News Calendar

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

განახლდა საქართველოს ქალთა ჩემპიონატი ხელბურთში. დღეს პირველი ქულა დაკარგა ორივე ლიდერმა ლიდერმა. ქარიშხალამ, ფრედ, 22-22 ითამაშა სამტრედიასთან, ხოლო ფოთის ოქროს ვერძმა - მამულთან, 17-17. 

რვავე გუნდი 7-9 თებერვალს თბილისში, სპორკომპლექს არენაზე თამაშობს. აღმოსავლეთის 4 გუნდი დასავლეთის ოთხეულს ეთამაშება, რის შემდეგაც პირველი წრე დასრულდება, ჩემპიონი კი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ ვლინდება.  

სამტრედიამ დღის პირველი მატჩი 13-21 წააგო მამულთან, ქარიშხალას კი მოთამაშე მწვრთნელის, ირმა ციცქიშვილის დახმარება დასჭირდა აჭარის გუნდის დასამარცხებლად, 20-15. სამტრედიას ქარიშხალასთან შეხვედრამდე სულ 1 ქულა ჰქონდა, მაგრამ პირველი ტაიმი 12-11 მოიგო, ბოლომდე იბრძოლა, და მიუხედავად იმისა, რომ ბოლო წუთებზე ლიდერი, ანა ფოცხვერია დაუშავდა, 22-21 იგებდა, მაგრამ თბილისელმა მარიამ ცინცაძემ (9 გოლი) ბოლო წუთზე შვიდმეტრიანი გაიტანა - 22-22. სამტრედიელებს ბოლო შეტევისთვის რამდენიმე წამი დარჩათ, რაც გოლის გასატანად ვერ ეყოთ.

შარშანდელი ჩემპიონს, ყვარლის გუნდს წლეულს არ ჰყავს უცხოეთის ლიგებში  მოთამაშე ლიდერები, კუნელაშვილი და ქიტესაშვილი. წყალტუბო ყვარელთან 14-11 იგებდა, ბოლო წუთებზე კი ზედიზედ გაუძევეს 3 მოთამაშე, თუმცა, ყვარელმა მხოლოდ 2 გოლის გატანა მოასწრო და 13-14 დამარცხდა.

ფოთი დასრულებამდე 5 წუთით ადრე 12-15 აგებდა მამულთან, მაგრამ ლანა გოგიამ ზედიზედ ორჯერ გაიტანა და ოქროს ვერძი გავიდა წინ - 17-16, თუმცა, მამულის ბოლო შეტევაში ელენე ჯავახიშვილმა გაათანაბრა, 17-17.  დღის ბოლო მატჩში წყალტუბომ 14-10 დაამარცხა პეგასი, რომელიც ჯერჯერობით ერთდერთი უქულო გუნდია. წყალტუბოელებმა მეორე ადგილზე გადაინაცვლეს, თუმცა, ფოთის გუნდს თამაში მარაგში აქვს.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

4-7 ტურები, არენა 2. 7 თებერვალი

ქარიშხალა-აჭარა 20-15 (არაბაჯევი, ა. ჩხაიძე 6, ციცქიშვილი 6, მ. ცინცაძე 3, ხმელაძე 3, ქ. ცინცაძე 1, ი. ჩხაიძე 1, მწვ. ციცქიშვილი - ქარჩავა, ხოხბა 7, დვალიშვილი 4, ქამაშიძე 1, ცივნარიძე 1, კომახიძე 1, კოჩალიძე 1, მწვ. შალამბერიძე, ნასარიძე)  

მამული-სამტრედია 21-13 (ვარდიშვილი, ნაკაშიძე, ყველაშვილი 7, ჯავახიშვილი 4, დანელია 3, შახულოვი 3, ბერიკაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 2, მწვ. კასიანი -  ზაქარეიშვილი, ჯოჯუა 5, ფოცხვერია 4, ტყეშელაშვილი 2, კარტოზია 1, რუსია 1, მწვ. ხონელიძე)

ყვარელი-წყალტუბო 13-14  (ამონაშვილი, თეთრაშვილი 7, ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 3 - ჩავჩიძე, ლაღაძე 5, ჩირგაძე 5, ხეცურიანი 3, მამარდაშვილი 1, მწვ. გოგიძე)

სამტრედია-ქარიშხალა 22-22 (ზაქარეიშვილი, ფოცხვერია 7, რუსია 6, ტყეშელაშვილი 5, ბურკაძე 2, კარტოზია 1, ჯოჯუა 1 - არაბაჯევი, მ. ცინცაძე 9, ხმელაძე 7, კეკუტია 3, ა. ჩხაიძე 2, ქ. ცინცაძე 1)

ფოთი-მამული 17-17 (ფიფია, ჯგერენაია 8, გოგია 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 2, რურუა 1, მწვ. ჟვანია, გეფერიძე - არაბაჯევი, ყველაშვილი 8, დანელია 4, ჯავახიშვილი 2,  შახულოვი 1, ქადარია 1, ავსაჯანიშვილი 1)

წყალტუბო-პეგასი 14-10 (ჩავჩიძე, დარსაველიძე 6, ლაღაძე 4, მამარდაშვილი 3, ფანცხავა 1 - ჩაჩუა, ჯიქურაშვილი, ქებაძე 4,  ე. ჩხაიძე 4 ტარტარაშვილი 1, კაპანაძე 1 - მწვ. წივწივაძე)

მსაჯები: ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი, ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა

ქარიშხალა---5---4---1 ---0--120-86---9

წყალტუბო---5---4---0---1---73-64---8

მამული-------5---3---1---1--105-75---7

ფოთი---------4---3---1---0---77-57---7

ყვარელი------4---1---0---3---59-70---2

სამტრედია---5---0---2---3---73-91---2

აჭარა----------4---0---1---3---55-74---1

პეგასი---------4---0---0---4---45-90---0

8 თებერვალი

12:00 სამტრედია-პეგასი

13:00 ფოთი-ყვარელი

14:00 წყალტუბო-ქარიშხალა

15:00 აჭარა-მამული

16:00 პეგასი-ფოთი

17:00 აჭარა-ყვარელი

9 თებერვალი

12:00 აჭარა-პეგასი

13:00 სამტრედია-ყვარელი

14:00 მამული-წყალტუბო

15:00 ფოთი-ქარიშხალა

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: