სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ზესტაფონის სპორტის სასახლეში, საქართველოს ჩემპიონმა ბათუმის „შავი ზღვის ბიჭებმა“ 33-32 მოუგო სახელბურთო კლუბ ქუთაისს და 32 ქულით ლიდერობს. წყალტუბომ 20-14 დაამარცხა სამტრედია. 14 მარტიდან ჩემპიონატი თბილისის სპორტის სასახლეში გაგრძელდება. 

ქუთაისი-ბათუმი: https://www.youtube.com/watch?v=Cty8dCI_wmA

უმაღლესი ლიგის შარშანდელი ფინალისტები, ბათუმი და ქუთაისი სეზონში მესამედ შეხვდნენ. პირველ წრეში ბათუმმა 34-31 მოიგო, მეორეში კი ქუთაისმა რევანში აიღო, 34-29. ზესტაფონის მატჩის პირველი ტაიმი „შავი ზღვის ბიჭებმა“ სოლიდური სხვაობით, 19-12 მოიგო, მაგრამ 50-ე წუთზე ქუთაისელმა ფერაძემ სხვაობა ორამდე დაიყვანა, 25-27.

ამ მომენტისთვის მესამე ორწუთიანი გაძევებისთვის წითელი ბარათი ჰქონდა მიღებული ბათუმელ სიმონიას, ცოტა ხანში კი მისი ბედი ტალახაძემ გაიზიარა. რუსტამოვმა ორჯერ ზედიზედ გაიტანა და გაათანაბრა, 28-28, ხაჟომიამ კი პირველად გაიყვანა წინ ქუთაისი, 30-29. გოგოლაძემ და სტურუამ შვიდმეტრიანები გაცვალეს და ქუთაისი ისევ წინ იყო, 31-30, ბათუმს კი 2 გაძევებული მოთამაშე ჰყავდა და 4 კაცით უტევდა.

ქუთაისს უკეთესი მდგომარეობა ჰქონდა, მაგრამ სიტუაცია შეიცვალა - ზედიზედ გააძევეს მერკვილაძე და კობახიძე, მსხვილიძემ გაათანაბრა (31-31), შემდეგ ქუთაისელების მეკარე მაისურაძემ პირიპირ გასულ აბრამიშვილს აუღო, მაგრამ მორიგ შეტევაში მსხვილიძემ 7-მეტრიანი მოიპოვა. გოგოლაძემ ისევ დააწინაურა ბათუმი, 32-31, ქუთაისელთა შემდეგი შეტევაც უგოლო გამოდგა და ბათუმი ბოლო წუთზე შეტევაში გადავიდა, მაგრამ მსხვილიძის დარტყმა მაისურაძემ მოიგერია, გამზარდიამ კი რუსტამოვს მიაწოდა საგოლე პასი, 32-32.

ბათუმს ბოლო შეტევისთვის 35 წამი რჩებოდა, ბოლო ცხრამეტრიანი კი სირენამდე 5 წამით ადრე დაინიშნა: მსხვილიძემ მარჯვნიდან შეახტუნა გოგოლაძე, მას კი დასარტყმელად ცუდი კუთხე ჰქონდა და ბურთი საწინააღმდეგო ფლანგზე გადაუგდო აბრამიშვილს, რომლის დარტყმის შემდეგ გოლიც გავიდა და სირენაც გაისმა, ალბათ წამის მეასედის შემდეგ - 33-32. „შავი ზღვის ბიჭებმა“ ამ მოგებით პრაქტიკულად გაინაღდა რეგულარული სეზონის პირველ ადგილზე დასრულება.

უჩვეულოდ ცოტა გოლი გავიდა წყალტუბოსა და სამტრედიის მატჩში. პირველი ტაიმი 7-7 მორჩა, ხოლო მეორეში წყალტუბოს „პრომეთესა“ და საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრების მეკარემ, იური სილაგაძემ 5 შვიდმეტრიანი მოიგერია. 10 გოლი გაიტანა ლევან ჯიმშელეიშვილმა, წყალტუბომ 20-14 მოიგო, მეტოქეს ერთი ქულით გადაასწრო და მესამე წრის საერთო ტურის წინ სამტრედიასთან პირადი ბალანსიც უკეთესი აქვს (25-28, 26-26, 20-14).

საერთო ტური 1-4 აპრილსაა თბილისში, იქამდე კი აღმოსავლეთის ოთხეული (პეგასი, იმედი-სტუ თელავი, გორი და სპორტუნი), ხვალიდან, 14-16 მარტს, თბილისის სპორტის სასახლეში ერთმანეთში ითამაშებს, რის შემდეგაც უმაღლესი ლიგის რვავე გუნდს 17-17 მატჩი დაუგროვდება. 21-21 თამაშის შემდეგგ 4 საუკეთესო გუნდი საქართველოს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას ფინალურ ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს - 14 მაისს ნახევარფინალია, 15 მაისს - ფინალი.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

მესამე წრე, დასავლეთი. ზესტაფონის სპორტის სასახლე, 13 მარტი

წყალტუბო - სამტრედია 20-14

წყ: სილაგაძე, აფხაძე - ჯიმშელეიშვილი 10, ხელაძე 4, გველესიანი 2, დარსაველიძე 2, ნ. ბაბუნაშვილი 2, რ. ბაბუნაშვილი, ნიჟარაძე, მეტონიძე, მუკბანიანი, ქაშიბაძე, კოვზირიძე, შვანგირაძე

სამ: შველიძე, ფახურიძე - ხელისუფალი 7, ხომერიკი 4, თევზაძე 1, დიდია 1, ნადირაძე 1, ადამია, აფრიდონიძე, ხონელიძე, ქავზინაძე, მანაგაძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

BSB ბათუმი - ქუთაისი 33-32

ბათ: ტორონჯაძე, ხანდლიშვილი - გოგოლაძე 8, მსხვილიძე 7, სიმონია 5, ამრამიშვილი 4, ტიელიძე 3, სურმავა 2, წივწივაძე 2, ტალახაძე 2, ბერძენიშვილი, თევზაძე, კოხრეიძე, სტოლბოვი

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე, გულეიშვილი - სტურუა 9, ფერაძე 6, გამზარდია 5, რუსტამოვი 5, ხაჟომია 4, მერკვილაძე 3, ბულბულაშვილი, კობახიძე, ჯუღელი, ჯ. იმნაძე, ლ. იმნაძე, ლომიძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---17--16---0---1---720-470--32

ქუთაისი-------17--13---0---4---707-493--26

პეგასი----------14--11---0---3---574-419--22

იმედი-სტუ----14---9---0---5---481-417--18

გორი-----------14---5---0---9---501-596--10

სპორტუნი-----14---3---1--10—451-615---7

წყალტუბო----17---2---1--14---419-653---5

სამტრედია----17---1---2--14---449-630---4

მესამე წრე, აღმოსავლეთი

თბილისის სპორტის სასახლე

14 მარტი

16:00 პეგასი - სპორტუნი

18:00 იმედი-სტუ თელავი - გორი

15 მარტი

16:00 სპორტუნი - იმედი-სტუ თელავი

18:00 გორი - პეგასი

16 მარტი

16:00 იმედი-სტუ თელავი - პეგასი

18:00 გორი - სპორტუნი

მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი

ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: