სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მაკედონიის ხელბურთის სუპერლიგაში ქართველების კლუბმა, სტრუგამ 24-23 დაამარცხა ტინექს პროლეტი, 6 გოლი გაიტანა გიორგი დიხამინჯიამ, 4-4 რევაზ ჭანტურიამ და ლექსო წითელიშვილმა.

ეს იყო რეგულარული სეზონის ბოლოსწინა ტურის მატჩი. სტრუგა სეზონის ბოლომდე იბრძოდა ოთხეულში მოსახვედრად, რის შემდეგაც ჩემპიონობისთვის ბრძოლას გააგრძელებდა, და თუმცა, ვერ მოახერხა, ამ მოგებით ტინექსს სერიოზულად გაურთულა საქმე. დაძაბული თამაშის ბოლო გოლი, სირენამდე რამდენიმე წამით ადრე, შვიდმეტრიანიდან გაიტანა რევაზ ჭანტურიამ. ჭანტურია, დიხამინჯია და სტრუგას მეკარე სტოიანოვსკი ამ მატჩის შემდეგ ტურის სიმბოლურ ნაკრებში მოხვდნენ.

ბოლო ტურის მატჩი სუპერლიგის დებიუტანტს, სტრუგას სკოპიე ბუტელთან აქვს, თუმცა, უკვე ცნობილია, რომ გუნდი რეგულარულ სეზონს მეექვსე ადგილზე დაასრულებს და პლეიაუტში ჩაებმება.

სტრუგა-ტინექს პროლეტი 24:23. სტრუგა: სტოიანოსკი, მეჩკაროსკი - დიხამინჯია 6, ჭანტურია 4, წითელიშვილი 4, ტრენჩევსი 3, ნიკოლიჩი 3, კუზმანოსკი 2, კოსტესკი 1, იანკულოსკი 1, მატოსკი, კრსტანოვსკი, ნაცევი, ტრაიკოვსკი, ნიკოლიჩი

მაკედონიის სუპერლიგა. 17/18 ტურის შემდეგ. 1. ეუროფარმ რაბოტნიკი 49 ქულა - 2. პელისტერი 38 – 3. ბუტელ სკოპიე 36 - 4. პროლეტი 34 –-- 5. ოჰრიდი 33 – 6. სტრუგა 28 – 7.რადოვიში 12 – 8. ვარდარ ჯუნიორი 12 - 9. პრილეპი 10 –– 10. ბორეცი 0

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
22 მაისი. ნახევარფინალი
14:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ
18:00 პეგასი - ქუთაისი
23 მაისი
14:00 მესამე ადგილი
18:00 ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

თბილისის სპორტის სასახლე
22 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - ფოთი
16:00 ქარიშხალა - სამტრედია
23 მაისი
12:00 მესამე ადგილისთვის
16:00 ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  ყვარელი 7   7 0 0 260-208 14  
  2  ქარიშხალა
7   6 0 1 283-218 12  
  3  სამტრედია
7   4 0 3 177-161 8  
  4  ფოთი
7   4 0 3 163-147 8  
  5  აჭარა
7   3 0 4 170-177 6  
  6  პეგასი
7   2 0 5 206-224 4  
  7  მამული
7   1 0 6 198-254 2  
  8   წყალტუბო
7   1 0 6 134-202 2  
გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

განვითარებადი
ქვეყნების ჩემპიონატი

Emer

 

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: