სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მაკედონიის ქალთა სუპერლიგაში ფინალურ ოთხეულში მოსახვედრად იბრძვის ხელბურთის ეროვნული ნაკრების კაპიტნის, მედეა ჩოხელის კლუბი, პელისტერი. ბოლოსწინა ტურში გუნდმა 25-22 დაამარცხა სახელოვანი ვარდარი, ხოლო ქართველმა ხაზის მოთამაშემ 5 გოლი გაიტანა. 

ვარდარმა 2017 და 2018 წლებში ჩემპიონთა ლიგის ფინალი წააგო, წლევანდელ ლიგაში თამაშზე კი უარი თქვა და კური გაახალგაზრდავებაზე აიღო. ამის მიუხედავად, კლუბი მაკედონიის ჩემპიონატში მესამე ადგილზეა და პელისტერთან და სტრუჟანკასთან ერთად ოთხეულში გასასვლელად იბრძვის.

პელისტერი ახლა მეხუთე ადგილზეა და ორივე კონკურენტს ქულით ჩამორჩება. ჩოხელის გუნდი ბოლო ტურში სტუმრად ეთამაშება გევგელიას, ვარდარი შინ - სპარტაკს, ხოლო სტრუჟანკა შინ ცემსს.

რაც შეეხება ქართველის პირად ანგარიშს, მას მაკედონიის სუპერლიგის 17 მატჩში 63 გოლი აქვს გატანილი.

პელისტერი - ვარდარი 25-22. პელ: ბოგოევსკა, რისტოვა - რაიფი 6, იანკულოვსკა 6, ჩოხელი 5, ბლაჟევსკა 4, მილოსავლიევიჩი 2, ტალევსკა 2, ნაუმოვსკა, ბოსილოვსკა, ბელევსკა, კაიჩესკა, კარანფილოვსკა

მაკედონიის ქალთა სუპერლიგა. 17/18 ტურის შემდეგ. 1. მეტალურგ სკოპიე 45 ქულა - 2. კუმანოვო 40 – 3. ვარდარი 34 – 4. სტრუჟანკა 34 --- 5. პელისტერი 33 – 6. სპარტაკი 28 – 7. დესპინა 16 – 8. გევგელია 15 – 9. ცემსი 9 – 10. ოვჩე პოლე 0

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
22 მაისი. ნახევარფინალი
14:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ
18:00 პეგასი - ქუთაისი
23 მაისი
14:00 მესამე ადგილი
18:00 ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

თბილისის სპორტის სასახლე
22 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - ფოთი
16:00 ქარიშხალა - სამტრედია
23 მაისი
12:00 მესამე ადგილისთვის
16:00 ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  ყვარელი 7   7 0 0 260-208 14  
  2  ქარიშხალა
7   6 0 1 283-218 12  
  3  სამტრედია
7   4 0 3 177-161 8  
  4  ფოთი
7   4 0 3 163-147 8  
  5  აჭარა
7   3 0 4 170-177 6  
  6  პეგასი
7   2 0 5 206-224 4  
  7  მამული
7   1 0 6 198-254 2  
  8   წყალტუბო
7   1 0 6 134-202 2  
გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

განვითარებადი
ქვეყნების ჩემპიონატი

Emer

 

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: