News Calendar

February 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ქარიშხალამ 25-15 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ფოთის ოქროს ვერძი და პირველი წრე 13 ქულით პირველ ადგილზე დაასრულა. მეორე-მესამე ადგილებზე 11-11 ქულით არიან თბილისის მამული და ფოთის გუნდი.  საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ, მაისში გამოვლინდება. 

ფოთსა და ქარიშხალას მეშვიდე მატჩის წინ მხოლოდ თითო ქულა ჰქონდათ დაკარგული, მაგრამ ფოთელებს აკლდათ მეკარე მედეა ფიფია, ხოლო ქარიშხალას მწვრთნელმა გიორგი ქობელაშვილმა პერსონალურად ააყვანინა მეტოქის ლიდერი, ნენო ჯგერენაია, რომელმაც ჯამში 5 გოლი კი გაიტანა, მაგრამ მხოლოდ ეპიზოდურად ერთვებოდა შეტევებში. ოქროს ვერძმა პირველ ტაიმში ორჯერ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ ტაიმის ბოლოს მაინც გაექცა მეტოქე წინ (7-13), შემდეგ კი სხვაობა უფრო გაიზარდა, 25-15. ქარიშხალაში 11 გოლით საუკეთესო იყო მარცხენა გარემარბი ანა ჩხაიძე.

მამულმა 26-11 მოუგო წყალტუბოს და ფოთელებს ბურთების უკეთესი სხვაობით გადაუსწრო. პირველი მატჩი მოიგო სამტრედიამ, ვინც დაამარცხა ყვარელი, 16-15. სამტრედია ერთადერთი გუნდია, ვისთანაც ლიდერმა, ქარიშხალამ ქულა დაკარგა. ზედიზედ მეორე მატჩი მოიგო აჭარის გუნდმა - 15-9 დაამარცხა პეგასი და 5 ქულით მე-5-6 ადგილებს იყოფს სამტრედიასთან.

ორშაბათიდან სპორტკომპლექს არენაში უკვე გოგონათა ჩემპიონატის მატჩებია.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

7 ტური, არენა 2. 9 თებერვალი

აჭარა-პეგასი 15-9

აჭ: ქარჩავა - ცივნარიძე 6, მურუსიძე 3, ხოხბა 2, დვალიშვილი 2, კომახიძე 2, ქამაშიძე, აიოზბა, კოჩალიძე, ძნელაძე - მწვ. შალამბერიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ჩაჩუა, ბარამიძე - ჩხაიძე 3, ქ. ჩოგოვაძე 2, კაპანაძე 1, ტარტარაშვილი 1, ქებაძე 1, ასიტაშვილი, საბაშვილი, ბაღაშვილი, პაპუაშვილი, ალიევა, ახვლედიანი - მწვ.  წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

სამტრედია-ყვარელი 16-15

სამ: ზაქარეიშვილი - რუსია 4, ფოცხვერია 4, ტყეშელაშვილი 3, კარტოზია 2, ბურკაძე 2, ჯოჯუა 1, ცირეკიძე, ესაკია - მწვ. ხონელიძე, ხელისუფალი

ყვ: ამონაშვილი - მიხელიძე 5, თეთრაშვილი 3, ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 2, თავღორაშვილი 1, გოგაშვილი 1, ს. იორდანიშვილი, სურამლიშვილი, სისოევი, დ. ტეტოშვილი - მწვ. ხარებაშვილი, ღონიაშვილი

მამული-წყალტუბო 26-11

მამ: ვარდიშვილი, ნაკაშიძე - ყველაშვილი 9, ჯავახიშვილი 7, შახულოვი 5, გორჯოლაძე 2, ბერიკაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 1, დანელია, ჩუხატურიანი - მწვ. კასიანი  

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - დარსაველიძე 5, ნიკოლეიშვილი 2, ფანცხავა 1, ლაღაძე 1, ხეცურიანი 1, მამარდაშვილი 1, ბენდელიანი - მწვ. გოგიძე

ფოთი-ქარიშხალა 15-25

ფოთ: გურგენიძე - ჯგერენაია 5, გოგია 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 2, გეგენავა 1, ბჟალავა 1, თ. რურუა, ნ. რურუა - მწვ. გეფერიძე, ჟვანია

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე - ა. ჩხაიძე 11, ქ. ცინცაძე 5, მ. ცინცაძე 3, ციცქიშვილი 2, ი. ჩხაიძე 2, ხმელაძე 1, ბიძინაშვილი 1, მუმლაძე, თათარაშვილი, რაზმაძე, კეკუტიაა - მწვ. ქობელაშვილი, ციცქიშვილი

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქარიშხალა---7---6---1---0--169-113--13

მამული-------7---5---1---1---152-95--11

ფოთი---------7---5---1---1--126-108--11

წყალტუბო---7---4---0---3---96-114---8

სამტრედია---7---1---3---3--104-121---5

აჭარა----------7---2---1---4---92-115---5

ყვარელი------7---1---0---6--101-120---2

პეგასი---------7---0---1---6---79-133---1

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

8 თებერვალი, არენა 2.  სამტრედია-პეგასი 15-15, ფოთი-ყვარელი 21-16, წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24,

აჭარა-მამული 9-21, პეგასი-ფოთი 10-13,  აჭარა-ყვარელი 13-11

9 თებერვალი, არენა 2აჭარა-პეგასი 15-9, სამტრედია-ყვარელი 16-15,

მამული-წყალტუბო 26-11, ფოთი-ქარიშხალა 15-25

National Championship
2017-18
Top League. Men
5-7 Rounds
East. Arena 2
12 December
Imedi Telavi 34-32 Pegasus
GTU Kariskhala 27- 31 Gori
13 December
Gori 33-39 Imedi Telavi
Pegasus 37-30 GTU Kariskhala
14 December
Pegasus 42-31 Gori
Imedi Telavi 29-28 GTU Kariskhala
West
December 20-22 in Kutaisi
    Dec. 14  2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Imedi Telavi
7   6   0   1   224-199 12  
   BSB Batumi 4   4   0   0   149-108 8  
   Pegasus
7   4   0   3   262-228 8  
   Kutaisi
4   3   0   1   146-119 6  
   Gori
7   3   0   4   233-255 6  
   GTU Kariskhala
7   2   0   5   206-217 4  
   Tskaltubo 4   0   0   4   121-164 0  
   Samtredia 4   0   0   4   90-140 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: