სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

თეიმურაზ ორჯონიკიძის კლუბმა, ფერენცვაროშმა უნგრეთის სახელბურთო ჩემპიონატზე 30-20 დაამარცხა კომლოი და მეშვიდე ადგილზე გადაინაცვლა. ქართველმა უკანახაზელმა 2 გოლი გაიტანა და სეზონში 44 გატანილი ბურთი დაუგროვდა.  

ტურნირს ლიდერობს ჩემპიონთა ლიგის მონაწილე ორი უნგრული გრანდი: პირველ ადგილზეა სეგედი, რომელმაც ყველა მატჩი მოიგო. მეორე ადგილითვის ვესპრემს კონკურენციას უწევს ტატაბანია. პირველ ორ ადგილზე გასული გუნდი სეზონის ბოლოს საჩემპიონო ფინალს გამართავს.

სხვა ადგილები რეგულარულ სეზონში ნაჩვენები შედეგის მიხედვით განაწილდება. მესამე-მეხუთე ადგილზე გასული გუნდები EHF თასის საგზურებს მიიღებენ და ფერენცვაროში მიზანიც ესაა. კომლოი ამ სეზონში თამაშობდა ევროტურნირებზე და ჩემპიონატში ორჯონიკიძის კლუბის უშუალო კონკურენტია. ამ მოგებით ფერენცვაროშმა გაასწრო მეტოქეს, ხოლო მეხუთე ადგილამდე არცთუ ისე ბევრი, სულ 3 ქულა აშორებს, თანაც თამაში მარაგში აქვს.

ხელბურთი. უნგრეთის ეროვნული ლიგა. 1. სეგედი 18 მატჩი/36 ქულა - 2. ვესპრემი 14/24 --- 3. ტატაბანია 14/23 – 4. ჩურგოი 15/20 - 5. დიონდიოში 16/19 - 6. ბალატონფურედი 15/18 – 7. ფერენცვაროში 15/16 - 8. კომლოი 15/15 – 9. ედერი 14/10 – 10. დაბაში 16/10 – 11. ცეგლედი 15/9 – 12. ბუდაკალასი 14/6 –-- 13. მეზოკოვეშდი 16/6 – 14. ვეჩეში 15/0

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2