News Calendar

December 2017
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
Kutaisi Sport Palace
November 8-13

2016 Men's Europian
Championship U18

Me2

Beach Handball
Europe's Championship U16
BEACH 1

2016 European Open
Women U18
Getenburg

2016 Men's Europian
Championship 20
Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 IHF/EHF
Women's Trophy

Me4

გერმანიაში დაწყებულ ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატის პირველ ტურში წინა ჩემპიონატის ფინალისტი ჰოლანდია 22-24 დამარცხდა კორეასთან, ოლიმპიადის ვერცხლის პრიზიორმა, საფრანგეთმა 23-24 წააგო სლოვენიასთან, ხოლო 2013 წლის მსოფლიო ჩემპიონმა, ბრაზილიამ ვერ დაამარცხა იაპონია - 28-28. 

1 დეკემბერს, გახსნის მატჩში, მასპინძელმა გერმანიამ 28-15 მოუგო კამერუნს, მაგრამ ლიდერი დაკარგა - უვე მესამე წუთზე კიმ ნაიძინავიჩუსმა ჯვარედინი მყესი გაიწყვიტა და ჩემპიონატს გამოაკლდა.  მოიგეს ოლიმპიურმა ჩემპიონმა რუსეთმა (ტუნისთან, 36-16) და მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონმა ნორვეგიამ (უნგრეთთან, 30-22).

უძლიერესი შემადგენლობით მოთამაშე საფრანგეთმა დასაწყისშივე ზედიზედ 6 გოლი გაუშვა სლოვენიისგან (1-6) და მხოლოდ ერთხელ, მე-40 წუთზე გაათანაბრა ანგარიში (17-17), თუმცა მაინც დამარცხდა. სლოვენიაში საუკეთესო იყო მარჯვენა ინსაიდი ანა გროსი (9 გოლი) და მეკარე ამრა პანძიჩი 15 მოგერიებით.

ჰოლანდიამ პირველი ტაიმი 11-14 წააგო კორეასთან, მეორე ტაიმის შუაში ზედიზედ 6 გოლი გაიტანა (19-17), მაგრამ შემდეგ გაუშვა 5 (19-22) და მეტოქეს ვეღარ დაეწია, ჰოლანდიელთა 22 გოლიდან კი ნახევარი გაიტანა მარცხენა შუამარბმა ლუის აბინგჰმა.

ბრაზილია მთელი თამაში აგებდა იაპონიასთან (8-15 27-ე წუთზე), მაგრამ ბოლო ორ წუთში არაუჟომ და როდრიგეს ბელომ გაათანაბრეს (28-28). ესპანეთმა მძიმე მატჩი მოუგო ანგოლას (28-24), შვედეთი 30-33 დამარცხდა პოლონეთთან, ვინც კვალიფიკაცია ვერ გაიარა, მაგრამ ვაილდ ქარდი მიიღო, ხოლო დანია 24-31 გაანადგურა მონტენეგრომ, სადაც მარჯვენა გარემარბმა იოვანკა რადიჩევიჩმა 14 დარტყმიდან 12 გოლი შეაგდო.

კვირას გერმანიაში მეორე ტურის 12 მატჩია, ორშაბათს დასვენებაა, ჯგუფური ტურნირი კი 8 დეკემბერს დასრულდება და 4 ჯგუფის 4-4 საუკეთესო გუნდი მერვედფინალს დააკომპლექტებს. ფინალი 17 დეკემბერსაა ჰამბურგში.

ხელბურთიქალთა 23-ე მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

1-2 დეკემბერი, პირველი ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

ჯგუფიტრირი. რუმინეთი 2, ესპანეთი 2, სლოვენია 2, საფრანგეთი 0 - ანგოლა 0, პარაგვაი 0

რუმინეთი - პარაგვაი 29-17

ფლორიანუ 5, უდრისციოიუ 4, ნიაგუ, პოპა, პინტეა 3 - ფიორე 7

საფრანგეთი - სლოვენია 23-24

ლანდრი, ნიომბლა 4, კანორი 3 - გროსი 9, პანძიჩი 15/38

ესპანეთი - ანგოლა 28-24

მარტინი 9, კაბრალი 6, პენია 5 - კასანგა 7, გიალო, კარლოსი 5

3 დეკ: სლოვენია-რუმიეთი, ანგოლა-საფრანგეთი, პარაგვაი-ესპანეთი

--

B ჯგუფი, ბიტიგჰაიმი: ნორვეგია 2, ჩეხეთი 2, პოლონეთი 2, შვედეთი 0 - არგენტინა 0, უნგრეთი 0

ჩეხეთი - არგენტინა 28-22

რისანკოვა 7, ჰრბკოვა 6, ლუზუმოვა 4 - მენდოსა 4

შვედეთი-პოლონეთი 30-33

გულდენი, მელეგორი 5, რობერტსი 4 - აშრუკი 9, კუდლაცი 7, გრჟიბი 6

ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

მორკი 7, ოფტედალი, ბრატსეტი 4 - ჰაფრა 4

3 დეკ: პოლონეთი-ჩეხეთი, უნგრეთი-შვედეთი, არგენტინა-ნორვეგია

--

C ჯგუფი, ოლდენბურგი: რუსეთი 2, მონტენეგრო 2, ბრაზილია 1, იაპონია 1- დანია 0, ტუნისი 0

რუსეთი - ტუნისი 36-16

ვიახირევა, სამოხინა, მაკეევა, მანაგაროვა 5 - შება 6

ბრაზილია - იაპონია 28-28

ბელო 11, ამორიმ-ტალესკა 8 - ჰარა 7, სუნამი 6

დანია - მონტენეგრო 24-31

გრიგელი, ტრანბორგი 5 - რადიჩევიჩი 12

3 დეკ: ტუნისი - ბრაზილია, მონტენეგრო-რუსეთი, იაპონია-დანია

--

D ჯგუფი, ლაიპციგი: სერბეთი 2, გერმანია 2, კორეა 2, ჰოლანდია 0 - კამერუნი 0, ჩინეთი 0

გერმანია - კამერუნი 28-15

ლორპერი 5, ფიშერი, გუბერნატისი 4 - ჯიემპუ 3

სერბეთი -  ჩინეთი 43-23

კრპეჟი, დამნიანოვიჩი 8 - სიაომეი 9

ჰოლანდია - კორეა 22-24

აბინგჰი 11 - კანი 6, რიუ 5, ჩიო, ლი 4

3 დეკ: კამერუნი - სერბეთი, ჩინეთი - ჰოლანდია, კორეა - გერმანია

--

მერვედფინალი: 10-11 დეკემბერს, მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

National Championship
2017-18
Top League. Men
5-7 Rounds
East. Arena 2
12 December
Imedi Telavi 34-32 Pegasus
GTU Kariskhala 27- 31 Gori
13 December
Gori 33-39 Imedi Telavi
Pegasus 37-30 GTU Kariskhala
14 December
Pegasus 42-31 Gori
Imedi Telavi 29-28 GTU Kariskhala
West
December 20-22 in Kutaisi
    Dec. 14  2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Imedi Telavi
7   6   0   1   224-199 12  
   BSB Batumi 4   4   0   0   149-108 8  
   Pegasus
7   4   0   3   262-228 8  
   Kutaisi
4   3   0   1   146-119 6  
   Gori
7   3   0   4   233-255 6  
   GTU Kariskhala
7   2   0   5   206-217 4  
   Tskaltubo 4   0   0   4   121-164 0  
   Samtredia 4   0   0   4   90-140 0  

Top League. Women
    Dec. 3 2017
MP   W   D   L   GF-GA Pts  
   Kariskhala
3   3   0   0   78-49 6  
   Poti 3   3   0   0   60-40 6  
   Mamuli
3   2   0   1   67-45 4  
   Tskaltubo
3   2   0   1   45-41 4  
   Kvareli
3   1   0   2   46-56 2  
   Samtredia 3   0   1   2   38-48 1  
   Adjara
3   0   1   2   40-54 1  
   Pegasus 3   0   0   3   35-76 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
   24 ნოემ. 2017
  გატ-გაშ  
    ქარიშხალა
3   3 0 0 46-31 6  
    აჭარა 3   3 0 0 26-15 6  
    ფოთი 3   2 0 1 50-17 4  
    ყვარელი   3   2 0 1 31-32 4  
    პეგასი
3   1 0 2 28-30 2  
    სამტრედია
3   1 0 2 18-31 2  
    მამული  
3   0 0 3 14-26 0  
    წყალტუბო 3   0 0 3 10-39 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 9   8 1 0 221-144 17  
   BSB ბათუმი
9   7 1 1 233-168 15  
   აჭარა 9   6 0 3 238-193 12  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
9   3 0 6 169-271 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
  პეგასი 11   11 0 0 337-128 22  
   ყვარელი 10   8 1 1 212-161 17  
   ქარიშხალა 10   7 0 3 221-209 14  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
  თელავი 10   3 1 6 189-221 7  
   გორი 10   2 0 8 139-211 4  
   ქარელი    
11   1 0 10 216-306 2  

2017 MEN'S YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP U19
logo-shmogo




Our partners: