News Calendar

November 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ქალთა ჩემპიონთა ლიგის მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა უპრობლემოდ, 32-23 დაამარცხა დანიის ნიუკობინგი, მაგრამ სერიოზული ტრავმა მიიღო გუნდის ლიდერმა, ნორვეგიელმა ნორა მორკმა. 

ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-04-rewind-women-episode-08

მატჩის მიწურულს, დიორს უკვე მოგებული ჰქონდა თამაში, მაგრამ მორკი თავისი მერვე გოლის გატანის შემდეგ უხერხულად დაეცა და მუხლი დაიშავა. გამოკვლევამ აჩვენა, რომ 27 წლის მარცხენა შუამარბს დაუყოვნებლივ უნდა გაუკეთდეს ოპერაცია, ხოლო რეაბილიტაციის პერიოდს, სავარაუდოდ,  6 თვე დასჭირდება. დიორს დარჩენილ 4 ტურში მეოთხედფინალში გასვლა არ გაუჭირდება, თუმცა, ფინალურ ოთხეულამდე, რომელიც 12-13 მაისს უნდა გაიმართოს ბუდაპეშტში, ლასლო პაპის არენაზე, მორკი ტრავმას ვერაფრით მოირჩენს. ყოველ შემთხვევაში, წინასწარი პროგნოზი ასეთია.

მეექვსე ტურის შემდეგ მეოთხედფინალში გასვლა გაინაღდა შარშანდელმა ფინალისტმა, კოპიეს ვარდარმა, რომელიც ექვსი მატჩიდან 12 ქულით ლიდერობს. შაბათ-კვირა ქალებს მეორე ჯგუფური ეტაპის მეშვიდე ტური აქვთ, ხოლო ხვალ, 7 თებერვალს ჩემპიონთა ლიგის ტურნირს კაცთა გუნდებიც განაახლებენ, კაცთა შეჯიბრებას კი ქართული არხი, სილკ სპორტი აშუქებს.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

8 ტური, 3-5 თებერვალი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 10 ქულა, დიორი 8, როსტოვი 8, ნიუკობინგი 4, კრიმი 4, მიდტიულანდი 2

როსტოვ-დონი (რუს) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 29-22

დემბელე 8, კაბრალი 5. ბულატოვიჩი, მანაგაროვა, ვიახირევა 4 - ომორეგი 8

მიდტიულანდი (დან) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 26-31

პედერსენი 6, ბურგორი 5 - ნიაგუ 10, ფრაფიორდი 8, კურტოვიჩი 4

დიორი (უნგ) - ნიუკობინგი (დან) 32-23

ხროტი, მორკი 8, კნედლიკოვა 4, ბოკო, გორბიცი, ოფტედალი 3 - ი. ვესტბერგი 6

2 ჯგუფი: ვარდარი 12, მეცი 8, ფერენცვაროში 6, ბუდუჩნოსტი 6, ბიტიგჰაიმი 2, ტიურინგერი 2

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ტიურინგერი (გერ) 29-21

მალოვიჩი 7, რაიჩევიჩი, გრბიჩი 6 - ლუზუმოვა 8

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 26-38

ლაუენროთი, როზემალენი 7 - ცვიიჩი, პენეზიჩი 8, კუზნეცოვა, ლეკიჩი 6

მეცი (საფ) - ფერენცვაროში (უნგ) 27-25

გროსი 10, შმიტსი 4, უეტი, ზაადი 3 -  ლუკაჩი 7, ჰაფრა 4

7 ტური: 10-11 თებერვალს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

11 ტური, 7-11 თებერვალი

ჯგუფი

ვარდარი 18 - ნანტი 15, ბარსელონა 12, რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 6 - ზაგრები 4, ვისლა 4

10 თებ. ვისლა-ზაგრები, კრისტიანსტადი-ნანტი, ბარსელონა-ვარდარი,11 თებ: რაინ ნეკარი - სეგედი

B ჯგუფი:

პსჟ 18 - ფლენზბურგი 14, ვესპრემი 13, კილი 11, კელცე 8, მეშკოვ ბრესტი 7 - ცელიე 5, ოლბორგი 4

7 თებ: კილი-ვესპრემი, ბრესტი-ოლბორგი, 11 თებ: ცელიე-პსჟ, ფლენზბურგი-კელცე

A, B: პირველი ადგილები - მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

და ჯგუფები, პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 

ლეონი (ესპ) - მონპელიე (საფ), მოტორი (უკრ) - სკიერნი (დან): 24 თებერვალი - 4 მარტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
სპორტუნი 26-33 იმედი სტუ თელავი
გორი 26-53 პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: