სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჩემპიონატზე ქალთა შორის ქარიშხალამ დაამარცხა ფოთს ოქროს ვერძი 38-24, პეგასმა მოუგო აჭარას 36-27, ყვარელმა - სამტრედიას 30-24, მამულმა - წყალტუბოს 30-25. ყვარელმა, ქარიშხალამ, სამტრედიამ და ფოთმა ნახევარფინალის საგზურები მოიპოვეს.

ხვალ, 12 საათიდან არენაში 4 მატჩია, რის შემდეგაც საბოლოოდ განაწილდება ადგილები და შედგება ნახევარფინალური წყვილები.  ნახევარფინალი 22 მაისსაა, ფინალი - 23 მაისს.  

დღის პირველივე მატჩში ქვეყნის ჩემპიონმა ქარიშხალამ მოულოდნელად იოლად დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი. თბილისელები თავიდანვე 12-2 დაწინაურდნენ და საქმე ბოლომდე მიიყვანეს, 38-24. პირველი გამარჯვება მოიპოვა მამულმა, რომელმაც დაამარცხა წყალტუბო, 30-26.  ყვარელმა 30-24 აჯობა სამტრედიას, მეექვსე მატჩი მოიგო და რეგულარული სეზონის პირველ ადგილზე დასრულება გაინაღდა.

ბოლო მატჩის წინ ცნობილი იყო ნახევარფინალის 2 მონაწილე, ყვარელი და ქარიშხალა. აჭარას მოგება სჭირდებოდა პეგასთან, რათა შანსები დაეტოვებინა. ასეთ შემთხვევაში ყველაფერს გადაწყვეტდა ბოლო ტური - ვინ დარჩებოდა ზედმეტი ფოთი-სამტრედია-აჭარის სამეულიდან.

პირველი ტაიმი პეგასმა ერთი ბურთით, 17-16 მოიგო, მეორის დასაწყისში კი მესამე ორწუთიანი და წითელი ბარათი მიიღო აჭარელმა კომახიძემ, რის შემდეგაც თბილისელების უპირატესობა გამოიკვეთა. პეგასმა 36-27 გაიმარჯვა, ფოთსა და სამტრედიას ფინალურ ოთხეულში გასვლა გაუნაღდა და თავად მეხუთე ადგილზე გადავიდა აჭარასთან პირადი მოგების წყალობით.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19

ქალები, უმაღლესი ლიგა. არენა 2, 10 აპრილი

ფოთი - ქარიშხალა 24-38

ფოთ: ჯავახია, ფიფია - ჯგერენაია 13, გოგია 6, ბჟალავა 2, სურგულაძე 1, კობახია 1, ნ. რურუა 1, კუპრიევა, ბაირამიდი, თ. რურუა

ქარ: არაბაჯევი - ა. ჩხაიძე 13, ქ. ცინცაძე 8, მ. ცინცაძე 6, ი. ჩხაიძე 5, ხმელაძე 5, ციცქიშვილი 1, კირვალიძე, ბიძინაშვილი, რაზმაძე, კვეკვესკირი, თათარაშვილი

მამული - წყალტუბო 30-25

მამ: გორჯოლაძე - შახულოვი 9, იაშვილი 7, ველიჯანაშვილი 5, ჩუხატურიანი 4, ქობალია 3,  მურჯიკნელი 2, ბერიკაშვილი

წყ: ჩავჩიძე - დარსაველიძე 9, ლაღაძე 5, კეკუტია 5, ხეცურიანი 4, ფანცხავა 1, ბენდელიანი 1

სამტრედია - ყვარელი 24-30

სამ: კოპალეიშვილი - ბურკაძე 12, ესაკია 5, ტყეშელაშვილი 2, რუსია 2, ფოცხვერია 1, კარტოზია 1, ცირეკიძე 1, ჩოგოვაძე, ჩხაიძე

ყვ: ამონაშვილი - თეთრაშვილი 8, ქიტესაშვილი 6, ფუღიაშვილი 5, მიხელიძე 5, სურამლიშვილი 4, ტეტოშვილი  2, სმოიანი, თავღორიშვილი, აფციაური

აჭარა - პეგასი 27-36

აჭ: ქარჩავა - ქამაშიძე 11, კომახიძე 6, დვალიშვილი 6, ცივნარიძე 4, აიოზბა, კოჩალიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ახვლედიანი, გაზდელიანი - ჩხაიძე 12, კორძაია 9, საბაშვილი 5, სვანიძე 5, ნეფარიძე 3, ქებაძე 1, ლუკავა 1, პაპუაშვილი

მსაჯები: თ. კევლიშვილი, ნ. კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი, ზ. აბრამიშვილი

10 აპრ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 6     6   0   0 232-184 12  
ქარიშხალა 6     5   0   1 246-186 10  
სამტრედია 6     4   0   2 145-124 8  
ფოთი 6     4   0   2 139-119 8  
პეგასი 6     2   0   4 190-207 4  
აჭარა 6     2   0   4 141-152 4  
მამული 6     1   0   5 173-226 2  
წყალტუბო 6     0   0   6 118-186 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 11 აპრილი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:30 ფოთი - ყვარელი

15:00 აჭარა - მამული

16:30 წყალტუბო - პეგასი

ფინალური ოთხეული: 22-23 მაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

გოგონები 2004-05
5 მარ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 5   5   0   0   82-23 10  
სამტრედია 5   5   0   0   46-25 10  
მამული 6   5   0   1   78-39 10  
პეგასი 6   4   0   2   75-44 8  
ბათუმი 5   4   0   1   39-24 8  
ტყიბული 5   3   0   2   36-26 6  
ფოთი 5   2   0   3   30-27 4  
ქარიშხალა 5   2   0   3   46-55 4  
თელავი 6   2   0   4   38-78 4  
აჭარა 5   1   0   4   21-40 2  
წყალტუბო 5   0   0   5   0-30 0  
ახაშენი 3   0   0   3   5-42 0  
გორი 5   0   0   5   24-67 0  
საერთო ტური: 13-16 აპრილი. თბილისი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: