სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

რუმინეთის ხელბურთის სუპერლიგაში დასრულდა პირველი ეტაპი და იწყება ჩემპიონობისთვის ბრძოლა, რომელშიც ორივე ქართველი ხელბურთელის კლუბი მონაწილეობს - ირაკლი ჩიქოვანის კონსტანცა და შოთა თევზაძის ფოჩანი. კონსტანცამ პირველი ეტაპი პირველ ადგილზე დაასრულა. 

მეორე ეტაპი ახლებურად იმართება. პლეიოფში გასული 8 გუნდი დაიყო ორ ჯგუფად: ერთში მოხვდნენ 1, 3, 5 და 7 ადგილზე გასული გუნდები, მეორეში - ლუწ ადგილებზე. კონსტანცა და ფოჩანი სხვადასხვა ჯგუფებში არიან. ეს ორი ოთხეული მაისის დასაწყისამდე ორ წრედ ითამაშებს და ორ-ორი საუკეთესო გუნდი ნახევარფინალში გავა. რეგულარული სეზონის შედეგები გაუთვალისწინებელი რომ არ დარჩეს, პირველ და მეორე ადგილზე გასული გუნდები მეორე ეტაპს იწყებენ 6-6 ქულით, მე 3-4 – 4-4 ქულით, მე-5-6 2-2 ქულით და მე-7-8 ადგილებზე გასულები - უქულოდ. შესაბამისად, ჩიქოვანის გუნდი 6 ქულით ჯგუფის ლიდერია, ხოლო ფოჩანის 0 ქულა აქვს, თუმცა, წინ კიდევ 10 თამაშია და ჩემპიონობისთვის ბრძოლის გაგრძელების შანსებიც ყველას აქვს დარჩენილი.

ფოჩანიმ პლეიოფში გასვლა 23-ე ტურში გაინაღდა და ბოლო ორ თამაშში ფრედ, 28-28 ითამაშა ტიმიშოარასთან და დამარცხდა სუჩავასთან, 27-31. კონსტანცამ პირველი ადგილი დაიბევა CSM ბუკურეშტისთან ფრედ დასრულებული შეხვედრით (22-22) და შემდეგ მოუგო პოტაისა ტურდას, 36-24. ირაკლი ჩიქოვანმა ამ ორ მატჩში 5 გოლი გაიტანა და სულ სეზონში 85 ბურთი დაუგროვდა.

კიდევ 16 გოლი საქართველოს ნაკრების უკანახაზელმა გაიტანა ევროტურნირების მატჩებში - EHF თასზე, სადაც კონსტანცამ ორი წრე გაიარა, მაგრამ ვეღარ დაძლია ჯგუფური ეტაპი. ბოლო ტურში გუნდი სტუმრად დამარცხდა პორტუსთან 27-30 და ჯგუფში მესამე ადგილი დაიკავა, ჩიქოვანი კი ამ შეხვედრაში 6 გოლით ყველაზე შედეგიანი იყო.

რუმინეთის ჩემპიონატის მეორე ეტაპი ამ უქმეებზე იწყება.

ხელბურთი. რუმინეთის ეროვნული ლიგა. პირველი ეტაპი. 26/26 ტურის შემდეგ. 1. კონსტანცა 64 ქულა - 2. დინამო ბუკურეშტი 57 - 3. CSM ბუკურეშტი 57 - 4. პოტაისა ტურდა 52 -5. კელერაში 51 - 6. სტიაუა 51– 7. ტიმიშოარა 50 - 8. ფოჩანი 38 --- 9. ბაია მარე 30 – 10. სუჩავა 23 – 11. ფეგერაში 23 - 12. ბუზაუ 19 - 12. ბაკეუ 15 – 14. კლუჟი 0

მეორე ეტაპი

A ჯგუფი: კონსტანცა 6 ქულა, CSM ბუკურეშტი 4, კელერაში 2, ტიმიშოარა 0

B ჯგუფი: დინამო 6 ქულა, პოტაისა ტურდა 4, სტიაუა 2, ფოჩანი 0

EHF თასი. ჯგუფური ეტაპი

C ჯგუფი: პორტუ (პორ) 12, ჰოლსტებრო (დან) 6, კონსტანცა (რუმ) 4, კუენკა (ესპ) 2

30 მარ: პორტუ-კონსტანცა 30-27, ჰოლსტებრო - კუენკა 34-22

A ჯგუფი: ფუხსე ბერლინი (გერ) 10, სენ-რაფაელი (საფ) 8, ლოგრონიო (ესპ) 4, ბალატონფურედი (უნგ) 2

B ჯგუფი: ტატაბანია (უნგ) 9, ჰანოვერი (გერ) 7, ნექსე (ხორ) 6, რაბოტნიკი (მკდ) 2

D ჯგუფი: კილი (გერ) 12, GOG (დან) 6, გრანოლერსი (ესპ) 5, აზოტი-პულავი (პოლ) 1

კილი გავიდა ფინალურ ოთხეულში, რომელსაც საკუთრ მოედანზე ჩაატარებს.

მეოთხედფინალში გავიდნენ დანარჩენი 3 ჯგუფის გამარჯვებულები და 3 საუკეთესო მეორეადგილოსანი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

გოგონები 2004-05
5 მარ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 5   5   0   0   82-23 10  
სამტრედია 5   5   0   0   46-25 10  
მამული 6   5   0   1   78-39 10  
პეგასი 6   4   0   2   75-44 8  
ბათუმი 5   4   0   1   39-24 8  
ტყიბული 5   3   0   2   36-26 6  
ფოთი 5   2   0   3   30-27 4  
ქარიშხალა 5   2   0   3   46-55 4  
თელავი 6   2   0   4   38-78 4  
აჭარა 5   1   0   4   21-40 2  
წყალტუბო 5   0   0   5   0-30 0  
ახაშენი 3   0   0   3   5-42 0  
გორი 5   0   0   5   24-67 0  
საერთო ტური: 13-16 აპრილი. თბილისი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: