სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

რევაზ ჭანტურიას მაკედონიურმა კლუბმა ზომიმაკ სტრუმიცამ ფედერაციის თასის მესამე წრის პირველი მატჩი 26:29 წააგო დანიურ ორჰუსთან.

ჭანტურიამ 2 გოლი გაიტანა. დანიელები უკმაყოფილონი დარჩნენ საბოლოო შედეგით, რადგანაც 27:20 იგებდნენ. საპასუხო თამაში 30 ნოემბერს გაიმართება მაკედონიაში. კვირას, ამავე ტურნირზე თამაშობს რუმინული სტიინტა ბაკაუ. შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას გუნდი სტუმრად ეთამაშება შვედეთის კრისტიანსტადს.

დაიწყო ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირის მეორე წრე. თასის მფლობელი ჰამბურგი ხუთი მოგების შემდეგ დამარცხდა მეორე გერმანულ კლუბ ფლენზბურგთან - 24:27, თუმცა, 10 ქულით ჯგუფში პირველი ადგილზე დარჩა. ერთდერთი გუნდი, ვისაც ექვსივე თამაში მოგებული აქვს, არის უნგრული ვესპრემი. 11 ქულა აქვს ბარსელონას. კვირას გაიმართება ლიგის კიდევ 3 მატჩი.

ფოტო: ფლენზბურგი - ჰამბურგი

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 20-24 ნოემბერი

A ჯგუფი

სტ. პეტერბურგი (რუს) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 18:24

ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - რეინნეკარი (გერ) 24:28

ვესპრემი (უნგ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 27:26

ვესპრემი 12 ქულა, რეინნეკარი 9, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 4 / ზაგრები 4. სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

კილი (გერ) - დიუნკერკი (საფ) 28:25

ვისლა პლოცკი (პოლ) - პორტუ (პორ) 28:22

24 ნოე, 20:00. ტარგი კილცე (პოლ) - კოლდინგი (დან)

კილი 10, კილცე, კოლდინგი 8, ვისლა 6 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) - დინამო მინსკი (ბლრ) 35:25

პსჟ (საფ) - ვაკერ თიუნი (შვც) 38:24

24 ნოე, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

ბარსელონა 11, პსჟ 7, ვარდარი, მეტალურგი 6, / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

ფლენზბურგი (გერ) - ჰამბურგი (გერ) 27:24

გორენიე ველენიე (სლნ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 33:28

24 ნოე, 18:00. ოლბორგი (დან) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 10, ფლენზბურგი 9, ოლბორგი 6, გორენიე 4 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

სენაკში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონტის ტური დასავლეთის ქვეჯგუფის 4 გუნდს შორის. პრინციპულ თამაშში ბათუმმა 43:29 დაამარცხა სამტრედია და პირველი წრე მეორე ადგილზე დაასრულა.

ბოლო მატჩამდე ორივე გუნდი 10-10 ქულით მივიდა. სამტრედია თავიდან დაწინაურდა, მაგრამ ტაიმის ბოლოს ბათუმმა გაქცევა მოაწყო, ნახევარი 15:12 მოიგო და თამაშის ბოლომდე უპირატესობას ზრდიდა. საბოლოოდ - 43:29. ბათუმი მხოლოდ 2 ქულით ჩამორჩება ლიდერს, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს, ხოლო თავის მხრივ, სამტრედია მტკიცედაა მესამე ადგილზე.

ქუთაისმა 40:37 დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები. მეორე წრე 16 დეკემბერს დაიწყება, რის შემდეგაც საქმეში საქართვეოლოს ნაკრები ჩაებმება და მსოფლიო ჩემპიონატის 4 საკვალიფიკაციო თამაშს გამართავს 2-11 იანვარს.

საქართველოს ჩემპიონი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 2014 წლის გაზაფხულზე.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები 40:37

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - გ. კვერნაძე 16, ჟვანია 7, ახალაძე 6, მათნაძე 6, ჯუღელი 4, ჩიხლაძე 1, გობეჯიშვილი, კობახიძე, ლომიძე, ბახტურიძე, ტუღუში

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - კბილაშვილი 10, ბაინაზაშვილი 9, ჰუსეინოვი 8, ბიბილეიშვილი 3, დოლმაზაშვილი 2, დანელაშვილი 2, რუსტამოვი 1, ე. არსენაშვილი 1, ნ. მაისურაძე 1, ფერაძე, გაწერელია, ნაზღაიძე

ბათუმი - სამტრედია 43:29

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 13, ჯორბენაძე 8, ყაველაშვილი 6, უ.მაისურაძე 5, ქარდავა 4, ხუნჯუა 3, ვინოგრადსკი 3, გოგიჩაიშვილი 1, წივწივაძე, ჭელიძე, ქავთარაძე, ნარსია, ჭანტურია, წიტაიშვილი

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - წითელიშვილი 8, ღაღანიძე 6, ხაჟომია 4, გ. ნიკურაძე 4, თევზაძე 3, გაგლოშვილი 2, ავალიანი 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხვიჩია, ცხვარაძე, ზურაბიანი, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

1 წრის შემდეგ (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------7-6-0-1-292-213-12
სამტრედია-----7-5-0-2-257-226-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------7-2-1-4-222-263-5
ჭაბუკები--------7-0-2-5-203-246-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

ბომბარდირები: გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 61, ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია) – 57 ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) – 55, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 55, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 55, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 50, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 46, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 44

მეორე წრის საერთო ტური: 16-19 დეკემბერს თბილისში

 

ფოტო: პირველი წრის ბომბარდირი გიორგი კვერნაძე (17)

მორიგი ტური გაიმართა რუმინეთის ჩემპიონატში. სტიინტა ბაკაუმ შინ 35:21 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ბუქარესტის დინამო და მესამე ადგილი ჩამოართვა.

ბაკაუს სასტარტო შემადგენლობაში ორივე ქართველი იყო - მეკარე შოთა თევზაძე და ვლადიმერ რუსია. რუსიამ 3 გოლი გაიტანა და გუნდის დაცვით განლაგებაშიც მნიშვნელოვანი ფიგურა იყო. 24 ნოემბერს ბაკაუ ფედერაციის თასის მესამე წრეში ითამაშებს შვედური კრისტიანსტადის წინააღმდეგ.

ზედიზედ მეორე თამაშია, ტიმიშოარას პოლიტექნიკას მთავარი ბომბარდირია ირაკლი ჩიქოვანი. მან ამჯერადაც 8 გოლი გაიტანა, მაგრამ გუნდი ისევ დამარცხდა - სტუმრად, ტურდასთნ 26:32. 10 თამაშის შემდეგ 26-26 ქულით ლიდერობენ კონსტანცა და ტურდა, 22 ქულით მესამეა ბაკაუ, ხოლო ტიმიშოარა მეშვიდეა 12 ქულით.

ერთი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში. გერმანულმა კილმა დაამარცხა ფრანგული დიუნკერკი - 28:25 და 10 ქულით ლიდერობს B ჯგუფში. ფრანგებმა ზედიზედ მეექვსე თამაში წააგეს. დღეს კიდევ 3 მატჩია. ქალთა ლიგაში კი გაიმართა მეორე ჯგუფური ეტაპის წილისყრა, A ჯგუფში მოხვდნენ მიდტიულანდი (დან), ვარდარი (მკდ), სევეჰოფი (შვდ), ტიურინგერი (გერ). B ჯგუფი: კრიმ მერკატორი (სლნ), დიორი ეტო (უნგ), ლარვიკი (ნორ), ბუდუჩნოსტი (მნტ). თამაშები თებერვალში განახლდება.

ფოტო: ბაკაუ - დინამო

 

საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ორი მატჩი გაიმართა სენაკში. ბათუმმა დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები 52:34, ხოლო სამტრედიამ - ქუთაისი, 54:42.

თითო თამაშში საშუალოდ 91 გოლი გავიდა, რაც ხელბურთისთვის უჩვეულო შედეგიანობაა. დასავლეთი ქვეჯგუფის მთავარი მატჩი ხვალაა - 14:30 საათზე სენაკის სპორტის სასახლეში ქვეყნის ვიცე-ჩემპიონი ბათუმი პირველობის დებიუტანტს, სამტრედიას შეხვდება. ორივე გუნდს 10-10 ქულა აქვს, თამაშის მოგებული კი პირველ წრეს მეორე ადგილზე დაასრულებს.

ხვალვე, 13:00 თამაშობენ ქუთაისი და ჭაბუკთა ნაკრები.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი 34:52

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - დოლმაზაშვილი 7, ბაინაზაშვილი 6, რუსტამოვი 6, დანელაშვილი 5, ნ. მაისურაძე 4, ჰუსეინოვი 2, კბილაშვილი 1, ფერაძე 1, ბიბილეიშვილი 1, გაწერელია 1, ე. არსენაშვილი, ნაზღაიძე

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 14, ჯორბენაძე 12, ჭელიძე 8, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, უ. მაისურაძე 4, ვინოგრადსკი 3, ქარდავა 1, ქავთარაძე, ნარსია, გოგიჩაიშვილი, ჭანტურია, წიტაიშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 42:54

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - ბოყოჩაძე 12, მათნაძე 8, გ. კვერნაძე 7, ჩიხლაძე 6, გობეჯიშვილი 3, ჟვანია 2, კობახიძე 2, ჯუღელი 1, ახალაძე 1, ლომიძე, ბახტურიძე, მამასახლისი, ტუღუში

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - ხაჟომია 11, გ. ნიკურაძე 9, ჯ. ნიკურაძე 9, წითელიშვილი 8, თევზაძე 6, ხვიჩია 6, ავალიანი 2, ცხვარაძე 2, ზურაბიანი 1, ღაღანიძე, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, გაგლოშვილი, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------6-5-0-1-249-184-10
სამტრედია-----6-5-0-1-228-183-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------6-1-1-4-182-226-3
ჭაბუკები--------6-0-2-4-166-206-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

21 ნოემბერი. 13:00 ქუთაისი - ჭაბუკები, 14:30 ბათუმი - სამტრედია

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: