სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

ხვალ დასრულდება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ეტაპი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. გამოვლინდება თბილისის ლიგის ჩემპიონი, პრიზიორები და მეორე ეტაპზე გასული გუნდები.

დღევანდელი მატჩების შემდეგ 17-17 ქულით ლიდერობენ ქარიშხალა და პეგასი. მათ ბურთების სხვაობაც ერთნაირი აქვთ (+116) და პირველი წრის შეხვედრაც ფრედ აქვთ დასრულებული. თუ ხვალინდელი, საჩემპიონო თამაში ფრედ დასრულდა, მაშინ ჩემპიონი გახდება პეგასი, ვისაც მეტი გოლი აქვს გატანილი.

ხვალვე, მესამე ადგილის მფლობელის ვინაობას გაარკვევენ იმედი და მამული. ბრინჯაოს მედლების მოსაპოვებლად იმედს 2 ბურთით გამარჯვება სჭირდება. მეორე ეტაპზე გასვლა იმედს წაგების შემთხვევაშიც განაღდებული აქვს, რადგანაც ბურთების სხვაობით ბევრად სჯობნის აღმოსავლეთისა და დასავლეთის ლიგებში მეოთხე ადგილზე გასულ გუნდებს,

2014 წელს 10 საუკეთესო გუნდი უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

ხვალ, გადამწყვეტი ტური სპორტკომპლექს არენაში 14 საათზე დაიწყება.

მატჩების ვიდეო-სტრიმინგი მიმდინარეობს მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/geohandball&per_page=

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.
12 დეკემბერი
ქარიშხალა - შევარდენი 41:16
მამული - პეგასი 25:38
ქარელი - იმედი 14:29

13 დეკემბერი, არენა
14:00 შევარდენი - ქარელი
1
5:20 მამული - იმედი
1
6:40 პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

მდგომარეობა: პეგასი 17 ქ (281-165), ქარიშხალა 17 (256-140), მამული 10 (+3) / იმედი 8 (+27) / შევარდენი 2, ქარელი 0

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 (-19) / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 (-5) / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ჯგუფური ტურნირის მესამე დღის შემდეგ შვიდმა გუნდმა უკვე გაინაღდა მერვედფინალში გასვლა სერბეთში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე.

საფრანგეთმა მეორე ტაიმში გატეხა ჰოლანდია (23:19) და მონტენეგროსთან ერთად 3 მოგებით ლიდერობს A ჯგუფში.

B ჯგუფში ბრაზილიასთან დამარცხდა მასპინძელი, სერბეთის გუნდი - 23:25. სერბები მთელი თამაში მდევრები იყვნენ და სირენამდე 10 წუთით ადრე გაათანაბრეს კიდეც ანგარიში - 21:21, მაგრამ მეტი ვეღრ მოახერხეს. 5-5 გოლით ბრაზილიის გუნდში ყველაზე შედეგიანები იყვნენ გარემარბი ალესანდრა ნასიმენტო და ინსაიდი ედუარდა ამორიმი. ამავე ჯგუფში 3 მოგება დანიის ნაკრებს აქვს.

C ჯგუფში წაუგებელი მხოლოდ მოქმედი მსოფლიო ჩემპიონი ნორვეგიაა, ხოლო D ჯგუფში - უნგრეთი და გერმანია. გერმანელებმა პრინციპული მატჩი მოუგეს რუმინეთს (26:23), ხოლო ჩეხეთმა დაამარცხა ტუნისი - 28:24 და შესაძლოა, სწორედ ამ მოგების წყალობით მოხვდეს მერვედფინალში.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

10 დეკემბერი

A ჯგუფი

კორეა - დრ კონგო 34:20

მონტენეგრო - დომინიკელთა რესპუბლიკა 33:19

ჰოლანდია - საფრანგეთი 19:23

მონტენეგრო, საფრანგეთი 6, კორეა 4, ჰოლანდია 2 / დომ. რესპ, კონგო 0

B ჯგუფი

ჩინეთი - იაპონია 27:33

ბრაზილია - სერბეთი 25:23

დანია - ალჟირი 38:20

დანია, ბრაზილია 6, სერბეთი 4, იაპონია 2 / ჩინეთი, ალჟირი 0

C ჯგუფი

პოლონეთი - ანგოლა 32:23

ესპანეთი - არგენტინა 25:19

ნორვეგია - პარაგვაი 34:13

ნორვეგია 6, პოლონეთი, ანგოლა, ესპანეთი 4 / არგენტინა, პარაგვაი 0

D ჯგუფი

ჩეხეთი - ტუნისი 28:24

გერმანია - რუმინეთი 26:23

უნგრეთი - ავსტრალია 39:15

უნგრეთი, გერმანია 6, რუმინეთი 4, ჩეხეთი 2 / ტუნისი, ავსტრალია 0

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

დღეს

A ჯგუფი. 19:00 დომ. რესპ - კორეა, 21:15 ჰოლანდია - კონგო, 23:30 საფრანგეთი - მონტენეგრო

B ჯგუფი. 18:45 ბრაზილია - იაპონია, 21:00 ალჟირი - ჩინეთი , 23:15 სერბეთი - დანია

 

კიდევ რამდენიმე მერვედფინალისტი გამოვლინდა სერბეთში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე.

A ჯგუფში საუკეთესო ოთხეულში გასვლა გაინაღდა ჰოლანდიამ, ხოლო მთავარი მატჩი ევროპის ჩემპიონ მონტენეგროსა და საფრანგეთს შორის გაიმართა. გამარჯვების მომტანი გოლი დასრულებამდე 21 წამით შეაგდო ფრანგმა მარიამა სინიატემ. ფრანგებმა 17-დან 13 გოლი უკანა ხაზიდან გაიტანეს, ხოლო მათმა მეკარემ, არმანდინ დე ინომ მეტოქეთა დარტყმების 43% მოიგერია.

B ჯგუფში ბრაზილიამ დაამარცხა იაპონია (24:20) და ხუთი ოთხი მოგებით ლიდერობს. ალჟირი ბოლო წუთებზე დამარცხდა ჩინეთთან (25:27), მაგრამ მერვედფინალში გასვლის შანსი ისევ აქვს, თუ ბოლო ტურში იაპონიას 4 ბურთით მოუგებს.

ბრაზილიასთან წაგების შემდეგ შეჯიბრების მასპინძელი, სერბეთი, ჯგუფის ფავორიტს, დანიას ხვდებოდა. დანია 19:17 იგებდა, როცა მასპინძელთა მწვრთნელმა საშა ბოშკოვიჩმა წუთშესვენება აიღო. ამის სემდეგ სერბეთმა ზედიზედ 5 გოლი გაიტანა და დასრულებამდე 5 წუთით ადრე 22:19 დაწინაურდა. ბრძოლა ბოლო წამებამდე გაგრძელდა. დანიელებმა ერთ ბურთამდე შეამცირეს სხვაობა (22:23) და ბოლო შეტევაც მათი იყო, მაგრამ სუზან ტორსგარდის დარტყმა მოიგერია მეკარე კატარინა ტომაშევიჩმა და თამაშიც დასრულდა.

დღეს მეოთხე ტურს C და D ჯგუფების გუნდები გამართავენ.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

11 დეკემბერი

A ჯგუფი

დომ. რესპ - კორეა 20:51

ჰოლანდია - დრ. კონგო 33:21

საფრანგეთი - მონტენეგრო 17:16

საფრანგეთი 8, მონტენეგრო 6, კორეა 6, ჰოლანდია 4 / კონგო 0, დომ. რესპ 0

B ჯგუფი

ბრაზილია - იაპონია 24:20

ალჟირი - ჩინეთი 25:27

სერბეთი - დანია 23:22

ბრაზილია 8, სერბეთი 6, დანია 6, იაპონია 2 / ჩინეთი 2, ალჟირი 0

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

12 დეკემბერს

C ჯგუფი. 18:45 პარაგვაი - ესპანეთი, 21:00 პოლონეთი - არგენტინა, 23:15 ანგოლა - ნორვეგია

D ჯგუფი. 17:45 ავსტრალია - ჩეხეთი, 20:00 გერმანია - ტუნისი, 22:15 რუმინეთი - უნგრეთი

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი უფროსი ასაკის ბიჭებს შორის თბილისის ლიგაში.

მეორე ტურში ცენტრალური იყო ქარიშხალასა და იმედის მატჩი. ქარიშხალა იბრძვის თბილისის ჩემპიონობისთვის, ხოლო იმედი - მესამე ადგილისთვის, რაც საშუალებას მისცემს მეორე ეტაპიდან უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის გააგრძელოს ბრძოლა.

იმედი გუშინ ერთი ბურთით დამარცხდა მეორე ლიდერ პეგასთან და დღესად მედგრად იბრძოლა, მაგრამ ისევ წააგო - 21:25. საუკეთესოები იყვნენ საქართველოს ნაკრების მოთამაშეები - ირაკლი კბილაშვილი (ქარიშხალა, 11 გოლი) და ხაზეინ რუსტამოვი (იმედი, 8).

საქმე იქითკენ მიდის, რომ ჩემპიონისა და მესამე პრიზიორის ვინაობა ბოლო ტურში, პარასკევს გამოვლინდება, როცა თამაშებენ მამული-იმედი და ქარიშხალა პეგასი.

ათი საუკეთესო გუნდი 2014 წელს ერთ წრედ ითამაშებს და გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლ ექვსეულს. ყოველ მომდევნო ეტაპზე გუნდები ასპარეზობას 0 ქულით დაიწყებენ.

მეორე ეტაპზე უკვე გავიდნენ თელავი, გორი, ყვარელი, ფოთი, სამტრედია, ზუგდიდი. ასევე - ქარიშხალა, პეგასი და მამული. ათეულში მოხვედრის შანსი აქვს იმედს - მათ ჯერ კიდევ შეუძლიათ თბილისის ზონაში მესამე ადგილის დაკავება, ასევე საუკეთესო მეოთხე გუნდად გასვლა მეორე ეტაპზე.

 

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.

10 დეკემბერი
შევარდენი - პეგასი 15:33
ქარელი - მამული 9:26
იმედი - ქარიშხალა 21:25

იმედი: ხარაიშვილი - რუსტამოვი 8, იობაშვილი 5, ჰუსეინოვი 5, ბაინაზაშვილი 3, მიქავა, კაპანაძე, დვალი / ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ფარესაშვილი - კბილაშვილი 11, გოგუა 5, მამულაშვილი 4, არსენაშვილი 4, ფერაძე 1, ჯინჭარაძე, წიკლაური

9 დეკემბერი. მამული - შევარდენი 28:20, პეგასი - იმედი 28:27, ქარიშხალა - ქარელი 21:1

მდგომარეობა: ქარიშხალა 13 ქ (+83), პეგასი 13 (+81), მამული 10 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

11 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - მამული
16:20
იმედი - შევარდენი
17:40
პეგასი - ქარელი
12 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - შევარდენი
16:20
მამული - პეგასი
17:40
ქარელი - იმედი
13 დეკემბერი, არენა
15:00 შევარდენი - ქარელი
16:20
მამული - იმედი
17:40
პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

დასრულებამდე 2 ტურით ადრე საქართველოს ჩემპიონატის თბილისის ლიგას ისევ ორი გუნდი ლიდერობს.

 

დღეს ქარიშხალამ 32:24 დაამარხა მამული, ხოლო პეგასმა 32:10 მოუგო ქარელს და ბურთების სხვაობით დაწინაურდა. ეს მაჩვენებელი შეიძლება გადამწყვეტი აღმოჩნდეს, თუ ლიდერთ მატჩი ბოლო ტურში, ისევე როგორც პირველი წრის შეხვედრა, ფრედ დასრულდა.

მესამე ადგილისთვის იბრძვიან მამული და იმედი. იმედმა დღეს მოუგო შევარდენს - 30:17. მამული 4 ქულით წინაა, მაგრამ არაა გამორიცხული, რომ მესამე პრიზიორის ვინაობაც ბოლო დღეს, ურთიერთშეხვედრაში გაირკვეს. პირველი წრის მატჩი მამულმა 22:20 მოიგო.

მეორე ეტაპზე, 2014 წელს, აღმოსავლეთის, დასავლეთისა და თბილისის ლიგების 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს. 9 მონაწილე უკვე ცნობილია - თელავი, გორი, ყვარელი, ფოთი, სამტრედია, ზუგდიდი, ქარიშხალა, პეგასი და მამული.

მატჩების ვიდეო-სტრიმინგი მიმდინარეობს მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/geohandball&per_page=

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.

11 დეკემბერი, არენა

ქარიშხალა - მამული 32:24
იმედი - შევარდენი 30:17
პეგასი - ქარელი 32:10

მდგომარეობა: პეგასი 15 ქ (+103), ქარიშხალა 15 (+91), მამული 10 / იმედი 6 / შევარდენი 2, ქარელი 0

12 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - შევარდენი
16:20
მამული - პეგასი
17:40
ქარელი - იმედი
13 დეკემბერი, არენა
15:00 შევარდენი - ქარელი
16:20
მამული - იმედი
17:40
პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1.თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1.ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

ქართული ხელბურთის ყველა სიახლე იხილეთ ჩვენს ვებგვერდზე

http://geohandball.ge/

და ფეისბუკზე

https://www.facebook.com/GEONHF

ჩვენი არხი მაივიდეოზე:

http://www.myvideo.ge/geohandball&per_page=

 

სერბეთში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე დღეს მესამე ტურის 12 მატჩია, რის შემდეგაც პირველი მერვედფინალისტები გამოვლინდებიან.

გუშინ ტუნისმა დიდი ბრძოლა გაუმართა უნგრეთს. დასრულებამდე 10 წუთით ადრე აფრიკელები 21:20 იგებდნენ, მაგრამ უნგრელებმა დაცვაში კარგი თამაშის წყალობით მოახერხეს თამაშის გარდატეხა. გამარჯვებულთაგან 6-6 გოლი გაიტანეს სუსანა ტომორიმ და და ანიტა გორბიჟმა, ხოლო ტუნისელთა სათადარიგო მეკარემ, ნურა ბენ სლამამ სამიდან სამი პენალტი მოიგერია.

გერმანიამ საბოლოოდ თამაშის მიწურულს, ზედიზედ გატანილი 5 გოლის წყალობით გატეხა ჩეხეთი - 37:32. 11 გოლი გაიტანა ინსაიდმა ზუზან მიულერმა. D ჯგუფში გერმანია, რუმინეთი და უნგრეთი 4-4 ქულით ლიდერობენ, ხოლო მეოთხე ადგილისთვის გადამწყვეტი ალბათ იქნება ტუნის-ჩეხეთის დღევანდელი მატჩი.

C ჯგუფში ფრედ, 15:15 დასრულებული პირველი ტაიმის შემდეგ ესპანეთმა მეორე ტაიმში დაჯაბნა პოლონეთი - 26:20. ესპანელთა შორის საუკეთესონი იყვნენ შუამარბი ალესანდრინა კაბრალი (ფოტოზე, 86) 8 გოლით და მეკარე სილვია ნავარო, ვინც ტყორცნების 38 პროცენტი მოიგერია.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

9 დეკემბერი

C ჯგუფი

პარაგვაი - ანგოლა 12:37

ესპანეთი - პოლონეთი 26:20

არგენტინა - ნორვეგია 18:37

ანგოლა, ნორვეგია 4, პოლონეთი, ესპანეთი 2, არგენტინა, პარაგვაი 0

D ჯგუფი

ტუნისი - უნგრეთი 24:26

ჩეხეთი - გერმანია 32:37

ავსტრალია - რუმინეთი 13:32

რუმინეთი, გერმანია, უნგრეთი 4, ტუნისი, ჩეხეთი, ავსტრალია 0

 

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

 

დღეს: 17:45 ჩეხეთი - ტუნისი, 18:45 ჩინეთი - იაპონია, 18:45 პოლონეთი - ანგოლა, 19:00 კორეა - დრ კონგო, 20:00 გერმანია - რუმინეთი, 21:00 ბრაზილია - სერბეთი, 21:00 ესპანეთი - არგენტინა, 21:15 მონტენეგრო - დომინიკელთა რესპუბლიკა, 22:15 უნგრეთი - ავსტრალია, 23:15 ნორვეგია - პარაგვაი, 23:15 დანია - ალჟირი, 23:30 ჰოლანდია - საფრანგეთი

 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: