჰაიდენი 5, კოვაჩიჩი, პენია, შაცლი 4 - ლაუენროთი 8

ტიურინგერი (გერ) - მეცი (საფ)  29-31

ლუზუოვა 12 - შმიტსი 10, ზაადი 5, უეტი 4

8 ტური: 24-26 თებერვალს

National Championship
2017-18
Top League. Men
5-7 Rounds
East. Arena 2
12 December
Imedi Telavi 34-32 Pegasus
GTU Kariskhala 27- 31 Gori
13 December
Gori 33-39 Imedi Telavi
Pegasus 37-30 GTU Kariskhala
14 December
Pegasus 42-31 Gori
Imedi Telavi 29-28 GTU Kariskhala
West
December 20-22 in Kutaisi
    Dec. 14  2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Imedi Telavi
7   6   0   1   224-199 12  
   BSB Batumi 4   4   0   0   149-108 8  
   Pegasus
7   4   0   3   262-228 8  
   Kutaisi
4   3   0   1   146-119 6  
   Gori
7   3   0   4   233-255 6  
   GTU Kariskhala
7   2   0   5   206-217 4  
   Tskaltubo 4   0   0   4   121-164 0  
   Samtredia 4   0   0   4   90-140 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: