სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

მსოფლიო ჩემპიონატზე გუშინ 11 თამაში გაიმართა და ჯგუფური ტურნირის პირველი ტური დასრულდა. განსაკუთრებით მძაფრი ორი თამაში იყო.

 

ევროპის ჩემპიონმა მონტენეგრომ 24:22 დაამარცხა აზიის ჩემპიონი, კორეა. აზიელებს ლიდერობდა მარჯვენა გარემარბი, ვო სუნ ჰე (8 გოლი), მაგრამ მონტენეგროს ჰყავს ორი უკანახაზელი ვარსკვლავი - კატარინა ბულატოვიჩი (7 გოლი, 3 პასი) და მილენა კნეზევიჩი (6). გადამწყვეტი გამოდგა თამაშის ბოლო მონაკვეთი, როდესაც კორეა 21:23 აგებდა და ორი შვიდმეტრიანი ვერ გამოიყენა.

მსოფლიო და ოლიმპიურმა ჩემპიონმა, ნორვეგიამ ორივე ტაიმი 11:10 მოუგო ესპანეთს. 8 გოლი გაიტანა მარჯვენა ინსაიდმა ნორა მორკმა, ხოლო მეკარე კატრინ ლუნდემ 11 ბურთი მოიგერია (35%). ესპანელთა შორის 4-4 გოლით საუკეთესოები იყვნენ ხაზი ბეგონია ფერნანდესი, გარემარბი ელიზაბეთ პინედო და ინსაიდი მარტა მანგე.

დღეს A და B ჯგუფის გუნდები მეორე ტურს გამართავენ. ყველაზე საინტერესო იქნება კორე-ჰოლანდიისა და დანია-იაპონიის თამაშები.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში. 7 დეკემბერი

A ჯგუფი

მონტენეგრო-კორეა 24:22

საფრანგეთი - დრ კონგო 31:13

ჰოლანდია - დომინიკელთა რესპუბლიკა 44:21

B ჯგუფი

ბრაზილია - ალჟირი 36:20

დანია - ჩინეთი 44:21

C ჯგუფი

ანგოლა - არგენტინა 33:23

პოლონეთი - პარაგვაი 40:6

ნორვეგია - ესპანეთი 22:20

D ჯგუფი

უნგრეთი-ჩეხეთი 35:27

გერმანია-ავსტრალია 36:15

რუმინეთი - ტუნისი 27:17

8 დეკემბერი: 18:45 ჩინეთი - ბრაზილია, 19:00 კორეა - ჰოლანდია, 21:00 ალჟირი - სერბეთი, 21:15 კონგო - მონტენეგრო, 23:15 იაპონია - დანია, 23:30 დომინიკელთა რესპუბლიკა - საფრანგეთი

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

 

გაირკვა რეზო ჭანტურიას კლუბის, სტრუმიცას მეტოქეები ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე; შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას გუნდმა რუმინეთის ჩემპიონატის პირველი წრე მესამე ადგილზე დაასრულა; რატი მსხვილიძე, შესაძლოა, ტრაბზონსფორში გადავიდეს, 6 დეკემბერს კი სერბეთში იწყება ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი ხელბურთში.

ზომიმაკ-სტრუმიცამ მესამე ეტაპი დანიურ ორჰუსთან წარმატებით გაიარა და მოხვდა ჯგუფურ სტადიაზე, სადაც მისი მეტოქეები იქნებიან ფრანგული მონპელიე, დანიური სკიერნი და პორტუგალიის სპორტინგი. თამაშები ორ წრედ გაიმართება თებერვალ-მარტში, ხოლო მეოთხედფინალში ჯგუფიდან 2-2 გუნდი გადის. მაკედონიის ჩემპიონატში სტრუმიცას 11 თამაშიდან 11 მოგება აქვს და 33 ქულით ლიდერობს.

რუმინეთის პირველობაზე დასრულდა პირველი წრე. შტიინცა ბაკეუმ, შოთა თევზაძითა და ვლადიმერ რუსიათი, გამოტოვებული მატჩი სტუმრად მოუგო სტიაუას 39:34 და მესამე ადგილზეა. რუსიას გოლი არ გაუტანია. საშობაო არდადაგებამდე რუმინეთში კიდევ ორი ტური გაიმართება, რის შემდეგაც თევზაძე, რუსია და ტიმიშოარას ლიდერი, ირაკლი ჩიქოვანი საქართველოს ნაკრებს შეუერთდებიან. ნაკრები 20-დან 25 დეკემბრამდე თბილისში მოემზადება, შემდეგ ისრაელში გამართავს შეკრებასა და საწვრთნელ მატჩს, 2 იანვარს კი ანკარაში ეთამაშება თურქეთს მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაციის მესამე ტურში.

თურქეთის ჩემპიონატში, ტრაბზონსფორში ახლახან გადასულ მეკარეს, გიგა ტორონჯაძეს მალე შეიძლება საქართველოს ნაკრების მეორე მოთამაშე, რატი მსხვილიძეც შეუერთდეს. კლუბსა და ხელბურთელს შორის ამჟამად მოლაპარაკება მიმდინარეობს. ტრაბზონი თურქეთის 14-გუნდინ ჩემპიონატში მეათე ადგილზეა 8 თამაშიდან 3 მოგებით, უახლოესი მატჩი აქვს 17 დეკემბერს და ლიდერს, ბეშიქთაშს ეთმაშება.

და ბოლოს, 6 დეკემბერს სერბეთში იწყება ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი. პირველ დღეს ერთი მატჩია. სერბეთი ხვდება იაპონიას.

ხელბურთი. ფედერაციის თასის წილისყრა. ჯგუფური ეტაპი, კაცები. A ჯგუფი: ჰანოვერი (გერ), ლეონი (ესპ), ლუგი (შვდ), ჩურგუი (უნგ) - B ჯგუფი: მონპელიე (საფ), სკიერნი (დან), სტრუმიცა (მკდ), სპორტინგი (პორ) – C ჯგუფი: სეგედი (უნგ), ტატრან პრეშოვი (სლკ), ნანტი (საფ), კრისტიანსტადი (შვდ) – D ჯგუფი: ფუხსე ბერლინი (გერ), კონსტანცა (რუმ), შამბერი (საფ), ჰლოჰოვეცი (სლკ)

რუმინეთის ჩემპიონატი. პირველი წრის შემდეგ: 1. კონსტანცა 29, 2. პოტაისა ტურდა 29, 3. შტიინცა ბაკეუ 25, 4. დინამო ბუქარესტი 23, 5. პანდური 21, 6. ოდორეი 18, 7. პოლი ტიმიშოარა 12, 8. სტიაუა 12, 9. ბაია მარე 10, 10. კარას სევერინი 7, 11. ბუკოვინა 4, 12. CSM ბუქარესტი 3

 

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში. 6-22 დეკემბერი. A ჯგუფი: მონტენეგრო (ევროპის ჩემპიონი), ჰოლანდია, კონგო, კორეა, საფრანგეთი, დომინიკელთა რესპუბლიკა - B ჯგუფი: დანია, ბრაზილია, სერბეთი, იაპონია, ჩინეთი, ალჟირი - C ჯგუფი: ნორვეგია (ოლიმპიური და მსოფლიო ჩემპიონი), პოლონეთი, ანგოლა, ესპანეთი, არგენტინა, პარაგვაი - D ჯგუფი: უნგრეთი, გერმანია, რუმინეთი, ჩეხეთი, ტუნისი, ავსტრალია. 6 დეკემბერს, 21:00 სერბეთი - იაპონია. მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

 

ფოტო: რეზო ჭანტურია ორჰუსთან მატჩში

სერბეთში დაიწყო მსოფლიო ჩემპიონატი ქალთა შორის. პირველ მატჩში მასპინძლებმა დაამარცხეს იაპონია - 28:26.

იაპონია თამაშის სამი მეოთხედის იგებდა გამავლობაში იგებდა. პირველი ტაიმი 13:10 მორჩა, შემდეგ სხვაობა გაიზარდა, სერბები კი ვერაფერს უხერხებდნენ აზიელების აქტიურ დაცვას (3+3). ანგარიში პირველად 42 წუთზე გათანაბრდა - 17:17, რის შემდეგაც მასპინძლებმა უპირატესობა მოიპოვეს, ერთი პირობა 5 ბურთითაც დაწინაურდნენ და საბოლოოდ 28:26 მოიგეს.

თამაშს 4000 მაყურებელი დაესწრო. მასპინძელთაგან ყველაზე შედეგიანი იყო გამთამაშებელი ანდრეა ლეკიჩი (6), იაპონიის გუნდიდან - შუამარბი შიო ფუძიი (7). დღეს მსოფლიო ჩემპიონატზე 11 მატჩია.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

6 დეკემბერი

B ჯგუფი: სერბეთი - იაპონია 28:26

7 დეკემბერი

A ჯგუფი:

17:45 მონტენეგრო-კორეა

20:00 საფრანგეთი - დრ კონგო

22:15 ჰოლანდია - დომინიკელთა რესპუბლიკა

B ჯგუფი

21:00 ბრაზილია - ალჟირი

23:15 დანია - ჩინეთი

C ჯგუფი

18:45 ანგოლა - არგენტინა

21:00 პოლონეთი - პარაგვაი

23:15 ნორვეგია - ესპანეთი

D ჯგუფი

17:45 უნგრეთი-ჩეხეთი

20:00 გერმანია-ავსტრალია

22:15 რუმინეთი -ტუნისი

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

სენაკში მიმდინარე საქართველოს ჩემპიონატში 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის, დღეს, ზუგდიდის გუნდმა ორი მცირე სენსაცია მოახდინა.

ზუგდიდელებმა ჯერ დაამარცხეს ლიდერი, ფოთი - 21:16, შემდეგ კი მეორე ადგილზე მყოფი სამტრედიაც - 24:21. შედეგად, ზუგდიდმა თითქმის გაინაღდა დასავლეთი ზონის მესამე პრიზიორობა და მეორე ეტაპზე გასვლაც. მესამე ადგილის თეორიული შანსი წყალტუბოსაც დარჩა, ხოლო ზუგდიდს მეორის დაკავებაც შეუძლია.

დასავლეთი ლიგის ჩემპიონის ვინაობა კი ხვალ გამოვლინდება. ფოთის გუნდი ისევ ლიდერობს, მაგრამ პირველობის შანსი დარჩა სამტრედიასაც. ამისათვის სამტრედიელებმა ჯერ წყალტუბო უნდა დაამარცხონ, შემდეგ კი, ტურის ბოლო მატჩში, ფოთის ძლევაც მართებთ 6-ბურთიანი სხვაობით, რადგანაც პირველ წრეში 16:21 წააგეს უშუალო კონკურენტთან.

10-14 დეკემბერს უკვე თბილისის ლიგის გუნდები გამართავენ მეორე წრეს, რის შემდეგაც საბოლოდ გამოვლინდება მეორე ეტაპის ყველა მონაწილე. 10 გუნდი 0 ქულიდან გააგრძელებს და ერთწრიან ტურნირში გაარკვევს ექვსეულს, რომელიც საქართველის ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . დასავლეთი. მეორე წრე, სენაკი

5 დეკემბერი

ზუგდიდი - ფოთი 21:16

სამტრედია - ქუთაისი 21:17

ბათუმი - წყალტუბო 16:20

ზუგდიდი- სამტრედია 24:21

ქუთაისი - წყალტუბო 29:15

ფოთი - ბათუმი 31:19

მდგომარეობა

ფოთი 16 ქულა (9 თამაშიდან), სამტრედია 12 (8), ზუგდიდი 10 (8) / ქუთაისი 6 (9) / წყალტუბო 6 (8), ბათუმი 0 (8)

6 დეკემბერი

10:00 ბათუმი - ზუგდიდი

11:00 სამტრედია - წყალტუბო

12:00 ბათუმი - ქუთაისი

13:15 წყალტუბო - ზუგდიდი

14:30 სამტრედია - ფოთი

15:45 დასავლეთი ლიგის პრიზიორების დაჯილდოება

თბილისი. მეორე ტური - 10-14 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქ, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1. თელავი 16 ქ (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2 6. ლაგოდეხი 2

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

სენაკში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის დასავლეთი ლიგის ტურნირი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. დასავლეთის ჩემპიონი ფოთის გუნდი გახდა, მეორე ადგილზე გავიდა სამტრედია, მესამეზე - ზუგდიდი.

ბოლო თამაშის წინ ჩემპიონობის შანსი ჰქონდა სამტრედიასაც, რომელსაც პირველ წრეში 16:21 ჰქონდა წაგებული ფოთთან და 6 ბურთით გამარჯვება სჭირდებოდა, მაგრამ ფოთის გუნდი მატჩის დასაწყისიდან ბოლომდე წინ იყო და 25:20 გაიმარჯვა. ფოთელებმა 18 ქულა დააგროვეს.

14-14 ქულა აქვთ სამტრედიასა და ზუგდიდს, მაგრამ სამტრედიელებმა ვერცხლის მედლები უკეთესი პირადი ბალანსის წყალობით მოიპოვეს (22:17, 21:24).

სამივე გუნდი ბრძოლას საქართველოს ჩემპიონობისთვის გააგრძელებს. აღმოსავლეთიდან მეორე ეტაპზე გავიდნენ თელავი, გორი და ყვარელი. 10-14 დეკემბერს უკვე თბილისის ლიგის გუნდები გამართავენ მეორე წრეს, რის შემდეგაც გამოვლინდება მეორე ეტაპის ყველა მონაწილე. 3-3 გამარჯვებულს დაემატება საუკეთესო მეოთხე ადგილიც. 10 გუნდი 0 ქულით გააგრძელებს შეჯიბრებას და ერთწრიან ტურნირში გაარკვევს საფინალო ექვსეულს, რომელიც ამის შემდეგ ერთ წრედ გამოავლენს საქართველოს 2014 წლის ჩემპიონს.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99. დასავლეთი.

6 დეკემბერი, სენაკი

ბათუმი - ზუგდიდი 15:29

სამტრედია - წყალტუბო 24:18

ბათუმი - ქუთაისი 25:34

წყალტუბო - ზუგდიდი 14:29

სამტრედია - ფოთი 20:25

საბოლოო მდგომარეობა

1. ფოთი 18 ქულა 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

ურთიერთშეხვედრები: სამტრედია-ზუგდიდი 22:17, 21:24

თბილისი. მეორე ტური - 10-14 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქ, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1. თელავი 16 ქ (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2 6. ლაგოდეხი 2

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

უკრაინაში ახლახან დასრულებულ საერთაშორისო ტურნირზე საქართველოს გოგონათა ნაკრებში საუკეთესო იყო თათია გადელია, რისთვისაც სპეციალური პრიზიც მიიღო. მან ქალაქ ბროვარიში, 3 ოფიციალურ და 2 ამხანაგურ მატჩში 31 გოლი გაიტანა.

 

თათია გადელია ფოთელია, 15 წლისაა. 11 წლისამ დაიწყო ხელბურთში ვარჯიში დარეჯან გეფერიძესთან, მაგრამ, ერთი ხანობა მძლეოსნობაზე გადავიდა.

- დროებით გადამიყვანეს. დარეჯან გეფერიძემ მირჩია მძლეოსნობაშ ვარჯიში ფიზიკური კონდიციების გასაუმჯობესებლად. ამის გამო მომიხდა თბილისში, ბებიასთან გადმოსვლა. ბებიაჩემი, მანანა ალანია ძველი ხელბურთელია, მეკარე, და მისი ხათრით ავირჩიე ხელბურთი. კალათბურთის ჯგუფიც არის ფოთში, მაგრამ კალათბურთი არ მიყვარს. შარშან, მთელი 6 თვე მარტო მძლეოსნობაში ვვარჯიშობდი და დეკემბერში პირდაპირ საქართველოს ჩემპიონატზე ვითამაშე. თავდაპირველად შუბის ტყორცნაში დამიპირეს ვარჯიში, რათა ტყორცნის ძალა მომმატებოდა, მაგრამ მერე სირბილზე გადავედი. შედეგად ძალიან მოვუმატე სისწრაფეს და ნახტომს.

- უკრაინაში პირველი საერთაშორისო ტურნირი გქონდათ...

- ტურნირი კი. შარშან ბაქოში ვიყავით ამხანაგური მატჩების სათამაშოდ. ჩვენს ტოლებს სამივე მატჩი მოვუგეთ, ორი წლით უფროსებთან დავმარცხდით. უკრაინაში წასვლის წინ ცოტათი გვეშინოდა, არ ვიცოდით ჩვენი ნამდვილი ძალა, მაგრამ მივდიოდით საბრძოლველად. ჩვენს თანატოლებს, ბროვარის გუნდს ორივე თამაში მოვუგეთ, წავაგეთ ბელარუსებთან და ცოტათი უფროს უკრაინელებთან. აღმოჩნდა, რომ ყველასთან შეგვიძლია თამაში და მოგებაც, თუ მოვუმატებთ.

- აპირებ, რომ ხელბურთს ბოლომდე მიყვე?

- აუცილებლად. თავიდან გოგონები ისე, გასართობად დავდიოდით ხელბურთზე. მერე, უკვე ნაკრებში რომ მოვხვდით, მოტივაცია და მეტი ინტერესი გაგვიჩნდა. თუმცა, სკოლის დამთავრების შემდეგ იურიდიულ ფაკულტეტზეც მინდა ჩაბარება.

- მაგ დროისთვის უკვე ბევრი გექნება ნათამაშევი. 2015 წლიდან ყოველწლიურად მოგიწევთ ევროპის და მსოფლიო ჩემპიონატებში გამოსვლა. დავუშვათ, უცხოეთის რომელიმე კლუბიდან მიიღე მიწვევა, იურისტობას რას უზამ?

-სწავლას და იურისტობას და მერეც მოვახერხებ. რა თქმა უნდა, დავთანხმდები. სპორტული კარიერის დასრულების შემდეგაც შეიძლება ყველაფრის მოსწრება. ხელბურთის თამაში ძალიან მინდა. ცალკე ნაკრები და ფოთის გუნდშიც მინდა წარმატების მიღწევა. პირველ წრეში თბილისის მამულთან 2 ბურთით წავაგეთ, მაგრამ აუცილებლად ვიბრძოლებთ ჩემპიონობისთვის.

 

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: