News Calendar

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ქარიშხალამ 25-15 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ფოთის ოქროს ვერძი და პირველი წრე 13 ქულით პირველ ადგილზე დაასრულა. მეორე-მესამე ადგილებზე 11-11 ქულით არიან თბილისის მამული და ფოთის გუნდი.  საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ, მაისში გამოვლინდება. 

ფოთსა და ქარიშხალას მეშვიდე მატჩის წინ მხოლოდ თითო ქულა ჰქონდათ დაკარგული, მაგრამ ფოთელებს აკლდათ მეკარე მედეა ფიფია, ხოლო ქარიშხალას მწვრთნელმა გიორგი ქობელაშვილმა პერსონალურად ააყვანინა მეტოქის ლიდერი, ნენო ჯგერენაია, რომელმაც ჯამში 5 გოლი კი გაიტანა, მაგრამ მხოლოდ ეპიზოდურად ერთვებოდა შეტევებში. ოქროს ვერძმა პირველ ტაიმში ორჯერ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ ტაიმის ბოლოს მაინც გაექცა მეტოქე წინ (7-13), შემდეგ კი სხვაობა უფრო გაიზარდა, 25-15. ქარიშხალაში 11 გოლით საუკეთესო იყო მარცხენა გარემარბი ანა ჩხაიძე.

მამულმა 26-11 მოუგო წყალტუბოს და ფოთელებს ბურთების უკეთესი სხვაობით გადაუსწრო. პირველი მატჩი მოიგო სამტრედიამ, ვინც დაამარცხა ყვარელი, 16-15. სამტრედია ერთადერთი გუნდია, ვისთანაც ლიდერმა, ქარიშხალამ ქულა დაკარგა. ზედიზედ მეორე მატჩი მოიგო აჭარის გუნდმა - 15-9 დაამარცხა პეგასი და 5 ქულით მე-5-6 ადგილებს იყოფს სამტრედიასთან.

ორშაბათიდან სპორტკომპლექს არენაში უკვე გოგონათა ჩემპიონატის მატჩებია.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

7 ტური, არენა 2. 9 თებერვალი

აჭარა-პეგასი 15-9

აჭ: ქარჩავა - ცივნარიძე 6, მურუსიძე 3, ხოხბა 2, დვალიშვილი 2, კომახიძე 2, ქამაშიძე, აიოზბა, კოჩალიძე, ძნელაძე - მწვ. შალამბერიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ჩაჩუა, ბარამიძე - ჩხაიძე 3, ქ. ჩოგოვაძე 2, კაპანაძე 1, ტარტარაშვილი 1, ქებაძე 1, ასიტაშვილი, საბაშვილი, ბაღაშვილი, პაპუაშვილი, ალიევა, ახვლედიანი - მწვ.  წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

სამტრედია-ყვარელი 16-15

სამ: ზაქარეიშვილი - რუსია 4, ფოცხვერია 4, ტყეშელაშვილი 3, კარტოზია 2, ბურკაძე 2, ჯოჯუა 1, ცირეკიძე, ესაკია - მწვ. ხონელიძე, ხელისუფალი

ყვ: ამონაშვილი - მიხელიძე 5, თეთრაშვილი 3, ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 2, თავღორაშვილი 1, გოგაშვილი 1, ს. იორდანიშვილი, სურამლიშვილი, სისოევი, დ. ტეტოშვილი - მწვ. ხარებაშვილი, ღონიაშვილი

მამული-წყალტუბო 26-11

მამ: ვარდიშვილი, ნაკაშიძე - ყველაშვილი 9, ჯავახიშვილი 7, შახულოვი 5, გორჯოლაძე 2, ბერიკაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 1, დანელია, ჩუხატურიანი - მწვ. კასიანი  

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - დარსაველიძე 5, ნიკოლეიშვილი 2, ფანცხავა 1, ლაღაძე 1, ხეცურიანი 1, მამარდაშვილი 1, ბენდელიანი - მწვ. გოგიძე

ფოთი-ქარიშხალა 15-25

ფოთ: გურგენიძე - ჯგერენაია 5, გოგია 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 2, გეგენავა 1, ბჟალავა 1, თ. რურუა, ნ. რურუა - მწვ. გეფერიძე, ჟვანია

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე - ა. ჩხაიძე 11, ქ. ცინცაძე 5, მ. ცინცაძე 3, ციცქიშვილი 2, ი. ჩხაიძე 2, ხმელაძე 1, ბიძინაშვილი 1, მუმლაძე, თათარაშვილი, რაზმაძე, კეკუტიაა - მწვ. ქობელაშვილი, ციცქიშვილი

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქარიშხალა---7---6---1---0--169-113--13

მამული-------7---5---1---1---152-95--11

ფოთი---------7---5---1---1--126-108--11

წყალტუბო---7---4---0---3---96-114---8

სამტრედია---7---1---3---3--104-121---5

აჭარა----------7---2---1---4---92-115---5

ყვარელი------7---1---0---6--101-120---2

პეგასი---------7---0---1---6---79-133---1

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

8 თებერვალი, არენა 2.  სამტრედია-პეგასი 15-15, ფოთი-ყვარელი 21-16, წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24,

აჭარა-მამული 9-21, პეგასი-ფოთი 10-13,  აჭარა-ყვარელი 13-11

9 თებერვალი, არენა 2აჭარა-პეგასი 15-9, სამტრედია-ყვარელი 16-15,

მამული-წყალტუბო 26-11, ფოთი-ქარიშხალა 15-25

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: