News Calendar

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ქალთა ჩემპიონთა ლიგის მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა უპრობლემოდ, 32-23 დაამარცხა დანიის ნიუკობინგი, მაგრამ სერიოზული ტრავმა მიიღო გუნდის ლიდერმა, ნორვეგიელმა ნორა მორკმა. 

ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-04-rewind-women-episode-08

მატჩის მიწურულს, დიორს უკვე მოგებული ჰქონდა თამაში, მაგრამ მორკი თავისი მერვე გოლის გატანის შემდეგ უხერხულად დაეცა და მუხლი დაიშავა. გამოკვლევამ აჩვენა, რომ 27 წლის მარცხენა შუამარბს დაუყოვნებლივ უნდა გაუკეთდეს ოპერაცია, ხოლო რეაბილიტაციის პერიოდს, სავარაუდოდ,  6 თვე დასჭირდება. დიორს დარჩენილ 4 ტურში მეოთხედფინალში გასვლა არ გაუჭირდება, თუმცა, ფინალურ ოთხეულამდე, რომელიც 12-13 მაისს უნდა გაიმართოს ბუდაპეშტში, ლასლო პაპის არენაზე, მორკი ტრავმას ვერაფრით მოირჩენს. ყოველ შემთხვევაში, წინასწარი პროგნოზი ასეთია.

მეექვსე ტურის შემდეგ მეოთხედფინალში გასვლა გაინაღდა შარშანდელმა ფინალისტმა, კოპიეს ვარდარმა, რომელიც ექვსი მატჩიდან 12 ქულით ლიდერობს. შაბათ-კვირა ქალებს მეორე ჯგუფური ეტაპის მეშვიდე ტური აქვთ, ხოლო ხვალ, 7 თებერვალს ჩემპიონთა ლიგის ტურნირს კაცთა გუნდებიც განაახლებენ, კაცთა შეჯიბრებას კი ქართული არხი, სილკ სპორტი აშუქებს.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

8 ტური, 3-5 თებერვალი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 10 ქულა, დიორი 8, როსტოვი 8, ნიუკობინგი 4, კრიმი 4, მიდტიულანდი 2

როსტოვ-დონი (რუს) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 29-22

დემბელე 8, კაბრალი 5. ბულატოვიჩი, მანაგაროვა, ვიახირევა 4 - ომორეგი 8

მიდტიულანდი (დან) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 26-31

პედერსენი 6, ბურგორი 5 - ნიაგუ 10, ფრაფიორდი 8, კურტოვიჩი 4

დიორი (უნგ) - ნიუკობინგი (დან) 32-23

ხროტი, მორკი 8, კნედლიკოვა 4, ბოკო, გორბიცი, ოფტედალი 3 - ი. ვესტბერგი 6

2 ჯგუფი: ვარდარი 12, მეცი 8, ფერენცვაროში 6, ბუდუჩნოსტი 6, ბიტიგჰაიმი 2, ტიურინგერი 2

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ტიურინგერი (გერ) 29-21

მალოვიჩი 7, რაიჩევიჩი, გრბიჩი 6 - ლუზუმოვა 8

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 26-38

ლაუენროთი, როზემალენი 7 - ცვიიჩი, პენეზიჩი 8, კუზნეცოვა, ლეკიჩი 6

მეცი (საფ) - ფერენცვაროში (უნგ) 27-25

გროსი 10, შმიტსი 4, უეტი, ზაადი 3 -  ლუკაჩი 7, ჰაფრა 4

7 ტური: 10-11 თებერვალს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

11 ტური, 7-11 თებერვალი

ჯგუფი

ვარდარი 18 - ნანტი 15, ბარსელონა 12, რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 6 - ზაგრები 4, ვისლა 4

10 თებ. ვისლა-ზაგრები, კრისტიანსტადი-ნანტი, ბარსელონა-ვარდარი,11 თებ: რაინ ნეკარი - სეგედი

B ჯგუფი:

პსჟ 18 - ფლენზბურგი 14, ვესპრემი 13, კილი 11, კელცე 8, მეშკოვ ბრესტი 7 - ცელიე 5, ოლბორგი 4

7 თებ: კილი-ვესპრემი, ბრესტი-ოლბორგი, 11 თებ: ცელიე-პსჟ, ფლენზბურგი-კელცე

A, B: პირველი ადგილები - მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

და ჯგუფები, პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 

ლეონი (ესპ) - მონპელიე (საფ), მოტორი (უკრ) - სკიერნი (დან): 24 თებერვალი - 4 მარტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: