სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მთავარი

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე ეტაპი ხელბურთში. ორ ქვეჯგუფად დაყოფილი 10 გუნდი ერთ წრედ ითამაშებს და ფინალური ოთხეულის მონაწილეებს გამოავლენს. პირველ დღის შემდეგ უდანაკაროდ არიან BSB ბათუმი, პეგასი, აჭარა და შარშანდელი ჩემპიონი სამტრედია.

ხვალ სპორტკომპლექს არენაში გამოვლინდება საქართველოს ჩემპიონი ხელბურთში უმცროსი ასაკის გოგონებს შორის. ტიტულის მთავარი პრეტენდენტები არიან ყვარელი და სამტრედია, თეორიული შანსი აქვს თბილისის მამულსაც, ხოლო ბრინჯაოს მედლისთვის ბათუმელებიც იბრძვიან. 

სანაკრებო პაუზის შემდეგ ევროპაში განახლდა ეროვნული სახელბურთო ჩემპიონატები. რუმინეთში ფინალში გასვლასთან ახლოსაა ირაკლი ჩიქოვანის კლუბი, კონსტანცა, რომელმაც მეორე ეტაპის მეორე ტურში 28-23 დაამარცხა უახლოესი მდევარი, CSM ბუკურეშტი. საქართველოს ნაკრების უკანახაზელმა 4 გოლი გაიტანა. 

ხელბურთის ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში დასრულდა მეოთხედფინალური ეტაპი. ფინალურ ოთხეულში გავიდნენ უნგრეთის დიორი, საფრანგეთის მეცი, ნორვეგიის კრისტიანსანდი და რუსეთის როსტოვი. ნახევარფინალები და ფინალი 11-12 მაისს გაიმართება ბუდაპეშტში.

სპორტკომპლექს არენაში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი ხელბურთში უმცროსი ასაკის გოგონებს შორის. გადამწყვეტ მატჩში ყვარელმა 12-7 დაამარცხა სამტრედია, მესამე ადგილისთვის კი გადამწყვეტი გამოდგა მამულისა და BSB ბათუმის მატჩი, რომელიც თბილისელებმა მოიგეს, 14-11. 

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში უმცროსი ასაკის გოგონებს შორის. ლიდერთა ჯგუფის წარმომადგენლებმა მორიგი თამაშები მოიგეს. შეჯიბრების დასრულებამდე 2 დღით ადრე 16-16 ქულით ლიდერობენ ყვარელი და სამტრედია, 14-14 ქულით მათ კვალში უდგანან თბილისის მამული და BSB ბათუმი. 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2