სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაზე დასრულდა პირველი ჯგუფური ეტაპი. ბოლო ორი საგზური მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა და გერმანიის ტიურინგერმა მოიპოვეს.

ბუდუჩნოსტმა შინ დაამარცხა უშუალო მეტოქე, ფერენცვაროში, ხოლო ტიურინგერმა ზედიზედ 4 წაგების შემდეგ შინ მოუგო ჰიპო ნიდეროსტერრაიხს და ბურთების უკეთესი სხვაობით აჯობა ავსტრიელებსა და რუმინულ ბაია მარეს.

ახლა 8 გუნდი ორ ჯგუფად დაიყოფა და ორ წრედ ითამაშებს. ორ-ორი საუკეთესო ნახევარფინალში გავა.

კაცებმა კი ჯერ მხოლოდ პირველი წრე დაასრულეს. ბარსელონამ მინსკში, 15 000 მაყურებლის თვალწინ მოუგო დინამოს, ხოლო ბელარუსმა სიარჰეი რუტენკამ 8 გოლი გაუტანა თანამემამულეებს.  ჯერჯერობით უდანაკარგოდ მიდის ლიგის წლევანდელი გამარჯვებული, ჰამბურგი.

 

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 14-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

რეინნეკარი (გერ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 34:26

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) – სტ. პეტერბურგი (რუს) 29:24

ცელიე ლაშკო (სლნ) - ვესპრემი (უნგ) 26:31

ვესპრემი 10 ქულა, რეინნეკარი 7, ზაპოროჟიე 5, ცელიე 4 / ზაგრები 4. სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

პორტუ (პორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 20:24

კოლდინგი (დან) - ტარგი კილცე (პოლ) 29:23

დიუნკერკი (საფ) - კილი (გერ) 21:29

კილცე, კილი, კოლდინგი 8, ვისლა 4 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

დინამო მინსკი (ბლრ) - ბარსელონა (ესპ) 25:35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 22:27

ვაკერ თიუნი (შვც) - პსჟ (საფ) 28:34

ბარსელონა 9, ვარდარი, მეტალურგი 6, პსჟ 5 / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

ჰამბურგი (გერ) - ფლენზბურგი (გერ) 32:27

ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - გორენიე ველენიე (სლნ) 34:31

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ოლბორგი (დან) 26:35

ჰამბურგი 10, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 6, ლოგრონიო 4 / გორენიე 2, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 16-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

დიორი ეტო (უნგ) - ბაია მარე (რუმ) 28:26

ტიურინგერი (გერ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 35:25

დიორი 12, ტიურინგერი 4 (-6) / ჰიპო 4 (-21), ბაია მარე 4 (-22)

B ჯგუფი

მიდტიულანდი (დან) - ლიუბლინი (პოლ) 37:26

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ფერენცვაროში (უნგ) 29:21

მიდტიულანდი 10, ბუდუჩნოსტი 8 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ლაიპციგი (გერ) 32:20

მეცი (საფ) - სევეჰოფი (შვდ) 30:20

კრიმი 9, სევეჰოფი 7 / მეცი 6, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

ლარვიკი (ნორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 29:31

ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - პოდრავკა (ხორ) 28:19

ვარდარი 11, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 2

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გავიდა 2–2 გუნდი

საქართველოს გოგონების ჩემპიონატზე ფოთის გუნდი დაწინაურდა და ხვალ, პირველი წრის ბოლო მატჩში უახლოეს მდევარს, თბილისის მამულს ეთამაშება. მატჩი 12 საათზე დაიწყება გლდანის დარბაზში.

ამ ტურნირში დასავლეთ საქართველოს მხოლოდ 2 გუნდი წარმოადგენს, აღმოსავლეთს ხუთი, ამიტომაც საერთო ტურზე დასავლელებს 5 მატჩის გამართვა უწევთ. ფოთმა დღეს პირველ თამაშში დაამარცხდა ყვარელი, რომელსაც აქამდე მხოლოდ 1 ქულა ჰქონდა დაკარგული. ყვარელი მხოლოდ ორჯერ, თამაშის დასაწყისში დაწინაურდა, შემდეგ კი ფოთელების უპირატესობა გამოიკვეთა. მათ 22:15 მოიგეს, დღესვე დამარცხეს იმედი და 10 ქულით ლიდერობენ.

ხვალ კი მთავარი მატჩია, რის შემდეგაც პირველი წრე დასრულდება.

გოგონები, 1998-99 . გლდანი, 15-16 ნოემბერი.

წყალტუბო - მამული 6:36, ფოთი - პეგასი 24:18, იმედი - წყალტუბო 7:15, ქარიშხალა - ფოთი 5:23

ქარიშხალა - წყალტუბო 12:20, წყალტუბო - პეგასი 3:23, იმედი - ფოთი 0:14

ფოთი - ყვარელი 22:15

ფოთი: ჯავახია - ჭითანავა 8, ხურცილავა 7, გადელია 3, ყუფუნია 3, სიხარულიძე 2, ფარცვანია, კუბლაშვილი, სარი, შინკარენკო, ბერაია, ჯგერენაია, სურგულაძე, ტყებუჩავა

ყვარელი: გუბელაძე - ქიტესაშვილი 7, კუნელაშვილი 4, ს. იორდანაშვილი 4, ფუღიაშვილი, თეთრაშვილი, მიხელაძე, კუპატაძე, სეფაშვილი, მჭედლიშვილი, ნოვიკი, ეფემიაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

მდგომარეობა: ფოთი - 10 ქულა (5 თამაშიდან), მამული - 9 (5), ყვარელი - 7 (5), პეგასი - 6 (6), წყალტუბო - 4 (5), იმედი - 2 (6), ქარიშხალა - 0 (6).

ხვალ - 11:00 ყვარელი - წყალტუბო, 12:00 ფოთი - მამული

სამი ქართველი ხელბურთელი მომავალ უქმეებზე ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე ითამაშებს. ეს რანგით მეორე ევროტურნირია ჩემპიონთა ლიგის შემდეგ.

მეთექვსმეტედფინალურ სტადიაზე არიან რევაზ ჭანტურიას მაკედონიური კლუბი ზომიაკ-სტრუმიცა, ასევე შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას ბაკაუ (რუმინეთი).

სტიინტა ბაკაუმ წინა ეტაპზე დაამარცხა ლიტვის დრაგუნასი (36:21, 29:28) და მესამე წრეში, 24 და 30 ნოემბერს, შვედურ კრისტიანსტადს ეთამაშება. ბაკაუმ რუმინეთის ჩემპიონატის უკანასკნელ ტურში 24:22 მოუგო კარას სევერინს და 19 ქულით მესამე ადგილზეა (23-23 ქულით ლიდერობენ კონსტანცა და ტურდა). ბაკაუს კარში თევზაძე იდგა, ხოლო ვლადიმერ რუსიამ 1 გოლი გაიტანა. 8 გოლი შეაგდო ირაკლი ჩიქოვანმა ოდორეისთან თამაშში, მაგრამ მისი კლუბი, ტიმიშოარა 25:28 დამარცხდა და 12 ქულით მეშვიდე ადგილზეა. ევროთასებამდე რუმინეთში კიდევ ერთი ტურია, 20-21 ნოემბერს.

რევაზ ჭანტურიამ (ფოტოზე) 4 გოლი გაიტანა რადოვიშის კარში, ხოლო მისმა გუნდმა, ზომიაკ-სტრუმიცამ 36:25 გაიმარჯვა მაკედონიის ჩემპიონატში. სტრუმიცა ფედერაციის თასზე 23 ნოემბერს თამაშობს ორჰუსში, ხოლო 30 ნოემბერს დანიელ მეტოქეს შინ მიიღებს. მაკედონელებიც მეორე წრიდან ჩაერთვნენ შეჯიბრებაში და თელ-ავივის მაკაბი დაამარცხეს - 26:26, 30:23.

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა (1996-97) ამხანაგურ მატჩში სომეხი თანატოლები დაამარცხა - 39:11.

სომხებმა წინადღით ჩვენს 2 წლით უმცროსთა გუნდთან, ოლიმპიურ ნაკრებთანაც წააგეს თითქმის იმავე სხვაობით (11:36), ხოლო ხვალ, 11:00, არენას მეორე დარბაზში დასკვნითი მატჩი აქვთ - მათი მეტოქე ისევ საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრები იქნება, ოღონდ ამ გუნდს რამდენიმე ხელბურთელი დაემატება 1998-99 წლებში დაბადებულთაგან.

საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრები 28-30 ნოემბერს საპასუხო ვიზიტით ეწვევა სომხეთს, სადაც საერთაშორისო ტურნირი გაიმართება ამ ორი ქვეყნის, რუსეთისა და უკრაინის მონაწილეობით, 2014 წლის იანვარში კი 18-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირია ხორვატიაში. ჯგუფი ასეთია: ხორვატია, მაკედონია, ჰოლანდია, საქართველო.

საერთაშორისო მატჩი

საქართველო (17წ) - სომხეთი (17წ) 39:11

16 ნოემბერი, არენა 2

საქართველო: ცინცაძე, ხიდეშელი, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გოგოლაძე 6, ა. ცხვარაშვილი 5, დემეტრაშვილი 5, დიხამინჯია 4, ბაძაღუა 3, ლ. არსენაშვილი 3, კოხრეიძე 1, აბჟანდაძე, ლ. ცხვარაშვილი (მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე)

მსაჯი: გაგა სამყურაშვილი

კვირადღის მთავარი სახელბურთო მატჩი გამართა გლდანში, სადაც გოგონათა ჩემპიონატის ორი ლიდერი შეხვდა ერთმანეთს. მამულმა ძალიან საინტერესო თამაშში 29:27 დაამარცხა ფოთი, 1 ქულით გაასწრო და პირველი წრის შემდეგ ლიდერია.

ფოთელები მატჩის დასაწყისში 2 ბურთით დაწინაურდნენ, მაგრამ მამულმა ტაიმი 13:12 მოიგო და მეორე ტაიმის უმეტესი დრო ლიდერობდა. თბილისელთა შორის გამოირჩეოდა სოფო ნარიმანიძე, ვინც 10 გოლი გაიტანა. კიდევ უფრო მეტი, 16 გოლი შეაგდო ფოთელთა ლიდერმა თამთა გადელიამ, რისი წყალობითაც ფოთმა თამაშის მიწურულს ანგარიში გააათანაბრა - 26:26, მაგრამ მეტი ვეღარ შეძლო.

მაია კარბუნარი, გოგონათა ოლიმპიური ნაკრების მთავარი მწვრთნელი: - კარგი თამაში გამოვიდა. მამულის შვიდეული მთლიანად ნაკრების წევრებითაა დაკომპლექტებული და მათი მოგება მოსალოდნელი იყო, მაგრამ ფოთელებმაც ძალიან ყოჩაღად ითამაშეს. მთლიანობაში, პირველი წრის შემდეგ პროგრესი აშკარაა. მოუმატა წყალტუბოს გუნდმა, მომეწონა ყვარელიც, საიდანაც 3 გოგონას მომავალში ნაკრებშიც მოვიწვევთ. 3 მოთამაშე ფოთიდან იქნება, დანარჩენი - მამულიდან და პეგასიდან. ნოემბრის ბოლოს უკრაინაში მივემგზავრებით ტურნირზე.

ბოლო დღეს ყვარლის გუნდმა დაამარცხა წყალტუბო - 28:22. გლდანში დღეს კიდევ ერთი მატჩი გაიმართა. საქართველოში სტუმრად მყოფი სომხეთის 17-წლამდელთა ნაკრები ჩვენს ნაკრებებთან დიდი სხვაობით დამარცხებების შემდეგ (11:36, 11:39) დღეს სახელბურთო კლუბ მამულის თხუთმეტწლამდელებს შეხვდა და მატჩი ფრედ, 27:27 დაასრულა. საქართველოს ორმა ნაკრებმა კი (1996-97 და 1998-99) ერთმანეთში ითამაშა სპარინგ- მატჩი, რომელიც უფროსებმა მოიგეს. ჩვენს ჭაბუკთა ნაკრებს ნოემბრის ბოლოს ერევანში უწევს ტურნირი, იანვარში კი ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო შეჯბრებაში ჩაებმება.

დღესვე თელავში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის ტური უმცროს ასაკში (2000-01). აღმოსავლეთის ჯგუფში ორი წრის შემდეგ გორის გუნდი ლიდერობს.

საქართველოს ჩემპიონატი გოგონები, 1998-99 . გლდანი, 15-17 ნოემბერი.

წყალტუბო - მამული 6:36, ფოთი - პეგასი 24:18, იმედი - წყალტუბო 7:15, ქარიშხალა - ფოთი 5:23 , ქარიშხალა - წყალტუბო 12:20, წყალტუბო - პეგასი 3:23, იმედი - ფოთი 0:14, ფოთი - ყვარელი 22:15, წყალტუბო - ყვარელი 12:28

მამული - ფოთი 29:27

მამული: მაზმიშვილი - ნარიმანიძე 10, გაბისონია 6, ჯაღათაშვილი 5, ღვალაძე 4, გიორგაძე 2, ყველაშვილი 2

ფოთი: ჯავახია - გადელია 16, სიხარულიძე 5, ხურცილავა 2, ყუფუნია 2, ფარცვანია 1, ჭითანავა 1

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

პირველი წრის შემდეგ: მამული - 11 ქულა, ფოთი - 10, ყვარელი - 9, პეგასი - 6, წყალტუბო - 4, იმედი - 2, ქარიშხალა - 0.

ბიჭები. 2000-01

აღმოსავლეთი. მეორე წრე. 16-17 ნოემბერი. თელავი. თელავი - გორი 16:29, რუსთავი - თელავი 17:18, რუსთავი - გორი 6:14. ყვარელი არ გამოცხადდა. მდგომარეობა: გორი 12 ქულა, თელავი 6, ყვარელი 4, რუსთავი 2

დასავლეთი, მდგომარეობა: ქუთაისი 16 ქულა, ფოთი 7, ზუგდიდი 6, სამტრედია 5, ბათუმი 4

აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 2-2 საუკეთესო გუნდი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გავა ფინალურ ეტაპზე, სადაც მათ დაემატება თბილისის 2 გუნდი - ქარიშხალა და პეგასი

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ტური აღმოსავლეთი ქვეჯგუფის 4 გუნდის მონაწილეობით.

ზედიზედ მეორე გამარჯვება მოიპოვა პეგასმა - ამჯერად ლევან გელაშვილის და ტიტე კალანდაძის გუნდმა თელაველები დაამარცხა - 31:21.

იმედი სადღაც 20 წუთი გაუძალიანდა ახალგაზრდული შემადგენლობით მოთამაშე ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს - ანგარიში 8:8 იყო, როდესაც ქვეყნის ჩემპიონმა ათბურთიანი გაქცევა მოაწყო (18:8), თამაში კი ოცბურთიანი სხვაობით დაასრულა.

სტუ 7 თამაშიდან 7 მოგებით ლიდერობს და მინიმუმ პირველი წრის დასრულებამდე პირველ ადგილზე დარჩება. პირველი წრე კი დასრულდება სენაკში, სადაც 19-21 ნოემბერს დასავლეთი ქვეჯგუფის 4 გუნდი ერთმანეთს ეთამაშება, რის შემდეგაც ყველა გუნდს 7-7 ნათამაშები მატჩი დაუგროვდება. დეკემბერში დაიწყება მეორე წრე.

საქართველოს ჩემპიონატი. აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი
არენა, 15 ნოემბერი

პეგასი - თელავი 30:21
პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - . ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, . კალანდაძე 4, ბაძაღუა 3, კოხრეიძე 2, აბჟანდაძე 2, ცუხიშვილი 2, დემეტრაშვილი 2, . ცხვარაშვილი 2, ქუთათელაძე, ნატროშვილი, ზარნაძე, გელაშვილი

თელავი: . სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გ. სვიმონიშვილი 7, გიგაური 5, ანდრიაშვილი 5, . სამიტაშვილი 3, მღებრიშვილი 1, ცისკარიშვილი, მაისაშვილი, გიორგელაშვილი, . სვიმონიშვილი, იაგორაშვილი ბიწკინაშვილი, ბეჟაშვილი, დიდებაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სტუ - იმედი 35:15

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 10, გოგოლაძე 6, . არსენაშვილი 6, სტურუა 5, სიმონია 5, აბრამიშვილი 3, სურმავა


იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, მამულაშვილი - გიორგაძე 7, მძელური 2, ბეჟანიშვილი 2, აბაშიძე 1, . კალანდაძე 1, თაბაგარი 1, ჩაკვეტაძე 1, მაჭარაშვილი, რუსტამოვი , ჩიკვილაძე, ალანია, გოთოშია,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გია ბროლაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ--------------7 7 0 0 236-160 14
ბათუმი--------- 4 3  0  1  151-122 6
სამტრედია-----4  3  0  1  135-116 6
პეგასი----------- 7 2 2  3 212-234 6
იმედი----------- 7 3  0 4 192-219 6
ქუთაისი-------- 4 1  1  2  112-126 3
ჭაბუკები-------  4  0  2  2  107-115  2
თელავი--------- 7 0  1 6 158-211 1

დასავლეთი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს გამართავს 19-21 ნოემბერს სენაკში

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: