სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ხელბურთის ფედერაციაში გაიმართა წილისყრა IHF/EHF ქალთა თასისთვის, რომელიც 8-13 მარტს იმართება თბილისის ახალ სპორტის სასახლეში. საქართველოს გოგონათა ნაკრები ჯგუფში ითამაშებს კვიპროსის, ლატვიისა და ალბანეთის წინააღმდეგ, ხოლო ტურნირისთვის მზადების პროგრამით ჩვენმა გუნდმა ორჯერ დაამარცხა სომხეთის თანატოლთა გუნდი.

სომხეთის ნაკრები მეორე ჯგუფშია ფარერის კუნძულებთან, ბელგიასთან და  ესტონეთთან ერთდ. ესტონეთის ნაკრებმა ბოლო მომენტში შეცვალა მალტის ქალთა გუნდი, რითც ტურნირის შემადგენლობა გაძლიერდა. ჯგუფური ეტაპის მატჩები 8, 9 და 10 მარტსაა. ორ-ორი საუკეთესო გადის ნახევარფინალში, რომელიც 12 მარტსაა. ევროპული ტურნირის ჩემპიონის ვინაობა 13 მარტს გახდება ცნობილი და ის 2017 წელს ითამაშებს ინტერკონტინენტალურ, მსოფლიო თასზე, სადაც რეგიონულ კონფედერაციებს შორის გამარჯვებულები გამოვლენ.  

ტურნირს მსოფლიოსა და ევროპის ხელბურთის ფედერაციები 2011 წლიდან ატარებენ განვითარებად ქვეყნებს შორის. ეს შეჯიბრება რიგით მეოთხეა. წინა სამ ტყურნირზე ეროვნული ნაკრებები თამაშობდნენ, ახლა კი ასაკობრივი კატეგორიაა 1997 წელს და გვიან დაბადებულები.

საქართველოს გოგონათა ნაკრები (მთ. მწვრთნელი გიორგი გვაზავა, მწვრთნელები: ოლექსანდრ გურსკი, ინა ჭკუასელი, ამირან კომახიძე, მამია ტუღუში, ლანა მარგიანი) კარგა ხანია, ამ ტურნირისთვის ემზადება. გუნდმა ამასწინათ გაიმარჯვა ისრაელში გამართულ ტურნეზე, სადაც ამ ქვეყნის ოცწლამდელთა ნაკრებს ეთამაშა (32-29, 30-30, 26-24), 14 თებერვალს კი თბილისს ეწვია მომავალი ტურნირის ერთ-ერთი მონაწილე, სომხეთის გოგონათა ნაკრები.

პირველი მატჩი შეკვეცილი იყო და გუნდებმა სულ ერთი ტაიმი ითმაშეს, რადგანაც სომხები ახალი ნამგზავრები იყვნენ, ორშაბათს კი სრულფასოვანი სპარინგი შედგა. ორივე მატჩი მოიგო საქართველოს ნაკრებმა, 13-7 და 29-13, თან გუნდს აკლდა ორი წამყვანი მოთამაშე - კუნელაშვილი და გადელია, ისინი ტრავმებს იშუშებენ.

სომხეთის ნაკრები სამშაბათს მესამე მატჩს სამშაბათს, გლდანში, თბილისის „მამულთან“ გამართავს, ქართველი გოგონები კი ტურნირისთვის მზადებას გეგმის მიხედვით განაგრძობენ.  

ხელბურთი, ამხანაგური მატჩები. ქალები, 19წ.

14, 15 თებერვალი, თბილისი, არენა.

საქართველო - სომხეთი 13-7, 29-13

საქ: ვარდიშვილი, ჩაჩუა, ჯავახია, ყაველაშვილი - ჩოხელი (3+5),  ჩოგოვაძე (3+8), ყველაშვილი (2+9), ვენეცკი (2+1), ქიტესაშვილი (2+1),  ღვალაძე (1+4), ჯავახაძე (0+1), ბერიძე, ჩირგაძე, გაგნიძე, ჩხაიძე

სომ: სარგსიანი, აირაპეტიანი - მელიქიანი (4+1), ესაიანი (1+7), მურადიანი (1+1), ჯანიკიანი (1+0), ღაზარიანი (0+1), დემირხანიანი (0+1), ბიძიანი (0+1), ბადალიანი, (0+1), აკოფიანი, გურჯინიანი, გაპოიანი, ბაბაიანი

8-13 მარტი, თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე. IHF/EHF ქალთა თასი, 19წ

A ჯგუფი:  კვიპროსი, ლატვია, საქართველო, ალბანეთი

8 მარტი. 14:00 ფარერები-ესტონეთი, 20:00 ბელგია-სომხეთი

9 მარტი. 16:00 სომხეთი-ფარერები, 20:00 ესტონეთი-ბელგია

10 მარტი. 16:00 ესტონეთი-სომხეთი, 20:00 ფარერები-ბელგია

B ჯგუფი:ფარერები, ბელგია, ესტონეთი, სომხეთი

8 მარტი. 16:00 ლატვია-ალბანეთი, 18:00 კვიპროსი-საქართველო

9 მარტი. 14:00 ალბანეთი-კვიპროსი, 18:00 საქართველო-ლატვია

10 მარტი. 14:00 კვიპროსი-ლატვია, 18:00 საქართველო-ალბანეთი

11 მარტი - დასვენების დღე

12 მარტი. ნახევარფინალები

13 მარტი. ფინალები

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: