სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგაზე დასრულდა მეშვიდე ტური და გამოცხადდა შესვენება თებერვლამდე.

16-დან 7 მერვედფინალისტი უკვე ცნობილია. მათ შორის 4 გერმანული კლუბია - თასის მფლობელი ჰამბურგი, კილი, ფლენზბურგი და ლიოვენი, ასევე უნგრეთის ვესპრემი, ესპანეთის ბარსელონა და დანიის კოლდინგი.

მიზანი თითქმის მიღწეული აქვს პარი-სენ ჟერმენსაც, ვინც მინსკში ტრავმიებული ლიდერის, მიკელ ჰანსენის გარეშეც მოუგო დინამოს - 35:29. პარიზელმა მლადენ ბოიინოვიჩმა 10 გოლი გაიტანა. ამავე ჯგუფში ფრედ დასრულდა მაკედონიის მეტალურგისა და თიუნის მატჩი - 24:24. შვეიცარიელებმა პირველი, ისტორიული ქულა მოიპოვეს ჩემპიონთა ლიგაში.

დანიურმა ოლბორგმა შინ 26:27 წააგო გერმანიის ფლენზბურგთან, რომელმაც პლეიოფის საგზური გაინაღდა, ხოლო გერმანულმა კილმა 9000 მაყურებლის თვალწინ, შინ დაამარცხა პოლონეთის ვისლა - 34:25.

მერვე ტური გაიმართება 5 თებერვალს, ხოლო ჯგუფური ტურნირი დასრულდება 23 თებერვალს. იქამდე კი სანაკრებო სეზონია. 6 დეკემბერს სერბეთში იწყება ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი, ხოლო 12 იანვარს , დანიაში - კაცების ევროპის პირველობა,

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

7 ტური. 27 ნოემბერი-1 დეკემბერი

A ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) 26:32

ვესპრემი (უნგ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 29:20

ცელიე ლაშკო (სლნ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 26:20

ვესპრემი 14 ქულა, რეინნეკარი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

პორტუ (პორ) - კოლდინგი (დან) 27:24

დიუნკერკი (საფ) - ტარგი კილცე (პოლ) 30:25

კილი (გერ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 34:25

კილი 12, კოლდინგი 10, კილცე 8, ვისლა 6 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 30:23

დინამო მინსკი (ბლრ) - პსჟ (საფ) 29:35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც) 24:24

ბარსელონა 13, პსჟ 9, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - გორენიე ველენიე (სლნ) 32:40

ჰამბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 34:27

ოლბორგი (დან) - ფლენზბურგი (გერ) 26:27

ჰამბურგი 12, ფლენზბურგი 11, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი


თელავში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის აღმოსავლეთ ლიგაში. ბოლო მატჩში თელავი 31:33 დამარცხდა ყვარელთან, მაგრამ ბურთების უკეთესი სხვაობით მაინც გახდა ჩემპიონი.

სამმა გუნდმა - თელავმა, ყვარელმა და გორმა 8 თამაში მოიგო, 2 წააგო და 16-16 ქულა დააგროვა. პირად შეხვედრებიში თელავს ბალანსი +2 აღმოაჩნდა, გორს +1, ყვარელს - 3. ადგილებიც ასე განაწილდა. სამივე გუნდი ბრძოლას გააგრძელებს უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის, სადაც გავლენ აღმოსავლეთის, დასავლეთისა და თბილისის ლიგების 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი.

თამაში საოცარი სცენარით განვითარდა. თელავმა ტაიმმი 19:15 მოიგო, მაგრამ შესვენების შემდეგ ყვარელმა დევნა წამოიწყო და ტაიმის შუაში დაწინაურდა. დასრულებამდე წუთით ადრე ყვარელი 4 ბურთით იგებდა, რაც იმას ნიშნავდა, რომ ჩემპიონი ხდებოდა გორი. 5 ბურთით გამარჯვების შემთხვევაში ყვარელი მეორე ადგილზე გადაინაცვლებდა, ხოლო 6-ბურთიან სხვაობაზე თავად ხდებოდა ჩემპიონი, მაგრამ 2 ბურთი თელაველებმა გაიტანეს და 3 გუნდს შორის მატჩებში ბურთების სხვაობის მიხედვით, მხოლოდ 1 ბურთით აჯობეს გორს.

ამგვარად, აღმოსავლეთის ლიგის ჩემპიონი გახდა, თელავი (მწვრთნელები ანდრო ანდრიაშვილი და შალვა მამალაშვილი), მეორე ადგილზეა გორი (გია მამაცაშვილი და თორნიკე გაგლოშვილი), მესამე პრიზიორია ყვარელი (გოჩა ღონიაშვილი და ზურაბ ხარებაშვილი).

მატჩის დასრულების შემდეგ გაიმართა გამარჯვებულთა დაჯილდოება, რომელშიც მონაწილეობდნენ ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ზურაბ კაკაბაძე, ვიცე-პრეზიდენტები იმედო ფხაკაძე და ვახტანგ მეიფარიანი, ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელი დიმიტრი აბესაძე, კახეთის რეგიონული ფედერაციის თავმჯდომარე გიორგი სვიმონიშვილი.

4-6 დეკემბერს დასავლეთის ლიგის ჩემპიონი გამოვლინდება სენაკში, ხოლო 9-13 დეკემბერს -თბილისის ლიგის პრიზიორები. 10 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას განაგრძობს უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის. ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 6 საუკეთესო გუნდი, რომლებიც ფინალურ ტურს გამართავენ. ქულების ათვლა მეორე და მესამე ეტაპებზე ნულიდან დაიწყება.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . აღმოსავლეთი . მეორე წრე, თელავი

30 ნოემბერი

ყვარელი - თელავი 33:31

ყვარელი: მოლაშვილი - ჭერაშვილი 9, დოლმაზაშვილი 8, ჯიქურაშვილი 7, ბურკაძე 5, ხაჩიშვილი 4, ცულიკაშვილი

თელავი: ლილუაშვილი - დანილაშვილი 21, ჯაშიაშვილი 3, ბაჩიაშვილი 3, გიგაური 2, კაიშაური 1, ყორიაული 1

საბოლოო მდგომარეობა: 1. თელავი 16 ქულა (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2 6. ლაგოდეხი 2

მატჩები სამ გუნდს შორის: თელავი - გორი 29:26, 24:29, გორი - ყვარელი 28:27, 22:24, თელავი - ყვარელი 31:25, 31:33

დასავლეთი. მეორე ტური 4-6 დეკემბერს სენაკში

ფოთი 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6 / წყალტუბო 4 / ქუთაისი 2, ბათუმი 0

თბილისი. მეორე ტური - 9-13 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასზე მაკედონიის ზომიმაკ-სტრუმიცამ საპასუხო მატჩში 33:24 დაამარცხა დანიის ორჰუსი და მეოთხე წრეში გავიდა.

პირველი თამაში მაკედონიელებს 26:29 ჰქონდათ წაგებული. სტრუმიცას მარჯვენა გარემარბმა რევაზ ჭანტურიამ 3 გოლი გაიტანა და ამ სეზონის ოთხ თამაშში ფედერაციის თასზე 17 გოლი დაუგროვდა. დღეს ყველაზე შედეგიანი იყო მაკედონიელი რადოსლავ სტოიანოვიჩი - 13 გოლი.

შეჯიბრებას გამოეთიშა შტიინცა ბაკეუ. რუმინელებს სტუმრად 25:40 ჰქოდათ წაგებული შვედეთის კრისტიანსტადთან, მაგრამ მეორე მატში მაქსიმუმ შვიდგოლიან სხვაობას მიაღწიეს, საბოლოოდ კი მხოლოდ ოთხით მოიგეს - 27:23. შოთა თევზაძე რუმინული კლუბის კარს მეორე ტაიმში იცავდა, ვლადიმერ რუსია კი თამაშის უმეტეს დროს მოედანზე იყო, მაგრამ გოლი ბურთი არ გაუტანია. რუსიამ შეჯიბრება 4 გოლით დაასრულა. რუმინელთა გუნდში ყველაზე შედეგიანი იყო ბრაზილიელი და სილვა - 10 გოლი.

სანამ ბაკეუ ევროთასებზე გამოდიოდა, კიდევ ერთი ქართველის კლუბმა, ტიმოშოარას პოლიტექნიკამ რუმინეთის ჩემპიონატზე ითამაშა. ირაკლი ჩიქოვანი ზედიზედ მესამედ გახდა პოლიტექნიკას საუკეთესო ბომბარდირი 8 გოლით, მაგრამ კლუბი ზედიზედ მესამედ დამარცხდა - შინ, 25:28, პანდურისთან.

დღეს ჩემპიონთა ლიგაზე გაიმართა 5 მატჩი. ვარდარ სკოპიესთან გამარჯვების სემდეგ მერვედფინალის საგზური ოფიციალურად გაინაღდა ბარსელონამ. მეშვიდე ტური ხვალ დასრულდება 4 მატჩით, რის შემდეგაც თებერვლამდე შესვენება გამოცხადდება.

ფოტო: რეზო ჭანტურია (23)

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

7 ტური. 27 ნოემბერი-1 დეკემბერი

A ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) 26:32

ვესპრემი (უნგ) - სტ. პეტერბურგი (რუს) 29:20

ცელიე ლაშკო (სლნ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 26:20

ვესპრემი 14 ქულა, რეინნეკარი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

პორტუ (პორ) - კოლდინგი (დან) 27:24

დიუნკერკი (საფ) - ტარგი კილცე (პოლ) 30:25

1 დეკ, 17:30 კილი (გერ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილი, კოლდინგი 10, კილცე 8, ვისლა 6 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

ბარსელონა (ესპ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 30:23

1 დეკ, 18:00 დინამო მინსკი (ბლრ) - პსჟ (საფ)

1 დეკ, 21:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვაკერ თიუნი (შვც)

ბარსელონა 13, მეტალურგი 8, პსჟ 7, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - გორენიე ველენიე (სლნ) 32:40

ჰამბურგი (გერ) - ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) 34:27

1 დეკ, 19:00 ოლბორგი (დან) - ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი 12, ფლენზბურგი 9, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 4, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

 

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასის ბოლო ტურში საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა (1996-97) დაამარცხა რუსეთის ნაკრები, 33:28 და პირველი ადგილი დაიკავა.

როგორც დელეგაციის ხელმძღვანელმა, ვახტანგ ბერიაშვილმა ერევნიდან გვაცნობა, თამაში ქართველების უპირატესობით მიმდინარეობდა, ტაიმი 17:13 მოგიგეთ და მთელი მატჩის განმავლობაში წინ ვიყავით. რუსებმა მსოლოდ ორჯერ მოახერხეს სხვაობის 3 ბურთამდე შემცირება. 11 გოლი გაიტანა სტუს-შუამარბმა თემურ ორჯონიკიძემ (მის ანგარიშზე 36 გოლია 3 თამაშში), 9 გოლი შეაგდო პეგასის ინსაიდმა ალექსანდრე ცხვარაშვილმა, 7 - სამტრედიის ხაზის მოთამაშემ ჯაბა ხაჟომიამ, 4 - სტუ-ს გარემარბმა ირაკლი გოგოლაძემ, თითო - იმედის ინსაიდმა გივი გიორგაძემ და პეგასის ხაზმა გიგა კოხრეიძემ. გამოსარჩევია პეგასის მეკარის, ზურაბ ცინცაძის კარგი თამაშიც.

ამ თამაშამდე საქართველოს ნაკრებმა მოუგო უკრაინას (33:28) და სომხეთს (32:21), ხოლო რუსებს იგივე მეტოქეები გაცილებით დიდი სხვაობით ყავდათ დამარცხებულები (43:16, 45:13).

ჩვენი 18-წლამდელთა გუნდი ტიტე კალანდაძისა და გიორგი გვაზავას ხელმძღვანელობით გააგრძელებს მზადებას ევროპის 2014 წლის ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირისთვის, რომელიც 10-12 იანვარს გაიმართება ხორვატიაში. მეტოქეები არიან ხორვატია, მაკედონია და ჰოლანდია. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი (18 წ). ერევანი

30 ნოემბერი, მესამე ტური

საქართველო - რუსეთი 33:28

საქართველო: ცინცაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 11, ცხვარაშვილი 9, ხაჟომია 7, გოგოლაძე 4, გიორგაძე 1, კოხრეიძე 1, აბჟანდაძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ცუხიშვილი, ნაზღაიძე (მწვრთნელები ტიტე კალანდაძე, გიორგი გვაზავა)

უკრაინა - სომხეთი 20:21

საქართველო 6 ქულა, რუსეთი 4, სომხეთი 2, უკრაინა 0

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

 


საქართველოს ხელბურთელ გოგონათა ნაკრებმა (1998-99) უკრაინის ქალაქ ბროვარიში დასრულებული საერთაშორისო ტურნირის ბოლო მატჩი უკრაინასთან წააგო - 18:25.

მეორე მატჩში ზაპოროჟიეს გუნდმა დაამარცხა ბელარუსი - 22:19. შედეგად, ორი უკრაინული გუნდი, რომლებიც 1997-98 წლებში დაბადებულებით ასპარეზობდნენ, პირველ-მეორე ადგილებზე გავიდნენ. ჩვენი ნაკრები 19:27 დამარცხდა ბელარუსთან და 15:26 ზაპოროჟიეს გუნდთან.

ელისო ჟურულიშვილი, მწვრთნელი: - ნაკრებისთვის ეს პირველი საერთაშორისო ტურნირი იყო. აქამდე ერთადერთხელ, შარშან ვიყავით ბაქოში, სადაც სამი ამხანაგური თამაში გვქონდა. ამის გათვალისწინებით, კიევის ტურნირზე გამოსვლა ნორმალური იყო. მასპინძლებს მოეწონათ ჩენი გუნდი - გვითხრეს, რომ აზარტული, ემოციური და პერსპექტიული გოგონები გვყავს, რომლებმაც დაამშვენეს ტურნირი. დღეს გაიმართა საზეიმო დახურვა, რომელზედაც ჩვენი გუნდიდან საუკეთესო მოთამაშის პრიზი თათია გადელიას გადაეცა - მან 3 თამაშში 19 გოლი გაიტანა. უკრაინაში კიდევ ერთი დღე ვრჩებით, კვირას ამხანაგური მატჩი გვექნება ბროვარის ბუნდთან, რომელსაც ერთი მსგავსი თამაში უკვე მოვუგეთ - 29:23. საქართველოში ორშაბათს დავბრუნდებით.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები ემზადება ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელიც 2015 წელს თბილისში გაიმართება. 2015 წლიდან გუნდი უკვე ჩვიდმეტწლამდელთა ევროპის ჩემპიონატზე ითამაშებს, ერთი წლის შემდეგ კი მსოფლიო პირველობაზე. 2014 წელს გუნდს მზადების ბევრად უფრო ინტენსიური ეტაპი ექნება, რაც რამდენიმე საერთაშორისო ტურნირსაც მოიცავს.

საერთაშორისო ტურნირი უკრაინაში. 30 ნოემბერი, ბროვარი, მესამე დღე

საქართველო (15წ) - უკრაინა (16წ) 18:25

საქართველო: ჯავახია, ყაველაშვილი - ბერიძე 4, ჩოხელი 4, გადელია 4, ღვალაძე 3, ჯაღათაშვილი 1, ნარიმანიძე 1, გაბისონია 1, ჩოგოვაძე, ყველაშვილი, ვენეცკი, გიორგაძე, სიხარულიძე (მთ. მწვრთნელი მაია კარბუნარი, მწვრთნელი ელისო ჟურულიშვილი)

ზაპორიჟიე - ბელარუსი 22:19

საბოლოო მდგომარეობა: უკრაინა 6 ქულა, ზაპოროჟიე 4, ბელარუსი 2, საქართველო 0

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასის ბოლო ტურში გამარჯვებულის ვინაობას რუსეთ-საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრების მატჩი გამოავლენს.

შეჯიბრების მეორე დღეს ორივე გუნდმა მეორე გამარჯვება მოიპოვა - რუსებმა დაამარცხეს უკრაინა - 43:16, ხოლო ქართველმა თვრამეტწლამდელებმა - სომხეთის ნაკრები 32:21.

პირველ ტურში საქართველომ მოუგო უკრაინას (33:28), ხოლო რუსეთმა - სომხეთს (45:13).

ტიტე კალანდაძისა და გიორგი გვაზავას ხელმძღვანელობით საქართველოს ნაკრები ემზადება ევროპის 2014 წლის 18-წლამდელთა ჩემპიონატისთვის. შესარჩევი ტურნირი გუნდს 10-12 იანვარს აქვს ხორვატიაში - ხორვატიის, მაკედონიისა და ჰოლანდიის გუნდების წინააღმდეგ. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი (18წ). ერევანი

29 ნოემბერი, მეორე ტური

საქართველო - სომხეთი 32:21

საქართველო: ცინცაძე, ხიდეშელი - აბჟანდაძე 9, ორჯონიკიძე 7, დემეტრაშვილი 6, ბაძაღუა 5, დიხამინჯია 3, კოხრეიძე 2, გოგოლაძე, გიორგაძე, ცუხიშვილი, ნაზღაიძე, ხაჟომია, ცხვარაშვილი,

რუსეთი - უკრაინა 43:16

30 ნოემბერი, 12:00 საქართველო - რუსეთი, 14:00 სომხეთი - უკრაინა

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: