სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა წილისყრა IHF/EHF ქალთა თასისთვის, რომელიც 8-13 მარტს იმართება თბილისის ახალ სპორტის სასახლეში. საქართველოს გოგონათა ნაკრები ჯგუფში ითამაშებს კვიპროსის, ლატვიისა და ალბანეთის წინააღმდეგ, ხოლო ტურნირისთვის მზადების პროგრამით ჩვენმა გუნდმა ორჯერ დაამარცხა სომხეთის თანატოლთა გუნდი.

სომხეთის ნაკრები მეორე ჯგუფშია ფარერის კუნძულებთან, ბელგიასთან და  ესტონეთთან ერთდ. ესტონეთის ნაკრებმა ბოლო მომენტში შეცვალა მალტის ქალთა გუნდი, რითც ტურნირის შემადგენლობა გაძლიერდა. ჯგუფური ეტაპის მატჩები 8, 9 და 10 მარტსაა. ორ-ორი საუკეთესო გადის ნახევარფინალში, რომელიც 12 მარტსაა. ევროპული ტურნირის ჩემპიონის ვინაობა 13 მარტს გახდება ცნობილი და ის 2017 წელს ითამაშებს ინტერკონტინენტალურ, მსოფლიო თასზე, სადაც რეგიონულ კონფედერაციებს შორის გამარჯვებულები გამოვლენ.  

ტურნირს მსოფლიოსა და ევროპის ხელბურთის ფედერაციები 2011 წლიდან ატარებენ განვითარებად ქვეყნებს შორის. ეს შეჯიბრება რიგით მეოთხეა. წინა სამ ტყურნირზე ეროვნული ნაკრებები თამაშობდნენ, ახლა კი ასაკობრივი კატეგორიაა 1997 წელს და გვიან დაბადებულები.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები (მთ. მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, მწვრთნელები: ოლექსანდრ გურსკი, ინა ჭკუასელი, ამირან კომახიძე, მამია ტუღუში, ლანა მარგიანი) კარგა ხანია, ამ ტურნირისთვის ემზადება. გუნდმა ამასწინათ გაიმარჯვა ისრაელში გამართულ ტურნეზე, სადაც ამ ქვეყნის ოცწლამდელთა ნაკრებს ეთამაშა (32-29, 30-30, 26-24), 14 თებერვალს კი თბილისს ეწვია მომავალი ტურნირის ერთ-ერთი მონაწილე, სომხეთის გოგონათა ნაკრები.

პირველი მატჩი შეკვეცილი იყო და გუნდებმა სულ ერთი ტაიმი ითმაშეს, რადგანაც სომხები ახალი ნამგზავრები იყვნენ, ორშაბათს კი სრულფასოვანი სპარინგი შედგა. ორივე მატჩი მოიგო საქართველოს ნაკრებმა, 13-7 და 29-13, თან გუნდს აკლდა ორი წამყვანი მოთამაშე - კუნელაშვილი და გადელია, ისინი ტრავმებს იშუშებენ.

სომხეთის ნაკრები სამშაბათს მესამე მატჩს სამშაბათს, გლდანში, თბილისის „მამულთან“ გამართავს, ქართველი გოგონები კი ტურნირისთვის მზადებას გეგმის მიხედვით განაგრძობენ.  

ხელბურთი, ამხანაგური მატჩები. ქალები, 19წ.

14, 15 თებერვალი, თბილისი, არენა.

საქართველო - სომხეთი 13-7, 29-13

საქ: ვარდიშვილი, ჩაჩუა, ჯავახია, ყაველაშვილი - ჩოხელი (3+5),  ჩოგოვაძე (3+8), ყველაშვილი (2+9), ვენეცკი (2+1), ქიტესაშვილი (2+1),  ღვალაძე (1+4), ჯავახაძე (0+1), ბერიძე, ჩირგაძე, გაგნიძე, ჩხაიძე

სომ: სარგსიანი, აირაპეტიანი - მელიქიანი (4+1), ესაიანი (1+7), მურადიანი (1+1), ჯანიკიანი (1+0), ღაზარიანი (0+1), დემირხანიანი (0+1), ბიძიანი (0+1), ბადალიანი, (0+1), აკოფიანი, გურჯინიანი, გაპოიანი, ბაბაიანი

8-13 მარტი, თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე. IHF/EHF ქალთა თასი, 19წ

A ჯგუფი:  კვიპროსი, ლატვია, საქართველო, ალბანეთი

8 მარტი. 14:00 ფარერები-ესტონეთი, 20:00 ბელგია-სომხეთი

9 მარტი. 16:00 სომხეთი-ფარერები, 20:00 ესტონეთი-ბელგია

10 მარტი. 16:00 ესტონეთი-სომხეთი, 20:00 ფარერები-ბელგია

B ჯგუფი:ფარერები, ბელგია, ესტონეთი, სომხეთი

8 მარტი. 16:00 ლატვია-ალბანეთი, 18:00 კვიპროსი-საქართველო

9 მარტი. 14:00 ალბანეთი-კვიპროსი, 18:00 საქართველო-ლატვია

10 მარტი. 14:00 კვიპროსი-ლატვია, 18:00 საქართველო-ალბანეთი

11 მარტი - დასვენების დღე

12 მარტი. ნახევარფინალები

13 მარტი. ფინალები

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2