სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

საქართველოს ნაკრება პირველი დამარცხება აგემა მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ჯგუფის ლიდერს, ლიტვას - 26:23 და ბოლო ტურის წინ პლეიოფში გასვლის შანსს ინარჩუნებს.

 

დღესვე თურქეთმა დაამარცხა ფინეთი - 25:19, რის შემდეგაც მეორე ადგილი გავინაღდეთ, ხოლო პირველ ადგილზე იმ შემთხვევაში გავალთ, თუ 11 იანვარს გავიმარჯვებთ ფინეთში, ხოლო 12 იანვარს ლიტვა შინ წააგებს თურქეთთან.

საქართველოს ნაკრებმა სამივე საშინაო მატჩი მოიგო, რაც არ მომხდარა 1999 წლის შემდეგ, როდესაც ევროპიც ჩემპიონატის პლეიოფში გავედით. ლიტვა მხოლოდ თამაშს დასაწყისში დაწინაურდა - 3:1, რასაც მოჰყვა ქართველების ოთხგოლიანი სპურტი - 5:3 და ამის შემდეგ წინ სულ მასპინძლები იყვნენ.

ტრავმირებული ირაკლი ჩიქოვანი კარგად შეცვალა აკაკი ტალახაძემ, ვინც თითქმის შეუცვლელად ითამაშა შეტევაში გამთამაშებლისა და მარცხენა გარემარბის პოზიციაზე. პირველ ტაიმში თითქმის ასპროცენტიანი შედეგი ჰქონდათ შეტევაში რატი მსხვილიძესა და ვლადიმერ რუსიას - 4-4 გოლი. ტაიმი 15:12 მორჩა.

მაქსიმალური სხვაობა, 17:12, 18:13, მეორე ტაიმის საწყის წუთებში იყო, მაგრამ შეტევაში თითქმის შეუცვლელად მოთამაშე გუნდს დაღლა დაეწყო. ჩიქოვანის არყოფნას დაემატა ის, რომ თითქმის ნახევარი გუნდი გრიპის ვირუსით იყო დასნებოვნებული, ხოლო შოთა თევზაძე 38-გრადუსიანი სიცხით თამაშობდა. ლიტვამ დევნა წამოიწყო, მაგრამ ამ წუთებში საოცრად კარგად ითამაშა მეკარე თევზაძემ, ვინც 2 შვიდმეტრიანთან ერთად ბევრი სხვა დარტყმაც მოიგერია.

44-ე წუთზე ლიტვამ ქულამდე დაიყვანა სხვაობა - 18:19, ხოლო დასრულებამდე 5 წუთით ადრე 22:21 ვიგებდით. და მაინც, ქართველებმა გატეხეს მეტოქე, რაშიც წვლილი „ქართული სპორტის ქომაგებმა“, 2 ათასზე მეტმა მაყურებელმა და მათმა დირიჟორმა, ინფორმატორმა გიორგი გულბანმა შეიტანეს.

შეუჩერებლები იყვნენ მსხვილიძე და რუსია, თითქმის ასპროცენტიანი იყო შეტევაში რევაზ ჭანტურია, ვეტერანმა სერგო დათუკაშვილმა საჭირო მომენტში აუღელვებლად შეაგდო 2 პენალტი და ორი საგოლე გადაცემაც შეასრულა; 2 გოლი მეორე ვეტერანის, გიორგი გვაზავას ანგარიშზეა, ვინც თითქმის შეუცვლელად ითმაშა შეტევაში; პირველი და ბოლოსწინა, ძალიან საჭირო გოლი გაიტანა ფოთელმა უჩა გამზარდიამ; კარგად მიყავდა თამაში ტალახაძეს, ხოლო უჩა მაისურაძე და ახალბედა ზურაბ სიმონია ნაყოფიერად ეშველებოდნენ თანაგუნდელებს დაცვაში. მეკარეზე უკვე ვთქვით, ჯორჯე რაშიჩი კი ოპტიმალურად იყენებდა თითქმის მინიმალურ რესურსს, განსხვავებით ლიტვისგან, რომლის მწვრთნელსაც ძალიან გრძელი სკამი ჰქონდა.

საბოლოოდ, მოგება 26:23 და ბოლო ტურის იმედი.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

1 ჯგუფი. 8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე

საქართველო - ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე - მსხვილიძე 11/7 (2წთ), რუსია 8/5 (2 წთ), ჭანტურია 6/5, დათუკაშვილი 6/4 (2წთ) გვაზავა 3/2, გამზარდია 4/2, ტალახაძე 4/1, მაისურაძე, სიმონია (ტორონჯაძე, აბრამიშვილი, გოგალაძე. ამირანაშვილი, წითელიშვილი) - პენალტები 5/4

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი - პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3 (2წთ), სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი (2წთ), ფეოკტისტოვასი (2წთ), სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე - პენალტები 6/4

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

2700 მაყურებელი

თურქეთი - ფინეთი 25:19

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 6, თურქეთი 4, ფინეთი 3

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა 26:23, თურქეთი - ფინეთი 25:19

11 იანვარი, 19:00 ფინეთი - საქართველო; 12 იანვარი, 19:00 ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი

რუმინეთი - იტალია 34:29, კვიპროსი - სლოვაკეთი 18:20

რუმინეთი 10 / სლოვაკეთი 8, იტალია 2, კვიპროსი 0

3 ჯგუფი

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

9 იანვარი. 18:45. უკრაინა - ლუქსემბურგი, 23:00 შვეიცარია - სლოვენია

4 ჯგუფი

საბერძნეთი - ჰოლანდია 24:19, ისრაელი - ბელგია 27:25

ისრაელი 6 (+7) / საბერძნეთი 6 (+2), ჰოლანდია 4 (-2), ბელგია 4 (-7)

5 ჯგუფი

ბოსნია - ესტონეთი 28:26, ლატვია - პორტუგალია 24:26

ბოსნია 10 / პორტუგალია 6, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

რატი მსხვილიძე ზურაბ გენგიურის ფოტოზე

 

მეტი ფოტო:

https://www.facebook.com/GEONHF

 

 

საქართველოს ნაკრების ძირითადი გამთამაშებელი, ირაკლი ჩიქოვანი, თურქეთთან მიღებული ტრავმის გამო ვერ ითამაშებს მსოფლიო ჩემპიონატის ბოლო ორ შესარჩევ მატჩს - 8 იანვარს ლიტვასთან და 11 იანვარს ფინეთში.

 

ჩიქოვანმა თურქებს 5 გოლი გაუტანა, მაგრამ მეორე ტაიმში დაშავდა და თამაში ვეღარ გააგრძელა. სამედიცინო გამოკვლევამ აჩვენა, რომ ხელბურთელს თითი აქვს მოტეხილი. რამდენიმე დღეში გაირკვევა, გახდება თუ არა საჭირო ოპერაციული ჩარევა.

საქართველოს ნაკრები განაგრძობს მზადებას ლიტვასთან მომდევნო მატჩისთვის, რომელიც 8 იანვარს, სპორტის სასახლეში 18 საათზე დაიწყება. გამარჯვების შემთხვევაში ქართველები 6 ქულას დააგროვებენ, 1 ქულამდე დაუახლოვდებიან მეტოქეს და ჯგუფის გამარჯვებულის ვინაობა ბოლო ტურში გაირკვევა. ლიტვას პლეიოფში გასასვლელად ორ დარჩენილ თამაშში ქულაც ჰყოფნის.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

1 ჯგუფი

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 4 , ფინეთი 3, თურქეთი 2

8 იანვარი. 18:00 საქართველო - ლიტვა, 20:00 თურქეთი - ფინეთი

2 ჯგუფი

რუმინეთი 8 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

8 იანვარი. 20:00 რუმინეთი - იტალია, 21:00 კვიპროსი - სლოვაკეთი

3 ჯგუფი

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

9 იანვარი. 18:45. უკრაინა - ლუქსემბურგი, 23:00 შვეიცარია - სლოვენია

4 ჯგუფი

ისრაელი 4 (+5)/ ჰოლანდია 4 (+3), საბერძნეთი 4 (-3), ბელგია 4 (-5)

8 იანვარი. 21:00 ჰოლანდია - საბერძნეთი 21:45 ისრაელი - ბელგია

5 ჯგუფი

ბოსნია 8 / პორტუგალია 4, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

8 იანვარი. 20:00. ბოსნია - ესტონეთი, 21:05 ლატვია - პორტუალია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

1 ჯგუფი. 8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე

საქართველო - ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე - მსხვილიძე 11/7 (2წთ), რუსია 8/5 (2 წთ), ჭანტურია 6/5, დათუკაშვილი 6/4 (2წთ) გვაზავა 3/2, გამზარდია 4/2, ტალახაძე 4/1, მაისურაძე, სიმონია (ტორონჯაძე, აბრამიშვილი, გოგალაძე. ამირანაშვილი, წითელიშვილი) - პენალტები 5/4

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი - პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3 (2წთ), სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი (2წთ), ფეოკტისტოვასი (2წთ), სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე - პენალტები 6/4

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

2700 მაყურებელი

თურქეთი - ფინეთი 25:19

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 6, თურქეთი 4, ფინეთი 3

მეორე ადგილი გავინაღდეთ. პირველისთვის უნდა მოვუგოთ ფინეთს, ლიტვამ უნდა წააგოს თურქეთთან

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა 26:23, თურქეთი - ფინეთი 25:19

11 იანვარი, 19:00 ფინეთი - საქართველო; 12 იანვარი, 19:00 ლიტვა - თურქეთი

საქართველოს ნაკრებმა 33:26 დაამარცხა თურქეთი სპორტის სასახლეში და 4 ტურის შემდეგ მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ჯგუფში მეორე ადგილზეა. მომდევნო მატჩი 8 იანვარს გაიმართება თბილისში. ვმასპინძლობთ ლიდერს, ლიტვას. დასაწყისი 18:00.

 

ქართველებმა 2 იანვარს 23:29 წააგეს თურქებთან ანკარაში, მაგრამ დღეს თავიდან ბოლომდე ლიდერობდნენ. ტაიმი 19:15 მორჩა. გუნდს უწინამძღოლა რატი მსხვილიძემ, რომელმაც 15 დარტყმიდან 11 გოლი გაიტანა. სწორედ რატიმ დასვა საბოლოო წერტილი შეხვედრის ბოლო წამებზე, რის შემდეგაც სრულფასოვანი რევანში შედგა - 33:26.

ტრადიციულად, ძლიერად ითამაშეს ვლადიმერ რუსიამ (6 გოლი) და რევაზ ჭანტურიამ (5). 2 გოლით შეგვეწია 35 წლის ვეტერანი სერგო დათუკაშვილი, მეორე ტაიმში, მარცხენა გარემარბის პოზიციაზე კარგად ჩაერთო თამაშში აკაკი ტალახაძე, ვინაც ასევე 2 გოლი გაიტანა. სამწუხაროდ, ხელის ტრავმა მიიღო ირაკლი ჩიქოვანმა (5 გოლი). ჯერჯერობით ცნობილია არაა, მოახერხებს თუ არა ჩიქოვანი თამაშს ლიტვასთან.

თურქების ლიდერმა, რამაზან დიონემ, ვინც ანკარაში 10 გოლი გაიტანა, პირველივე ტაიმში შეცვლა მოითხოვა და მოედანზე აღარ გამოჩენილა.

საქართველოს ნაკრებს 4 თამაშიდან 2 მოგება აქვს და ლიტვასთან მოგების შემთხვევაში შეინარჩუნებს ჯგუფში პირველობის შანსს 11 იანვარს, ფინეთში ბოლო თამაშისთვის.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 4 ტური.

1 ჯგუფი. 5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე

საქართველო - თურქეთი 33:26

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე - მსხვილიძე 11 (2წთ), რუსია 6 (2წთ), ჩიქოვანი 5 (2წთ), ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 2 (4წთ), ტალახაძე 2, გვაზავა 1, გამზარდია 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, სიმონია, გოგალაძე. ამირანაშვილი, წითელიშვილი - (პენალტები 4/3)

თურქეთი: გიუნაი, იოზმუსული, ალკისი - ჩატკინი 5, ჩელები 4, პეკტაში 4 (2წთ), ილდირიმი 3 (2წთ), იოჰბაზარი 3 (2წთ), ჩ. ჩელიქი 2 (2წთ), ერსინი 2, ზამანი 1, იოზი 1, ქესქინი 1, დიონე, კირდალი, ნ. ჩელიქი - (პენალტები 4/3)

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

2500 მაყურებელი

ლიტვა 7 ქულა (+10) / საქართველო 4 (+2), ფინეთი 3 (-2), თურქეთი 2 (-10),

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი

სლოვაკეთი - იტალია 28:21, კვიპროსი - რუმინეთი 30:31

რუმინეთი 8 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

3 ჯგუფი

შვეიცარია - უკრაინა 31:32, სლოვენია - ლუქსემბურგი 37:26

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

4 ჯგუფი

საბერძნეთი - ისრაელი 31:28, ჰოლანდია - ბელგია 27:21

ისრაელი 4 (+5)/ ჰოლანდია 4 (+3), საბერძნეთი 4 (-3), ბელგია 4 (-5)

5 ჯგუფი

ლატვია - ბოსნია 21:23, პორტუგალია - ესპანეთი 35:27

ბოსნია 8 / პორტუგალია 4, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

ზურაბ გენგიურის ფოტო

მეტი - ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

 

8 იანვარს, სპორტის სასახლეში საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებს მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი აქვს ჯგუფის ლიდერ ლიტვასთან. დასაწყისი 18:00. შესვლა თავისუფალია, ტელერეპორტაჟი აფხაზეთის ხმაზე იქნება.

პლეიოფში ჯგუფის გამარჯვებული გადის. ლიტვას პირველი ადგილის გასანაღდებლად თბილისში ფრე ჰყოფნის. თუ ქართველებმა რევანში აიღეს პირველ წრეში დამარცხებისთვის (17:23), მაშინ ყველაფრი ბოლო ტურში გადაწყდება - ჩვენ ფინეთში გვაქვს თამაში, ხოლო ლიტვა თურქეთს მასპინძლობს. ფინეთსა და თურქეთს პირველობის შანსი დაკარგული აქვთ.

საქართველოს ნაკრებს გამოაკლდა ერთ-ერთი ლიდერი, ირაკლი ჩიქოვანი, ვინც თურქეთთან თითი მოიტეხა. მიუხედავად ამისა, ქართველები მოსაგებად ყველაფერს გაიღებენ. ძალიან ძნელი იქნება, მაგრამ სასურველია მოგება 7 ბურთით, რადგან ქულათა ტოლობის შემთხვევაში ლიტვასთან პირად შეხვედრებში უპირატესობა გვქონდეს.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - ლიტვა

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

ლიტვა: 1. არუნას ვასკევიჩუსი 12. ვილიუს რასიმასი 22. აისტის პაზემეცკასი - 2. კაროლის სტროპუსი 8. აუგუსტას სტრაზდასი 9. პოვილას ბაბარსკასი 10. ლუკას ფეოკტისტოვასი 11. ბენას პეტრეიკისი 15. დარიუს იასინსკასი 21. ვაიდას დრევინსკასი 23. გერდას ბაბარსკასი 27. ვაიდოტას გროსასი 30. ტადას სტანკევიჩუსი 33. ანდრიუს გერვე 36. ედვინას ვორობიოვასი 88. მინდაუგას დუმჩუსი - მწვრთნელი გინტარას სავუკინასი

ანკარა, 20:00. თურქეთი - ფინეთი

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 4, ფინეთი 3, თურქეთი 2

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი

რუმინეთი 8 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

8 იანვარი. 20:00 რუმინეთი - იტალია, 21:00 კვიპროსი - სლოვაკეთი

3 ჯგუფი

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

9 იანვარი. 18:45. უკრაინა - ლუქსემბურგი, 23:00 შვეიცარია - სლოვენია

4 ჯგუფი

ისრაელი 4 (+5)/ ჰოლანდია 4 (+3), საბერძნეთი 4 (-3), ბელგია 4 (-5)

8 იანვარი. 21:00 ჰოლანდია - საბერძნეთი 21:45 ისრაელი - ბელგია

5 ჯგუფი

ბოსნია 8 / პორტუგალია 4, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

8 იანვარი. 20:00. ბოსნია - ესტონეთი, 21:05 ლატვია - პორტუალია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

კვირას, 18 საათზე საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები თურქეთს მასპინძლობს. სპორტის სასახლეში შესვლა თავისუფალია, ხოლო პირდაპირ ტელერეპორტაჟს აფხაზეთის ხმა აწარმოებს.

 

შაბათს ჩვენს ჯგუფში ერთი მატჩი უკვე გაიმართა და ლიტვამ 24:23 მოუგო ფინეთს. ფინელები მეორე ტაიმის საწყის წუთებში 16:12 იგებდნენ. ლიტვამ ანგარიში გაათანაბრა და ამის შემდეგ სხვაობა ერთ ბურთზე მეტი არ ყოფილა. ბოლოსწინა წუთზე ფინეთი 23:22 იგებდა, როცა მსაჯმა კოლიონენი გააძევა და სტუმართა კარში შვიდმეტრიანი დანიშნა. როდესაც პეტრეიკისმა ანგარიში გაათანაბრა, დარჩენილი ზუსტად ერთი წუთი იყო. ფინეთი უტევდა, მაგრამ 12 წამით ადრე რემიმ ააცილა, ხოლო საპასუხო შეტევაში, სირენამდე 6 წამით ადრე, ბაბარსკასმა ლიტვას მოაგებინა - 24:23.

ლიტვა 7 ქულით კიდევ უფრო დაწინაურდა ჯგუფში, მაგრამ პირველობის შანსი სხვებსაც დარჩათ. 5 იანვარს თურქეთთან და 8 იანვარს ლიტვასთან შინ გამარჯვების შემთხვევაში საქართველოს ნაკრებს, 11 იანვარს, ფინეთში თამაშის წინ პლეიოფში გასვლის შანსი ექნება, ოღონდ, ამ შემთხვევაში ლიტვამ ქულა მაინც უნდა დაკარგოს შინ თურქეთთან.

საქართველოს ნაკრებში თურქეთთან ანკარაში წაგებული მატჩი შემდეგ ერთი ცვლილებაა - ჭაბუკთა ნაკრებს დაუბრუნდა თემურ ორჯონიკიძე, მის ნაცვლად კი განაცხადში ილია გოგალაძე იქნება.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 4 ტური.

1 ჯგუფი. ლიტვა 7 ქულა (+10) / ფინეთი 3 (-2), თურქეთი 2 (-3), საქართველო 2 (-5)

4 იანვარი, ვილნიუსი. ლიტვა - ფინეთი 24:23

5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - თურქეთი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 14. ირაკლი ჩიქოვანი 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

თურქეთი: 12. ტანერ გიუნაი 26. იუნუს იოზმუსული 28. ვეისელ ალკისი - 2. რეჯეფ კირდალი 3. ალფერენ პეტკაში 4. ატილა ზამანი 5. ონურ ერსინი 9. ემრე იოზი 17. ჩეთინ ჩელიქი 20. თოლგა იოჰბაზარი 22. ტუგბერკ ჩატკინი 24. ემრე ქეშქინი 25. მიქაილ ილდირიმი 33. ნიჰათ ჩელიქი 49. ჯან ჩელები 53. რამაზან დიონე - მწვრთნელი ადნან ოზთურქი

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი: რუმინეთი 6 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

4 იანვარი. სლოვაკეთი - იტალია 28:21, 5 იანვარი. კვიპროსი - რუმინეთი

3 ჯგუფი: უკრაინა 5 / სლოვენია 4, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

5 იანვარი. შვეიცარია - უკრაინა, სლოვენია - ლუქსემბურგი

4 ჯგუფი: ისრაელი 4 / ბელგია 4, ჰოლანდია 2, საბერძნეთი 2,

5 იანვარი. საბერძნეთი - ისრაელი, ჰოლანდია - ბელგია

5 ჯგუფი: ბოსნია 6 / ლატვია 4 , პორტუგალია 2, ესტონეთი 0

5 იანვარი. ლატვია - ბოსნია, პორტუგალია - ესპანეთი

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 7   7   0   0   317-187   14  
პეგასი 7   5   0   2   298-201   10  
ქუთაისი 7   5   0   2   235-206   10  
იმედი სტუ 7   5   0   2   289-196   10  
გორი 7   3   0   4   248-289   6  
სპორტუნი 7   2   0   5   221-297   4  
სამტრედია 7   1   0   6   192-276   2  
წყალტუბო 7   0   0   7   156-304   0  
განახლდება 26 იანვარს

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 6   5   1   0   187-125   11  
აჭარა 6   5   1   0   172-131   11  
ბსბ ბათუმი 6   4   0   2   137-125   8  
ფოთი 6   3   0   3   115-114   6  
ქუთაისი 6   1   1   4   122-108   3  
ხელვაჩაური 6   1   1   4   132-142   3  
წყალტუბო 6   0   0   6   60-180   0  
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 7   7   0   0   179-63   14  
ყვარელი 7   6   0   1   155-72   12  
რუსთავი 7   5   0   2   175-176   10  
ქარიშხალა 7   4   0   3   151-147   8  
გორი 7   3   0   4   116-137   6  
ქარელი 7   2   0   5   126-156   4  
ლაგოდეხი 7   1   0   6   65-137   2  
თელავი 7   0   0   7   93-172   0  
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 7   2   1   4   60-86   5  
სამტრედია 7   2   1   4   64-95   5  
წყალტუბო 7   1   0   6   64-82   2  
სენაკი 7   0   0   7   31-104   0  
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 3   3   0   0   27-12   6  
ქარიშხალა 3   2   0   1   32-32   4  
რუსთავი 3   1   0   2   30-29   2  
გორი 3   0   0   3   17-33   0  
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: