სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე დღეს მეორე გამარჯვება მოიპოვეს თბილისის ქარიშხალამ და გორის გუნდმა.

შარშანდელმა ჩემპიონმა ქარიშხალამ ძალიან იოლად დაამარცხა ყვარელი - 33:16, უფრო საინტერესო გამოდგა დასავლეთის ჩემპიონის, ფოთისა და აღმოსავლეთის მეორე პრიზიორის, გორის მატჩი.

თავიდან თამაში თანაბარი იყო და არცერთი გუნდი არ დაწინაურებულა 1 ბურთზე მეტით, მაგრამ პირველი ტაიმის მიწურულს, ჭაბუკთა ნაკრების მეკარის, გიორგი ვათიაშვილის ზედიზედ მოგერიებული რამდენიმე ბურთის შემდეგ გორელებმა სპურტი მოაწყვეს და ტაიმი 15:12 მოიგეს.

შესვენების შემდეგ გორმა უფრო გაზარდა სხვაობა და მას შემდეგ, რაც უხეშობისთვის მესამედ გააძევეს ფოთელთა ლიდერი ბიბილეიშვილი, თამაშის ბედი გადაწყდა. აქვე წითელი ბარათი მიიღო ფოთის მწვრთნელმა ჭანტურიამ და, საბოლოოდ, გორმა დიდი სხვაობით მოიგო - 31:18.

ორი დღის შემდეგ 2-2 მოგება აქვთ გორსა და ქარიშხალას, თითო წაგება - მამულსა და ფოთს, ორი თამაში წააგო ყვარლის გუნდმა.

ხვალიდან ტურნირი მეზობელ დარბაზში, არენა 1-ში გადაინაცვლებს. თამაშების ვიდეოსტრიმინგი შეგიძლიათ იხილოთ ხელბურთის ფედერაცის ვებგვერდსა და მაივიდეოზე.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

პირველი ხუთეული

ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

25 თებერვალი , არენა 2

ყვარელი - ქარიშხალა 16:33

ყვარელი: მოლაშვილი, მამუკიშვილი - დოლმაზაშვილი 6, ბურკაძე 5, მეტრეველი 2, ჭერაშვილი 2, ჯიქურიშვილი 1, ცუკილაშვილი, ელოშვილი, ხაჩიშვილი, ბეჟანიშვილი

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - კბილაშვილი 12, არსენაშვილი 7, ბულბულაშვილი 6, ფერაძე 3, გოგუა 2, კვირკველია 2, მამულაშვილი 1, ჯინჭარაძე, წიკლაური, უნდიაშვილი, ჩიხლაძე, ჭანტურია, აროშიძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

ფოთი - გორი 18:31

ფოთი: ზარგინავა, ჯანელიძე - მიქაძე 7, ბიბილეიშვილი 4, ბერაია 3, ბაჯალაძე 2, ლორთქიფანიძე 1, გურეშიძე 1, გვასალია, ჯიქია, მიქავა, შარტავა, წულაია

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - დალაქიშვილი 9, ტარუაშვილი 7, მჭედლიშვილი 4, მურადაშვილი 4, ტიელიძე 4, ნიაზაშვილი 3, გახოკიძე, ქესანაშვილი, თომაშვილი, ღვინიაშვილი, გუდურაშვილი, ბეთლემიშვილი, სამნიაშვილი, ხაბაზიშვილი

მსაჯები: გია წივწივაძე, გაგა სამყურაშვილი

26 თებერვალი, არენა 1

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი, არენა 1

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი, არენა 1

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) ითამაშებს თბილისში, 3-7 მარტს. საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

 

ორშაბათს, სპორტკომპლექს ქარიშხალაში (არენა 2) იწყება საქართველოს ჩემპიონატის მეორე, საგაზაფხულო ეტაპი 1998-99 წლებში დაბადებულ ჭაბუკებს შორის.

პირველ ეტაპზე გამოვლინდნენ რეგიონული ჩემპიონები და პრიზიორები. აღმოსავლეთის, დასავლეთისა და თბილისის ლიგების 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი კი ბრძოლას უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის აგრძელებენ.

მეორე ეტაპს იწყებს 5 გუნდი (ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული), ხოლო მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) 3-7 მარტს ითამაშებს. 24-28 მარტს გაიმართება საერთო ტური, რის შემდეგაც საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე.

ამ ასაკის (1998-99) ხელბურთელთა მთავარი მიზანია საქართველოს ნაკრების წარმატებული გამოსვლა 2015 წლის ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიურ ფესტივალზე, თბილისში.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

პირველი ხუთეული

ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

24 თებერვალი, არენა 2

16:00 გორი - ყვარელი

17:30 მამული - ქარიშხალა

25 თებერვალი , არენა 2

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:30 ფოთი - გორი

26 თებერვალი, არენა 1

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი, არენა 1

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი, არენა 1

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) ითამაშებს თბილისში, 3-7 მარტს. საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

განაცხადები:

ფოთი

1.გიორგი ჯანელიძე 12. იური ზარგინავა - 2. გიორგი ბიბილეიშვილი 4. ლუკა ლორთქიფანიძე 5. გიორგი გურეშიძე 6. გიორგი გვასალია 7. ნიკოლოზ ბაჯალაძე 8. თენგიზ ბერაია 10. გიორგი მიქაძე 11. გიორგი მიქაია 13. საბა შარტავა 15. ზვიად წულაია - მწ. თემურ ჭანტურია

ქარიშხალა

1.სანდრო ხანდოლიშვილი 12. გიორგი ფარესიშვილი - 2. გიორგი წიკლაური 4. ნოდარ გოგუა 5. მიხეილ ჩიხლაძე 6. გიორგი უნდიაშვილი 7. გიგი ფერაძე 8. მიხეილ ჭინჭარაძე 9. ლევან მამულაშვილი 10. ირაკლი კბილაშვილი 11. ერეკლე არსენაშვილი 13. ლუკა ბულბულაშვილი 15. გიორგი კვირკველია 23. ნიკა ფხაკაძე, გიორგი ჭანტურია, ირაკლი აროშიძე - მწ. გიორგი ქობელაშვილი

გორი

12. გიორგი ვათიაშვილი 1. ბაკურ ჯაფარიძე 16. ანზორ ხაბაზიშვილი - 2. ლევან ქესანაშვილი 3. ანდრია თომაშვილი 4. საბა მურადაშვილი 5. ლევან ღვინიაშვილი 6. ბექა გახოკიძე 7. ალეკო გუდურაშვილი 8. ნოდარ დალაქიშვილი 9. ტარიელ მჭედლიშვილი 10. დავით ნიაზაშვილი 11. გურამ ბეთლემიშვილი 13. თამაზ ტარუაშვილი 14. გიორგი ტიელიძე 15. ნიკა სამნიაშვილი - მწ. გია მამაცაშვილი

ყვარელი

16.გიორგი მოლაშვილი 1. ლევან მამუკიშვილი - 2. ზურაბ ელოშვილი 3. ოთარ მეტრეველი 6. გიორგი დოლმაზაშვილი 8. დავით ცუკილაშვილი 9. გიორგი ჭერაშვილი 10. ლევან ბურკაძე 11. შოთა ჯიქურიშვილი 14. ხვიჩა ხაჩიშვილი 15. გიორგი ბეჟანიშვილი - მწ. გოჩა ღონიაშვილი

მამული

1.გაბრიელ დავითაშვილი - 3. თამაზ კორაშვილი 4. თორნიკე სამადაშვილი 5. დავით ლაგვილავა 6. ზურაბ ტალახაძე 7. გიორგი შევჩენკო 8. დავით თოდუა 9. ზურაბ ძაგანია 10. თემურ ისმაილოვი 11. ლექსო სხვიტარიძე 12. გოგა წულიაშვილი 14. ლუკა სექანია, გოგა არუთინოვი, ნიკა ცხვედიანი - მწ. ელზა მერაბიშვილი

 

სპორტკომპლექს ქარიშხალაში დაიწყო საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე, საგაზაფხულო ეტაპი. პირველ დღეს ქარიშხალამ დაამარცხა მამული - 47:28, გორმა - ყვარელი, 33:23.

ზამთრის პაუზა ორ თვეზე მეტხანს გაგრძელდა. გუნდების თამაში ჯერჯერობით დაულაგებელია, თანაც, ამას დაერთო დიდი ხელბურთის ფორმატზე გადასვლა - 16 წლიდან ჭაბუკები უკვე სტანდარტული ბურთით თამაშობენ და მიუჩვეველები არიან.

შარშანდელმა ჩემპიონმა ქარიშხალამ აშკარა უპირატესობით გაიმარჯვა, ხოლო აღმოსავლეთის ლიგის მეორე და მესამე პრიზიორების მატჩში გორმა საკმაოდ დიდი სხვაობით მოუგო ყვარელს. გორელებმა იანვარში უკრაინაში ითამაშეს საერთაშორისო ტურნირზე და მეტოქეზე უკეთ იყვნენ მომზადებულები. გორმა გუნდური თამაშით აჯობა მეტოქეს, რომელიც მთლიანად ლიდერზე, ჭაბუკთა ნაკრების წევრ გიორგი დოლმაზაშვილზე იყო დამოკიდებული.

ხვალ შეჯიბრებაში ჩაერთვება დასავლეთის ლიგის ჩემპიონი ფოთი, ხოლო დანარჩენი ხუთი გუნდი ტურს მარტის დასაწყისშ გამართავს.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

პირველი ხუთეული

ფოთი, გორი, ყვარელი, ქარიშხალა, მამული

24 თებერვალი, არენა 2

გორი - ყვარელი 33:23

გორი: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე - ტარუაშვილი 9, მჭედლიშვილი 9, მურადაშვილი 8, ტიელიძე 2, გახოკიძე 2, ნიაზაშვილი 2, დალაქიშვილი 1, ქესანაშვილი, თომაშვილი, ღვინიაშვილი, გუდურაშვილი, ბეთლემიშვილი, სამნიაშვილი, ხაბაზიშვილი

ყვარელი: მოლაშვილი, მამუკიშვილი - დოლმაზაშვილი 10, ბურკაძე 5, მეტრეველი 3, ჭერაშვილი 3, ცუკილაშვილი 1, ჯიქურიშვილი 1, ელოშვილი, ხაჩიშვილი, ბეჟანიშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

მამული - ქარიშხალა 28:47

მამული: დავითაშვილი, არუთინოვი - კორაშვილი 15, შევჩენკო 5, ისმაილოვი 3, სხვიტარიძე 2, ტალახაძე 1, ძაგანია 1, თოდუა 1, სამადაშვილი, წულიაშვილი, სექანია, ცხვედიანი, ლაგვილავა

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, აროშიძე - ბულბულაშვილი 12, კბილაშვილი 10, არსენაშვილი 6, მამულაშვილი 5, ფერაძე 4, ჭინჭარაძე 3, კვირკველია 3, გოგუა 2, წიკლაური 2, უნდიაშვილი, ჩიხლაძე, ჭანტურია

მსაჯები: გია წივწივაძე, გაგა სამყურაშვილი

25 თებერვალი , არენა 2

16:00 ყვარელი - ქარიშხალა

17:30 ფოთი - გორი

26 თებერვალი, არენა 1

16:00 ფოთი - ქარიშხალა

17:30 ყვარელი - მამული

27 თებერვალი, არენა 1

16:00 გორი - მამული

17:30 ყვარელი - ფოთი

28 თებერვალი, არენა 1

16:00 ქარიშხალა - გორი

17:30 მამული - ფოთი

მეორე ხუთეული (თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი) ითამაშებს თბილისში, 3-7 მარტს. საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

მორიგი მატჩები გამართეს ქართველი ხელბურთელების უცხოურმა კლუბებმა. რუმინეთში გაიმარჯვა შტიინცა ბაკეუმ, ხოლო თურქეთში ფრედ ითამაშა ტრაბზონსფორმა.

რუმინეთის ჩემპიონატში მესამე ადგილზე მყოფი შტიინცა ბაკეუ ერთი ადგილით ზემოთ მყოფ პოტაისა ტურდას მასპინძლობდა და, მიუხედავად იმისა, რომ 37 წუთისთვის 15:21 აგებდა, თამაში მაინც შემოაბრუნა - 27:26. ბაკეუ 37 ქულით ისევ მესამე ადგილზეა. უკვე მეორე თამაში გამოტოვა ვლადიმერ რუსიამ, ხოლო გამარჯვებაში თავისი წვლილი მეკარე შოთა თევზაძემაც შეიტანა, რომელიც მატჩის წინადღით 33 წლის გახდა.

ცხრილის მეზობელთან თამაშობდა ტრაბზონსფორიც. გიგა ტორონჯაძისა და რატი მსხვილიძის კლუბმა სტუმრად ფრედ, 30:30 ითამაშა მერსინთან და 25 ქულით მეოთხე ადგილზე დარჩა, მერსინს 2 ქულით ნაკლები აქვს. რატი მსხვილიძემ 2 გოლი გაიტანა.

ფოტო: შოთა თევზაძე (22)  ტურდასთან გამარჯვების შემდეგ

 

მაკედონიის სტრუმიცას ქართველი ხელბურთელი რევაზ ჭანტურია საუკეთესო იყო ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე, პორტუგალიიის სპორტინგთან მატჩში.

ჭანტურიამ 9 გოლი გაიტანა, თუმცა, მისი გუნდი უშანსოდ იყო ლისაბონში - 22:39, ზედიზედ მესამე წაგება და მეოთხედფინალში გასვლის მხოლოდ თეორიული შანსი. ჯგუფის მეორე მატჩში დანიის სკიერნი შინ 23:26 დამარცხდა ფრანგულ მონპელიესთან და 3 ტურის შემდეგ 2 ქულა აქვს, 4 ქულით მეორეა სპორტინგი, 6 ქულა აქვს მონპელიეს.

კვირას დასრულდა ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ტურნირი. პირველი მარცხი იწვნია ბარსელონამ, რომელიც სკოპიეში მეტალურგთან დამარცხდა - 29:31. ბოლო დღის წინ პლეიოფის ყველა მონაწილე ცნობილი იყო, კვირას კი საბოლოოდ გაირკვა, თუ როგორ განითესებიან გუნდები წილისყრისთვის, რომელიც 25 თებერვალს გაიმართება,

16 მერვედფინალისტი ოთხ კალათში ჯგუფებში დაკავებული ადგილების მიხედვით გადანაწილდებს. პირველ კალათში იქნებიან ვესპრემი, კილი, ბარსელონა და ჰამბურგი. პირველი ოთხეულის გუნდები მეოთხე ადგილებზე გასულს შეხვდებიან, მეორე - მესამეს, ოღონდ ერთი ჯგუფიდან გასული გუნდები ერთმანეთს არ ეთამაშებიან. ერთი ქვეყნის ორი გუნდის შეხვედრა შესაძლებელია. მერვედფინალები გაიმართება 19-23 და 26-30 მარტს.

ფოტო: სპორტინგი - სტრუმიცა

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

ბოლო, 10 ტური. 19-23 თებერვალი

A ჯგუფი

20 თებ. რეინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 35:25

22 თებ. მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ) 26:22

22 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 26:24

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 16, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 9 / ზაგრები 8, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

19 თებ. კილი (გერ)პორტუ (პორ) 30:25

23 თებ. კოლდინგი (დან) - დიუნკერკი (საფ) 26:24

23 თებ. ტარგი ლცე (პოლ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 38:30

კილი 17, კოლდინგი 14, ლცე 13, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

22 თებ. პსჟ (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 35:25

23 თებ. ვაკერ თიუნი (შვც) - დინამო მინსკი (ბლრ) 26:30

23 თებ. მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ) 31:29

ბარსელონა 17, პსჟ 13, მეტალურგი 12, ვარდარი 10 / დინამო 7, თიუნი 1

D ჯგუფი

20 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 38:34

22 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23:28

23 თებ. ჰამბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან) 28:20

ჰამბურგი 18, ფლენზბურგი 17, გორენიე 8 (+2), ოლბორგი 8 (+2) / ლოგრონიო 8 (-4), ჰალმსტადი 1

ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალის მეთექვსმეტე მონაწილე გახდა ზაპოროჟიეს მოტორი - პირველი უკრაინული გუნდი, რომელმაც ლიგის პლეიოფში გააღწია.

გადამწყვეტ თამაშში მოტორმა შინ დაამარცხა ჯგუფის გამარჯვებული, უნგრეთის ვესპრემი - 26:22 და მიუწვდომელი გახდა ზაგრების ოსიგურანიესთვის. ვესპრემმა ჯგუფურ ტურნირზე პირველი თამაში წააგო, თუმცა, ჯგუფში პირველი ადგილი და წილისყრისას პირველ კალათში განთესვა გამაღდებული ჰქონდა.

C ჯგუფში პარი სენ ჟერმენმა დაამარცხა სკოპიეს ვარდარი, 35:25 და მეორე ადგილზე გავიდა. ხვალ ჯგუფური ტურნირის ბოლო 5 თამაში გაიმართება. პლეიოფის თექვსმეტივე მონაწილე ცნობილია, თუმცა, წილისყრისთვის, რომელიც 25 თებერვალს გაიმართება, მნიშვნელოვანია, ვინ რომელ ადგილზე გავა ჯგუფებში. სწორედ ამის მიხედვით მოხდება უძლიერესების განთესვა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

10 ტური. 19-23 თებერვალი

A ჯგუფი

20 თებ. რეინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ცელიე ლაშკო (სლნ) 35:25

22 თებ. მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ვესპრემი (უნგ) 26:22

22 თებ. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 26:24

ვესპრემი 17 ქულა, ლიოვენი 16, ცელიე 9, ზაპოროჟიე 9 / ზაგრები 8, სტ. პეტერბურგი 1

B ჯგუფი

19 თებ. კილი (გერ)პორტუ (პორ) 30:25

23 თებ, 19:55 კოლდინგი (დან) - დიუნკერკი (საფ)

23 თებ, 22:00 ტარგი ლცე (პოლ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი 17, კოლდინგი 12, ლცე 11, ვისლა 8 / პორტუ 5, დიუნკერკი 3

C ჯგუფი

22 თებ. პსჟ (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 35:25

23 თებ, 20:30 ვაკერ თიუნი (შვც) - დინამო მინსკი (ბლრ)

23 თებ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ)

ბარსელონა 17, პსჟ 13, ვარდარი 10 , მეტალურგი 10 / დინამო 5, თიუნი 1

D ჯგუფი

20 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 38:34

22 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23:28

23 თებ, 17:15 ჰამბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან)

ფლენზბურგი 17, ჰამბურგი 16, ოლბორგი 8, გორენიე 8 / ლოგრონიო 8, ჰალმსტადი 1

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: