სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

22-23 ნოემბერს ვენაში გაიმართება მეორე საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია ქალი და ხელბურთი. კონფერენციის პროგრამა მოიცავს როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ მეცადინეობებს თანამედროვე ხელბურთის ყველა ასპექტში. ორდღიანი პროგრამა ძალიან დატვირთულია - მონაწილეები ერთმანეთს გაუზიარებენ თავიანთი ქვეყნების გამოცდილებასა და ბოდროინდელ სახელბურთო მიმდინარეობებს.

საქართველოდან სემინარში მონაწილეობას მიიღებენ ხელბურთის ფედერაციის გენერალური მდივანი ქეთევან კობერიძე და ქალთა ხელბურთის კომიტეტის ხელმძღვანელი ლანა მარგიანი.

მორიგი ტური გაიმართა რუმინეთის ჩემპიონატში. სტიინტა ბაკაუმ შინ 35:21 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ბუქარესტის დინამო და მესამე ადგილი ჩამოართვა.

ბაკაუს სასტარტო შემადგენლობაში ორივე ქართველი იყო - მეკარე შოთა თევზაძე და ვლადიმერ რუსია. რუსიამ 3 გოლი გაიტანა და გუნდის დაცვით განლაგებაშიც მნიშვნელოვანი ფიგურა იყო. 24 ნოემბერს ბაკაუ ფედერაციის თასის მესამე წრეში ითამაშებს შვედური კრისტიანსტადის წინააღმდეგ.

ზედიზედ მეორე თამაშია, ტიმიშოარას პოლიტექნიკას მთავარი ბომბარდირია ირაკლი ჩიქოვანი. მან ამჯერადაც 8 გოლი გაიტანა, მაგრამ გუნდი ისევ დამარცხდა - სტუმრად, ტურდასთნ 26:32. 10 თამაშის შემდეგ 26-26 ქულით ლიდერობენ კონსტანცა და ტურდა, 22 ქულით მესამეა ბაკაუ, ხოლო ტიმიშოარა მეშვიდეა 12 ქულით.

ერთი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში. გერმანულმა კილმა დაამარცხა ფრანგული დიუნკერკი - 28:25 და 10 ქულით ლიდერობს B ჯგუფში. ფრანგებმა ზედიზედ მეექვსე თამაში წააგეს. დღეს კიდევ 3 მატჩია. ქალთა ლიგაში კი გაიმართა მეორე ჯგუფური ეტაპის წილისყრა, A ჯგუფში მოხვდნენ მიდტიულანდი (დან), ვარდარი (მკდ), სევეჰოფი (შვდ), ტიურინგერი (გერ). B ჯგუფი: კრიმ მერკატორი (სლნ), დიორი ეტო (უნგ), ლარვიკი (ნორ), ბუდუჩნოსტი (მნტ). თამაშები თებერვალში განახლდება.

ფოტო: ბაკაუ - დინამო

 

სენაკში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ტური დასავლეთის ქვეჯგუფის გუნდებს შორის.

შარშანდელი ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორმა ბათუმმა ტაიმი 31:18 მოუგო ქუთაისს, შესვენების შემდეგ კი უპირატესობა განიმტკიცა - 46:28. სამტრედიამ 39:25 (20:10) დაამარცხა 1998-99 წლებში დაბადებულ ჭაბუკთა ნაკრები.

აღმოსავლეთის ოთხ გუნდს პირველი წრე უკვე დასრულებული აქვს, დასავლელებს ჯერჯერობით ორით ნაკლები 5-5 მატჩი აქვთ გამართული, მაგრამ ბათუმსა და სამტრედიას უკვე განაღდებული აქვთ მეორე-მესამე ადგილები პირველი წრის შემდეგ. ორივეს 8-8 ქულა აქვს. ბათუმისა და სამტრედიის მატჩი ტურის ბოლო დღეს, ხუთშაბათს გაიმართება, ხვალ კი თამაშობენ - ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი, ქუთაისი - სამტრედია.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ბათუმი - ქუთაისი 46:28

ბათუმი: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 11, გამზარდია 7, ქარდავა 7. ხუნჯუა 5, უ. მაისურაძე 4, წივწივაძე 4, ვინოგრადსკი 3, ქავთარაძე 2, ნარსია 1, ჭელიძე 1, გოგიჩაიშვილი 1, ჭანტურია, წიტაიშვილი

ქუთისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - ბოყოჩაძე 10, ჟვანია 5, გ. კვერნაძე 4, მათნაძე 3, ჯუღელი 3, გობეჯიშვილი 3, ჩიხლაძე, ლომიძე, ახალაძე, ბახტურიძე, მამასახლისი, კობახიძე, ტუღუში

სამტრედია - ჭაბუკთა ნაკრები 39:25

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - თევზაძე 11, წითელიშვილი 6, გ. ნიკურაძე 6, ხვიჩა 4, ღაღანიძე 3, ხაჟომია 3, ჯ. ნიკურაძე 2, ავალიანი 2, ელგანდაშვილი 1, ზურაბიანი 1, ქავზინაძე, გაგლოშვილი, ცხვარაძე, ბოცვაძე

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - ჰუსეინოვი 10, ბაინაზაშვილი 4, კბილაშვილი 3, ე. არსენაშვილი 3, ნ. მაისურაძე 2, ფერაძე 2, რუსტამოვი 1, ბიბილეიშვილი, დანელაშვილი, ნაზღაიძე, დოლმაზაშვილი, გაწერელია

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------5-4-0-1-197-150-8
სამტრედია-----5-4-0-1-174-141-8
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------5-1-1-3-140-172-3
ჭაბუკები--------5-0-2-3-132-154-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

20 ნოემბერი. 15:00 ჭაბუკები - ბათუმი, 16:30 ქუთაისი - სამტრედია

21 ნოემბერი. 13:00 ქუთაისი - ჭაბუკები, 14:30 ბათუმი - სამტრედია

 

საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ორი მატჩი გაიმართა სენაკში. ბათუმმა დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები 52:34, ხოლო სამტრედიამ - ქუთაისი, 54:42.

თითო თამაშში საშუალოდ 91 გოლი გავიდა, რაც ხელბურთისთვის უჩვეულო შედეგიანობაა. დასავლეთი ქვეჯგუფის მთავარი მატჩი ხვალაა - 14:30 საათზე სენაკის სპორტის სასახლეში ქვეყნის ვიცე-ჩემპიონი ბათუმი პირველობის დებიუტანტს, სამტრედიას შეხვდება. ორივე გუნდს 10-10 ქულა აქვს, თამაშის მოგებული კი პირველ წრეს მეორე ადგილზე დაასრულებს.

ხვალვე, 13:00 თამაშობენ ქუთაისი და ჭაბუკთა ნაკრები.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი 34:52

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - დოლმაზაშვილი 7, ბაინაზაშვილი 6, რუსტამოვი 6, დანელაშვილი 5, ნ. მაისურაძე 4, ჰუსეინოვი 2, კბილაშვილი 1, ფერაძე 1, ბიბილეიშვილი 1, გაწერელია 1, ე. არსენაშვილი, ნაზღაიძე

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 14, ჯორბენაძე 12, ჭელიძე 8, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, უ. მაისურაძე 4, ვინოგრადსკი 3, ქარდავა 1, ქავთარაძე, ნარსია, გოგიჩაიშვილი, ჭანტურია, წიტაიშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 42:54

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - ბოყოჩაძე 12, მათნაძე 8, გ. კვერნაძე 7, ჩიხლაძე 6, გობეჯიშვილი 3, ჟვანია 2, კობახიძე 2, ჯუღელი 1, ახალაძე 1, ლომიძე, ბახტურიძე, მამასახლისი, ტუღუში

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - ხაჟომია 11, გ. ნიკურაძე 9, ჯ. ნიკურაძე 9, წითელიშვილი 8, თევზაძე 6, ხვიჩია 6, ავალიანი 2, ცხვარაძე 2, ზურაბიანი 1, ღაღანიძე, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, გაგლოშვილი, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------6-5-0-1-249-184-10
სამტრედია-----6-5-0-1-228-183-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------6-1-1-4-182-226-3
ჭაბუკები--------6-0-2-4-166-206-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

21 ნოემბერი. 13:00 ქუთაისი - ჭაბუკები, 14:30 ბათუმი - სამტრედია

 

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაზე დასრულდა პირველი ჯგუფური ეტაპი. ბოლო ორი საგზური მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა და გერმანიის ტიურინგერმა მოიპოვეს.

ბუდუჩნოსტმა შინ დაამარცხა უშუალო მეტოქე, ფერენცვაროში, ხოლო ტიურინგერმა ზედიზედ 4 წაგების შემდეგ შინ მოუგო ჰიპო ნიდეროსტერრაიხს და ბურთების უკეთესი სხვაობით აჯობა ავსტრიელებსა და რუმინულ ბაია მარეს.

ახლა 8 გუნდი ორ ჯგუფად დაიყოფა და ორ წრედ ითამაშებს. ორ-ორი საუკეთესო ნახევარფინალში გავა.

კაცებმა კი ჯერ მხოლოდ პირველი წრე დაასრულეს. ბარსელონამ მინსკში, 15 000 მაყურებლის თვალწინ მოუგო დინამოს, ხოლო ბელარუსმა სიარჰეი რუტენკამ 8 გოლი გაუტანა თანამემამულეებს.  ჯერჯერობით უდანაკარგოდ მიდის ლიგის წლევანდელი გამარჯვებული, ჰამბურგი.

 

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 14-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

რეინნეკარი (გერ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 34:26

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) – სტ. პეტერბურგი (რუს) 29:24

ცელიე ლაშკო (სლნ) - ვესპრემი (უნგ) 26:31

ვესპრემი 10 ქულა, რეინნეკარი 7, ზაპოროჟიე 5, ცელიე 4 / ზაგრები 4. სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

პორტუ (პორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 20:24

კოლდინგი (დან) - ტარგი კილცე (პოლ) 29:23

დიუნკერკი (საფ) - კილი (გერ) 21:29

კილცე, კილი, კოლდინგი 8, ვისლა 4 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

დინამო მინსკი (ბლრ) - ბარსელონა (ესპ) 25:35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 22:27

ვაკერ თიუნი (შვც) - პსჟ (საფ) 28:34

ბარსელონა 9, ვარდარი, მეტალურგი 6, პსჟ 5 / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

ჰამბურგი (გერ) - ფლენზბურგი (გერ) 32:27

ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - გორენიე ველენიე (სლნ) 34:31

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ოლბორგი (დან) 26:35

ჰამბურგი 10, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 6, ლოგრონიო 4 / გორენიე 2, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 16-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

დიორი ეტო (უნგ) - ბაია მარე (რუმ) 28:26

ტიურინგერი (გერ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 35:25

დიორი 12, ტიურინგერი 4 (-6) / ჰიპო 4 (-21), ბაია მარე 4 (-22)

B ჯგუფი

მიდტიულანდი (დან) - ლიუბლინი (პოლ) 37:26

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ფერენცვაროში (უნგ) 29:21

მიდტიულანდი 10, ბუდუჩნოსტი 8 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ლაიპციგი (გერ) 32:20

მეცი (საფ) - სევეჰოფი (შვდ) 30:20

კრიმი 9, სევეჰოფი 7 / მეცი 6, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

ლარვიკი (ნორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 29:31

ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - პოდრავკა (ხორ) 28:19

ვარდარი 11, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 2

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გავიდა 2–2 გუნდი

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: