სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

უკრაინის ხელბურთის სუპერლიგაში ირაკლი კბილაშვილის გუნდი, ოდესა 20-33 დამარცხდა ერთ-ერთ ლიდერთან, ზაპოროჟიეს ზტრ-სთან, ამ შაბათ-კვირას კი ევროპაში მოთამაშე ქართველ ხელბურთელებს მნიშვნელოვანი მატჩები აქვთ, მათ შორის - ევროტურნირებზე.

კბილაშვილმა, ოდესის მთავარმა ბომბარდირმა (77 გოლი სეზონში), 5 გოლი გაუტანა ზაპოროჟიეს კლუბს, რომელიც ცხრილში მეორე ადგილზეა და ლიდერს, ამავე ქალაქის მოტორს 2 ქულით ჩამორჩება. ოდესის გუნდი მეხუთე ადგილზე დარჩა.

ხვალ, EHF თასის ჯგუფურ ეტაპზე პირველი მატჩი აქვს ირაკლი ჩიქოვანის კონსტანცას, რომელიც დანიაში ჰოლსტებროს ხვდება. თამაშის პირდაპირი რეპორტაჟი შეგიძლიათ ნახოთ ევროპის ხელბურთის ფედერაციის ტელევიზიით:

9 თებერვალს, 18:00. ჰოლსტებრო (დანია) - კონსტანცა (რუმინეთი), EHF თასის ჯგუფური რაუნდი:

https://www.ehftv.com/int/livestream/tth-holstebro-hc-dobrogea-sud-constanta/1445320

ხვალ და ზეგ, ევროტურნირებზე თამაშობს კიდევ ერთი ქართველი ხელბურთელი, მედეა ჩოხელი, რომლის მაკედონიური კლუბი, პელისტერი სერბეთში, მერვედფინალურ ეტაპზე ორჯერ შეხვდება ქალაქ ნისის კლუბს. ამავე ტურნირზე, ოღონდ კაცებს შორის, ისრაელის რამჰატ ჰაშრონისა და საბერძნეთის აეკ-ის მერვედფინალური მატჩების დელეგატი იქნება ლევან გელაშვილი.

გარდა ამისა, 9 თებერვალს თურქეთის ჩემპიონატში ქეთი კუნელაშვილის კლუბი, არდაშენი, ლიდერს, კასტამონუს მასპინძლობს და მოგების შემთხვევაში პირველ ადგილზე გადავა. უნგრეთის ჩემპიონატში თეიმურაზ ორჯონიკიძის  ფერენცვაროში ხვდება კომლოის, ხოლო რუმინეთში შოთა თევზაძის ფოჩანი მასპინძლობს ბუქარესტის სტიაუას.  

ხელბურთი. უკრაინის სუპერლიგა. 1. მოტორ ზაპოროჟიე 15 მატჩი/30 ქულა - 2. ზტრ ზაპოროჟიე 16/30 - 3. ზნტუ-ზას ზაპოროჟიე 19/29 –– 4. დონბასი დონეცკი 19/23 - 5. ოდესა 18/18 – 6. პორტოვიკ იუჟნი 17/12 – 7. ზტრ ბურევესტნიკ ზაპოროჟიე 17/6 – 8. ცსკა კიევი 17/6 – 9. პოლიტეხნიკ ლვოვი 16/0 

EHF თასი. ჯგუფური ეტაპი

(პლეიოფში გადის 4 გამარვებული და 3 საუკეთესო მეორეადგილოსანი)

A ჯგუფი: ფუხსე ბერლინი (გერ), ლოგრონიო (ესპ), სენ-რაფაელი (საფ),  ბალატონფურედი (უნგ)

B ჯგუფი: ჰანოვერი (გერ), ტატაბანია (უნგ), რაბოტნიკი (მკდ), ნექსე (ხორ)

C ჯგუფი: პორტუ (პორ), ჰოლსტებრო (დან), კუენკა (ესპ), კონსტანცა (რუმ)

9 თებ: ჰოლსტებრო-კონსტანცა, 16 თებ: კონსტანცა-პორტუ, 25 თებ: კონსტანცა-კუენკა

3 მარ: კუენკა-კონსტანცა, 23 მარ: კონსტანცა-ჰოლსტებრო, 30 მარ: პორტუ-კონსტანცა

D ჯგუფი: გრანოლერსი (ესპ), აზოტი-პულავი (პოლ), კილი (გერ), GOG(დანია)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2