სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩელენჯ კაპის მერვედფინალის პირველ მატჩში მედეა ჩოხელის გუნდი, პელისტერი სერბეთში 26-33 დამარცხდა ნაისა ნიშთან. ქართველი ხაზის მოთამაშე 6 გოლით თავის გუნდში საუკეთესო იყო. 

პირველი მატჩი 2 თებერვალს უნდა გამართულიყო მაკედონიაში, მაგრამ გუნდების ურთიერთშეთანხმებით, ორივე თამაში სერბეთში დაინიშნა 9 და 10 თებერვალს. დასრულებამდე 10 წუთით ადრე პელისტერი 22-24 აგებდა, მაგრამ მატჩის დაბოლოებაში შვიდამდე ჩამორჩა.

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=Bgh8MsoR_lM

პირველ მატჩში მედეა ჩოხელის 8 დარტყმიდან შედეგიანი 6 იყო. საპასუხო მატჩი მეორე დღეს იმავე არენაზე გაიმართა. ნიშმა 34-24 მოიგო, ჩოხელმა 2 გოლი გაიტანა.  

ამავე ეტაპზე, მერვედფინალში უნდა ეთამაშა მეორე ქართველ ხელბურთელს, ქეთევან ვენეცკის. მისმა კლუბმა, კოსოვოს ისტოგუმ წინა ეტაპზე იტალიური კლუბი, კასანო მანიანო დაამარცხა, მარამ ვენეცკიმ მეორე მატჩი ჯვარედინი მყეი გაიწყვიტა და სეზონი ნაადრევად დაასრულა. ისტოგუმ ორივე მერვედფინალური მატჩი სტუმრად ითამაშა ესპანურ მალაგასთან და ორჯერ დამარცხდა - 9-40, 13-21.

ხელბურთი. ჩელენჯ კაპი, ქალები, 2018-19

მერვედფინალის პირველი მატჩი, 9 თებერვალი

პელისტერი (მკდ) - ნაისა ნიში (სრბ) 26-33

პელ: რისტოვა, კიჩესკა, დურლანოვა - ჩოხელი 6, იანკულოვსკა 6, მილოსავლიევიჩი 5, ბელევსკა 2, კარანფილოვსკა 2, ნიკოლოვსკა 2, ფილიპოსკა 1, რაიფი 1, ტალევსკა 1, ბოჟინოვსკა

ნიშ: ბოგდანოვიჩი, ივანოვიჩი - ფილიპოვიჩი 8, პეიოვიჩი 8, რადოვიჩი 6, მილოევიჩი 5, ტანაშკოვიჩი 3, ჩოგურიჩი 1, თ. პეტკოვიჩი 1, სტეფანოვიჩი 1, ივკოვიჩი, კარალიჩი, მ. პეტკოვიჩი, სტამენკოვიჩი, ველიკოვიჩი, ზდრავკოვიჩი

მსაჯები: ემილ აღაქიში, ერნესტ აღაქიში (აზე)

მეორე მატჩი, 10 თებერვალი

ნაისა ნიში (სრბ) - პელისტერი (მკდ) 34-24

ნიშ: ბოგდანოვიჩი, ივანოვიჩი, ჩოგურიჩი - რადოვიჩი 5, ტანაშკოვიჩი 5, პეიოვიჩი 4, ველიკოვიჩი 4, ზდრავკოვიჩი 4, ფილიპოვიჩი 3, მილოევიჩი 2, სტამენკოვიჩი 2, თ. პეტკოვიჩი 1, სტეფანოვიჩი 1 1, კარალიჩი, ჯორიჩი

პელ: რისტოვა, კიჩესკა, დურლანოვა - მილოსავლიევიჩი 6, იანკულოვსკა 5, ნიკოლოვსკა 4, ბოჟინოვსკა 3, რაიფი 3, ჩოხელი 2, ბელევსკა 1, კარანფილოვსკა, ფილიპოსკა, ტალევსკა

მალაგა (ესპ) - ისტოგუ (კოს) 40-9, 21-13 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

გოგონები 2004-05
5 მარ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 5   5   0   0   82-23 10  
სამტრედია 5   5   0   0   46-25 10  
მამული 6   5   0   1   78-39 10  
პეგასი 6   4   0   2   75-44 8  
ბათუმი 5   4   0   1   39-24 8  
ტყიბული 5   3   0   2   36-26 6  
ფოთი 5   2   0   3   30-27 4  
ქარიშხალა 5   2   0   3   46-55 4  
თელავი 6   2   0   4   38-78 4  
აჭარა 5   1   0   4   21-40 2  
წყალტუბო 5   0   0   5   0-30 0  
ახაშენი 3   0   0   3   5-42 0  
გორი 5   0   0   5   24-67 0  
საერთო ტური: 13-16 აპრილი. თბილისი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: