facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

10 ოქტომბერს სპორტკომპლექს არენაში იწყება საქართველოს ჩემპიონატი კაცთა გუნდებს შორის.

ამასთან დაკავშირებით ხვალ, 9 ოქტომბერს, 12 საათზე, ხელბურთის ფედერაციაში (ჩოლოყაშვილის 9 ა, მესამე სართული) მოეწყობა პრესკონფერენცია.

8 მონაწილე გუნდი ორ, აღმოსავლეთ (სტუ, იმედი, პეგასი, თელავი) და დასავლეთ (სამტრედია, ბათუმი, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ქვეჯგუფად არის დაყოფილი. შეჯიბრება იწყება საერთო ტურით, რომელშიც ერთმანეთს აღმოსავლეთი და დასავლეთი ქვეჯგუფების გუნდები ეთამაშებიან. აღმოსავლეთი და დასავლეთი ქვეჯგუფების ტურები ნოემბერში გაიმართება თბილისსა და სენაკში, რის შემდეგადაც დასრულდება პირველი წრე.

ჩემპიონი გამოვლინდება 2014 წლის გაზაფხულზე, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ. მაისში დაგეგმილია საქართველოს თასის გათამაშება.

საქართველოს ჩემპიონატში ცალკე გუნდად მონაწილეობს 1998-99 წლებში დაბადებული ჭაბუკების ნაკრები. ამ ასაკის გუნდი სპეციალური პროგრამით ემზადება ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც 2015 წელს გაიმართება თბილისში. ამავე ასაკს უწევს 2017 წლის ცხრამეტწლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატი, რომლის მასპინძლობის პრეტენდენტები არიან საქართველო და ხორვატია. კენჭისყრა სულ მალე, 27 ოქტომბერს გაიმართება დოჰაში, ყატარი, ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაციის კონგრესზე.

საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ტური მნიშვნელოვანი იქნება ეროვნული ნაკრების დაკომპლექტების მხრივ. საქართველოს ნაკრები 30 ოქტომბერს იწყებს მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირს. ოთხი გუნდიდან (საქართველო, ლიტვა, თურქეთი, ფინეთი) ევროპული ზონის პლეიოფში გადის მხოლოდ გამარჯვებული და 2014 წლის ივნისში უშუალოდ მსოფლიო ჩემპიონატის საგზურისთვის ითამაშებს. ეროვნულ ნაკრებს ახალი მწვრნელი, სერბი ჯორჯე რასიჩი წვრნის.

საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ტურის მატჩები ხუთშაბათს, პარასკევსა და შაბათს სპორტკომპლექს არენაში (საბურთალო, უნივერსიტეტის ქუჩა) გაიმარება, ხოლო კვირას ტურნირი გლდანის ხელბურთის დარბაზში დასრულდება.

საქართველოს ჩემპიონატი 2013-14. კაცები

პირველი ტური. 10-13 ოქტომბერი

10 ოქტომბერი, ხუთშაბათი. სპორტკომპლექსი არენა

13:00 იმედი - ჭაბუკთა ნაკრები

14:20 ქუთაისი - თელავი

15:40 სტუ - სამტრედია

17:00 ბათუმი - პეგასი

11 ოქტომბერი, პარასკევი. არენა

13:30 თელავი - ბათუმი

14:50 სამტრედია - იმედი

16:10 პეგასი - ქუთაისი

17:30 ჭაბუკთა ნაკრები - სტუ

12 ოქტომბერი, შაბათი. არენა

14:30 პეგასი - ჭაბუკთა ნაკრები

15:50 ბათუმი - იმედი

17:10 სამტრედია - თელავი

18:30 სტუ - ქუთაისი

13 ოქტომბერი, კვირა. გლდანი

11:00 სტუ - ბათუმი

12:30 სამტრედია - პეგასი

14:00 ქუთაისი - იმედი

15:30 ჭაბუკთა ნაკრები - თელავი

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში ორ ასაკობრივ ჯგუფში: 1998–01 და 2000–01 წლებში დაბადებულ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

სენაკში დასრულდა პირველი ტური 2000–01 წლიანი ბიჭების დასავლეთ ჯგუფში. ოთხივე თამაში მოიგო ქუთაისმა, მეორე ადგილზეა სამტრედიის გუნდი, შემდგომ – ბათუმი, ფოთი და ზუგდიდი. ზუგდიდელებმა პირველი ორი მატჩი ითამაშეს, მომდევნო ორზე კი უსახსრობის გამო სენაკში ვერ ჩავიდნენ. სულ ამ კატეგორიაში სამ ჯგუფად განაწილებული 12 გუნდი თამაშობს. ჩემპიონი ორწრიან ტურნირში გამოვლინდება.

სპორტკომპლექს არენაში კი დაიწყო ზედა ასაკობრივი ჯგუფის, 1998–99 დაბადებულ გოგონათა პირველი ტური აღმოსავლეთ ჯგუფში. პირველი ორი დღის განმავლობაში ყველაზე საინტერესო გამოდგა ყვარლის გუნდისა და თბილისის პეგასის მატჩი, რომელიც კახელებმა მოიგეს – 14:13. ხვალიდან ტურნირი გლდანის ხელბურთის დარბაზში გადადის და იქ კიდევ ორი საინტერესო თამაში გაიმართება: შაბათს, 13:00, ყვარელი–მამული და კვირას – 14:00, მამული–პეგასი. სულ ამ ტურნირზე 9 გუნდი თამაშობს და ჩემპიონი აქაც ორი წრის ჯამში გამოვლინდება.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი. თბილისში, 3–6 ოქტომბერს

3 ოქტომბერი: ქარიშხალა – მამული 4:22, იმედი – პეგასი 0:19, ქარიშხალა – ყვარელი 6:27

4. ოქტომბერი: მამული – იმედი 18:0, პეგასი – ყვარელი 13:14.

5 ოქტომბერი, 13 საათიდან: ყვარელი – მამული, პეგასი – ქარიშხალა, იმედი – ყვარელი

6 ოქტომბერი, 13 საათიდან: ქარიშხალა – იმედი, მამული – პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 2000–01. დასავლეთი. სენაკში, 1–3 ოქტომბერს

ბათუმი – ქუთაისი 7:16, ფოთი – ზუგდიდი 14:13, სამტრედია – ბათუმი 13:13, ქუთაისი – ფოთი 22:8, ზუგდიდი – სამტრედია 13:21, ზუგდიდი – ბათუმი 0:10 (გამოუცხადებლობა), სამტრედია – ქუთაისი 17:18, ბათუმი – ფოთი 18:18, ქუთაისი – ზუგდიდი 10:0 (გამოუცხადებლობა), ფოთი – სამტრედია 13: 22.

მდგომარეობა: ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0.

ხელბურთის ფედერაციის პრესსამსახური


ამ უქმეებზე დაიწყო სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირი ქალთა შორის.

ამ ეტაპს 16 უძლიერესი გუნდი შემორჩა. ორწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 ჯგუფის 2-2 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას გააგრძელებს მეორე ჯგუფურ ეტაპზე, რომელიც გამოავლენს 4 ნახევარფინალისტს.

ლიგის შარშანდელმა გამარჯვებულმა, უნგრულმა დიორი ეტომ შინ გაანადგურა ოდესღაც ძლევამოსილი ავსტრიული გუნდი, ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი - 41:22. ავსტრიელებს ჩემპიონთა თასი რვაჯერ აქვთ მოგებული, უკანასკნელად - 2000 წელს.

შარშანდელმა ფინალისტმა, ნორვეგიული ლარვიკმა შინ მოუგო ხორვატიის პოდრავკას - 34:18, ხოლო ნორვეგიელი ლინ-კრისტინ კორენ-რიგელჰუტი ტურის საუკეთესო ბომბარდირი გახდა 12 გოლით.

ყველაზე დაძაბული გამოდგა შეხვედრა საფრანგეთში, სადაც მეცი დამარცხდა გერმანულ ლაიპციგთან - 22:23.

მეორე ტური გაიმართება 11-13 ოქტომბერს. ამავე უქმეებზე მესამე ტურია კაცების ჩემპიონთა ლიგაში.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი. 1 ტური. 5-6 ოქტომბერი

A ჯგუფი: დიორი ეტო (უნგ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 41:22, ტიურინგერი (გერ) - ბაია მარე (რუმ) 36:29. B ჯგუფი: მიდტიულანდი (დან) - ფერენცვაროში (უნგ) 32:23, ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ლიუბლინი (პოლ) 31:19. C ჯგუფი: მეცი (საფ) - ლაიპციგი (გერ) 22:23, კრიმ მერკატორი (სლნ) - სევეჰოფი (შვდ) 36:28. D ჯგუფი: ლარვიკი (ნორ) - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) 34:18, ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - ვარდარი სკოპიე (მკდ) 19:23

 

 

ლატვიიდან დაბრუნდნენ საქართველოს ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ზურაბ კაკაბაძე და გენერალური მდივანი ქეთევან კობერიძე. ისინი მონაწილეობდნენ 2-3 ოქტომბერს, რიგაში გამართულ აღმოსავლეთი ევროპის ხელბურთის პირველ რეგიონულ სემინარში.

მნიშვნელოვანი შეხვედრა გაიმართა ევროპის ხელბურთის ფედერაციის (EHF) პრეზიდენტ ჟან ბრიოსთან (საფრანგეთი) და გენერალურ მდივან მიხაელ ვიდერერთან (ავსტრია).

პირველი საკითხი ეხებოდა 2015 წლის თბილისში გასამართ ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალს. შეთანხმდნენ, რომ უკვე 2014 წლიდან დაიწყება ქართული მომსახურე პერსონალის მომზადება სახელბურთო ტურნირისთვის.

უმნიშვნელოვანესია მწვრთნელთა მომზადებისა და სერტიფიცირების საკითხი. ევროპული ფედერაცია საქართველოში რეგულარულად მოაწყობს სემინარებს, ხოლო სულ მალე საქართველოს ფედერაცია შეუერთდება EHF RINK კონცეფციას, რომელიც მწვრთნელთა განათლება-ლიცენზირებას მოიცავს.

რაც შეეხება სახელბურთო აკადემიის დაფუძნებას საქართველოში, როგორც კი ეს საკითხი გადაწყდება, EHF გადაგვიჭრის აღჭურვისა და მწვრთნელთა მომზადების საკითხს.

რიგის სემინარში მონაწილეობდა 10 პოსტსაბჭოთა ქვეყანა – საქართველო, აზერბაიჯანი, სომხეთი, მოლდოვა, ლატვია, ლიტვა, ესტონეთი, უკრაინა, რუსეთი, ბელარუსი. ევროპული ფედერაციის შეფებთან იმსჯელეს ევროპის ჩემპიონატის 20 ან 24 გუნდამდე გაზრდაზე, რაზედაც EHF ფეხს ითრევს, რადგანაც არ სურს უმთავრეს ევროპულ შეჯიბრებაზე იმატოს მონაწილეთა დონეებს შორის სხვაობამ. წამოიჭრა საკითხი მეორე დონის ტურნირის მოწყობისა, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებენ ის ქვეყნები, ვინც ვერ მოხვდება 16 უძლიერეს ნაკრებში.

საქართველოს ეროვნული ნაკრები მალე მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირს იწყებს. ბელარუსის ხელბურთის ფედერაციასთან მიღწეულ იქნა შეთანხმება, რომლის მიხედვითაც, ლიტვასთან პირველი მატჩის (30 ოქტომბერი) წინ საქართველოს ნაკრები ამ ქვეყანაში 2 საკონტროლო თამაშს გამართავს.

დაბოლოს, 2017 წლის ცხრამეტწლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატის მასპინძლობის საკითხი. ამ ტურნირის გამართვა საქართველოს ხელბურთის ფედერაციას სურს. სემინარის მონაწილეები შეგვპირდნენ მხარდაჭერას არჩევნებზე, 27 ოქტომბერს, დოჰაში (ყატარი). მასპინძლობოს კანდიდატი ორია – საქართველო და ხორვატია.


გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები ხელბურთში. დასრულდა 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონათა პირველი ტური აღმოსავლეთ ქვეჯგუფში.

სპორტკომპლექს არენასა და გლდანის ხელბურთის დარბაზში სამი გამორჩეული შეხვედრა გაიმართა. ყვარელის გუნდმა და მამულმა დაძაბულ ბრძოლაში დაამარცხეს პეგასი, ხოლო ერთმანეთში ფრედ, 26:26 ითამაშეს. ბურთების უკეთესი სხვაობით ჯერჯერობით მამული ლიდერობს, ხოლო ჩემპიონი 9-გუნდიან ტურნირში, ორი წრის შემდეგ გამოვლინდება. ამ ასაკის დასავლეთ ქვეჯგუფში ჯერჯერობით მხოლოდ ერთი მატჩი გაიმართა, საერთო ტური კი ნოემბრის დასაწყისშია თბილისში.

უახლოესი ასაკობრივი ტურნირი 9 ოქტომბრიდან გაიმართება თელავში, სადაც 1998-99 წლებში დაბადებული ბიჭების აღმოსავლეთი ჯგუფის 6 გუნდი ითამაშებს.

10 ოქტომბერს კი თბილისში იწყება ვაჟთა ეროვნული ჩემპიონატი. მონაწილეობს 8 გუნდი.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი. თბილისი, 3–6 ოქტომბერი

3 ოქტომბერი: ქარიშხალა – მამული 4:22, იმედი – პეგასი 0:19, ქარიშხალა – ყვარელი 6:27

4 ოქტომბერი: მამული – იმედი 18:0, პეგასი – ყვარელი 13:14

5 ოქტომბერი: პეგასი – ქარიშხალა 19:1, იმედი – ყვარელი 0:11

ყვარელი – მამული 26:26

ყვა: გუბელაძე, კუნელაშვილი 9, თეთრაშვილი 5, ს. იორდანაშვილი 4, ფუღიაშვილი 3, მიხელაძე 3, ქიტესაშვილი 2, თ. იორდანაშვილი, ოსეფაშვილი, მჭედლიშვილი (მწ. ზურაბ ხარებაშვილი)

მამ: მაზმიშვილი, გაბისონია 9, ღვალაძე 6, ჯაღათაშვილი 4, ნარიმანიძე 3, გიორგაძე 2, ა. ყველაშვილი 2, ხონელიძე, შახულოვა, ომიაძე, ბუზალაძე, ხოკერაშვილი (მწ. ჯული კასიანი)

6 ოქტომბერი: ქარიშხალა – იმედი 8:19

მამული – პეგასი 25:21

მამ: მაზმიშვილი, ღვალაძე 8, გაბისონია 5, ჯაღათაშვილი 5, გიორგაძე 3, ა. ყველაშვილი 3, ნარიმანიძე 1, ხონელიძე, შახულოვა, ომიაძე, ბუზალაძე, ხოკერაშვილი

პეგ: ორჯონიკიძე, ჩოხელი 8, ჩოგოვაძე 6, მ. ბერიძე 4, ვენეცკი 2, მორჩაძე 1, ყაველაშვილი, შოშიტაშვილი, სარაჯიშვილი, ს. ყველაშვილი, კენკებაშვილი, ღლონტი, ა. ბერიძე, კოპალიანი, გოგოხია, კუპატაძე (მწ. ნინო წივწივაძე)

მდგომარეობა

მამული------- 3 1 0 93-51 7

ყვარელი------ 3 1 0 78-45 7

პეგასი---------2 0 2 72-40 4

იმედი---------1 0 3 19-56 2

ქარიშხალა----0 0 4 19-89 0

ბომბარდირები: ქრისტინე ღვალაძე, მამული 24, მედეა ჩოხელი, პეგასი 20, ქეთა კუნელაშვილი, ყვარელი - 20, ნინო გაბისონია, მამული 17, თამთა თეთრაშვილი, ყვარელი 17, სოფო იორდანაშვილი, ყვარელი 16, თამარ ჩოგოვაძე, პეგასი 15, ანა ყველაშვილი, მამული 15, თეონა ჯაღათაშვილი, მამული 14, მაია ბერიძე, პეგასი 13, თინიკო ქიტესაშვილი, ყვარელი 12, მარი კერესელიძე, იმედი 12, თამთა თორდია, ქარიშხალა 10

დასავლეთი: ფოთი - წყალტუბო 34:6 (ზუგდიდსა და ბათუმს არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

გოგონები, 2000-01: ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

ბიჭები 1998-99. აღმოსავლეთი (გორი, რუსთავი, ლაგოდეხი, ახაშენი, თელავი, ყვარელი) - 1 ტური 9-13 ოქტომბერს თელავში. დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-20 ოქტომბერს სენაკში. თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთი (თელავი, ყვარელი, გორი, რუსთავი) – ტური 15-18 ოქტომბერს თელავში. თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

იხილეთ ჩვენი ფეისბუკიც

https://www.facebook.com/GEONHF

 

 

საქართველოს ჩემპიონატის ტური 1998–99 წელს დაბადებულთა შორის უაღრესად დრამატული მატჩით დასრულდა: ქარიშხალა–პეგასი 29:29.

 

დროის უმეტესი ნაწილი პეგასი ლიდერობდა 1–2 ბურთით და მეორე ტაიმის ბოლოსკენ ორჯერ ჰქონდა რიცხობრივი მეტობა, მაგრამ შარშანდელი ჩემპიონი სიტუაციიდან ღირსეულად გამოვიდა.

მას შემდეგ, რაც ქარიშხალამ ანგარიში გაათანაბრა, თამაში კარგახანს მიდიოდა ქულა–ქულაში, და ბოლოსკენ, მეორე ტაიმში ერთადერთხელ, ფერაძემ დააწინაურა შარშანდელი ჩემპიონი – 28:27. პეგასმა ისევ მოახერხა წინ გასვლა ზარნაძისა და გაწერელიას გოლებით, ბულბულაშვილმა გაათანაბრა (29:29) და ბოლო წუთზე ჰქონდა შანსი, მატჩის გმირი გამხდარიყო, მაგრამ მას 6 მეტრიდან სასწაულებრივად აუღო პეგასის მეკარე ზურაბიშვილმა.

პეგასი ახლა ბურთების უკეთესი სხვაობით ლიდერობს თბილისის ჯგუფში, სადაც სათამაშოა კიდევ ერთი წრე, რის შემდეგაც 3 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას მეორე წრეში გააგრძელებს.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი - 2 ოქტომბერი

მეხუთე დღე. 2 ოქტომბერი, ოთხშაბათი - სპორტკომპლექსი არენა

მამული - შევარდენი 27:21

მამ: დავითაშვილი,კორაშვილი 10, შევჩენკო 9, სხვიტარიძე 4, ისმაილოვი 2, წულიაშვილი 1, ლაგვილავა, ტალახაძე, თოდუა, ძაგანია, გეჯაძე, ცხვეტიანი

შევ: სადირინი, კოპალიანი, ზაალიშვილი 7, მიჩილაშვილი 4, ბაზანოვი 4, გიგაური 2, თიგიშვილი 2, ინანიშვილი 2, მარტიაშვილი, მეძმარიაშვილი, მესხიშვილი, აგაჯანოვი, ბულია, შაქარაშვილი, დოლიძე, გოროზია

ქარიშხალა - პეგასი 29:29

ქარ: ხანდომიშვილი, ფარესიშვილი, კბილაშვილი 9, გოგუა 6, ბულბულაშვილი 4, ფერაძე 4, მამულაშვილი 3, არსენიშვილი 2, ჭინჭარაძე 1

პეგ: ზურაბიშვილი, ნაზღაიძე 10, გოგავა 5, ცხოვრებაძე 5, მაისურაძე 4, გაწერელია 3, ზარნაძე 2, ბაბუციძე

ქარელი - იმედი 9:22

ქარ: ცერცვაძე, მეტრეველი 5, ნონაშვილი 3, ლომიტაშვილი 1, მეარაყიშვილი, გონგლიაშვილი, ელბაქიძე, გოგიჩაშვილი, კოშკაძე, კურტანიძე, ასკაროვი

იმე: ხორავა, რიკაშვილი, იობაშვილი 5, ბაინაზაშვილი 5, ხარაიშვილი 4, თურქაძე 3, მღებრიშვილი 2, რუსტამოვი 1, აბრამიძე 1, მელაშვილი 1

მსაჯები: ინა ჭკუასელი 3 თამაში, გაგა სამყურაშვილი 2, ელენე არაბული 1

მდგომარეობა პირველი წრის შემდეგ

პეგასი––––––4 1 0 152–88 9

ქარიშხალა––4 1 0 137–78 9

მამული–––––3 0 2 108–111 6

იმედი––––––2 0 3 111–107 4

შევარდენი––1 0 4 88–121 2

ქარელი––––– 0 0 5 31–122 0

ბომბარდირები: თამაზ კორაშვილი (მამული) 41 გოლი, ირაკლი კბილაშვილი (ქარიშხალა) 33, მიხეილ ნაზღაიძე (პეგასი) 32, ლუკა ბულბულაშვილი (ქარიშხალა) 29, ხაზეინ რუსტამოვი (იმედი) 27, ნოდარ მაისურაძე (პეგასი) 27, ლექსო სხვიტარიძე (მამული) 24, ნუკრი მეტრეველი (ქარელი) 21, ზაალ ზაალიშვილი (შევარდენი) 20, ზეზვა იობაშვილი (იმედი) 20

მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს, თბილისში

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
13 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 2   2   0   0   44-31   4  
აჭარა 2   1   0   1   37-36   2  
ფოთი 2   1   0   1   35-37   2  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 2   0   0   2   32-44   0  
აღმოსავლეთი ითამაშებს ნოემბერში
14 ნოემბერი. სენაკი
სამტრედია - აჭარა
წყალტუბო - ფოთი
 
13 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 21-18 წყალტუბო
ფოთი 17-21 სამტრედია
 
12 ნოემბერი. არენა 2
აჭარა 16-18 ფოთი
სამტრედია 23-14 წყალტუბო

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
3 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
4 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 14 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 4 2 0 2 122-102 4
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 6 1 1 4 148-189 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: