News Calendar

December 2017
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში თებერვლამდე არდადაგებია. A და B ჯგუფებში ლიდერობენ მაკედონიის ვარდარი და საფრანგეთის პსჟ, ხოლო C და D ჯგუფებში ასპარეზობა დასრულდა. მომდევნო ეტაპზე გავიდნენ მონპელიე, ზაპოროჟიე, სკიერნი და ლეონი.

10 ტური. მიმოხილვ.http://www.ehftv.com/int/video/2017-12-03-rewind-episode-10

ბოლო, 10 ტურში უნდა გარკვეულიყო C ჯგუფის ორი გამარჯვებული. სლოვენიის ველენიეს ქულა მაინც სჭირდებოდა დანიაში, მაგრამ სკიერნთან 20-35 დამარცხდა და პირველი ადგილი დაუთმო. ველენიეს 12 ქულა დარჩა და დამოკიდებული იყო ნორვეგიის ელვერუმისა და ესპანეთის ადემარ დე ლეონის მატჩის შედეგზე. ორივე გუნდი 10-10 ქულით იყო, მაგრამ ელვერუმს პლეიოფში გასვლის შანსი არ შერჩენოდა, რადგანაც უარყოფითი პირადი ბალანსი ჰქონდა სლოვენიელებთან. შესაბამისად, ლეონს მეტი მოტივაცია აღმოაჩნდა, სტუმრად 30-25 მოიგო, ველენიეს ქულებით დაეწია და ურთიერთშეხვედრებით აჯობა - (22-23, 28-24). ახლა, ვიდრე A და B ჯგუფებშიდარჩენილი 4 ტური გაიმართება, მონპელიე-ლეონი და სკიერნი-მოტორ ზაპოროჟიე ორმატჩიან პლეიოფს ითამაშებენ მერვედფინალში გასასვლელად.

A და B ჯგუფებში 7 გუნდს უკვე განაღდებული აქვს მერვედფინალში გასვლა. გერმანიის ჩემპიონი რაინ ნეკარი მოულოდნელად ზაგრებში დამარცხდა, 26-30, ხოლო ბარსელონამ ნანტთან წააგო, 25-29.

ტურნირი განახლდება თებერვალში, 12 იანვრიდან კი ხორვატიაში ევროპის ჩემპიონატია.

ხელბურთიჩემპიონთალიგა 2017-18. კაცებიჯგუფურიეტაპი

10ტური28 ნოემბერი - დეკემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 18 -ნანტი15, ბარსელონა 12, რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 6 -ზაგრები 4, ვისლა 4

ზაგრები (ხორ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 30-26

ჰორვატი 8, ბიჩანიჩი 5 - სიგურდსონი 9

სეგედი (უნგ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-25

ბალოგი 6, ბოდო 5 - დე ტოლედო 7

ვარდარი (მკდ) - კრისტიანსტადი (შვდ31-15

ნანტი (საფ- ბარსელონა (ესპ29-25

ბალაგერი 5 - მემი 7

--

B ჯგუფი: პსჟ 18 -ფლენზბურგი 14, ვესპრემი 13კილი 11, კელცე8, მეშკოვბრესტი 7 -ცელიე 5, ოლბორგი 4

ფლენზბურგი (გერ) - კილი (გერ) 30-33

ვანე 7, გლანდორფი 6 -  დისინგერი 7, ლ. ნილსონი 6

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) - ოლბორგი (დან) 31-28

გენსჰაიმერი 10, ნ. კარაბატიჩი 6 - ინსენი 9, იულ-ლასენი 7

ვესპრემი (უნგ- კელცე (პოლ) 31-26

ა. ნილსონი 8 - იურეცკი 9

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ცელიე (სლნ29-24

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში. ტურნირი განახლდება თებერვალში
--
C ჯგუფისკიერნი 16, ლეონი 12 (22-23, 28-24) - ველენიე12 -ელვერუმი10, შაფჰაუზენი8, დინამობუკურეშტი 2

შაფჰაუზენი (შვც- დინამობუკურეშტი (რუმ) 27-25

სკიერნი (დან) - ველენიე (სლნ) 35-20

ელვერუმი (ნორ) - ლეონი (ესპ) 25-30

D ჯგუფი: მონპელიე 16, მოტორი15 -ბეშიქთაში 11, სპორტინგი 8, მეტალურგი 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

სპორტინგი (პორ) - მეტალურგსკოპიე (მკდ) 31-27

მოტორზაპოროჟიე (უკრ- მონპელიე  (საფ) 31-30

ბეშიქთაში (თურ- ჩეხოვსკიემედვედი (რუს) 33-29

პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: ლეონი-მონპელიე, მოტორი-სკიერნი: 21-25.02-28.02-04.03

National Championship
2017-18
Top League. Men
5-7 Rounds
East. Arena 2
12 December
Imedi Telavi 34-32 Pegasus
GTU Kariskhala 27- 31 Gori
13 December
Gori 33-39 Imedi Telavi
Pegasus 37-30 GTU Kariskhala
14 December
Pegasus 42-31 Gori
Imedi Telavi 29-28 GTU Kariskhala
West
December 20-22 in Kutaisi
    Dec. 14  2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Imedi Telavi
7   6   0   1   224-199 12  
   BSB Batumi 4   4   0   0   149-108 8  
   Pegasus
7   4   0   3   262-228 8  
   Kutaisi
4   3   0   1   146-119 6  
   Gori
7   3   0   4   233-255 6  
   GTU Kariskhala
7   2   0   5   206-217 4  
   Tskaltubo 4   0   0   4   121-164 0  
   Samtredia 4   0   0   4   90-140 0  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
   24 ნოემ. 2017
  გატ-გაშ  
    ქარიშხალა
3   3 0 0 46-31 6  
    აჭარა 3   3 0 0 26-15 6  
    ფოთი 3   2 0 1 50-17 4  
    ყვარელი   3   2 0 1 31-32 4  
    პეგასი
3   1 0 2 28-30 2  
    სამტრედია
3   1 0 2 18-31 2  
    მამული  
3   0 0 3 14-26 0  
    წყალტუბო 3   0 0 3 10-39 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 9   8 1 0 221-144 17  
   BSB ბათუმი
9   7 1 1 233-168 15  
   აჭარა 9   6 0 3 238-193 12  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
9   3 0 6 169-271 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
  პეგასი 11   11 0 0 337-128 22  
   ყვარელი 10   8 1 1 212-161 17  
   ქარიშხალა 10   7 0 3 221-209 14  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
  თელავი 10   3 1 6 189-221 7  
   გორი 10   2 0 8 139-211 4  
   ქარელი    
11   1 0 10 216-306 2  

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: