სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ეროვნული ჩემპიონატზე დასრულდა რეგულარული ეზონის მეორე წრე. ლიდერთა მატჩებში ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა დაამარცხა თელავის იმედი 32-23, პეგასმა - ქუთაისი 35-28. სპორტუნი - სამტრედია 33-33, გორი - წყალტუბო 41-34. 

დღის პირველ მატჩში სამტრედიამ ტაიმი 20-12 მოუგო სპორტის უნივერსიტეტს, მაგრამ მეორეში ოთხით ჩამორჩა! დაბოლოება უმძაფრესი იყო - ორი წითელი ბარათი და ბოლო წამებზე გათანაბრებული ანგარიში. სამტრედიელებმა, ხომერიკის ლიდერობით, მოახერხეს მეტოქის კვალში ჩადგომა, დასრულებამდე 6 წამით ადრე სპორტუნი ერთით იგებდა და ბურთიც მისი  იყო, მაგრამ გუნდმა შეცვლის წესი დაარღვია და შვიდმეტრიანით დაისაჯა - თევზაძემ გაიტანა და სამტრედიამ ამ ჩემპიონატში მეორედ ითამაშა ფრედ, 33-33.

პეგასმა პირველ წრეში დამარცხებისთვის რევანში აუღო ქუთაისს - 28-30, 35-28. ორივე გუნდს 22-22 ქულა აქვს და მეორე-მესამე ადგილებს იყოფს. გორმა სეზონში მეორედაც დაამარცხა წყალტუბო, 41-34 და 10 ქულით მეხუთე ადგილზეა.  

ბათუმი-თელავის პირველი წრის მატჩში 2016 და 2018 წლების ჩემპიონმა უპრობლემოდ მოუგო 2017 წლის გამარჯვებულს, 32-20 და დღესც იგივე სურათი იყო - ბათუმმა გუნდური თამაშით დაამარცხა თელავი, რომელიც ძირითადად ინდივიდუალური ოსტატობის ხარჯზე ცდილობდა გოლების გატანას და თითქმის ნახევარი, 11, ერთი კაცის, დავით ყორიაულის ანგარიშზეა.

შედეგად, ბათუმმა 8 ქულით გადაასწრო თელავს და, დიდი ალბათობით, ნახევარფინალის ერთი წყვილი ეს იქნება, თუმცა, იქამდე სათამაშო მთელი ერთი წრეა. რეგულარული სეზონის მესამე წრე მარტში და აპრილში გაიმართება, ხოლო მაისში 4 საუკეთესო გუნდი საქართველოს 2019 წლის ჩემპიონს ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს. ჩემპიონის ვინაობა 15 მაისს, ფინალური მატჩის შემდეგ გაირკვევა.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

თბილისის სპორტის სასახლე. 1 მარტი

სპორტუნი - სამტრედია 33-33

სპ: კუპატაძე - იობაშვილი 10, ცხვარაშვილი 8, ერისთავი 4, ჩიკვილაძე 3, თიგიშვილი 3, ზურაბიანი 3, აბაშიძე 2, ჭელიძე, ჩაკვეტაძე, გურაპაული, დელიბაშვილი

სამ: შველიძე, ფახურიძე - ხომერიკი 8, ადამია 8, ხელისუფალი 5, დიდია 4, თევზაძე 4, აფრიდონიძე 3, ნადირაძე 1, ხონელიძე, ქავზინაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პეგასი - ქუთაისი 35-28

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, დგებუაძე - ზარნაძე 10, კალანდაძე 8, კუხალაშვილი 7, გრიშიკაშვილი 5, ბაძაღუა 4, ქათამაძე 1, გვაზავა, ჭანტურია, ჟვანია, კოხრეიძე, პატაშური, მდივანი

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე, გულეიშვილი - გამზარდია 12, რუსტამოვი 5, მერკვილაძე 4, ბულბულაშვილი 4, ფერაძე 3, ხაჟომია, კობახიძე, ჯუღელი, ჯ. იმნაძე, ლომიძე, ლ. იმნაძე, სტურუა

მსაჯები: ი. ბუცკევიჩი - ვ. ბუცკევიჩი (ბლრ)

გორი - წყალტუბო 41-34

გორ: ჯაფარიძე - დალაქიშვილი 17, ახალბედაშვილი 9, მჭედლიშვილი 6, ტარუაშვილი 4, შემშენოვი 3, ზოზიაშვილი 1, ხუბულური 1

წყ: სილაგაძე, აფხაძე - ხელაძე 10, რ. ბაბუნაშვილი 8, ქაშიბაძე 5, გველესიანი 5, დარსაველიძე 3, ნ. ბაბუნაშვილი 2, მუკბანიანი 1, ნიჟარაძე

მსაჯები: თ. კევლიშვილი -  ნ. კევლიშვილი

იმედი-სტუ თელავი - BSB ბათუმი 23-32

თელ:  ცინცაძე, ხიდეშელი - ყორიაული 11, მიქავა 3, იობაშვილი 3, გავაშელიშვილი 2, გოგალაძე 1, ბაინაზიშვილი 1, დოლმაზაშვილი 1, კორსანტია 1, ცისკარიშვილი 

ბათ: ხანდოლიშვილი, ტორონჯაძე - სიმონია 8, მსხვილიძე 5, კოხრეიძე 4, სურმავა 4, გოგოლაძე 3, აბრამიშვილი 3, ტიელიძე 3, ბერძენიშვილი 2, წივწივაძე,  სტოლბოვი, კახიძე

მსაჯები: ი. ბუცკევიჩი - ვ. ბუცკევიჩი (ბლრ)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ლ.მარგიანი, ვ. ბერიაშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---14--13---0---1---600-389--26

ქუთაისი-------14--11---0---3---576-410--22

პეგასი----------14--11---0---3---574-419--22

იმედი-სტუ----14---9---0---5---481-417--18

გორი-----------14---5---0---9---501-596--10

სპორტუნი-----14---3---1--10—451-615---7

სამტრედია----14---1---2--11---387-519---4

წყალტუბო----14---1---1--12---348-553---3

მესამე წრე, დასავლეთი. 11-13 მარტი

მესამე წრე, აღმოსავლეთი. 14-16 მარტი

მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი

ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: