სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის კაცთა ტურნირზე 5 ტურის შემდეგ, 1 ნოემბრამდე შესვენება გამოცხადდა სანაკრებო პაუზის გამო. მეხუთე ტურში 2017 წლის ჩემპიონმა, მაკედონიის ვარდარმა შინ 27-24 მოუგო ლიგის ყველაზე ტიტულოვან გუნდს, ბარსელონას.

ხელბურთის 2017-18 წლების საშინაო სეზონი გაიხსნა სამტრედიაში, სადაც გაიმართა ადგილობრივი სახელბურთო მოღვაწეების, ვახტანგ ხელისუფლისა და მილენ ქიშმარიას ხსოვნის ყოველწლიური ტურნირი. ამავდროულად, ეს შეჯიბრება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ეტაპი იყო 2002 წელსა და გვიან დაბადებულ ჭაბუკთა შორის.

წყალტუბოში დასრულდა ჭაბუკთა მემორიალური ტურნირი იქაური ხელბურთის ერთ-ერთი მესვეურის, როინ მეტრეველის პრიზზე. ეს შეჯიბრება საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის პირველი წრეც იყო დასავლეთი საქართველოს გუნდებს შორის. 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში  სამი ტურის შემდეგ 1 A და B ჯგუფებს 6-6 ქულით ლიდერობენ წინა სეზონის ჩემპიონი, მაკედონიის ვარდარი და უნგრეთის ვესპრემი, ქალთა ხელბურთში კი დაიწყო ევრო 2018-ის შესარჩევი ტურნირი.

ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტურში 4 მატჩი ფრედ დასრულდა, დაიწყო ქალთა შეჯიბრებაც, ხოლო ხელბურთის ქართველი გულშემატკივრისთვის ყველაზე მნიშვნელოვანი ის იყო, რომ ჩემპიონთა ლიგის მატჩების ტრანსლირება ქართულმა სპორტულმა არხმა დაიწყო.

ევროპის ხელბურთის ფედერაცია სექტემბრის ბოლოს ტრადიციულად მართავს ევროპის სახელბურთო დღეებს. ამასთან დაკავშირებით, ბავშვთა სახელბურთო ფესტივალები მოეწყო ბათუმსა და თბილისში. 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: