სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში უმცროსი ასაკის გოგონებს შორის. გადამწყვეტ მატჩში ყვარელმა 12-7 დაამარცხა სამტრედია, მესამე ადგილისთვის კი გადამწყვეტი გამოდგა მამულისა და BSB ბათუმის მატჩი, რომელიც თბილისელებმა მოიგეს, 14-11. 

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში უმცროსი ასაკის გოგონებს შორის. ლიდერთა ჯგუფის წარმომადგენლებმა მორიგი თამაშები მოიგეს. შეჯიბრების დასრულებამდე 2 დღით ადრე 16-16 ქულით ლიდერობენ ყვარელი და სამტრედია, 14-14 ქულით მათ კვალში უდგანან თბილისის მამული და BSB ბათუმი. 

ხვალ სპორტკომპლექს არენაში გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონი ხელბურთში უმცროსი ასაკის გოგონებს შორის. ტიტულის მთავარი პრეტენდენტები არიან ყვარელი და სამტრედია, თეორიული შანსი აქვს თბილისის მამულსაც, ხოლო ბრინჯაოს მედლისთვის ბათუმელებიც იბრძვიან. 

სპორტკომპლექს არენაში 13-16 აპრილს სრულდება საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში უმცროსი ასაკის გოგონებს შორის. დღეს გაიმართა 9 მატჩი: წყალტუბო - თელავი 9-7, ქარიშხალა - ფოთი 9-7, ყვარელი - აჭარა 16-5, ფოთი - თელავი 9-5, აჭარა - ქარიშხალა 3-11, გორი - წყალტუბო 11-9, ფოთი - ყვარელი 7-16, აჭარა - გორი 4-5. 

ხელბურთის ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში დასრულდა მეოთხედფინალური ეტაპი. ფინალურ ოთხეულში გავიდნენ უნგრეთის დიორი, საფრანგეთის მეცი, ნორვეგიის კრისტიანსანდი და რუსეთის როსტოვი. ნახევარფინალები და ფინალი 11-12 მაისს გაიმართება ბუდაპეშტში.

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატის ნახევარფინალში, 22 მაისს, ითამაშებენ: ყვარელი - ფოთი, ქარიშხალა - სამტრედია. დღეს რეგულარული სეზონის ბოლო ტური ასე დასრულდა: სამტრედია - ქარიშხალა 32-37, ფოთი - ყვარელი 24-28, აჭარა - მამული 29-25, წყალტუბო - პეგასი 17-16. 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   5 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საერთო ტური. გლდანი
17 მაისი
წყალტუბო 10-7 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 15-3 გორი
სენაკი 5-7 რუსთავი
სამტრედია 11-12 პეგასი
BSB ბათუმი 11-13 ქარიშხალა
სენაკი 13-4 გორი
წყალტუბო 9-15 პეგასი
სამტრედია 10-7 რუსთავი
18 მაისი
11:00 სენაკი - პეგასი
11:45 წყალტუბო - რუსთავი
12:30 სამტრედია - ქარიშხალა
13:15 BSB ბათუმი - პეგასი
14:00 სენაკი - ქარიშხალა
14:45 წყალტუბო - გორი
15:30 BSB ბათუმი - რუსთავი
16:15 სამტრედია - გორი
17 მაისი         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
პეგასი 5   5   0   0   54-32   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 9   3   1   5   86-102   7  
სამტრედია 9   3   1   5   85-114   7  
ქარიშხალა 5   3   0   2   52-53   6  
რუსთავი 5   2   0   3   44-44   4  
წყალტუბო 9   2   0   7   83-104   4  
სენაკი 9   1   0   8   49-115   2  
გორი 5   0   0   5   24-61   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: