News Calendar

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთელთა ეროვნული ჩემპიონატის პირველი წრის ბოლო ტურში ფრედ ითამაშეს ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა და ქუთაისმა, 25-25. ბათუმი პირველ ადგილზე დარჩა 13 ქულით, მეორეა თელავის იმედი (12), მესამეზე - ქუთაისი (11). 

თამაში თავიდან ბოლომდე დაძაბული, ხარისხიანი გამოვიდა. ჩინებულად ითამაშა ორივე გუნდის მეკარემ, ცერცვაძემ და ანდრიაძემ. არენის მასპინძელმა, ქუთაისმა ძალიან ბევრი საკუთარი შეცდომა დაუშვა პირველ ტამში, რის გამოც მეტოქე ერთი პირობა 11-5 დაწინაურდა. ამ მომენტისთვის ბათუმის გუნდში გამოირჩეოდა გამთამაშებლისა და პივოტის წყვილი: თევზაძე-ხაჟომია. შესვენებისთვის ქუთაისელებმა სხვაობა შეამცირეს, 10-13.

მეორე ტაიმის დასაწყისში უნგრელმა მსაჯებმა ზედიზედ გააძევეს ორი ბათუმელი, სტურუა და ყაველაშვილი. მათი მოედანზე დაბრუნების შემდეგ სხვაობა იგივე დარჩა, 12-15, მაგრამ ქუთაისმა ზუსტად ამის შემდეგ მოახერხა თამაშში დაბრუნება: კბილაშვილმა სხვაობა ერთ ბურთამდე შეამცირა, რუსტამოვმა გაათანაბრა 16-16. აქ მესამე ორწუთიანისთვის წითელი ბარათი მიიღო ბათუმის ცენტრალურმა მცველმა ყაველაშვილმა, ქუთაისის მეკარე  ანდრიაძემ ზედიზედ მოიგერია ჯერ შვიდმეტრიანი, შემდე პირისპირ გასვლა, გრიშიკაშვილმა და რუსტამოვმა კი უკვე ქუთაისი გაიყვანეს წინ - 19-17.

თამაში თითქოს გარდატყდა, მაგრამ ანგარიში გაათანაბრეს სურმავამ და წივწივაძემ (20-20), ბერძენიშვილმა კი ისევ შავი ზღვის ბიჭები დააწინაურა - 21-20.  ამის შემდეგ ორბურთიანი სხვაობა აღარ ყოფილა და ქუთაისმა მატჩის ბოლომდე ხუთჯერ მოახერხა მეტოქის დაწევა. ბოლო წუთზე სიმონიამ მიიზიდა მცველი და საგოლე პასი მოაწოდა გრიშიკაშვილს - 25-25.

ჩემპიონატში პირველი გამარჯვება მოიპოვა წყალტუბოს გუნდმა, რომელმაც დაამარცხა სამტრედია - 34-31. ჩემპიონატი 2018 წელს გაგრძელდება. რეგულარულ სეზონში გუნდები გამართავენ 21-21 მატჩს, შემდეგ კი საჩემპიონო პლეიოფი გაიმართება.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

7 ტური, დასავლეთი. 22 დეკემბერი, ქუთაისის სპორტის სასახლე

სამტრედია - წყალტუბო 31-34

სამ: შველიძე - ძნელაძე 9, გაგუა 8, ხომერიკი 6, თევზაძე 4, ხონელიძე 3, ადამია 1, ნადირაძე, ცეცხლაძე, მანაგაძე

წყ: სილაგაძე, ხაჭაპურიძე, აფხაძე - ხელაძე 17, ჯიმშელეიშვილი 6, მ. გველესიანი 4, მეტონიძე 2,  გ. გველესიანი 2, შვანგირაძე 2, კუხალაშვილი 1, დარსაველიძე

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი - ნიკოლოზ კევლიშვილი, დელეგატი: ვ. ბერიაშვილი

ბსბ ბათუმი - ქუთაისი 25-25

ბათ: ცერცვაძე- თევზაძე 5, ხაჟომია 4, გოგოლაძე 4, აბრამიშვილი 3, სურმავა 3, ბულბულაშვილი 2, წივწივაძე 2, სტურუა 1, ბერძენიშვილი 1, ყაველაშვილი

ქუთ: ანდრიაძე - კბილაშვილი 9, რუსტამოვი 4, სიმონია 4, გრიშიკაშვილი 3, გამზარდია 3, მერკვილაძე 2, გოგალაძე, მათნაძე, კობახიძე, ჭელიძე, ფერაძე

მსაჯები: ადამ ბირო - ოლივერ კიში (უნგრეთი), დელეგატი: ლ. გელაშვილი

1 წრის შემდეგ------თ---მ---ფ---წ------ბ-------ქ

BSB ბათუმი---------7—6—1—0--269-197--13

იმედი თელავი-----7—6—0—1--223-199--12

ქუთაისი-------------7—5—1—1--251-190--11

პეგასი----------------7—4—0—3--262-228---8

გორი-----------------7—3—0—4--233-255---6

სტუ-ქარიშხალა----7—2—0—5--206-217---4

წყალტუბო----------7—1—0—6--217-282--2

სამტრედია----------7—0—0—6--169-262--0

პირველი წრის ყველა მატჩი

1-4 ტური. არენა 2. მსაჯები: ლასლო ბოც - ვიქტორ ვიდემან (უნგ),

ელენე არაბული - ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კვლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

27 ნოე. BSB ბათუმი - პეგასი 41-37, იმედი თელავი - სამტრედია 43-26,

სტუ-ქარიშხალა - წყალტუბო 41-26, ქუთაისი - გორი 44-35

28 ნოე.  BSB ბათუმი - სტუ-ქარიშხალა 35-28, სამტრედია - გორი 22-33,

იმედი თელავი - ქუთაისი 24-20, პეგასი - წყალტუბო 42-27

29 ნოე.  სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი 25-38, პეგასი - სამტრედია 37-21,

იმედი თელავი - BSB ბათუმი 14-28, წყალტუბო - გორი 36-41

30 ნოე. გორი - BSB ბათუმი 29-45, სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა 21-27

წყალტუბო - იმედი თელავი 32-40, პეგასი - ქუთაისი 35-44

5-7 ტური. აღმოსავლეთი. არენა 2

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი-ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი)-გელა გველესიანი (წყალტუბო)

12 დეკ. იმედი თელავი - პეგასი 34-32, სტუ-ქარიშხალა - გორი 27-31

13 დეკ. გორი - იმედი თელავი 33-39, პეგასი - სტუ-ქარიშხალა 37-30

14 დეკ. პეგასი - გორი 42-31, იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა 29-28

5-7 ტური. დასავლეთი. ქუთაისის სპორტის სასახლე.

მსაჯები: ადამ ბირო - ოლივერ კიში (უნგრეთი),

თამაზ კევლიშვილი-ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

20 დეკ. ბსბ ბათუმი - სამტრედია 50-30, ქუთაისი - წყალტუბო 42-28

21 დეკ.  წყალტუბო - ბსბ ბათუმი 34-45, ქუთაისი - სამტრედია 38-18

22 დეკ. სამტრედია- წყალტუბო 31-34, ბსბ ბათუმი - ქუთაისი 25-25

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




Our partners: