News Calendar

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატს ხელბურთში 11-11 ქულით ლიდერობენ თბილისის ქარიშხალა დ ფოთის ოქროს ვერძი, რომლებიც ერთმანეთში ხვალ, პირველი წრის ბოლო ტურში ითამაშებენ სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში, 15 საათზე.

 

ფოთმა დღეს დაამარცხა ყვარელი, 21-16 და პეგასი - 13-10, ხოლო ქარიშხალამ მოუგო წყალტუბოს, 24-12. წტალტუბოსა და მამულს ხვალ ასევე პრინციპული მატჩი აქვთ იმისთვის, ვინ დაასრულებს პირველ წრეს მესამე ადგილზე. მამულმა მოუგო აჭარის გუნდს 21-9, აჭარელებმა კი, თავის მხრივ, პირველი გამარჯვება მოიპოვეს - ყვარელთან, 13-11. ფრედ დასრულდა სამტრედიისა და პეგასის პატჩი - 15-15, რის შემდეგაც უქულოდ არცეტთი გუნდი არ დარჩა.

სატურნირო ცხრილი 6 ტურის შემდეგ ორ ნახევრად დაიყო - ზედა ნაწილში არიან ქარიშხალა, ფოთი, მამული და წყალტუბო; ქვედა ოთხეულში - სამტრედია, აჭარა, ყვარელი და პეგასი, თუმცა, სამტრედია-ქარიშხალას გუშინდელმა ფრედ დასრულებულმა მატჩმაც აჩვენა, რომ ყველას ყველასთან შეუძლია თანაბრად თამაში. საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება. 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

5-6 ტურები, არენა 2. 8 თებერვალი

სამტრედია-პეგასი 15-15 (ზაქარეიშვილი, ტყეშელაშვილი 5, რუსია 3, ბურკაძე 3, ფოცხვერია 2, კარტოზია 1, ესაკია 1 - ჩაჩუა, ჯიქურაშვილი, ე. ჩხაიძე 8, ქებაძე 4, კორძაია 2, კაპანაძე 1)

ფოთი-ყვარელი 21-16 (ფიფია, გურგენიძე, ჯგერენაია 7, ბჟალავა 5, რიჟამაძე 3, გოგია 3, სურგულაძე 3 - ამონაშვილი, თეთრაშვილი 5, ფუღიაშვილი 5, მიხელიძე 4, მ. ტეტოშვილი 1, თავღორაშვილი 1)

წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24 (ჩავჩიძე, კინწურაშვილი, დარსაველიძე 7, მამარდაშვილი 2, ლაღაძე 2, ფანცხავა 1 - არაბაჯევი, მ. ცინცაძე 7, ქ. ცინცაძე 5, ი.ჩხაიძე 3, ა.ჩხაიძე 2, ბიძინაშვილი 2, ხმელაძე 2, კეკუტია 2, ციცქიშვილი 1)

აჭარა-მამული 9-21 (ქარჩავა, დვალიშვილი 2, ცივნარიძე 2, კომახიძე 2, ხოხბა 1, ქამაშიძე 1, აიოზბა 1 - ვარდიშვილი, ნაკაშიძე, ყველაშვილი 11,  ჯავახიშვილი 4, შახულოვი 3, დანელია 1, ავსაჯანიშვილი 1, ველიჯანაშვილი 1)

პეგასი-ფოთი 10-13 (ჩაჩუა, ბარამიძე, ე. ჩხაიძე 7, ასიტაშვილი 1, ქებაძე 1, კაპანაძე 1 - ფიფია, ჯგერენაია 7, გოგია 3, სურგულაძე 2, ბჟალავა 1)

აჭარა-ყვარელი 13-11 (ქარჩავა, კომახიძე 3, ცივნარიძე 3, ხოხბა 2, ქამაშიძე 2, დვალიშვილი 2, აიოზბა 1 - ამონაშვილი, მიხელიძე 5, თეთრაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 2, ფუღიაშვილი 1)

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქარიშხალა---6---5---1---0--144-98--11

ფოთი---------6---5---1---0--111-83--11

მამული-------6---4---1---1--126-84---9

წყალტუბო---6---4---0---2---85-88---8

სამტრედია---6---0---3---3--88-106---3

აჭარა----------6---1---1---4--77-106---3

ყვარელი------6---1---0---5--86-104---2

პეგასი---------6---0---1---5--70-118---1

9 თებერვალი

12:00 აჭარა-პეგასი

13:00 სამტრედია-ყვარელი

14:00 მამული-წყალტუბო

15:00 ფოთი-ქარიშხალა

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: