სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ტური აღმოსავლეთი ქვეჯგუფის 4 გუნდის მონაწილეობით.

ზედიზედ მეორე გამარჯვება მოიპოვა პეგასმა - ამჯერად ლევან გელაშვილის და ტიტე კალანდაძის გუნდმა თელაველები დაამარცხა - 31:21.

იმედი სადღაც 20 წუთი გაუძალიანდა ახალგაზრდული შემადგენლობით მოთამაშე ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდს - ანგარიში 8:8 იყო, როდესაც ქვეყნის ჩემპიონმა ათბურთიანი გაქცევა მოაწყო (18:8), თამაში კი ოცბურთიანი სხვაობით დაასრულა.

სტუ 7 თამაშიდან 7 მოგებით ლიდერობს და მინიმუმ პირველი წრის დასრულებამდე პირველ ადგილზე დარჩება. პირველი წრე კი დასრულდება სენაკში, სადაც 19-21 ნოემბერს დასავლეთი ქვეჯგუფის 4 გუნდი ერთმანეთს ეთამაშება, რის შემდეგაც ყველა გუნდს 7-7 ნათამაშები მატჩი დაუგროვდება. დეკემბერში დაიწყება მეორე წრე.

საქართველოს ჩემპიონატი. აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი
არენა, 15 ნოემბერი

პეგასი - თელავი 30:21
პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - . ცხვარაშვილი 7, დიხამინჯია 6, . კალანდაძე 4, ბაძაღუა 3, კოხრეიძე 2, აბჟანდაძე 2, ცუხიშვილი 2, დემეტრაშვილი 2, . ცხვარაშვილი 2, ქუთათელაძე, ნატროშვილი, ზარნაძე, გელაშვილი

თელავი: . სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გ. სვიმონიშვილი 7, გიგაური 5, ანდრიაშვილი 5, . სამიტაშვილი 3, მღებრიშვილი 1, ცისკარიშვილი, მაისაშვილი, გიორგელაშვილი, . სვიმონიშვილი, იაგორაშვილი ბიწკინაშვილი, ბეჟაშვილი, დიდებაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

სტუ - იმედი 35:15

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 10, გოგოლაძე 6, . არსენაშვილი 6, სტურუა 5, სიმონია 5, აბრამიშვილი 3, სურმავა


იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, მამულაშვილი - გიორგაძე 7, მძელური 2, ბეჟანიშვილი 2, აბაშიძე 1, . კალანდაძე 1, თაბაგარი 1, ჩაკვეტაძე 1, მაჭარაშვილი, რუსტამოვი , ჩიკვილაძე, ალანია, გოთოშია,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გია ბროლაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ--------------7 7 0 0 236-160 14
ბათუმი--------- 4 3  0  1  151-122 6
სამტრედია-----4  3  0  1  135-116 6
პეგასი----------- 7 2 2  3 212-234 6
იმედი----------- 7 3  0 4 192-219 6
ქუთაისი-------- 4 1  1  2  112-126 3
ჭაბუკები-------  4  0  2  2  107-115  2
თელავი--------- 7 0  1 6 158-211 1

დასავლეთი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს გამართავს 19-21 ნოემბერს სენაკში

დღეს დაიწყო ჩემპიონთა ლიგის მორიგი ტური. მინსკში 15 000 მაყურებელი დაესწრო დინამოს მატჩს ბარსელონასთან.

ბარსელონამ 35:25 მოიგო, ხოლო ბელარუსმა სიარჰეი რუტენკამ 8 გოლი გაუტანა თანამემამულეებს. ამავე ჯგუფში, მაკედონიურ დერბიში ვარდარმა დაამარცხა მეტალურგი - 27:22 და ქულებით გაუთანაბრდა თანაქალაქელებს. A ჯგუფში გერმანიის რეინ ნეკარმა იოლად მოუგო ხორვატიის ზაგრებს - 34:26.

კაცები შაბათ-კვირას პირველ წრეს დაასრულებენ, ხოლო ქალთა ტურნირზე ბოლო, მეექვსე ტურია და მეორე ჯგუფური ეტაპის ყველა მონაწილე გამოვლინდება. გასათამაშებელი დარჩა 2 საგზური. A ჯგუფში მეორე ადგილისთვის იბრძვიან ავსტრიის ჰიპო, რუმინეთია ბაია მარე და გერმანიის ტიურინგერი, ხოლო B ჯგუფში გადამწყვეტი იქნება მონტენეგროს ბუდუჩნოსტის და უნგრული ფერენცვაროშის მატჩი.

ფოტო: სიარჰეი რუტენკა (22) დინამო-ბარსელონას მატჩში

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 14-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

14 ნოე: რეინ–ნეკარი (გერ) - ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 34:26

17 ნოე, 21:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) სტ. პეტერბურგი (რუს)

17 ნოე, 23:00 ცელიე ლაშკო (სლნ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 8 ქულა, რეინ–ნეკარი 7, ცელიე, ზაგრები 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

16 ნოე, 23:30 პორტუ (პორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ)

17 ნოე, 20:00 კოლდინგი (დან) - ტარგი კილცე (პოლ)

17 ნოე, 21:45: დიუნკერკი (საფ) - კილი (გერ)

კილცე 8, კოლდინგი, კილი 6, ვისლა 2 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

14 ნოე: დინამო მინსკი (ბლრ) - ბარსელონა (ესპ) 25:35

14 ნოე: მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 22:27

17 ნოე, 20:00 ვაკერ თიუნი (შვც) - პსჟ (საფ)

ბარსელონა 9, ვარდარი, მეტალურგი 6, დინამო 4 / პსჟ 3, თიუნი 0

D ჯგუფი

16 ნოე, 17:45 ჰამბურგი (გერ) - ფლენზბურგი (გერ)

16 ნოე, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - გორენიე ველენიე (სლნ)

17 ნოე, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) - ოლბორგი (დან)

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 4, ლოგრონიო 2 / გორენიე 2, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 16-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

16 ნოე, 21:30 დიორი ეტო (უნგ) - ბაია მარე (რუმ)

17 ნოე, 18:00 ტიურინგერი (გერ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

დიორი 10, ჰიპო 4 / ბაია მარე 4, ტიურინგერი 2

B ჯგუფი

17 ნოე, 16:15 მიდტიულანდი (დან) - ლიუბლინი (პოლ)

17 ნოე, 21:00 ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ფერენცვაროში (უნგ)

მიდტიულანდი 8, ბუდუჩნოსტი 6 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

16 ნოე, 20:00 კრიმ მერკატორი (სლნ) - ლაიპციგი (გერ)

17 ნოე, 16:15 მეცი (საფ) - სევეჰოფი (შვდ)

კრიმი 7, სევეჰოფი 7 / მეცი 4, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

16 ნოე, 22:30 ლარვიკი (ნორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ)

17 ნოე, 15:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) - პოდრავკა (ხორ)

ვარდარი 9, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

 

საქართველოში სტუმრად მყოფმა სომხეთის ჭაბუკთა ნაკრებმა ტურნეს პირველი მატჩი გამართა და 2 წლით უმცროს ქართველ ბიჭებთან, ოლიმპიურ ნაკრებთან, 11:36 დამარცხდა.

 

სტუმრებს ერთადერთხელ ჰქონდათ დაწინაურების შანსი, როდესაც პირველივე წუთზე შვიდმეტრიანი დარტყმის უფლება მოიპოვეს, მაგრამ ბურთი მეკარე გიორგი ვათიაშვილმა მოიგერია. ქართველებმა ტაიმი16:5 მოიგეს, მეორე ტაიმში კი ბევრად გაზარდეს სხვაობა. ყველაზე შედეგიანი იყო ირაკლი კბილაშვილი, ვინც თავისი შვიდივე გოლი პირველ ტაიმში გაიტანა.

სომხეთის 1996-97 წლებში დაბადებულთა ნაკრები ხვალ, სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში მეორე თამაშს გამართავს და ამჯერად ქართველ თანატოლთა ნაკრებს ეთამაშება. შეხვედრა 17 საათზე დაიწყება, ზეგ კი, 11:00, მესამე მატჩია.

საერთაშორისო მატჩი

საქართველო (15წ) - სომხეთი (17წ) 36:11

15 ნოემბერი, არენა 2

საქართველო: ვათიაშვილი, ხანდოლიშვილი - კბილაშვილი 7, გაწერელია 5, ნაზღაიძე 4, ცხოვრებაძე 3, დოლმაზაშვილი 3, ბიბილეიშვილი 3, დანელიშვილი 3, მაისურაძე 3, ბაინაზაშვილი 2, ტიელიძე 2, გოგავა 1, ე. არსენაშვილი, ფერაძე

მსაჯები: ზაზა სამადაშვილი ზურაბ ქოქოსაძე

 

სპორტკომპლექს არენაში გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი. დღეს მორიგი მატჩი მოიგო ქვეყნის ჩემპიონმა, ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა, რომელმაც თელავი დაამარცხა - 26:13.

ძალიან საინტერესო გამოდგა მეორე მატჩი. პეგასი და იმედი სადღაც 20 წუთი თანაბრად თამაშობდნენ, მაგრამ ტაიმის ბოლო 10 წუთში პეგასის მეკარე ზურაბ ცინცაძემ მოიგერია თითქმის ყველაფერი, რის შედეგადაც, მისმა გუნდმა სოლიდური უპირატესობა მოიპოვა - 22:14 შესვენებაზე.

მეორე ტაიმის დასაწყისში პეგასმა სხვაობა 10 ბურთამდე აიყვანა და თითქოს გამარჯვებულის ვინაობა ნაადრევად გაირკვა, მაგრამ, აქ უკვე იმედის მეკარის, ავთო მღებრიშვილის ჯერი დადგა. მისი სეივების სერიის შემდეგ იმედმა დევნა წამოიწყო. სხვაობა ნელ-ნელა დავიდა 3 ბურთამდე (25:28, 26:29), მაგრამ თამაშის ბოლოს ვეტერანმა ტიტე კალანდაძემ და ალეკო ცხვარაშვილმა წერტილი დაუსვეს შეხვედრას - 31:26. პეგასმა ჩემპიონატში პირველად გაიმარჯვა.

ხვალ ტური დასრულდება პეგას-თელავისა და სტუ-იმედის მატჩებით.

ხვალვე ხელბურთი გაიმართება თბილისის კიდევ ორ ასპარეზზე. იქვე, სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში (ყოფილი ქარიშხალა) ითამაშებს საქართველოში სტუმრად მყოფი სომხეთის ჭაბუკთა ნაკრები. სომხები 1996-97 წლებში დაბადებულთა გუნდით გვეწვივნენ და ხვალ, 16:00, ეთამაშებიან ჩვენს ოლიმპიურ ნაკრებს (1998-99), ზეგ მეორე მატჩი აქვთ თავის თანატოლ საქართველოს ნაკრებთან, ხოლო ტურნეს კვირას დაასრულებენ. ხვალვე გლდანის ხელბურთის დარბაზში იწყება 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონათა საქართველოს ჩემპიონატის მორიგი ტური.


საქართველოს ჩემპიონატი. აღმოსავლეთი ქვეჯგუფი
არენა, 14 ნოემბერი

თელავი - სტუ 13:26

თელავი: . სამიტაშვილი, წვერიკმაზაშვილი - გიგაური 5, მღებრიშვილი 3, ცისკარიშვილი 2, მაისაშვილი 2, გ. სვიმონიშვილი 1, ანდრიაშვილი, გიორგელაშვილი, . სვიმონიშვილი, . სამიტაშვილი, იაგორაშვილი ბიწკინაშვილი, ბეჟაშვილი, დიდებაშვილი

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი, ანდრიაძე - გოგოლაძე 5, ორჯონიკიძე 4, აბრამიშვილი 4, ამირანაშვილი 3, გრიშიკაშვილი 3, სურმავა 2, მსხვილიძე 2, სიმონია 1, გოგალაძე 1, სტურუა 1, ბერძენიშვილი, გვაზავა, . არსენაშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული , ინა ჭკუასელი

პეგასი - იმედი 31:26

პეგასი: ცინცაძე, ნარსია - . ცხვარაშვილი 10, . კალანდაძე 8, კოხრეიძე 4, გელაშვილი 4, დიხამინჯია 3, აბჟანდაძე 2, ცუხიშვილი, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, მაისურაძე, ქუთათელაძე, ნატროშვილი, . ცხვარაშვილი, ზარნაძე

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია, მამულაშვილი - იობაშვილი 9, ალანია 4, ბეჟანიშვილი 3, მაჭარაშვილი 3, რუსტამოვი 2, ჩიკვილაძე 2, მძელური 1, გიორგაძე 1, ჩაკვეტაძე 1, აბაშიძე, გოთოშია, თაბაგარი, . კალანდაძე

მსაჯები: გია ბროლაძე, ზურაბ ქოქოსაძე

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ--------------6 6 0 0 201-145 12
ბათუმი--------- 4 3  0  1  151-122 6
სამტრედია-----4  3  0  1  135-116 6
იმედი----------- 6 3  0 3 177-184 6
პეგასი---------- 6 1 2  3  182-213 4
ქუთაისი-------- 4 1  1  2  112-126 3
ჭაბუკები-------  4  0  2  2  107-115 2
თელავი--------- 6 0  1 5 137-181 1

15 ნოემბერი. 15:30 პეგასი - თელავი, 17:00 სტუ - იმედი

დასავლეთი (ბათუმი, სამტრედია, ქუთაისი, ჭაბუკთა ნაკრები) ტურს გამართავს 19-21 ნოემბერს სენაკში

ფოტო: პეგასის მეკარე ზურაბ ცინცაძე

 

ამ დღეებში გრძელდება საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატები.

 

სენაკში დასრულდა 2000-01 წლებში დაბადებული ბიჭების მეორე წრე დასავლეთის ჯგუფში - აქ ორი წრის შემდეგ უდანაკარგოდ ლიდერობს ქუთაისის გუნდი.

 

თბილისში თამაშობენ ზედა ასაკის (1998-99) გოგონები. პირველ დღეს ორი თამაში მოიგო ფოთის გუნდმა. აქ 9 ქულით მამული ლიდერობს, თუმცა, ასევე 1 ქულა აქვს დაკარგული ყვარლის გუნდს, ხოლო ფოთი ჯერჯერობით უდანაკარგოდ მიდის - 3 თამაშიდან 3 მოგება. ხვალ ცენტრალური თამაში იქნება ფოთი-ყვარელი.

 

ხვალიდან თელავში ქვედა ასაკის ბიჭების აღმოსავლეთი ჯგუფის მეორე ტური გაიმართება.

 

ასაკობრივი ჩემპიონატები. გოგონები, 1998-99

 

საერთო ტური. გლდანი, 15 ნოემბერი. წყალტუბო - მამული 6:36, ფოთი - პეგასი 24:18, იმედი - წყალტუბო 7:15, ქარიშხალა - ფოთი 5:23

 

შაბათს - 11:00 ქარიშხალა - წყალტუბო, 12:00 ფოთი - ყვარელი, 13:00 წყალტუბო - პეგასი, 14:00 იმედი - ფოთი

 

მდგომარეობა: მამული - 9 ქულა (5 თამაშიდან), ყვარელი - 7 (4), ფოთი - 6 (3), პეგასი - 4 (5), წყალტუბო - 2 (3), იმედი - 2 (5), ქარიშხალა - 0 (5).

 

--------------

ბიჭები 2000-01

 

დასავლეთი. მეორე ტური სენაკში. ზუგდიდი - ფოთი 21:17, ფოთი - ქუთაისი 23:24, ზუგდიდი - ქუთაისი 16:17 (ბათუმს და სამტრედიას ჩაეთვალათ წაგებები. უკონკურსოდ ითამაშა სენაკის გუნდმა: ქუთაისთან 16:34, ზუგდიდთან 10:15, ფოთთან 16:25)

 

მდგომარეობა: ქუთაისი 16 ქულა, ფოთი 7, ზუგდიდი 6, სამტრედია 5, ბათუმი 4

 

აღმოსავლეთი პირველი წრის შემდეგ - გორი 6, ყვარელი 4, თელავი 2, რუსთავი 0. მეორე წრე 16-17 ნოემბერს თელავში.

 

აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 2-2 საუკეთესო გუნდი სამწრიანი ტურნირის შემდეგ გავა ფინალურ ეტაპზე, სადაც მათ დაემატება თბილისის 2 გუნდი - ქარიშხალა და პეგასი

ქართველ ხელბურთელებს საერთაშორისო თუ საკავშირო სარბიელზე მრავალი მნიშვნელოვანი წარმატებისთვის მიუღწევიათ. თამაზ ანთაძის, ჯემალ აბაიშვილის, იმედო ფხაკაძის, ანზორ ექსეულიძის, ალექსანდრე ანპილოგოვის, ამბერკი ტაბიძის სახელი სპეციალისტთა და გულშემატკივართა შორის დღემდე მეტად პოპულარულია, თუმცა, გადაუჭარბებლად შეიძლება ითქვას, რომ ჩვენ თანამემამულე ხელბურთელთაგან ყველაზე დასამახსოვრებელისახელბურთო სპექტაკლებიჯემალ ცერცვაძემ შექმნა. გამჭრიახობით, ფენომენალური ტექნიკით, თავბრუდამხვევი ფინტებითა და მოწინააღმდეგეთა მცველებისა თუ მეკარეებისთვის ამოუცნობი ტყორცნებით მან წარუშლელი კვალი დატოვა ხელბურთის შემდგომი განვითარების საქმეში, სპორტის ქომაგთა შორის განუსაზღვრელი პოპულარობით დღემდე სარგებლობს, ხოლო 1967 წლის შვედეთის მსოფლიოს პირველობაზე ნაჩვენები დიდოსტატური, არაორდინალური თამაშის შემდეგ ჯემალ ცერცვაძეხელბურთის პელედმონათლეს. ბატონი ჯემალი 1963 და 1967 წლების პლანეტის ჩემპიონატების ყველაზე ტექნიკურ მოთამაშედ დაასახელეს, სკანდინავიაში ჩატარებული მსოფლიო პირველობის შემდეგ კი ჩეხურ გამოცემაჰაზენაში” (რაც ქართულად ხელბურთს ნიშნავს) გამოქვეყნდა პლანეტის 6 უძლიერესი მოთამაშის ფოტო, მათ ზემოთ კი ჯემალ ცერცვაძის სურათი იყო წარწერით: “მსოფლიოს საუკეთესო ხელბურთელთა შორის ყველაზე კაშკაშა ვარსკვლავი”. თბილისისბურევესტნიკისლიდერი ორჯერ გახდა საბჭოთა კავშირის ჩემპიონი, ოთხჯერ საკავშირო ჩემპიონატების ვერცხლის, ორჯერაც ბრინჯაოს მედლები მოიპოვა და ზედიზედ 10 პირველობის (1962-71) ტურნირის საუკეთესო ბომბარდირი ხდებოდა.

 

მეტად კარგ ტრადიციას დაუდო სათავე ყაზბეგის 12-ში მდებარე ტოტალიზატორმალიდერბეთმა”. ეს ორგანიზაცია ლეგენდარულ ქართველ სპორტსმენთა საღამოებს ატარებს და ამჯერად ჯემალ ცერცვაძეს უმასპინძლა. შეხვედრაზე მისულ სტუმრებს ბატონი ჯემალის დიდოსტატური ასპარეზობის ჩანაწერების კიდევ ერთხელ ხილვის საშუალება მიეცა. საღამო წარსულში ხელბურთელსა და სადღეისოდ ცნობილ ტელეწამყვან ლევან სალუქვაძეს მიჰყავდა. გამომსვლელებმა, საქართველოს ხელბურთის ეროვნული ფედერაციის პრეზიდენტმა ზურაბ კაკაბაძემ, ჟურნალათიანისრედაქტორმა, საქართველოს სპორტულ ჟურნალისტთა ფედერაციის თავკაცმა გიორგი გორგოძემ, გაზეთლელოსმთავარმა რედაქტორმა თენგიზ გაჩეჩილაძემ, სპორტულმა კომენტატორმა ჯამლეთ ხუხაშვილმა, სპორტის მინისტრის მოადგილე თამაზ თევზაძემ, ვეტერანმა ხელბურთელებმა იმედო ფხაკაძემ, ამბერკი ტაბიძემ, გივი შარანგიამ ბევრი საინტერესო და საგულისხმო გაიხსენეს ბატონი ჯემალის ბიოგრაფიიდან და კიდევ ერთხელ გაუსვეს ხაზი ცერცვაძის ფენომენალურ თამაშს.

შეხვედრის მიწურულს გამოითქვა თვალსაზრისი, რომ თბილისის სპორტის სასახლესთან სპორტსმენთა ვარსკვლავები გაიხსნას და პირველი პატივი წილად ჯემალ ცერცვაძეს ხვდეს. ბატონი ჯემალი ამას ნამდვილად იმსახურებს, რიგითობას რაც შეეხება, 1961 წელს სპორტის სასახლე სწორედ ხელბურთელებმა გახსნეს (საქართველოს ნაკრებმა უნგრეთისას მოუგო) და ამიტომაც ბატონი ჯემალის ვარსკვლავის პირველობა სავსებით მისაღები და მისასალმებელია.

გოჩა კაჭარავა, მსოფლიო სპორტი

ლაშა კუპრაშვილის ფოტო

მეტი ფოტო:

http://worldsport.ge/ge/page/liderbetshi-xelburtis-peles-shexvdnen

 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: