facebook

 

Chenel
2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში თებერვლამდე არდადაგებია. A და B ჯგუფებში ლიდერობენ მაკედონიის ვარდარი და საფრანგეთის პსჟ, ხოლო C და D ჯგუფებში ასპარეზობა დასრულდა. მომდევნო ეტაპზე გავიდნენ მონპელიე, ზაპოროჟიე, სკიერნი და ლეონი.

10 ტური. მიმოხილვ.http://www.ehftv.com/int/video/2017-12-03-rewind-episode-10

ბოლო, 10 ტურში უნდა გარკვეულიყო C ჯგუფის ორი გამარჯვებული. სლოვენიის ველენიეს ქულა მაინც სჭირდებოდა დანიაში, მაგრამ სკიერნთან 20-35 დამარცხდა და პირველი ადგილი დაუთმო. ველენიეს 12 ქულა დარჩა და დამოკიდებული იყო ნორვეგიის ელვერუმისა და ესპანეთის ადემარ დე ლეონის მატჩის შედეგზე. ორივე გუნდი 10-10 ქულით იყო, მაგრამ ელვერუმს პლეიოფში გასვლის შანსი არ შერჩენოდა, რადგანაც უარყოფითი პირადი ბალანსი ჰქონდა სლოვენიელებთან. შესაბამისად, ლეონს მეტი მოტივაცია აღმოაჩნდა, სტუმრად 30-25 მოიგო, ველენიეს ქულებით დაეწია და ურთიერთშეხვედრებით აჯობა - (22-23, 28-24). ახლა, ვიდრე A და B ჯგუფებშიდარჩენილი 4 ტური გაიმართება, მონპელიე-ლეონი და სკიერნი-მოტორ ზაპოროჟიე ორმატჩიან პლეიოფს ითამაშებენ მერვედფინალში გასასვლელად.

A და B ჯგუფებში 7 გუნდს უკვე განაღდებული აქვს მერვედფინალში გასვლა. გერმანიის ჩემპიონი რაინ ნეკარი მოულოდნელად ზაგრებში დამარცხდა, 26-30, ხოლო ბარსელონამ ნანტთან წააგო, 25-29.

ტურნირი განახლდება თებერვალში, 12 იანვრიდან კი ხორვატიაში ევროპის ჩემპიონატია.

ხელბურთიჩემპიონთალიგა 2017-18. კაცებიჯგუფურიეტაპი

10ტური28 ნოემბერი - დეკემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 18 -ნანტი15, ბარსელონა 12, რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 6 -ზაგრები 4, ვისლა 4

ზაგრები (ხორ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 30-26

ჰორვატი 8, ბიჩანიჩი 5 - სიგურდსონი 9

სეგედი (უნგ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-25

ბალოგი 6, ბოდო 5 - დე ტოლედო 7

ვარდარი (მკდ) - კრისტიანსტადი (შვდ31-15

ნანტი (საფ- ბარსელონა (ესპ29-25

ბალაგერი 5 - მემი 7

--

B ჯგუფი: პსჟ 18 -ფლენზბურგი 14, ვესპრემი 13კილი 11, კელცე8, მეშკოვბრესტი 7 -ცელიე 5, ოლბორგი 4

ფლენზბურგი (გერ) - კილი (გერ) 30-33

ვანე 7, გლანდორფი 6 -  დისინგერი 7, ლ. ნილსონი 6

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) - ოლბორგი (დან) 31-28

გენსჰაიმერი 10, ნ. კარაბატიჩი 6 - ინსენი 9, იულ-ლასენი 7

ვესპრემი (უნგ- კელცე (პოლ) 31-26

ა. ნილსონი 8 - იურეცკი 9

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ცელიე (სლნ29-24

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში. ტურნირი განახლდება თებერვალში
--
C ჯგუფისკიერნი 16, ლეონი 12 (22-23, 28-24) - ველენიე12 -ელვერუმი10, შაფჰაუზენი8, დინამობუკურეშტი 2

შაფჰაუზენი (შვც- დინამობუკურეშტი (რუმ) 27-25

სკიერნი (დან) - ველენიე (სლნ) 35-20

ელვერუმი (ნორ) - ლეონი (ესპ) 25-30

D ჯგუფი: მონპელიე 16, მოტორი15 -ბეშიქთაში 11, სპორტინგი 8, მეტალურგი 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

სპორტინგი (პორ) - მეტალურგსკოპიე (მკდ) 31-27

მოტორზაპოროჟიე (უკრ- მონპელიე  (საფ) 31-30

ბეშიქთაში (თურ- ჩეხოვსკიემედვედი (რუს) 33-29

პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: ლეონი-მონპელიე, მოტორი-სკიერნი: 21-25.02-28.02-04.03

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
29 სექტემბერი, არენა 2 
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





Our partners: