facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

სენაკში დასრულდა უფროსი ასაკის ბიჭების პირველი წრე საქართველოს ჩემპიონატის დასავლეთ ჯგუფში.

 

ბოლო დღეს ცენტრალური თამაში გაიმართა ლიდერებს, ფოთსა და სამტრედიას შორის. გაიმარჯვა ფოთის გუნდმა 21:16 და ქულათა მაქსიმუმით დაწინაურდა. მეორე ადგილზე 8 ქულით სამტრედიაა. ბოლო დღეს ორი მატჩი მოიგო ზუგდიდის გუნდმა და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა.

 

ამით პირველი წრე უფროსი ასაკის ბიჭების ტურნირზე დასრულდა. შეჯიბრება ნოემბერში გაგრძელდება.


საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99

სენაკი. დასავლეთი ჯგუფი.

 

18 ოქტომბერი. ფოთი – სამტრედია 21:16, ზუგდიდი – წყალტუბო 20:17, ქუთაისი – ბათუმი 24:16, ქუთაისი - ფოთი 25:27, ზუგდიდი - ბათუმი 26:19, წყალტუბო - სამტრედია 21:31

 

17 ოქტომბერი. ზუგდიდი - ქუთაისი 24:16, ბათუმი-ფოთი 24:35, წყალტუბო - ქუთაისი 26:23, სამტრედია - ზუგდიდი 22:17, ფოთი – წყალტუბო 28:18, სამტრედია – ბათუმი 30:20.

 

16 ოქტომბერი. წყალტუბო - ბათუმი 17:11, ქუთაისი - სამტრედია 23:25, ფოთი - ზუგდიდი 30:23.

 

ფოთი – 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6, წყალტუბო 4, ქუთაისი 2, ბათუმი, 0.

 

მეორე ტური 8–13 დეკემბერს სენაკში


აღმოსავლეთი (თელავი 8 ქულა - თამაში მარაგში, გორი 8, ყვარელი 6 - თამაში მარაგში, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0), მეორე ტური - 24–29 ნოემბერს თელავში

 

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს თბილისში.

 

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

ჩემპიონთა ლიგაში დღეს გაიმართა ერთადერთი მატჩი. სლოვენიური გორენიე საკუთარ მოედანზე დამარცხდა დანიის ოლბორგთან – 25:30. თითოელი ჯგუფიდან მერვედფინალში 4 გუნდი გადის. ამ ჯგუფში დანარჩენი ორი მატჩი 17 და 19 ოქტომბერს გაიმართება.

ხვალ ვაჟთა ტურნირზე 3 თამაშია: ჰამბურგი – ჰალმშტადი, ზაპოროჟიე – ლაშკო, რეინ–ნეკარი – სტ. პეტერბურგი. ქალები მესამე ტურს შაბათ–კვირას გამართავენ.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 16-20 ოქტომბერი

D ჯგუფი

16 ოქტ: გორენიე ველენიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 25:30

17 ოქტ, 21:00 ჰამბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

19 ოქტ, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი, ფლენზბურგი 6, ოლბორგი 4, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 1

A ჯგუფი

17 ოქტ, 20:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ცელიე ლაშკო (სლნ)

17 ოქტ, 22:30 რეინ–ნეკარი (გერ) - სტ. პეტერბურგი (რუს)

20 ოქტ, 20:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 6 ქულა, ზაგრები 4, რეინ–ნეკარი 3, ზაპოროჟიე 3 / ცელიე 2, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

19 ოქტ, 20:15 ტარგი კილცე (პოლ) - კილი (გერ)

20 ოქტ, 17:00 პორტუ (პორ) – დიუნკერკი (საფ)

20 ოქტ, 19:00 კოლდინგი (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილცე, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 19:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

20 ოქტ, 19:00 პსჟ (საფ) - ბარსელონა (ესპ)

20 ოქტ, 20:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ) –

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 3 / ვარდარი 2, თიუნი 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 19-20 ოქტომბერი

A ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ბაია მარე (რუმ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

20 ოქტ, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - დიორი ეტო (უნგ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო 2, ბაია მარე 0

B ჯგუფი

20 ოქტ, 16:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ლიუბლინი (პოლ)

20 ოქტ, 17:15 მიდტიულანდი (დან) - ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ლაიპციგი (გერ) – სევეჰოფი (შვდ)

20 ოქტ, 21:00 მეცი (საფ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 4, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

19 ოქტ, 22:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პოდრავკა ვეგეტა (ხორ)

20 ოქტ, 14:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - ლარვიკი (ნორ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

ჩემპიონთა ლიგაში დღეს სამი მატჩი გაიმართა. შარშანდელმა გამარჯვებულმა, ჰამბურგმა შინ დაამარცხა შვედური ჰალმსტადი – 39:30 და უდანაკარგოდ ლიდერობს D ჯგუფში.

A ჯგუფში ზაპოროჟიეს მოტორი შინ დამარცხდა ცელიე ლაშკოსთან და მერვედფინალში გამსვლელი მეოთხე ადგილი ამ მომენტისთვის სლოვენიელებს დაუთმო – 29:32. ამავე ჯგუფში გერმანულმა რეინ–ნეკარმა გაანადგურა რუსეთის სანკტ პეტერბურგი – 31:17.

პარასკევს ლიგაში დასვენების დღეა. კაცთა ტურის დარჩენილი 8 და ქალთა შეჯიბრების ყველა, 8 მატჩი შაბათ–კვირას გაიმართება,

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 16-20 ოქტომბერი

D ჯგუფი

16 ოქტ: გორენიე ველენიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 25:30

17 ოქტ : ჰამბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 39:30

19 ოქტ, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 6, ოლბორგი 4, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 1

A ჯგუფი

17 ოქტ : მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:32

17 ოქტ : რეინ–ნეკარი (გერ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 31:17

20 ოქტ, 20:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 6 ქულა, რეინ–ნეკარი 5, ზაგრები, ცელიე 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

19 ოქტ, 20:15 ტარგი კილცე (პოლ) - კილი (გერ)

20 ოქტ, 17:00 პორტუ (პორ) – დიუნკერკი (საფ)

20 ოქტ, 19:00 კოლდინგი (დან) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილცე, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 19:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

20 ოქტ, 19:00 პსჟ (საფ) - ბარსელონა (ესპ)

20 ოქტ, 20:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ) –

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 3 / ვარდარი 2, თიუნი 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 19-20 ოქტომბერი

A ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ბაია მარე (რუმ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

20 ოქტ, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - დიორი ეტო (უნგ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო 2, ბაია მარე 0

B ჯგუფი

20 ოქტ, 16:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ლიუბლინი (პოლ)

20 ოქტ, 17:15 მიდტიულანდი (დან) - ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ლაიპციგი (გერ) – სევეჰოფი (შვდ)

20 ოქტ, 21:00 მეცი (საფ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 4, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

19 ოქტ, 22:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პოდრავკა ვეგეტა (ხორ)

20 ოქტ, 14:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - ლარვიკი (ნორ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

 

სენაკსა და ყვარელში დაიწყო საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატების მორიგი ტურები.

 

სენაკში 1998-99 წლებში დაბადებული ბიჭების დასავლეთი ჯგუფი თამაშობს. დღეს გაიმართა პირველი სამი მატჩი: წყალტუბო - ბათუმი 17:11, ქუთაისი - სამტრედია 23:25, ფოთი - ზუგდიდი 30:23.

 

ხვალ თამაშობენ - 12:00 ზუგდიდი - ქუთაისი, 13:20 ბათუმი - ფოთი, 14:40 წყალტუბო - ქუთაისი, 16:00 სამტრედია - ფოთი.

 

ყვარელში უმცროსი ასაკის (2000-01) ბიჭების აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი თამაშობს. აქ უნდა შეკრებილიყო 4 გუნდი, მაგრამ რუსთავი ტურზე არ გამოცხადდა და გასამართი გახდა სულ სამი მატჩი. დღეს გორმა დაამარცხა თელავის გუნდი - 20:12, თელაველები დამარცხდნენ ყვარელთანაც - 10:20. ხვალ გაიმართება გორისა და ყვარლის მატჩი.

 

შეჯიბრება განსხვავებული ფორმატით მიმდინარეობს. უფროს ასაკში დასავლეთის, აღმოსავლეთისა თბილისის ჯგუფები (6-6 გუნდი) ჯერ ცალ-ცალკე, ორ წრედ თამაშობენ, ხოლო 3-3 საუკეთესო და უკეთესი მეოთხე ადგილი მეორე ეტაპზე გადის. 10 გუნდის ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 6 საუკეთესო, რომელიც ასევე ერთ წრედ გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონს. ყოველ მომდევნო ეტაპზე ჩათვლა 0 ქულიდან იწყება.

 

დანარჩენ სამ ტურნირზე ჯგუფებად დაყოფა პირობითია. ყველა ეთამაშება ერთმანეთს და ჩემპიონი ორწრიან ტურნირში გამოვლინდება.

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99

 

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-19 ოქტომბერს სენაკში.

 

აღმოსავლეთი (თელავი 8 ქულა - თამაში მარაგში, გორი 8, ყვარელი 6 - თამაში მარაგში, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0), მეორე ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში.

 

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს თბილისში.

 

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთ (თელავი, ყვარელი, გორი, რუსთავი) – ტური 15-17 ოქტომბერს ყვარელში. თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

 

გოგონები, 2000-01. ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

ყვარელში დასრულდა, ხოლო სენაკში გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატების მორიგი ტურები.


ყვარელში, უმცროსი ასაკის ბიჭების ტურის ბოლო დღეს გორის გუნდმა დაამარცხა მასპინძლები 14:11 და აღმოსავლეთ ქვეჯგუფში 6 ქულით დაწინაურდა.


სენაკში 3–3 მატჩი გამართეს უფროსი ასაკის ბიჭებმა. დასავლეთის ჯგუფში 3–3 მოგებით ლიდერობენ ფოთი და სამტრედია. ხვალ ლიდერთა მატჩია, ტურიც ხვალვე დასრულდება.

 

სენაკი. ბიჭები, 1998-99. დასავლეთი. 16 ოქტომბერი. წყალტუბო - ბათუმი 17:11, ქუთაისი - სამტრედია 23:25, ფოთი - ზუგდიდი 30:23. 17 ოქტომბერი. ზუგდიდი - ქუთაისი 24:16, ბათუმი-ფოთი 24:35, წყალტუბო - ქუთაისი 26:23, სამტრედია - ზუგდიდი 22:17, ფოთი – წყალტუბო 28:18, სამტრედია – ბათუმი 30:20. 18 ოქტომბერი. ქუთაისი - ფოთი, ზუგდიდი - ბათუმი წყალტუბო - სამტრედია, ფოთი – სამტრედია, ზუგდიდი – წყალტუბო, ქუთაისი – ბათუმი

 

3–3 მატჩის შემდეგ: სამტრედია, ფოთი – 6 ქულა, წყალტუბო 4, ზუგდიდი 2, ბათუმი, ქუთაისი 0

 

ყვარელი. ბიჭები, 2000-01. გორი - თელავი 20:12, ყვარელი - თელავი 20:10, გორი – ყვარელი 14:11 (რუსთავს სამივე მეტოქესთან ჩაეთვალა წაგება 0:10). გორი 6, ყვარელი 4, თელავი 2, რუსთავი 0.

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99

 

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-19 ოქტომბერს სენაკში.

 

აღმოსავლეთი (თელავი 8 ქულა - თამაში მარაგში, გორი 8, ყვარელი 6 - თამაში მარაგში, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0), მეორე ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში.

 

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0). მეორე ტური - 1-6 დეკემბერს თბილისში.

 

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთი (გორი 6, ყვარელი 4, თელავი 2, რუსთავი 0). თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

 

გოგონები, 2000-01. ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები, ხოლო 15 ოქტომბრიდან მზადებას იწყებს ეროვნული ნაკრები.

 

ამავე დღეს იწყება ორი ასაკობრივი ტურნირი. სენაკში ითამაშებს 1998-99 წლებში დაბადებული ბიჭების დასავლეთი ზონა. მონაწილეობს 6 გუნდი: ქუთაისი, ბათუმი, სამტრედია, წყალტუბო, ფოთი და ზუგდიდი.

 

ყვარელში იკრიბებიან 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭები, აღმოსავლეთის ჯგუფი: ყვარელი, თელავი, გორი და რუსთავი.

 

წინა კვირაში თელავში დასრულდა 1998-99-წლიანი ბიჭების აღმოსავლეთი ზონა, ოღონდ ერთი, თელავისა და ყვარლის გუნდების მატჩი გადაიდო. აქ ლიდერობს თელავი 8 ქულით (თამაში მარაგში), 8 ქულა აქვს გორს, 6  - ყვარელს, 4 - რუსთავს, 2 - ლაგოდეხს, 0 - ახაშენის ვაზს.

 

15 ოქტომბრიდან მსოფლიო ჩემპიონატისთვის მზადებას იწყებს კაცების ეროვნული ნაკრები, რომელიც 30 ოქტომბერს ლიტვაში თამაშობს, ხოლო 3 ნოემბერს ფინეთს მასპინძლობს. მეოთხე მონაწილეა თურქეთი. ჯგუფის გამარჯვებული გავა პლეიოფში, სადაც 2014 წლის ივნისში მსოფლიო ჩემპიონატის საგზურისთვის ითამაშებს.

 

ნაკრებს ჯერჯერობით ირაკლი კეკელიძე და ბექარ ორჯონიკიძე ავარჯიშებენ, მათ განკარგულებაში კი საქართველოს ჩემპიონატში მოთამაშე ხელბურთელები არიან. მთავარი მწვრთნელი ჯორჯე რასიჩი თბილისში 18 ოქტომბერს ჩამოვა. 20 ოქტომბრიდან გუნდს ლეგიონერები - შოთა თევზაძე, რევაზ ჭანტურია, სერგო დათუკაშვილი, ვლადიმერ რუსია და ირაკლი ჩიქოვანი შეუერთდებიან. 25 ოქტომბერს ნაკრები მიემგზავრება უკრაინაში, სადაც ლიტვაში თამაშამდე ორი საკონტროლო მატჩია დაგეგმილი.

 

საქართველოს ნაკრების კანდიდატები: შოთა თევზაძე, გიგა ტორონჯაძე - ილია გოგოლაძე, ზურაბ აბრამიშვილი, რევაზ ჭანტურია, ოთარ ამირანაშვილი, რატი მსხვილიძე, სერგო დათუკაშვილი, ვლადიმერ რუსია, ირაკლი ჩიქოვანი, ლევან ბერძენიშვილი, თეიმურაზ ორჯონიკიძე, აკაკი ტალახაძე, უჩა გამზარდია, ზურაბ სიმონია, უჩა მაისურაძე, გიორგი გვაზავა.

 

მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი. ევროპის პირველი ეტაპი

 

1 ჯგუფი: ლიტვა, თურქეთი, საქართველო, ფინეთი

30 ოქტომბერი: ლიტვა - საქართველო, ფინეთი - თურქეთი

3 ნოემბერი: თურქეთი - ლიტვა, საქართველო-ფინეთი

2 იანვარი: ფინეთი - ლიტვა, თურქეთი - საქართველო

4-5 იანვარი: ლიტვა - ფინეთი, საქართველო - თურქეთი

8-9 იანვარი: საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11-12 იანვარი: ლიტვა - თურქეთი, ფინეთი - საქართველო

 

2 ჯგუფი: სლოვაკეთი, რუმინეთი, კვიპროსი, იტალია

3 ჯგუფი: სლოვენია, უკრაინა, შვეიცარია, ლუქსემბურგი

4 ჯგუფი: ჰოლანდია, ისრაელი, საბერძნეთი, ბელგია

5 ჯგუფი: პორტუგალია, ბოსნია, ლატვია, ესტონეთი

 

ჯგუფების გამარჯვებულები გავლენ ევროპის ზონის პლეიოფში, სადაც 5 გუნდს დაემატება კიდევ 13 ევროპული ნაკრები. 18 გუნდი დაწყვილდება და მსოფლიო ჩემპიონატის 9 მონაწილეს გამოავლენს. ორმატჩიანი პლეიოფი, შინ და სტუმრად სისტემით, 2014 წლის ივნისში გაიმართება.

 

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015 წლის იანვარში, 24 გუნდის მონაწილეობით, იმართება ყატარში. მასპინძელი, ყატარი და მსოფლიო ჩემპიონი ესპანეთი ტურნირში შერჩევის გარეშე იასპარეზებენ. ევროპას, ესპანეთის გარდა, 12 ადგილი აქვს გამოყოფილი.

 

3 საგზურს მიიღებს ევროპის 2014 წლის ჩემპიონატის სამი საუკეთესო გუნდი (მონაწილეობენ - ესპანეთი, დანია, ჩეხეთი, მაკედონია, ავსტრია, ისლანდია, უნგრეთი, ნორვეგია, სერბეთი, საფრანგეთი, პოლონეთი, რუსეთი, ხორვატია, შვედეთი, ბელარუსი, მონტენეგრო). დანარჩენი 12 მონაწილე ქვეყანა გადავა მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში. მათ დაემატება გერმანია და პირველი ეტაპის 5 გამარჯვებული.

 

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები 1998-99

 

აღმოსავლეთი (თელავი 8 ქულა - თამაში მარაგში, გორი 8, ყვარელი 6 - თამაში მარაგში, რუსთავი 4, ლაგოდეხი 2, ახაშენი 0)

 

თბილისი (ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6, იმედი 4, შევარდენი 2, ქარელი 0)

 

დასავლეთი (ქუთაისი, ფოთი, წყალტუბო, ბათუმი, სამტრედია, ზუგდიდი) - 1 ტური 15-19 ოქტომბერს სენაკში.

 

ორწრიანი ტურნირის შემდეგ მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

ბიჭები 2000-01. დასავლეთი (ქუთაისი 8 ქულა, სამტრედია 5, ბათუმი 4, ფოთი 3, ზუგდიდი 0). აღმოსავლეთი (თელავი, ყვარელი, გორი, რუსთავი) – ტური 15-17 ოქტომბერს ყვარელში. თბილისი (ქარიშხალა, პეგასი, იმედი) – ტური 24-27 ოქტომბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

გოგონები, 1998-99. აღმოსავლეთი (მამული 7 ქულა, ყვარელი 7, პეგასი 4, იმედი 2, ქარიშხალა 0) დასავლეთი: (ფოთი 2, წყალტუბო 0, ზუგდიდსა და ბათუმს ჯერ არ უთამაშიათ). საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში.

 

გოგონები, 2000-01. ფოთი, ზუგდიდი, მამული, ქარიშხალა, ყვარელი - ტური 12-16 ნოემბერს, თბილისში. ჩემპიონი გამოვლინდება ორწრიან ტურნირში

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: