facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირის მეორე მატჩში საქართველოს ნაკრები კლაიპედაში დამარცხდა მასპინძელ ლიტვასთან, 20-24. ლატვიამ ბოლო წამზე მოუგო ისრაელს, 29-28 და კვირას ლიტვას შეხვდება ჯგუფში პირველობისთვის და პლეიოფში გასასვლელად. მესამე ადგილისთვის საქართველო და ისრაელი ითამაშებენ.

თამაში: https://www.facebook.com/lturankinis/videos/2144740439145600/

ლატვიასთან წაგების შემდეგ (21-24) ჩვენმა ნაკრებმა კარგი შეფასება დაიმსახურა ლიტვურ და ლატვიურ მედიაში - ყველგან დაიწერა რომ კარგად მოტივირებული და შემართული ქართველები ბოლო წუთამდე ეომნენ ჯგუფის ერთ-ერთ ფავორიტს. იგივე განმეორდა მეორე მატჩშიც.

საქართველოს ნაკრები მთელი პირველი ტაიმის განმავლობაში ლიდერობდა, მაქსიმალურ სხვაობას კი იმ მონაკვეთში მიაღწია, როცა მსხვილიძემ შეაგდო 9 მეტრიდან, დათუკაშვილმა მეტოქის დარტყმა დაბლოკა, რიცხვობრივი ნაკლებობისას რუსტამოვმა გადაცემა ჩაჭრა და ჭანტურია გაუშვა გარღვევაში, ბოლოს კი მსხვილიძემ 6 მეტრიდან, მეტოქესთან ბრძოლაში, ხელუკუღმა გაიტანა - 10-7. ჩვენ მინიმუმ 3 ბურთით მოგება გვჭირდებოდა ჯგუფიდან გასასვლელი შანსის შესანარჩუნებლად.

მეტოქემ დაცვაში საგანგებო ყურადღება დაუთმო ჩვენს ჭაბუკ ვარსკვლავს ცხოვრებაძეს, ლიდერობა, რა თქმა უნდა, ჩიქოვანმა იტვირთა, ხოლო მსხვილიძემ თამაში ხაზზე დაიწყო, მაგრამ შორიდანაც მშვენივრად გაიტანა და ამის შემდეგ მწვრთნელი ბოშკოვსკი მას ჩვეულ, მარჯვენა ინსაიდის პოზიციაზეც იყენებდა.

სამბურთიანი ჩამორჩენის შემდეგ ლიტვამ მობილიზაცია გამოაცხადა, 3-2-1 დაცვაზე გადავიდა, რამდენიმე ბურთი მეკარე მორკუნასმაც მოიგერია და ანგარიში 10-10 გახდა. ორჯონიკიძემ კიდევ დაგვაწინაურა, მაგრამ ლიტვა წინ პირველად გავიდა ზედ ბოლო წუთზე, როდესაც მათმა 130-კილოგრამიანმა პივოტმა, ციბულსკისმა გაგვიტანა - 11-12 შესვენებაზე.

მეორე ტაიმში ჯერ ცხოვრებაძემ გაათანაბრა, მერე, მისივე პასით, რუსტამოვმა, ჩიქოვანმა ბოლოჯერ დაგვაწინაურა (14-13), ამის შემდეგ კი ზედიზედ დავკარგეთ 3 ბურთი და გავუშვით ამდენივე გოლი, წითელიშვილმა კი სხვაობა მინიმუმამდე დაიყვანა: 15-16, 43-ე წუთი. 47-ე წუთზე ციბულსკიმ ლიტვა ოთხით დააწინაურა (19-15) და თითქოს გარდატეხის მომენტი დადგა, მაგრამ ჩიქოვანმა შვიდმეტრიანი გამოიმუშავა, მეტოქე ორწუთიანში გაუშვა, პენალტი თავად დაარტყა, შემდეგ კი, როდესაც რიცხვნაკლული ლიტვა იძულებული გახდა, შეტევაში მეკარე მოეხსნა, მან და დიხამინჯიამ ცარიელ კარში გაიტანეს - 18-19.

რჩებოდა 10 წუთი, თევზაძემ (სულ 11 მოგერიება) ზედიზედ აიღო ორი დარტყმა და ანგარიშის გასათანაბრებლადაც წავედით, მაგრამ წითელიშვილმა შორიდან ძელს მოარტყა და საბედისწერო კრიზისი მაინც დაგვიდგა: მეტოქემ ისევ ამოსწია დაცვა, მორკუნასმა ყველა ჩვენი შორეული დარტყმული მოიგერია, თავის მხრივ ლიტვამ ზედიზედ ხუთჯერ გაიტანა და თამაშის ბედი დასრულებამდე 3-4 წუთით ადრე გადაწყვეტილი იყო (18-24), ბოლოს კი ორი გოლი ჩაიწერა ორჯონიკიძემ - 20-24.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2019. კაცები (9-27 იანვარი, გერმანიასა და დანიაში)

ევროპა. პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი

ჯგუფების თითო გამარჯვებული გადის პლეიოფში

2 ჯგუფი: ლიტვა 4, ლატვია 4, საქართველო 0, ისრაელი 0

13 იანვარი. კლაიპედა, შვიტურიო არენა

ისრაელი-ლატვია 28-29

ისრ: შიკლოში, ტუტკენიცი - გერერა 6, პომერანცი 6, შტელმანი 6, ლევი 5, კოფმანი 2, გერა 1, სეგალი 1, ფრიდმანი 1, დავდა, შკალიმი, ჰერშკოვიცი, აპო, კუშმარო, ტეპერი

ლატ: კუკსა, პურინში - იურძსი 9, კრიშტოპანსი 8, დუდე 4, ლიელაისი 4, პოლიტერსი 2, ტუმინსკისი 1, ვერშაკოვსი 1, კრეიცბერგსი, პანჩენკო, ბოროდოვსკისი, გორბუნოვსი, ლეგანოვკისი, ლეია, პილპუკსი

მსაჯებიმარკო ბორიჩიჩი - დეიან მარკოვიჩი (სრბ)

საქართველო-ლიტვა 20-24

საქ: თევზაძე, ხანდოლიშვილი - ჩიქოვანი 6, მსხვილიძე 3, წითელიშვილი 3, ორჯონიკიძე 3, ჭანტურია 2, ცხოვრებაძე 1, რუსტამოვი 1, დიხამინჯია 1, დათუკაშვილი, სტურუა, ლაპიაშვილი, გრიშიკაშვილი, აბრამიშვილი - მწვ. ბოშკოვსკი, კალანდაძე

ლიტ: რაშიმასი, მორკუნასი - დუმჩუსი 4, პალევიჩუსი 4, ბერნატონისი 3, ციბულსკისი 3, მალაშინსკასი 3, ურბონასი 3, იუსკენასი 1, შტროპუსი 1, პლეტა 1, ტარციონასი 1, გრიგასი, სტანკევიჩუსი, ვირბაუსკასი, გროსასი

მსაჯები: ბოგდან კალუჯეროვიჩი - ივან ვუიაჩიჩი (მნტ)

დელეგატები: კალევ ვენცლი (ესტ), იან რუდინსკი (სლკ)

12 იანვარი. ლატვია-საქართველო 24-21, ლიტვა-ისრაელი 36-20

14 იანვარი. 16:30 ისრაელი-საქართველო, 19:00 ლიტვა-ლატვია

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
12:00 BSB ბათუმი - აჭარა
13:20 ფოთი - სამტრედია
14:40 თელავი - პეგასი
16:00 ყვარელი - ქარიშხალა
 
24 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:20 BSB ბათუმი - თელავი
14:40 ყვარელი - ფოთი
16:00 პეგასი - აჭარა
 
25 მაისი
 12:00 აჭარა - თელავი
 13:20 ქარიშხალა - ფოთი
 14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
 16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 0   0 0 0 0-0 0  
    ყვარელი 0   0 0 0 0-0 0  
    ქარიშხალა 0   0 0 0 0-0 0  
    ფოთი 0   0 0 0 0-0 0  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    პეგასი 0   0 0 0 0-0 0  
    BSB ბათუმი 0   0 0 0 0-0 0  
    აჭარა 0   0 0 0 0-0 0  
    თელავი 0   0 0 0 0-0 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: