facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

რევაზ ჭანტურიას მაკედონიურმა კლუბმა ზომიმაკ სტრუმიცამ ფედერაციის თასის მესამე წრის პირველი მატჩი 26:29 წააგო დანიურ ორჰუსთან.

ჭანტურიამ 2 გოლი გაიტანა. დანიელები უკმაყოფილონი დარჩნენ საბოლოო შედეგით, რადგანაც 27:20 იგებდნენ. საპასუხო თამაში 30 ნოემბერს გაიმართება მაკედონიაში. კვირას, ამავე ტურნირზე თამაშობს რუმინული სტიინტა ბაკაუ. შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას გუნდი სტუმრად ეთამაშება შვედეთის კრისტიანსტადს.

დაიწყო ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირის მეორე წრე. თასის მფლობელი ჰამბურგი ხუთი მოგების შემდეგ დამარცხდა მეორე გერმანულ კლუბ ფლენზბურგთან - 24:27, თუმცა, 10 ქულით ჯგუფში პირველი ადგილზე დარჩა. ერთდერთი გუნდი, ვისაც ექვსივე თამაში მოგებული აქვს, არის უნგრული ვესპრემი. 11 ქულა აქვს ბარსელონას. კვირას გაიმართება ლიგის კიდევ 3 მატჩი.

ფოტო: ფლენზბურგი - ჰამბურგი

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 20-24 ნოემბერი

A ჯგუფი

სტ. პეტერბურგი (რუს) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 18:24

ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - რეინნეკარი (გერ) 24:28

ვესპრემი (უნგ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 27:26

ვესპრემი 12 ქულა, რეინნეკარი 9, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 4 / ზაგრები 4. სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

კილი (გერ) - დიუნკერკი (საფ) 28:25

ვისლა პლოცკი (პოლ) - პორტუ (პორ) 28:22

24 ნოე, 20:00. ტარგი კილცე (პოლ) - კოლდინგი (დან)

კილი 10, კილცე, კოლდინგი 8, ვისლა 6 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) - დინამო მინსკი (ბლრ) 35:25

პსჟ (საფ) - ვაკერ თიუნი (შვც) 38:24

24 ნოე, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

ბარსელონა 11, პსჟ 7, ვარდარი, მეტალურგი 6, / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

ფლენზბურგი (გერ) - ჰამბურგი (გერ) 27:24

გორენიე ველენიე (სლნ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 33:28

24 ნოე, 18:00. ოლბორგი (დან) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 10, ფლენზბურგი 9, ოლბორგი 6, გორენიე 4 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

სენაკში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონტის ტური დასავლეთის ქვეჯგუფის 4 გუნდს შორის. პრინციპულ თამაშში ბათუმმა 43:29 დაამარცხა სამტრედია და პირველი წრე მეორე ადგილზე დაასრულა.

ბოლო მატჩამდე ორივე გუნდი 10-10 ქულით მივიდა. სამტრედია თავიდან დაწინაურდა, მაგრამ ტაიმის ბოლოს ბათუმმა გაქცევა მოაწყო, ნახევარი 15:12 მოიგო და თამაშის ბოლომდე უპირატესობას ზრდიდა. საბოლოოდ - 43:29. ბათუმი მხოლოდ 2 ქულით ჩამორჩება ლიდერს, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს, ხოლო თავის მხრივ, სამტრედია მტკიცედაა მესამე ადგილზე.

ქუთაისმა 40:37 დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები. მეორე წრე 16 დეკემბერს დაიწყება, რის შემდეგაც საქმეში საქართვეოლოს ნაკრები ჩაებმება და მსოფლიო ჩემპიონატის 4 საკვალიფიკაციო თამაშს გამართავს 2-11 იანვარს.

საქართველოს ჩემპიონი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 2014 წლის გაზაფხულზე.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ქუთაისი - ჭაბუკთა ნაკრები 40:37

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - გ. კვერნაძე 16, ჟვანია 7, ახალაძე 6, მათნაძე 6, ჯუღელი 4, ჩიხლაძე 1, გობეჯიშვილი, კობახიძე, ლომიძე, ბახტურიძე, ტუღუში

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - კბილაშვილი 10, ბაინაზაშვილი 9, ჰუსეინოვი 8, ბიბილეიშვილი 3, დოლმაზაშვილი 2, დანელაშვილი 2, რუსტამოვი 1, ე. არსენაშვილი 1, ნ. მაისურაძე 1, ფერაძე, გაწერელია, ნაზღაიძე

ბათუმი - სამტრედია 43:29

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 13, ჯორბენაძე 8, ყაველაშვილი 6, უ.მაისურაძე 5, ქარდავა 4, ხუნჯუა 3, ვინოგრადსკი 3, გოგიჩაიშვილი 1, წივწივაძე, ჭელიძე, ქავთარაძე, ნარსია, ჭანტურია, წიტაიშვილი

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - წითელიშვილი 8, ღაღანიძე 6, ხაჟომია 4, გ. ნიკურაძე 4, თევზაძე 3, გაგლოშვილი 2, ავალიანი 1, ჯ. ნიკურაძე 1, ხვიჩია, ცხვარაძე, ზურაბიანი, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

1 წრის შემდეგ (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------7-6-0-1-292-213-12
სამტრედია-----7-5-0-2-257-226-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------7-2-1-4-222-263-5
ჭაბუკები--------7-0-2-5-203-246-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

ბომბარდირები: გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 61, ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია) – 57 ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) – 55, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 55, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 55, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 50, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 46, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 44

მეორე წრის საერთო ტური: 16-19 დეკემბერს თბილისში

 

ფოტო: პირველი წრის ბომბარდირი გიორგი კვერნაძე (17)

მორიგი ტური გაიმართა რუმინეთის ჩემპიონატში. სტიინტა ბაკაუმ შინ 35:21 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ბუქარესტის დინამო და მესამე ადგილი ჩამოართვა.

ბაკაუს სასტარტო შემადგენლობაში ორივე ქართველი იყო - მეკარე შოთა თევზაძე და ვლადიმერ რუსია. რუსიამ 3 გოლი გაიტანა და გუნდის დაცვით განლაგებაშიც მნიშვნელოვანი ფიგურა იყო. 24 ნოემბერს ბაკაუ ფედერაციის თასის მესამე წრეში ითამაშებს შვედური კრისტიანსტადის წინააღმდეგ.

ზედიზედ მეორე თამაშია, ტიმიშოარას პოლიტექნიკას მთავარი ბომბარდირია ირაკლი ჩიქოვანი. მან ამჯერადაც 8 გოლი გაიტანა, მაგრამ გუნდი ისევ დამარცხდა - სტუმრად, ტურდასთნ 26:32. 10 თამაშის შემდეგ 26-26 ქულით ლიდერობენ კონსტანცა და ტურდა, 22 ქულით მესამეა ბაკაუ, ხოლო ტიმიშოარა მეშვიდეა 12 ქულით.

ერთი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში. გერმანულმა კილმა დაამარცხა ფრანგული დიუნკერკი - 28:25 და 10 ქულით ლიდერობს B ჯგუფში. ფრანგებმა ზედიზედ მეექვსე თამაში წააგეს. დღეს კიდევ 3 მატჩია. ქალთა ლიგაში კი გაიმართა მეორე ჯგუფური ეტაპის წილისყრა, A ჯგუფში მოხვდნენ მიდტიულანდი (დან), ვარდარი (მკდ), სევეჰოფი (შვდ), ტიურინგერი (გერ). B ჯგუფი: კრიმ მერკატორი (სლნ), დიორი ეტო (უნგ), ლარვიკი (ნორ), ბუდუჩნოსტი (მნტ). თამაშები თებერვალში განახლდება.

ფოტო: ბაკაუ - დინამო

 

საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ორი მატჩი გაიმართა სენაკში. ბათუმმა დაამარცხა ჭაბუკთა ნაკრები 52:34, ხოლო სამტრედიამ - ქუთაისი, 54:42.

თითო თამაშში საშუალოდ 91 გოლი გავიდა, რაც ხელბურთისთვის უჩვეულო შედეგიანობაა. დასავლეთი ქვეჯგუფის მთავარი მატჩი ხვალაა - 14:30 საათზე სენაკის სპორტის სასახლეში ქვეყნის ვიცე-ჩემპიონი ბათუმი პირველობის დებიუტანტს, სამტრედიას შეხვდება. ორივე გუნდს 10-10 ქულა აქვს, თამაშის მოგებული კი პირველ წრეს მეორე ადგილზე დაასრულებს.

ხვალვე, 13:00 თამაშობენ ქუთაისი და ჭაბუკთა ნაკრები.

საქართველოს ჩემპიონატი. სენაკი. 20 ნოემბერი

ჭაბუკთა ნაკრები - ბათუმი 34:52

ჭაბუკები: ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი - დოლმაზაშვილი 7, ბაინაზაშვილი 6, რუსტამოვი 6, დანელაშვილი 5, ნ. მაისურაძე 4, ჰუსეინოვი 2, კბილაშვილი 1, ფერაძე 1, ბიბილეიშვილი 1, გაწერელია 1, ე. არსენაშვილი, ნაზღაიძე

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 14, ჯორბენაძე 12, ჭელიძე 8, წივწივაძე 6, ხუნჯუა 4, უ. მაისურაძე 4, ვინოგრადსკი 3, ქარდავა 1, ქავთარაძე, ნარსია, გოგიჩაიშვილი, ჭანტურია, წიტაიშვილი

ქუთაისი - სამტრედია 42:54

ქუთაისი: შიშინაშვილი, გულეიშვილი - ბოყოჩაძე 12, მათნაძე 8, გ. კვერნაძე 7, ჩიხლაძე 6, გობეჯიშვილი 3, ჟვანია 2, კობახიძე 2, ჯუღელი 1, ახალაძე 1, ლომიძე, ბახტურიძე, მამასახლისი, ტუღუში

სამტრედია: ხონელიძე, გაგუა - ხაჟომია 11, გ. ნიკურაძე 9, ჯ. ნიკურაძე 9, წითელიშვილი 8, თევზაძე 6, ხვიჩია 6, ავალიანი 2, ცხვარაძე 2, ზურაბიანი 1, ღაღანიძე, ელგანდაშვილი, ქავზინაძე, გაგლოშვილი, ბოცვაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------7-7-0-0-236-160-14
ბათუმი---------6-5-0-1-249-184-10
სამტრედია-----6-5-0-1-228-183-10
პეგასი-----------7-2-2-3-212-234-6
იმედი-----------7-3-0-4-192-219-6
ქუთაისი--------6-1-1-4-182-226-3
ჭაბუკები--------6-0-2-4-166-206-2
თელავი---------7-0-1-6-158-211-1

21 ნოემბერი. 13:00 ქუთაისი - ჭაბუკები, 14:30 ბათუმი - სამტრედია

 

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: