facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ხელბურთელთა ეროვნულ ჩემპიონატზე, ქუთაისის სპორტის სასახლეში, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა 45-34 დაამარცხა წყალტუბო, ქუთაისმა მოუგო სამტრედიას, 38-18. პარასკევს ჩემპიონობისთვის მებრძოლი ეს ორი გუნდი ერთმანეთს შეხვდება. ამ მომენტისთვის 12-12 ქულა აქვთ ბათუმის გუნდსა და საქართველოს ჩემპიონს, თელავის იმედს, ოღონდ ბათუმელებს ერთი მატჩით ნაკლები აქვთ. თუ ხვალ ბათუმმა მოიგო, მაშინ უდანაკარგოდ და ერთპიროვნულად დაწინაურდება, ქუთაისელთა გამარჯვების შემთხვევაში კი პირველი წრის შემდეგ სამი ლიდერი გვეყოლება: ბათუმი, თელავი და ქუთაისი.

ბათუმ-ქუთაისის თამაშის პირდაპირი რეპორტაჟს 15 საათზე გადასცემს ტელეკომპანია რიონი, ყველა მატჩის ცოცხლად ნახვა კი შეიძლება ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკზე: https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხვალვე სამტრედიისა და წყალტუბოს გუნდები გაარკვევენ, ვინ მოიგებს პირველ მატჩს და ვინ დარჩება პირველი წრის შემდეგ ბოლო, მერვე ადგილზე. სულ რეგულარულ სეზონში გუნდები გამართავენ 21 მატს, ანუ 3 წრეს,  ამის შემდეგ კი გადამწყვეტი, ფინალური ოთხეულის ტურნირი გაიმართება.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

6 ტური, დასავლეთი. 21 დეკემბერი, ქუთაისის სპორტის სასახლე

წყალტუბო - ბსბ ბათუმი 34-45

წყ: სილაგაე, ხაჭაპურიძე, აფხაძე - ხელაძე, 14, მეტონიძე 5,  დარსაველიძე 5, მ. გველესიანი 5, გ. გველესიანი 3, ჯიმშელეიშვილი 2, კუხალაშვილი, შვანგირაძე

ბათ: ცერცვაძე, ვარშალომიძე - სურმავა 8, გოგოლაძე 8, სტურუა 8, ხაჟომია 6, აბრამიშვილი 5, თევზაძე 4, წივწივაძე 3, ბულბულაშვილი 2, მჟავანაძე 1

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი - ნიკოლოზ კევლიშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 38-18

ქუთ: მაისურაძე, ანდრიაძე - კბილაშვილი 10, რუსტამოვი 8, გრიშიკაშვილი 6, გოგალაძე 4, მათნაძე 3, კობახიძე 3, გამზარდია 2, ჭელიძე 2, ჩიხლაძე, მერკვილაძე, ლომიძე, ფერაძე

სამ: შველიძე - ძნელაძე 6, ხონელიძე 3, გაგუა 3, თევზაძე 3, ხომერიკი 3, ნადირაძე, ცეცხლაძე, ადამია  მანაგაძე

მსაჯები: ადამ ბირო - ოლივერ კიში (უნგრეთი) ტექნიკური დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი

------------------------თ--მ--ფ--წ------ბ------ქ

BSB ბათუმი---------6—6—0—0--244-172--12

იმედი თელავი-----7—6—0—1--223-199--12

ქუთაისი-------------6—5—0—1--226-165--10

პეგასი----------------7—4—0—3--262-228---8

გორი-----------------7—3—0—4--233-255---6

სტუ-ქარიშხალა----7—2—0—5--206-217---4

წყალტუბო----------6—0—0—6--183-251--0

სამტრედია----------6—0—0—6--138-228--0

ტური22 დეკემბერი

13:00 სამტრედია- წყალტუბო

15:00 ბსბ ბათუმი - ქუთაისი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
12:00 BSB ბათუმი - აჭარა
13:20 ფოთი - სამტრედია
14:40 თელავი - პეგასი
16:00 ყვარელი - ქარიშხალა
 
24 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:20 BSB ბათუმი - თელავი
14:40 ყვარელი - ფოთი
16:00 პეგასი - აჭარა
 
25 მაისი
 12:00 აჭარა - თელავი
 13:20 ქარიშხალა - ფოთი
 14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
 16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 0   0 0 0 0-0 0  
    ყვარელი 0   0 0 0 0-0 0  
    ქარიშხალა 0   0 0 0 0-0 0  
    ფოთი 0   0 0 0 0-0 0  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    პეგასი 0   0 0 0 0-0 0  
    BSB ბათუმი 0   0 0 0 0-0 0  
    აჭარა 0   0 0 0 0-0 0  
    თელავი 0   0 0 0 0-0 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: